Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


uwaga, emigracja z wysp na drogach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 czerwiec 2010 - 10:56

zaczyna sie okres wakacji, wiec rodacy przybywaja z UK, ponad 1000km swoimi sztruclami, wypoczywac w naszym pieknym kraju, tyle tylko, ze przy okazji maja ochote zabic siebie i innych, ile to ja juz razy musialem uciekac w krzaki zeby uniknac "rodaka" z dumna zolta tablica rejestracyjna. podejrzewam, ze tam na wyspach mocno uciemiezeni tamtejsza drogowka, traca na polskich drogach rozum, i zapier...ja ile wlezie, na 3, na czolowke, po to tylko by z dumna na swojej ulicy zaprezentowac dorobek. obserwacja bardzo niebezpiecznych sytuacji niejednokrotna - a oni jeszcze zebrza o mozliwosc rejestracji z prawa kirownica u nas? granda!


ja nauczony juz doswiadczeniem, jak widze takiego, od razu przepuszczam, dla wlasnego zdrowia - niedzielna refleksja :)

#2 Bunsen

Bunsen

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 126
  • Dołączył:  08 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1,6ti
  • Imię:Robert

Napisano 27 czerwiec 2010 - 13:33

CUT
i zapier...ja ile wlezie, na 3, na czolowke,
CUT

Mając kierownicę po prawej stronie, muszą wyprzedzać "na trzeciego", żeby cokolwiek widzieć do przodu 8|

#3 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2010 - 13:42

bunsen ....bardzo sluszna uwaga! he he!

#4 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 czerwiec 2010 - 18:30

bunsen ....bardzo sluszna uwaga! he he!


a jakie emocje :lol :lol

#5 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2010 - 19:33

surem, niestety taka prawda, sam to obserwuje, banda frajerow.

I tez jestem przeciwny prawu rejestracji z kierownica z prawej, jak rowniez przekladkom.

#6 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2010 - 20:23

Moje doświadczenie niestety bardzo przykre nauczyło mnie nie ustępowania nawet za cenę stłuczki lub kolizji. Po takim właśnie manewrze w 2008 roku w celu uniknięcia wypadku sam wylądowałem czołowo na drzewie /silnik w środku w aucie , ja połamane żebra, paluchy , łokieć i tak dalej/ a reszta się rozjechała i tyle z tego zostało . Moja nauczka ,że żadnego ustępowania , jak jest kolizja to jest winny. AC nie miałem auto poszło na złom i nikt ni grosza nie oddał. :kawka

#7 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2010 - 20:35

Niestety Leszku, ale taka jest prawda, bardzo często aby uniknąć kolizji "ratujemy" się ucieczką na pobocze czasami niszcząc auto. Kierowca który sprowokował nas do takiej ucieczki, nawet się nie zatrzymuje i jedzie dalej, a my nie mamy sprawcy wypadku, bo sami go zrobiliśmy . Pozostaje tylko naprawiać auto na własny koszt.

#8 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 czerwiec 2010 - 06:56

jak widac nie jestem odosobniony w traumie, to ze polacy ogolnie fatalnie jezdza to jest wiadome, ale jak jezdzi emigracja z UK to juz prawdziwy dramat, prawa kierwonica to zadne usprawiedliwienie, mozna wolniej, ostrozniej. tylko szale przewaza polskosc - polskie podejscie do przepisow, bezpieczenstwa!

bezpiecznej drogi od poniedzialku :/

#9 Bunsen

Bunsen

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 126
  • Dołączył:  08 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1,6ti
  • Imię:Robert

Napisano 28 czerwiec 2010 - 09:22

CUT

a jakie emocje :lol :lol

A największe emocje to chyba przeżywa drajwer, który widzi wychylającego sie z potoku samochodów PT, ale... nie widzi kierowcy ;P Bo kierowca siedzi na miejscu pasażera :diabelek

#10 obrus

obrus

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 42
  • Dołączył:  20 maj 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2000

Napisano 28 czerwiec 2010 - 14:45

zaczyna sie okres wakacji, wiec rodacy przybywaja z UK, ponad 1000km swoimi sztruclami


ja nauczony juz doswiadczeniem, jak widze takiego, od razu przepuszczam, dla wlasnego zdrowia - niedzielna refleksja :)

Sztruclami hmm ,wlasnie kupilem volvo s60 z 03 w full opcji,bezwypadkowe i od I wlasciciela za 4-ro tygodniowke-bez nadgodzin :dance w przeciwenstwie do tego co w polsce jezdzi,a co do jazdy w polsce(jezdze LHD) to wlasnie widzac to co w polsce sie wyprawia(wyprzedzanie na III,na lini ciaglej i niewspominajac o ograniczeniach predkosci,aha o kultura naszych rodaków kiepska.Tak zabardzo to niewiem o co ci chdzi.Co do rejestracji RHD w polsce to tez jestem przeciwny,bo patrzac na ceny aut na wyspach i w polandii to chyba bysmy musieli w kraju zmienic ruch na lewostronny

#11 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 czerwiec 2010 - 15:55

Co do aut do sie zgodze z przedmówcą u nas w polsce to dopiero jeżdrzą strupy które ledwo się trzymają kupy jak by nie dach dawno by się rozleciały.

Co do kultury jazdy polacy też są w tyle darcie się, pokazywanie palaców, nie mówie już jak śmiagam skuterem i chamy mi droge zajeżdrzają lub jak wyprzedza to mi szlifuje autem po lusterku, no bo jak by to było jak skuter jedzie przed nim z prędkością 100 na godzine.

#12 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2010 - 18:58

Mając kierownicę po prawej stronie, muszą wyprzedzać "na trzeciego", żeby cokolwiek widzieć do przodu

no to nie wyprzedzaj jezeli nic nie widzisz ,wlasnie wrocilem z polnocy francji,gdzie jest od groma turystow z wysp,zaden nie wypszedza, zaden nie przekracza predkosci,autostrada 130 km/h zaden angol nie jedzie szybciej,nacionalka 90 miejcsami 110 zero wyglupow,oni zdaja sobie z tego sprawe ze maja ograniczone pole widzenia,a polanscy,ile fabryka daje;wiekszosc polakow auta rejestruje w polsce zeby nie placic mandatow ,ale mam nadzieje ze to sie skonczy :kawka

#13 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2010 - 19:13

artex38,
Bo we Francji jeżdżą angielscy angole będący na wakacjach, a u nas jeżdżą polscy angole. A to jest spora różnica. :kawka

#14 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2010 - 19:18

no i adames doszlismy do sedna sprawy :kciuki

#15 obrus

obrus

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 42
  • Dołączył:  20 maj 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2000

Napisano 28 czerwiec 2010 - 19:25

wiekszosc polakow auta rejestruje w polsce zeby nie placic mandatow ,ale mam nadzieje ze to sie skonczy :kawka

nierozumie,moze u was we francji to przechodzi,tu raczej ciezko sie porusza autem na polskich czy innych blachach(zazwyczaj konczy sie to oplata na wstepie 10% wartosci auta i czasem 7 dni na opuszczenie z IE lub zrej. w IE co sie wize z oplata VRT.Wiem z doswiadczenia bo po 2 tyg. jazdy dygneli mnie jak jezdzilem anglikiem(na angielskim nr.,na szczescie obylo sie bez kary,jedynie na drugi dzien musialem do urzedu jechac)

#16 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2010 - 19:32

obrus, napisz to jasniej ,bo ja nic z tego nie rozumiem co to zn.

opuszczenie z IE lub zrej. w IE co sie wize z oplata VRT

poza tym gdyby polska nie robila problemu z rejestracja aut z kierownica po dtugiej stronie to pewnie wyspy zostaly by zalane polskimi blachami

#17 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 czerwiec 2010 - 20:49

Jest prawo Unii Europejskiej, które otwiera drogę do rejestracji takich samochodów w każdym kraju członkowskim.
Jeśli będziemy mieli problem z zarejestrowaniem auta z kierownicą po prawej stronie w swoim starostwie, trzeba zrobić użytek właśnie z przepisów europejskich. Od decyzji odmownej w tej sprawie przysługuje nam prawo odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (mamy na to 14 dni).
W uzasadnieniu trzeba się powołać na unijne dyrektywy 77/649/EWG (dot. pola widzenia kierowców) i 70/311/EWG (dot. układów kierowniczych) z późniejszymi zmianami.
Ta ostatnia mówi wprost: “Państwa członkowskie nie mogą odmówić pojazdowi silnikowemu przyznania świadectwa homologacji EWG ani homologacji krajowej ze względu na jego układ kierowniczy, jeżeli układ ten spełnia wymogi zawarte w niniejszej dyrektywie.”

#18 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 czerwiec 2010 - 21:33

krzyś, zgadza sie, tylko jest w tym wszystkim to¨ ale¨,ze czasami trzeba sie odwolywac , ;) a to juz jest czas ;)

#19 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 czerwiec 2010 - 06:40

artex38,
Bo we Francji jeżdżą angielscy angole będący na wakacjach, a u nas jeżdżą polscy angole. A to jest spora różnica. :kawka


bardzo dobrze to ujales, az mi sie przypomnialo powiedzonko, ze czlowiek moze wyjsc ze wsi, ale juz wies z czlowieka nie bardzo :piwo

btw. jesli te pajace beda rejestrowac prawa kierownice chyba sie przesiade na pks

#20 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2010 - 18:41

krzyś, niestety u nas to prawo moze wyjsc tylko na zle, wzrosnie liczba smietelnych wypadkow :cenzura

czlowiek moze wyjsc ze wsi, ale juz wies z czlowieka nie bardzo

hehe racja

adames, rowniez racja :kawka





Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych