Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

kolo zapasowe/dojazdowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 25 sierpień 2010 - 00:01

dzisiaj zajmowalem sie wymiana wycieraczek (na legendarny motgum nota bene - wreszcie ocenie czy to mit czy prawda) i wpadlem na pomysl zeby zobaczyc co slychac u mojej opony dojazdowej. odkad kupilem auto na szczescie nie bylo potrzeby jego uzycia. polecam kazdemu zapytanie sie swojej opony nr 5 :d jak jej leci - mozna sie zdziwic. po pierwsze magiczna sruba do opuszczania koszyka z kolem piszczala jakby jej nikt nigdy nie odkrecal... polecam to zrobic i cala zabezpieczyc towotem - chodzi teraz jak zloto. druga sprawa - sprawdzcie cisnienie. ja mialem 1 bara, dopompowalem do 2 nie chcac przesadzac, ale jak wlasnie wyczytalem w instrukcji powinno byc 4,14... zwroccie na to uwage, bo moze sie to przydac. inna rzecz, mialem lekko luzny koszyk. ostatnio mechanik mi mowil, ze tylne zawieszenie gra, a jednak cos stukalo. ciekawe czy to to, bo ladnie dokrecilem do oporu :). dowiem sie jutro.

i tu mam pytanko - jedyne sruby jakie mam to te chromowane nakretki do przykrecania oryginalnych alusow chromowanych. czy tymi nakretkami da sie unieruchomic kolo dojazdowe?
pozdrawiam

#2 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5638
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 25 sierpień 2010 - 07:43

scoroop, da się.
Wypróbowałam (niestety).
Byłam pierwszą osobą, która wykorzystała w moim aucie dojazdówkę (widocznie nigdy wcześniej nie było potrzeby, bo i drogi u Niemca lepsze...).
Życzę Ci, żebyś nie musiał z niej korzystać nawet przez chwilę :)
PT kiepsko z nią wygląda (zwłaszcza jak się "rozbestwiamy" i wrzucamy jakieś super-fele).

#3 szkodnikfm

szkodnikfm

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 82
  • Dołączył:  21 sie 2010
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0 140KM

Napisano 26 sierpień 2010 - 17:22

Ten patent z koszykiem to chyba najgorszy z możliwych pomysłów jaki mogli wprowadzić do PT... Miałem to cholerstwo w moim poprzednim autku, i wiem że wcale nie jest przyjemne wymienianie koła w zimie, w deszczu (miałem pecha z oponkami) i przy nie sprzyjającej aurze, zwłaszcza gdy kosz się zacina, nie chce puścić, a ty musisz leżeć jak ten debil pod autem (PT jest do tego dość niski) i mocować się z zardzewiałym badziewiem, a jak jużpo pół godzinie walki i wypryskaniu polowy puszki WD-40 - wreszcie, nareszcie - uda Ci się wyjąć wymarzoną dojazdówke i już masz odkręcać koło- to oczywiście okazuje się że nie ma ani grama powietrza- bo przecież od kupna jej nie używałeś.
Na samą myśl mnie cholera bierze... :cenzura :cenzura

#4 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 26 sierpień 2010 - 17:37

@szkodnikfm
wlasnie zeby uninkac takich niespodzianek jak bedzie zimno albo bede sie spieszyl wolalem rozpoznac temat. i polecam to kazdemu podobnie jak Maxym72 keidys pisal ze nalezy miec na biezaco rozpoznany temat gniazda haka holowniczego bo lubi zardzewiec i haka sie nie wkreci jak auto padnie odpukac... w obu przypadkach towot twym rpzyjacielem. swoja droga chyba bede jakis kocyk awaryjny wozil ze soba na ktorym chociaz kleknac mozna :d

@Kajka
ja mam nadzieje jej nigdy nie uzywac, ale jak to mowia "w razie niemca" lepiej byc przygotowanym ;)

#5 szkodnikfm

szkodnikfm

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 82
  • Dołączył:  21 sie 2010
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0 140KM

Napisano 26 sierpień 2010 - 19:28

Właśnie sprawdziłem swoją dojazdówkę, żeby nie być goło słownym i faktycznie proponuje zrobić to wszystkim którzy tam nie zaglądali: ciśnienie 1 atmosfera - myśle że to jednak za mało :d Producent zaleca faktycznie około 4!!!!! (ja dopompowałem do 2,2Psi i myśle że to wystarczy).

#6 tomek252

tomek252

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 200
  • Dołączył:  14 lip 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 Limited
  • Imię:Tomek

Napisano 26 sierpień 2010 - 21:14

Na dojazdówce jest napisane ile powinno być napompowane i jest coś ponad 4 atmosfery. U mnie był laczek choć koło wyglądało na nie używane.

#7 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 sierpień 2010 - 21:16

ja sie nie dotykam.ogladalem od dolu i na razie wystarczy.nie chce sobie psuc humoru do spotu w cierszewie :lol

#8 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 27 sierpień 2010 - 07:14

@szkodnikfm - pewnie po miescie to te 2 atmosfery stykna, pytanie co przy jezdzie do 80km/h na trasie albo jakbys sie do tych 100 rozbujal :p... ja tez napompowalem do 2 ale to z niewiedzy, przy okazji dopompuje jeszcze troche na wszelki wypadek :)

#9 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 sierpień 2010 - 07:17

ja tam jeszcze nie zagladalem,ale dzisaj to zrobie
mialem inna przygode,bedac w polsce w polowie sierpnia podjechalem do wulkanizatora na wymiane wetyla
facet wzial sie ostro do roboty,poczym pyta ,gdzie mam klucz do srob antyzlodziejowych hmm ,a ja blady :cenzura
przekopalem cale auto i nic! objezdzilem wszystkich oponiarzy w okolicy,zaden nie ma takiego lub podobnego klucza :sciana
do kazdego kompletu srob jest inny klucz :kawka
jeden znajomy mechanik podjal sie odkrecenia,jedyny sposob to dospawac nowa srube i odkrecac
tak ze sprawdzcie czy macie specjalny klucz, jezeli nie chcecie miec klopotow :glupek1
mial bym nie maly problem na autostradzie gdybym zlapal gume

#10 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 27 sierpień 2010 - 07:31

hehe dobry motyw... ja mam podobnie i musze tez temat rozkumac, aleu mnie to prostsza sprawa. otoz rozpadly mi sie dwie nakretki chromowane od oryginalnych felg na dwoch roznych kolach. zwyczajnie kapturki z nich pospadaly od zuzycia i teraz ta nakretka stalowa co jest pod spodem ma mniejsza srednice o jeden rozmar a klucz w aucie jeden... wiec musze skolowac klucz ktory da rade to odkrecic a rozmiar ma mniejszy no i kupic kilka zapasowych nakretek. pewnie uzywance na necie dopadne jakies. nowki zreszta widzialem ze chyba po 8 zlociszy sa wiec tez luz. w kazdym razie jak tego nie zrobie tez bede mial mala wtope :)

#11 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5638
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 27 sierpień 2010 - 08:23

tak ze sprawdzcie czy macie specjalny klucz, jezeli nie chcecie miec klopotow :glupek1

Hehe... mamy, mamy... Ale to tylko dlatego, że zakup tych śrub (z których pewnie prawdziwi złodzieje zrywają boki) podpowiedział mi przy nowych felgach forumowy kolega :)

#12 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 sierpień 2010 - 09:00

Kajka, teraz felg juz nie kradna :cwaniak tylko cale samochody :lol
oczywiscie nikomun tygo nie zycze :kawka

#13 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5638
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 27 sierpień 2010 - 10:05

artex38, ale wiesz - chociaż taka nakrętka z kwiatuszkiem :lol i stosowne ubezpieczenie :lol - i już człowiek ma ciut większą "pewność", a co za tym idzie lepsze samopoczucie :cwaniak

#14 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 27 sierpień 2010 - 11:37

Miśki...to dział techniczny..nie spamować!!!

#15 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 sierpień 2010 - 12:42

Właśnie sprawdziłem swoją dojazdówkę, żeby nie być goło słownym i faktycznie proponuje zrobić to wszystkim którzy tam nie zaglądali: ciśnienie 1 atmosfera - myśle że to jednak za mało :d Producent zaleca faktycznie około 4!!!!! (ja dopompowałem do 2,2Psi i myśle że to wystarczy).

swieta racja
sprawdzic trzeba koniecznie bo nie mialem takiego problemu z zakladaniem dojazdowki
ale wiadomo kto smaruje ten jedzie!

#16 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 lipiec 2020 - 06:10

Ta śruba od dojazdówki jest pod spodem?

Zastanawiam się czy nie lepiej w bagażniku mieć pełne koło w jakimś pokrowcu?!



#17 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 lipiec 2020 - 16:43

swieta racja
sprawdzic trzeba koniecznie bo nie mialem takiego problemu z zakladaniem dojazdowki
ale wiadomo kto smaruje ten jedzie!

jak twoja połówka, też tak optymistycznie 🤔. Proszę nie banujcie 👍

#18 Teokles

Teokles

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 90
  • Dołączył:  26 mar 2021
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1.6 M + G
  • Imię:Patryk
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 październik 2021 - 17:34

Proszę o podpowiedź. Moja opona dojazdowe z PT miała wgniecenia z drutów na których leżała, przez co nie nadaje się do eksploatacji. Powiedźcie mi, czy muszę kupić oponę 125/70 R15 czy opona o rozmiarze 115/70 R15 się nada?

Pozdrawiam



#19 WD40MAX

WD40MAX

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 613
  • Dołączył:  11 lip 2020
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Piaseczno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 październik 2021 - 17:39

Myślę, że taniej wyjdzie kupić całe koło dojazdowe u Bogdana lub Mateusza.



#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 październik 2021 - 22:05

dokładnie z nastawieniem u Bogdana Mosiądz   Mateusza może ponieść fantazja z ceną - ach ta młodość 







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych