Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Taka ciekawostka - allegro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 marzec 2010 - 12:20

Niedawno bylem zmuszony poszukiwac kilku drobiazgow do PT, wiec czesalem allegro. Ku mojemu zdziwieniu wiekszosc, jak nie wszyscy, co oferuja jakiekolwiek czesci do PT, sprzedaja towar bez europejskiej homologacji - na rynek USA, badz czesci do wersji brytyjskich, co jesli chodzi o lampy czy drzwi czy blotiniki - je dyskwalifikuje.

I tak sie zastanawiam, po kiego grzyba tylu sprzedawcow sprzedaje taki nic nie wart w PL zlom, czy faktycznie jest na to rynek zbytu? Po co to robia?

Co do mojej przygody dodam, ze znalezienie blotnika, reflektora, nadkola czy juz nie wspomne o oslonie silnika graniczylo z cudem, i dopiero po obdzwonieniu WSZYSTKICH majacych w swojej ofercie cokolwiek do Pitkow, udalo mi sie wyciagnac od 2 sprzedajacych pasujace mi czesci. A pod haslem PT Cruiser na allegro wyskakuje kilkaset stron wynikow, w 99% wlasnie nikomu nieprzydatnych rupieci bez homologacji. PORAZKA.

#2 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 marzec 2010 - 12:36

MayheM, życie :torba może jakiś łoś się trafi i kupi :torba

#3 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 26 marzec 2010 - 13:54

może jakiś łoś się trafi i kupi


Chłopaki, jak widać, łosi nie brakuje... Jeżeli ludzie by tego nie kupowali to oni by nie wystawiali, gdyż by im się to nie opłacało...

A tak się można naciąć. Więc dzięki MayheM za ostrzeżenie.

#4 hrywny

hrywny

    Zwolennik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 323
  • Dołączył:  22 maj 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 Limited
  • Imię:Marcin

Napisano 26 marzec 2010 - 23:15

dobra jezeli chodzi o lampy leflektory to ok homologacja ale na blotnik chyba ze zderzak ale blotnik nadkole itd to chyba nietrzeba homologacji co ??

#5 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 28 marzec 2010 - 12:15

A ja powiem tak! Auta sa sciagane na czesci czesto rozbite. Wiekszosc czesci pasuje do wymogow polskich . Ato co musi miec homologacje to wisi na allegro bardzo dlugo. Pozatym zawsze mozna cos kupic do przerubki. :kciuki

#6 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 marzec 2010 - 15:10

powiem coś z autopsji - coś rozebrane nie da się złożyć salonowo :torba

#7 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 marzec 2010 - 17:21

hrywny, nie chodzi o sama homologacje, chodzi o pasowanie. Blotnik nie bedzie pasowal z brytola badz nawet nowy zamiennik ptodukowany w PL, bo jest on produkowany na amerykanski rynek, tj. bez otworow na antene i migacz. Drzwi od brytola rowniez sa inne, lewa-prawa.

#8 hrywny

hrywny

    Zwolennik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 323
  • Dołączył:  22 maj 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 Limited
  • Imię:Marcin

Napisano 28 marzec 2010 - 17:30

no dobra moze i masz racje :cwaniak :piwo ale jak juz kupisz np taki blotnik i dajesz go lakiernika to co to za problem wyciac migacz a na antene sa otwory niezawsze ale sa :d wiec tak sie zastanawiam jak masz mozliwoasc taniej kupic to ja osobiscie niewidzie problemu oczywiscie to moje zdanie

#9 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 28 marzec 2010 - 18:07

Ja jako blacharz samochodowy rownierz nie widze problemu z wycinaniem dziur pod kierunkowskaz czy antene. Tym bardziej ze ma sie z reguly stary blotnik gdzie w bardzo latwy sposob mozna skopiowac w kturym miejscu znajduja sie owe dziury. Tak na marginesie to Mayhem nie masz chyba zbyd duzo doswiadczenia na temat aut!.

#10 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 marzec 2010 - 21:19

Docentgood, po czym wnioskujesz?

Dziury to sobie moge wycinac w spodniach, albo w maluchu pod siatex, nie zamierzam w profilowanym blotniku rzezbic z dziurami, jakis fajansiarz mi to spartaczy, a pozniej bedzie rdza wchodzic. Temat postu nie dotyczy rekodziela, tylko dostepnosci czesci na rynku.

Na marginesie, masakra to czytac. :chory

#11 hrywny

hrywny

    Zwolennik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 323
  • Dołączył:  22 maj 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 Limited
  • Imię:Marcin

Napisano 28 marzec 2010 - 21:36

teraz to ciebie nie rozumiem fajnie ze przedstawiłeś nam swój tok myslenia i gra gitara ale Ja czy tez kolega mamy swoje zdanie i nie przesadzaj ze ktos to spartoli(jak sie ma partaczy do okoła to tak jest, a nie każdy jest takim partaczem jak piszesz ) czy tez rdza, bedzie zachodzic nawet i worginale to niestety tez sie moze zdarzyć

Na marginesie ,masakrę robisz ty

#12 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 28 marzec 2010 - 22:09

Mayhem! Jak wykonasz dziure przed malowaniem to w jaki sposob rdza ma Ci wchodzic? Bo nie rozumiem twojego toku myslenia. A tak w nawiasie to ja autami zajmuje sie od 20 lat. Wiec nie mow ze zrobienie dziury pod kierunek lub antene mozna sp*****!!! hmm

#13 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 marzec 2010 - 09:34

Wiec nie mow ze zrobienie dziury pod kierunek lub antene mozna spierdolic!!! hmm


Jak to nie można ???

#14 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 29 marzec 2010 - 09:48

Arni!to chyba trzeba byc jakims nieudacznikiem zyciowym zeby spiepszyc zrobienie dziury pod kierunek. :kciuki

#15 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 29 marzec 2010 - 09:51

hrywny, Docentgood, waszym tokiem myslenia to mam wrazenie ze auta robicie na zasadzie - tu sie dotnie tam sie doklepie byle taniej i byle jezdzilo - jak jest przewidziany taki blotnik to powinien byc taki bez glupich przerobek i bawienia sie w "Adama Slodowego" - moze ty akurat bys tego nie spartolił ale inny mechanik moze to zrobic zle i nie jestes wstanie tego przewidziec.

#16 hrywny

hrywny

    Zwolennik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 323
  • Dołączył:  22 maj 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 Limited
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2010 - 10:04

to nie jest tak moj tok myslenia i nie ze byle taniej ale przestancie pitolic ze jak juz trzeba coswyciac a to jest glupia dziurka pod migacz to jeju zle tak jak pisal Mayhem sa orgianlen czesci wysylane na rynek np amerykanski czy tez angielski wiec to kosztuje zaluzmy 250 zl a taki jak to opisujesz blotnik 350zl lub wiecej wiec prosze cie czy nielepiej zaoszczedzic te 100 zl i wlozyc w cos innego z lekka juz przesadzasz jasmin

#17 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2010 - 10:07

hrywny, nie pisalem odpowiedzi do ciebie, wiec nie wiem co tu glosujesz. A piszac "masakra" mialem na mysli pisownie.

update: dziura nie tylko pod migacz, ale rowniez pod antene w profilowanym blotniku.
I myslisz, ze takie 2 z pozoru proste dziury blacharz wytnie gratis? Jesli tak, to wtedy na 100% bedzie to prowizora z zadziorami schowanymi pod uszczelka.

Docentgood, czytaj uwazniej, bo widze, ze niepotrzebnie podnosisz sobie cisnienie. Nie napisalem "sp****" tylko "spartaczy" a to zmienia diametralnie ton wypowiedzi. Ale nie bede nabijal wiecej piany, kazdy widzi, co czyta i co kto pisze.

jasmina, o to wlasnie chodzi.

#18 hrywny

hrywny

    Zwolennik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 323
  • Dołączył:  22 maj 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 Limited
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2010 - 10:15

Mayhem nie każdy jest polonista a Ja tylko skończyłem administracje sory za pisownie :diabelek to po 1 a po 2 naprawdę Ja osobiście jak to jaśmin określił nie ciacham to tu to tam jakaś inna blacha proszę jaśmin poczułem sie zdruzgotany ze mój pitek może tak wyglądać hahaha ale chodzi mi o to ze sa dostępne cześć "oryginalne" które pasują bez większych problemów a to ze np trzeba wyciąć dziurkę pod migacz to Ja niewidzie w tym problemu

#19 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 marzec 2010 - 11:10

Arni!to chyba trzeba byc jakims nieudacznikiem zyciowym zeby spiepszyc zrobienie dziury pod kierunek. :kciuki


nieistotne, ważne ze sie da





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych