Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Powódź


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 maj 2010 - 22:26

Podczas powodzi w 1997 roku byliśmy z pati na wczasach w Sopocie widzieliśmy powódź tylko w telewizji, ale serce ściskało.
Dom postawiliśmy na terenach dotychczas nie zalewowych
Przed budową zrobiłem wywiad wśród sąsiadów, którzy mieszkają na tych terenach od pokoleń nigdy nie było tu wody to jedyna odpowiedź, którą słyszałem
Aż do 17,05, 2010 w ciągu niespełna półtorej godziny woda zalała całą naszą działkę
I tylko dzięki determinacji zimnej kalkulacji i zbiegu okoliczności udało nam się uniknąć zalania domu a brakowało 2 cm
Dzięki ludzią, na których mogę polegać sąsiadą i rodzinie oraz możliwością finansowym, które pozwoliły mi zakupić motopompy o większej wydajności niż dysponuje straż pożarna w lędzinach mamy gdzie mieszkać.
Ale nie wszyscy mieli tyle szczęścia, jeśli chcecie pomoc zróbcie to osobiście!!!
90% akcji „pomagamy” to tylko ściema medialna.
Wokół nas jest wiele terenów, które zostały zalane np. Bieruń, Chełm śląski, Oświęcim, zresztą sami wiecie.
Jak nas zalewało my walczyliśmy a ludzie zatrzymywali się autami robili fotki i jechali dalej.
Współczuje wszystkim, którzy stracili dom. Dziś wiem jak to jest, kiedy nie możesz już zrobić nic a wody przebywa …

#42 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 01 czerwiec 2010 - 00:48

krzyś, wlasnie dlatego ja osobiscie chialbym jakos pomoc choc garsce potrzebujących - ale myslalem raczej o pomocy bezposredniej - czyli to co uda nam sie zebrac (jesli wogole cos zbierzemy) i osobiscie chcialbym to zawiesc do jakiejs wsi zalanej i przekazac osobą ktore dostaną to i moze choc troche im to pomoze i moze choc troche tchnie to wiary w ludzi i pomoc bezinteresowną.
Bo jesli damy to gdzies "niby" do przekazania to moze sie okazac ze nic nigdy nie dotrze do ludzi ktorzy naprawde cos teraz potrzebują - nieraz tylko wystarczy sam fakt ze ktos o nich mysli i chce im pomoc kupując chociaz jakis glupi "domestos".

#43 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 czerwiec 2010 - 07:49

jasmina, dla mnie temat jest banalnie prosty kup to na co cię stać i po prostu zawieź np do Kazimierza

#44 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 01 czerwiec 2010 - 08:47

[img][img]http://img80.imageshack.us/img80/9361/dsc0004hb.th.jpg[/img] Uploaded with ImageShack.us[/img]

[ Dodano: 2010-06-01, 09:49 ]
Obiecałam :fota wiem inni mieli się znacznie gorzej.
My mieliśmy szczęście :kawka
jasmina, dzięki ...daliśmy rade


[img][img]http://img717.imageshack.us/img717/20/dsc0027op.th.jpg[/img] Uploaded with ImageShack.us[/img]

[ Dodano: 2010-06-01, 09:52 ]
[img][img]http://img97.imageshack.us/img97/9533/dsc0018kh.th.jpg[/img] Uploaded with ImageShack.us[/img]

#45 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 01 czerwiec 2010 - 09:32

a piti czeka sobie grzecznie na ulicy :). fajnie ze sie uratowaliscie i obylo sie bez powaznych strat. faktycznie wyglada to podbramkowo...
jesli chodzi o pomoc to nieraz trudno jest pomoc osobiscie i trzeba zaufac jakims organizacjom, a ze jak w kazdej organizacji sa ludzie uczciwi i nieuczciwi to trzeba liczyc ze jednak trafilo sie na tych pierwszych dajac od siebie jakies fanty na rzecz poszkodowanych

#46 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 czerwiec 2010 - 12:21

Ja sam woziłem wodę jedzenie czy też swoje ubrania które już sa na mnie za małe lub nie używam dawałem osobiście dla tych którzy byli bardzo w potrzebie, tak jak jasmina też nie ufam żadnym zbierającym czy jedzenie czy też ubrania, wole sam osobiście przekazać ludziom.

Najgorsze jest to że zapowiadają dalej ulewne dni które mogą doprowadzić znów do podniesienia poziomu wody w wiśle i nie tylko.

Jak mi się uda wrzucę fotki z mojego terenu, oraz filmiki przez jaka wode się przedzieraliśmy samochodem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych