Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Ramka do radia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 26 kwiecień 2010 - 10:45

Hej,
przymierzam sie do wymiany radia bo fabryczne troszke juz sponiewierane :). mniej wiecej mam juz pojecie co chcialbym tam wlozyc tylko pojawia sie takie pytanie co z ramka. jasne ze na allegro i ramka, i kostka sa dostepne za grosze i raczej z tych skorzystam. pytanie czy ktos nie mial negatywnych doswiadczen z budzetowymi wynalazkami.
podjechalem sobie ostatnio do sklepu car audio w poznaniu
http://www.caraudiosystem.pl/
zeby oblukac radia na zywo. nota bene wydaja sie dosc kompetentni i bylaby mozliwosc podlaczenia radia na probe zeby posluchac jak gra z fabrycznymi glosnikami wiec polecam jezeli ktos w poznaniu chcialby zmieniac radio.
ceny radyjek podobne do tych w internecie (znaczy na kartce z reguly wyzsze o 100-200, ale jak sprzedawca wyczul ze internetowy czlowiek ze mnie od razu powiedzial ze moze na tym a na tym modelu odpuscic z ceny 100 nawet bez mojego pytania :d)
tyle ze pan mnie zabil w temacie przejsciowek i ramek... ramka do chryslera na zwykle radio - 150, przejsciowka kostki - 40 i rzekomo nie warto na tym oszczedzac bo ramki za 20 pln sa g**niane - sa nieprecyzyjnie wykonane, odstaja, sa ze slabego plastiku a kostki potrafia przestac dzialac po 2 miesiacach. i tak nie mam zamiaru kupic zestawu do zamontowania radia za 200pln bo to gruba przesada. ale mimo wszystko zapytam: mieliscie jakies zle doswiadczenia z takimi tanimi ramkami? no w koncu to tylko kawalek plastiku. za 150 pln to chyba ta ramka by musiala byc ze zlota. mialem okazje ja dotknac i nie wydawala mi sie jakas nadzwyczajna... wniosek: naciagacze? co myslicie?

EDIT
i jeszcze jedno pytanie. czy wystarczy taka ramka na front:
http://allegro.pl/it... ... uiser.html
czy moze potrzebna jest taka (tego typu ramke wlasnie mieli w tym sklepie):
http://allegro.pl/it... ... 300_c.html

zastanawiam sie na czym to radio ma sie trzymac? tylko na srubkach z przodu? ta druga ramka ma ta kieszonke ponizej na ktorej radio mogloby sobie lezec... to tak na chlopski rozum.

#2 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 26 kwiecień 2010 - 11:44

Ta druga drogi kolego jest do Pitków po lifcie, więc dla Ciebie odpada. Pierwsza ramka w zupełności wystarcza, a radio będzie Ci sie trzymało na kieszeni jaką posiada każdy nowy odbiornik.

#3 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 26 kwiecień 2010 - 11:47

tak tak wiem ze ta "bardziej obfita" jest do pitkow po lifcie. chodzilo mi raczej o typ. no bo w jaki sposob radio ma sie trzymac jezeli bedzie wisialo w powietrzu? jest mniejsze niz fabryczne i nie lezy na samym dole kieszeni a jest na jej srodku... czyli caly tyl dynda sobie w powietrzu i calosc trzyma sie tylko na tej cieniuitkiej rameczce? no chyba ze jest inaczej...

EDIT
a ok jezeli kazdy nowy odbiornik posiada kieszen to wszystko w porzadku.

a jak z jakoscia tych ramek? :>

#4 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 26 kwiecień 2010 - 12:50

hmm ja ściągnąłem sobie z USA autko z taka już ramką, wymieniałem niedawno radio i wszystko jest ok. Nie wiem jak te z allegro ale wyglądają bardzo podobnie.

#5 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 26 kwiecień 2010 - 13:14

no nic kupilem ramke allegrowa ;). oby sie spisywala. teraz jeszcze trzeba powiedziec b i wybrac konkretny model radia sposrod uprzednio wytypowanych kilku :p

#6 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 26 kwiecień 2010 - 13:21

To udanych wyborów:)

#7 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 27 kwiecień 2010 - 16:11

eh z tymi wyborami jest problem :>... troche mnie nakierowal marcel a ze mialem okazje poogladac osobiscie troche radyjek to na ta chwile mam dwa typy i bije sie z myslami bo nic nie jest idealne...

oba slyszalem i nie widze roznicy moim laickim uchem - graja tak samo albo lepiej niz fabryczne

alpine ida-x300 (http://allegro.pl/it...ra_gratisy.html)
cena ok 550
plusy:
ma zielone podswietlenie, super wykonanie, kabelek do podlaczenia usb z tylu wiec nic nie wystaje z radia z przodu
minusy:
ergonomia... brak guziczkow z predefiniowanymi nastawami stacji (wszystko robi sie pokretlem) i nie wiem czy czasem nie doprowadzi mnie to do szewskiej pasji...

clarion CZ309E (http://www.euro.com....on-cz309e.bhtml)
cena do piatku 540 z wysylka (potem 600)...
plusy:
bluetooth - zestaw glosnomowiacy
minusy:
kolor wyswietlacza (niebieski),
siermiezny design (jednak clarion tak jak jest swietny dziekowo ewidentnie tak design ma sprzed 10 lat...)
usb z przodu (wystajacy dynks w trakcie odtwarzania, ktory latwo wylamac jakims gwaltownym ruchem), ale ze to akurat radyjko odtwarza tez z kart SD wiec akurat ten minus mnie az tak nie boli

i coz poczac? :> rzucic moneta? :p

#8 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 27 kwiecień 2010 - 16:34

Dla mnie clarion odpada alpine, sam miałem kupować takie właśnie jak pokazałeś lecz ja lubie płyty jednak i nie zdecydowałem się na pionka http://allegro.pl/it... ... obacz.html mnóstwo ustawień ładne brzmienie i możliwość dobrego dostrojenia ze sprzętem, dobry tuner. Podświetlanie 2 kolorowe zielone czerwone naprawdę ładnie gra.

Jedyną wadą jest pokrętło które mi się troszkę starło od voluma ale mam to radio jakies 4 lata.

#9 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 kwiecień 2010 - 16:58

ja miałem takie samo w pitku jak nomos, i grało bardzo ładnie z seryjnymi głosnikami :cwaniak

#10 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 27 kwiecień 2010 - 17:55

troszke drogo... granica rozsadku w moim przypadku to 500-600 pln zwlaszcza ze wzgledu na to ze moj pitek ma juz 10 lat i mysle ze wiecej niz kolejne dwa ze mna nie pojezdzi. no i jakos tak poza tym pioneer mnie nie przekonuje.
mysle ze pozostane w kregu alpine-clarion :)

#11 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 kwiecień 2010 - 08:59

scoroop, moze pomysl nad JVC, podobno jakoscia nie ustepuje 2 powyzszym, co niedlugo sam sprawdze, bo na zalozenie czeka radyjko KD-R601, tylko czekam na ramke + przejsciowki :kawka

#12 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 kwiecień 2010 - 09:37

MayheM, są potrzebne przejściówki do kostki i przejściówka do anteny - taką też kupiłeś hmm

#13 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 29 kwiecień 2010 - 09:57

tez bralem pod uwage jvc, ale sklaniam sie jednak ku alpinie. nie wiem czy nie bedzie mnie wkurzac to pokretelko na srodku ale zobaczymy. w sumie stwierdzam ze nawet przydatna funkcja dla mnie bedzie kompatybilnosc z ipodem i moze jej nie docenilem wczesniej... porzadnego pena to nawet nie mam za to ipodek jest :)

PS no wlasnie zapomnialem o przejsciowce antenowej... jaka to jest potrzebna?

#14 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 kwiecień 2010 - 10:08

scoroop, akurat nie ma w danym momencie na allegro ani jednej bo bym Ci pokazał :cwaniak zadaj pytanie tym co sprzedają przejściówki na ISO może któryś ma przejściówkę do anteny :cwaniak

#15 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16936
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 kwiecień 2010 - 10:15

Sprawdz dokładnie czy pod ipoda nie bedziesz musiał dokupic dodatkowego interfejsu mimo ze jest opisane na radiu ze wspołpracuje to standart w Alpinie , obsługe Bluetooth tez alpina zaznacza na odbiorniku a dopiero w instukcji jest informacja o dodatkowym interfejsie za 600zł.
Co do firmy to faktycznie nie mozna porównywac sprzetu Alpine czy Clariona z JVC .

#16 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 05 maj 2010 - 07:12

z ipodem chyba nie ma problemu bo nawet do radia kabelek jest dolaczony i widzialem na youtubie filmik z wspolpracy ipoda i radia. ale fakt ze z BT masz racje. dokladnie tak jest w alpinowych radiach w okolicach 500-600pln - trzeba dokupic zewnetrzny modul. dlatego spojrzalem na clariony bo uznalem to za przydatna sprawe w tej cenie ,a wspomniany przeze mnei clarion nie potrzebuje zadnego dodatkowego sprzetu.

EDIT
otoz pojawil sie problem z przejsciowka... kupilem na allegro z ktoregos z linkow standardowych ale wyglada ze to nie to :/ ponizej zdjecia...

jedna z kostek w pitku (znana zapewne wszystkim):
Dołączona grafika

kostka do ktorej niby mialbym podlaczyc pitkowe kochy:
Dołączona grafika

ilosc pinow sie nie zgadza... podlaczenie kabli miedzy kostkami sie nie zgadza... jednym slowem chyba do reklamacji :/
a tu aukcja:
http://allegro.pl/it...pt_cruiser.html

cos tu nie ten teges albo ja czegos nie kumam... wyglada ze to byloby odpowiednie... ale poki co to reklamacje bede skladal :p
http://allegro.pl/it...m_cherokee.html


a i jeszcze jedna sprawa - przejsciowka do anteny to zapewne przejsciowka gniazdo din - wtyczka iso np takie (mam racje? :d):
http://allegro.pl/it... ... _0134.html

#17 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 maj 2010 - 08:21

hmm ja mam taką właśnie przejściówkę jaką zakupiłeś na allegro. Tę szerszą. Zauważ, że ta którą chcesz kupić teraz nadaje się do modeli produkowanych do 2001 roku, tak więc wszystko by się zgadzało. Kupiłeś przejściówkę do modeli od 2002 roku w górę.

#18 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 05 maj 2010 - 09:39

no teraz sie tak wlasnie domyslilem z tej ostatniej aukcji (bo tam napisali ze to jest do pitkow 2000) tyle ze ta ktora kupowalem tez rzekomo byla do pitkow od 2000...

#19 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 05 maj 2010 - 12:51

Odnosnir przejsciowek to sa wlasnie dwa rodzaje. Ja jak zamawialem u elektryka to na dzien dobry rowniez dostarczyl mi nie ta. Ale wiedzial ze sa dwa rodzaje. A co do radyjka to mam JVC KV-PX70 z DVD i 3 calowym monitorem. Moge smialo powiedziec ze to kombajn odnosnie podlaczen. A co do jakosci to swietnie sobie wspolgra z orginalnymi glosnikami. Do tego dodalem drugi monitor i sub Vibera chermetyczny 1300w. Efekt dzwiekowy jest bardzo dobry. Jedyny minus tego ze Pitek nie jest dobrze wygluszony. :kciuki

[ Dodano: 2010-05-05, 13:55 ]
Dodam ze za ramke i przejsciowki zaplacilem 72zl. Ramka dobrze lezy, nigdzie nie odstaje i nie peka. A jesli kogos martwi jak zamocowac tyl radia zeby bylo stabilne to w chyba w kazdym zestawie nowego radia jest sirubka z gumka. gdzie przykreca sie to z tylu radia i w ten sposob opiera sie tylna czesc radia o cokolwiek. :kciuki :kciuki :kciuki

#20 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 13 maj 2010 - 21:41

ha.... no i radyjko wreszcie zamontowane. alpinka ida-x311 z zielonym wyswietlajkiem :). co prawda jeszcze radyjko mi nie dziala bo mielismy dzisiaj z ojcem przy montazu maly problem z przejsciowka (chinski badziew zapewne) i trzeba zakupic nowa, ale ze juz wsyzstkie kable byly polaczone i pozaklejane tasma izolacyjna zeby sie nie poodlaczaly (usb, masa i takie tam) wiec juz to wlozylismy i uznalismy ze sie dorzuci przejsciowke do radia jak sie ja kupi :). co do dzwieku - lepiej niz na fabrycznym. jedyny problem jaki znalazlem na razie to taki ze nie dziala regulacja jasnosci podswietlenia (radio ma automatyczna regulacje - w momencie wlaczenia swiatel samo sie sciemnia, natomiast nie reaguje na pokretlo regulacji jasnosci - przy najnizszym ustawieniu zaczyna mrugac :d, ale zakladam ze tak musi byc).
poza tym rewelacja - ipodzik podlaczony do kabelka przeciagnietego do schowka. wszystkie plyty leza w szufladzie w domu :].

ogolnie to dzieki wielkie dla wszystkich ktorzy pomogli w tej operacji (wybor radia i kilka cennych porad) w szczegolnosci dla Marcela.

PS jakby co mam do sprzedania/oddania przejsciowkedo widoczna na zdjeciach wyzej - w koncu jej nie wymienilem, za to kupilem nowa. jest to przejsciowka do pitkow od modelu 2002 do 2005 z kostek chryslerowych na kostki iso.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych