Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Różne poglądy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maxilampus

Maxilampus

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 531
  • Dołączył:  19 lip 2018
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0
  • Imię:max
  • Skąd::Toronto
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 28 czerwiec 2023 - 22:28

Ja sobie już wyobraziłam mine [mention]Edysia [/mention]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z ta mina ... to ona ma  wyraznie Ukrainska wyobraznie.. a tymczasem .Jestesmy w Polsce i tu min nie ma..


Użytkownik Maxilampus edytował ten post 28 czerwiec 2023 - 22:31


#2 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7793
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 29 czerwiec 2023 - 11:04

i tu min nie ma..

na szczęście 


  • Maxilampus lubi to

#3 nijagi

nijagi

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2214
  • Dołączył:  20 gru 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:Silnik 2 0 M
  • Imię:Waldek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2023 - 18:56

max , !!!!! , tam na zachodzie czas płynie inaczej , ludzie mają inna mentalność ,

jesteście bardziej ... wolni ! , niektórzy tu tego nie potrafią zrozumieć ,

niestety ,


  • Maxilampus lubi to

#4 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2023 - 20:19

max , !!!!! , tam na zachodzie czas płynie inaczej , ludzie mają inna mentalność ,

jesteście bardziej ... wolni ! , niektórzy tu tego nie potrafią zrozumieć ,

niestety ,

Waldku,

 

A ile czasu byłeś/mieszkałeś na zachodzie, że czujesz się mniej wolny i widzisz różnicę w upływającym czasie?

Skąd wnioski o innej ( w domyśle gorszej u nas) mentalności? Masz sporo kontaktów z ludźmi z "zachodu"?


Z ta mina ... to ona ma  wyraznie Ukrainska wyobraznie.. a tymczasem .Jestesmy w Polsce i tu min nie ma..

Max,

 

Bardzo lubię te Twoje "błyskotliwe" riposty. 

 

P.S.  Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet w roku 2792.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 29 czerwiec 2023 - 20:20


#5 Maxilampus

Maxilampus

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 531
  • Dołączył:  19 lip 2018
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0
  • Imię:max
  • Skąd::Toronto
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 czerwiec 2023 - 21:31

max , !!!!! , tam na zachodzie czas płynie inaczej , ludzie mają inna mentalność ,

jesteście bardziej ... wolni ! , niektórzy tu tego nie potrafią zrozumieć ,

niestety ,

Nie geograficzne miejsce decyduje o poziomie Wolnosci lecz Wolna Dusza..ps. jestem w Polsce..Zgadzam sie z twoja teza , ze wiekszosc Polakow ma " inna mentalnosc "..

PRL I CZAS TRANSFORMACJI KSZTALTUJE TA MENTALNOSC..

Uderza mnie najbardziej poziom agresji, zlosliwosci i nieustanny wysilek aby zrobic cos szkodliwego drugiej osobie..

W tym czerpia wlasna satysfakcje..DemoniczneAberacie PRL-u...

]Niestety zatruli duszewlasnych dzieci ta mentalnoscia..

Przeczytaj Sw. Jana 15-8  Tam znajdziesz odpowiedz..

Mnie przynajmniej nie zamorduja przybijajac gwozdziami do kawalka drzewa..Pzdr..Odi profanum vulgus et citera..


Waldku,

 

A ile czasu byłeś/mieszkałeś na zachodzie, że czujesz się mniej wolny i widzisz różnicę w upływającym czasie?

Skąd wnioski o innej ( w domyśle gorszej u nas) mentalności? Masz sporo kontaktów z ludźmi z "zachodu"?


Max,

 

Bardzo lubię te Twoje "błyskotliwe" riposty. 

 

P.S.  Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet w roku 2792.

Przyjmuje twoje zyczenia z wielka radoscia ! W 2792 beda juz na 100 % pelna kobieta !


Użytkownik Maxilampus edytował ten post 29 czerwiec 2023 - 21:33


#6 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2023 - 21:34

Z tą inną mentalnością to bym nie przesadzał. PRL i wyrywanie sobie codziennych dóbr miał wpływ na starsze pokolenie (pow 50) ale u młodszych osób  (20-40) zwyczajnie tego nie widzę. Są bardziej wyluzowani i niczym nie różnią się od swoich rówieśników z innych krajów dawnego "zachodu". To nie okres "wyścigu szczurów" okresu transformacji.

Badania socjologiczne również to potwierdzają. Nie mamy się czego wstydzić, przynajmniej we wspomnianej grupie wiekowej.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 29 czerwiec 2023 - 21:42


#7 Maxilampus

Maxilampus

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 531
  • Dołączył:  19 lip 2018
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0
  • Imię:max
  • Skąd::Toronto
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 czerwiec 2023 - 21:55

Z tą inną mentalnością to bym nie przesadzał. PRL i wyrywanie sobie codziennych dóbr miał wpływ na starsze pokolenie (pow 50) ale u młodszych osób  (20-40) zwyczajnie tego nie widzę. Są bardziej wyluzowani i niczym nie różnią się od swoich rówieśników z innych krajów dawnego "zachodu". To nie okres "wyścigu szczurów" okresu transformacji.

Badania socjologiczne również to potwierdzają. Nie mamy się czego wstydzić, przynajmniej we wspomnianej grupie wiekowej.

Ten ich " luz " nie jest autentyczny..Zwykla poza..To maseczka ktora starannie ukrywa ich kompleksy i ignorancje w wielu aspektach..

Wiem co mowie bo takie oceny osobowosci i ich rzeczywistosci sa czescia mojej profesji..

Mlodzi ludzie na " zachodzie " i Polnocnej Ameryce sa mentalnie inni..


Z tą inną mentalnością to bym nie przesadzał. PRL i wyrywanie sobie codziennych dóbr miał wpływ na starsze pokolenie (pow 50) ale u młodszych osób  (20-40) zwyczajnie tego nie widzę. Są bardziej wyluzowani i niczym nie różnią się od swoich rówieśników z innych krajów dawnego "zachodu". To nie okres "wyścigu szczurów" okresu transformacji.

Badania socjologiczne również to potwierdzają. Nie mamy się czego wstydzić, przynajmniej we wspomnianej grupie wiekowej.

O jakim " wstydzie " mowisz ?



#8 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2023 - 22:00

Z US nie ma zbyt dużo osobistych kontaktów więc się nie wypowiem ale Polacy doskonale dogadują się z dawnym "zachodem".

Nie ma już właśnie tych starych kompleksów "ubogich Europejczyków".


  • Maxilampus lubi to

#9 Maxilampus

Maxilampus

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 531
  • Dołączył:  19 lip 2018
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0
  • Imię:max
  • Skąd::Toronto
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 czerwiec 2023 - 22:00

Z tą inną mentalnością to bym nie przesadzał. PRL i wyrywanie sobie codziennych dóbr miał wpływ na starsze pokolenie (pow 50) ale u młodszych osób  (20-40) zwyczajnie tego nie widzę. Są bardziej wyluzowani i niczym nie różnią się od swoich rówieśników z innych krajów dawnego "zachodu". To nie okres "wyścigu szczurów" okresu transformacji.

Badania socjologiczne również to potwierdzają. Nie mamy się czego wstydzić, przynajmniej we wspomnianej grupie wiekowej.

.." ale u młodszych osób  (20-40) zwyczajnie tego nie widzę."..

Ja widze..Moj syn ma 42 lata..W ubiegly czwartek ( Dzien Ojca " " odwiedzil mnie " po 4 latach i pobil na dzien dobry wykrecajac przy tym zamki od drzwi..Chcial " siana " na swoja Amfe , ktore mu odmowilem..Takie to " luzaki " za ktorych nie ma sie co wstydzic przed " zachodem "..



#10 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2023 - 22:03

Max, Bardzo mi przykro z powodu wspomnianej przez Ciebie sytuacji ale nie można generalizować.

Wszędzie zdarzają się trudne sytuacje, bez względu na kraj.



#11 Maxilampus

Maxilampus

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 531
  • Dołączył:  19 lip 2018
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0
  • Imię:max
  • Skąd::Toronto
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 czerwiec 2023 - 22:17

Z US nie ma zbyt dużo osobistych kontaktów więc się nie wypowiem ale Polacy doskonale dogadują się z dawnym "zachodem".

Nie ma już właśnie tych starych kompleksów "ubogich Europejczyków".

Jakie kompleksy Polakow przed " zachodem " masz na mysli ??

Kto je ma czy mial ?

Ja znalazlem sie tam w 1983 i nie mialem czasu czy mozliwosci  rozpatrywac swoje " kompleksy " w kontaktach z lokalsami..

Wrecz przeciwnie..Po 2 latach to oni wpadli w kompleksy z mojego powodu....i bylo mi przykro ..

Najbardziej co mnie przeraza w swiecie to poziom ludzkiej glupoty..W Polsce jest on szczegolnie wysoki..To sa zrodla wszelkich kompleksow + wlasna Ignorancja..

Ludzie na calym swiecie nie moga zrozumiec , ze nie ma wspolnej Rzeczywistosci..i bija glowa o sciane aby udowodnic , ze jest..

Piekno Wolnosci Duchowej moze i jest przezywane indywidualnie przez osobe ktora go doswiadcza..

To zjawisko i doswiadczenie nie moze byc przekazywane czy transferowane w inna osobe..nawet " najblizsza "


Max, Bardzo mi przykro z powodu wspomnianej przez Ciebie sytuacji ale nie można generalizować.

Wszędzie zdarzają się trudne sytuacje, bez względu na kraj.

Nie jestem jedyny..

Syn Kolegi dowiedzial sie , ze nie jest ojcem swego 3 letniego syna ..

Nie jestesmy ludzmi ze srodowisk patalogicznych..Ja reprezentuje swiat Akademicki..

Nie wiesz co sie dzieje i kim naprawde sa nasze wnuki nie mowiac o wlasnych dzieciach..

Owszem sa wartosciowe dzieci..ale stanowia one 15 % swojej generacji..Reszta to psychopaci , starannie ukrywajacy przed innymi swoja chrobe..

Piotrusie Pany na amfie..



#12 pitkowechucherko

pitkowechucherko

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1711
  • Dołączył:  23 mar 2021
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6
  • Imię:Zosia
  • Skąd::Pruszków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 29 czerwiec 2023 - 22:42

.." ale u młodszych osób (20-40) zwyczajnie tego nie widzę."..
Ja widze..Moj syn ma 42 lata..W ubiegly czwartek ( Dzien Ojca " " odwiedzil mnie " po 4 latach i pobil na dzien dobry wykrecajac przy tym zamki od drzwi..Chcial " siana " na swoja Amfe , ktore mu odmowilem..Takie to " luzaki " za ktorych nie ma sie co wstydzic przed " zachodem "..


Bardzo mi przykro, można Ci jakoś pomoc? Może go w cholerę zgłosić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#13 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2023 - 22:43

Mamy inne zdania. Nie uważam aby poziom głupoty w Polsce był wyższy niż w innych krajach Europy. Dodatkowo, Polakom chce się pracować i to bynajmniej nie tylko dla pieniędzy. Bardzo często słyszę od moich kolegów ze "starej europy", że ciężko na rynku pracy nie trafić na leniucha. Tutaj znajdują dynamiczną, młodą, kadrę, wymagającą od pracodawcy znacznie więcej niż ich ojcowie ale za to są kreatywni i nieźle wykształceni. Nie jest przypadkiem, że globalne koncerny przenoszą tutaj swoją produkcję i działy rozwoju.



#14 Maxilampus

Maxilampus

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 531
  • Dołączył:  19 lip 2018
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0
  • Imię:max
  • Skąd::Toronto
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 czerwiec 2023 - 00:39

Mamy inne zdania. Nie uważam aby poziom głupoty w Polsce był wyższy niż w innych krajach Europy. Dodatkowo, Polakom chce się pracować i to bynajmniej nie tylko dla pieniędzy. Bardzo często słyszę od moich kolegów ze "starej europy", że ciężko na rynku pracy nie trafić na leniucha. Tutaj znajdują dynamiczną, młodą, kadrę, wymagającą od pracodawcy znacznie więcej niż ich ojcowie ale za to są kreatywni i nieźle wykształceni. Nie jest przypadkiem, że globalne koncerny przenoszą tutaj swoją produkcję i działy rozwoju.

Mowisz o 35-40 % spoleczenstwa..

Najlepsi Energiczni, bystrzy, zmotywowani i chetni do pracy mlodzi, wyjechali z Polski i nigdy juz nie wroca..Zostala rozpasana cholota , leniwa, oglupiona grami komputerowymi i zyciem bez wysilku..Wartosciowy mlody czlowiek przemyka sie pod scianami..

Pracuje i pomagammkolegom na US..

Po dwoch sesjach wypieprzylem 16 " studentow ".10 wogole nie znalem bo nie przychodzili na wyklady i uwazali ze  zaliczenia naleza im sie z urzedu..

Mialam 4 studentow z Erasmusa , ktorzy nie mowili i nie rozumieli jez. Polskiego..

Zadali ode mnie prowadzenia wykladow w jez. Angielskim a 1 zadal po Francuzku..

Co 2 m-ce " wpada " Policja i czysci US z dealerow narkotykow..Rozprowadzaja je na miejscu..

O mlodych kobietach  nie wspomne..

Bezczelni, Arogancy, leniwi, Agresywni..bez przyszlosci..i jest to powszechne..

Dokoncze semestr letni bo sie zobowiazalem i uciekam z Polski " gdzie pieprz rosnie "..tu naprawde nie da sie zyc normalnie..

Wrocilem w 2012 i bylem tutaj z dluzszymi przerwami..Wyleczylem sie z powrotu na stale..

Wielu Polakom wspolczuje ..Widze z jakim trudem i wysilkiem ukladaja sobie tutaj zycie..

Polska stala sie Zerowiskiem dla wszelkiej masci miedzynarodowych oszustow, zlodzieji , agentur obcych interesow..i jestem wsciekly na siebie  ze oddalem tyle  zdrowia i krwi za nic..

Nie jestem wstanie ciagnac tej rozmowy..Zycze ci duzo szczescia..i nie zmieniaj swoich rozowych okularow..tylko tak mozna tutaj przetrwac..Pzdr..


Max, Bardzo mi przykro z powodu wspomnianej przez Ciebie sytuacji ale nie można generalizować.

Wszędzie zdarzają się trudne sytuacje, bez względu na kraj.

..." ale nie można generalizować "... Wiec nie generalizuj..



#15 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2023 - 07:19

Najlepsi Energiczni, bystrzy, zmotywowani i chetni do pracy mlodzi, wyjechali z Polski i nigdy juz nie wroca..

 

Mam kompletnie inne doświadczenia. Poruszamy się chyba w zupełnie innych środowiskach pracy i w innej rzeczywistości.

Dodam, że jestem jednym ze starszych pracowników w firmie, z codziennymi kontaktami zarówno z moimi młodszymi współpracownikami z firmy, jak i z wielu innych państw Europy.

 

Również życzę wszystkiego dobrego i, przede wszystkim, mniej pesymizmu.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 30 czerwiec 2023 - 07:29

  • pitkowechucherko lubi to

#16 pitkowechucherko

pitkowechucherko

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1711
  • Dołączył:  23 mar 2021
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6
  • Imię:Zosia
  • Skąd::Pruszków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 czerwiec 2023 - 11:05

Mowisz o 35-40 % spoleczenstwa..
Najlepsi Energiczni, bystrzy, zmotywowani i chetni do pracy mlodzi, wyjechali z Polski i nigdy juz nie wroca..Zostala rozpasana cholota , leniwa, oglupiona grami komputerowymi i zyciem bez wysilku..Wartosciowy mlody czlowiek przemyka sie pod scianami..
Pracuje i pomagammkolegom na US..
Po dwoch sesjach wypieprzylem 16 " studentow ".10 wogole nie znalem bo nie przychodzili na wyklady i uwazali ze zaliczenia naleza im sie z urzedu..
Mialam 4 studentow z Erasmusa , ktorzy nie mowili i nie rozumieli jez. Polskiego..
Zadali ode mnie prowadzenia wykladow w jez. Angielskim a 1 zadal po Francuzku..
Co 2 m-ce " wpada " Policja i czysci US z dealerow narkotykow..Rozprowadzaja je na miejscu..
O mlodych kobietach nie wspomne..
Bezczelni, Arogancy, leniwi, Agresywni..bez przyszlosci..i jest to powszechne..
Dokoncze semestr letni bo sie zobowiazalem i uciekam z Polski " gdzie pieprz rosnie "..tu naprawde nie da sie zyc normalnie..
Wrocilem w 2012 i bylem tutaj z dluzszymi przerwami..Wyleczylem sie z powrotu na stale..
Wielu Polakom wspolczuje ..Widze z jakim trudem i wysilkiem ukladaja sobie tutaj zycie..
Polska stala sie Zerowiskiem dla wszelkiej masci miedzynarodowych oszustow, zlodzieji , agentur obcych interesow..i jestem wsciekly na siebie ze oddalem tyle zdrowia i krwi za nic..
Nie jestem wstanie ciagnac tej rozmowy..Zycze ci duzo szczescia..i nie zmieniaj swoich rozowych okularow..tylko tak mozna tutaj przetrwac..Pzdr..

..." ale nie można generalizować "... Wiec nie generalizuj..

Wszędzie są ludzie i parapety. I co jak co ale ja 22 lata zaraz kończę a od 17 R, ż pracuje. Swego czasu nawet na kilka etatów wiec siebie zgodzę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#17 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4972
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2023 - 14:36

To już chyba koniec dywagacji.



#18 KrzysiekPT

KrzysiekPT

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •         
  • Posty: 1304
  • Dołączył:  17 maj 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Krzysiek
  • Skąd::Bielsko B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2023 - 17:07

na koniec. Moja corka pracuje w dużej japońskiej firmie z siedzibą w Londynie. Mam pod sobą przedstawicielstwa w Niemczech , Francji , Holandii i kilku jeszcze innych krajaców. Polacy są najlepsi . Z resztą Europy nie da się pogadać i wspołpracowac. Lenistwo na maxa. Nie wspomnę już o ludziach o odmiennym kolorze skóry. . Ale oczywiście bez generalizowania bo zdażają się kreatywni . Słowo zdażają się jest kluczem

KONIEC



#19 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 lipiec 2023 - 13:32

Czytam i za bardzo nie rozumie!? Co Wy z tym ,,zachodem'' Wpływ kolorowej TV.  Zenujące. Jak kiedyś powiedziałem (będąc tu i tam)  goowno wygląda wszędzie tak samo!!! Mentalność hihihi nie trzeba wyjechać za granice aby poczuć różnice. AMEN nat. w skrócie :cwaniak

Róbmy swoje, Wojciech Młynarski - YouTube



#20 Maxilampus

Maxilampus

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 531
  • Dołączył:  19 lip 2018
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0
  • Imię:max
  • Skąd::Toronto
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 01 lipiec 2023 - 13:38

Czytam i za bardzo nie rozumie!? Co Wy z tym ,,zachodem'' Wpływ kolorowej TV.  Zenujące. Jak kiedyś powiedziałem (będąc tu i tam)  goowno wygląda wszędzie tak samo!!! Mentalność hihihi nie trzeba wyjechać za granice aby poczuć różnice. AMEN nat. w skrócie :cwaniak

Róbmy swoje, Wojciech Młynarski - YouTube

? Ulzylo ci ? Lepiej sie poczules ? Poczucie satysfakcji ? czy moze wlasne kompleksy ?


Użytkownik Maxilampus edytował ten post 01 lipiec 2023 - 13:40






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych