Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


odpowietrznik układu chłodzenia ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Rader_*

Bezimienny Gość.Rader_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 październik 2010 - 20:29

Witam, Ostatnio podczas przygotowania do zimy wymieniłem w warsztacie płyn chłodniczy. Od tej chwili kiedy wyłącze silnik po jeździe przez chwilę słyszę syczenie (dodam że zbiornik wyrównawczy jest pełny). Wydaje mi się że syczy to z metalowego korka, albo spod niego. On jest zdaje się ciśnieniowy. Pod korkiem jest takie ustrojstwo które wygląda jak odpowietrznik. Czy instalacje się odpowietrza - a jeśli tak to jak ? :(

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 październik 2010 - 07:47

Zawsze po wymianie płynu odpowietrzasz układ - odpalasz samochód ogrzewanie na max i czekasz na załączenie wentylatora(ąż puści termostat i otworzy pełen obieg) zazwyczaj ok 25-30 minut w niektórych samochodach na wężu jest odkręcany korek jak dodatkowy odpowietrznik.Jeśli ci syczy spod korka - trzeba go wymienić , a swoja drogą sprawdż czy nie rośnie ci ciśnienie w układzie - może zaczyna się coś dziać z uszczelka pod głowicą.Najprościej odpal samochód na wolnych obrotach zdejmij korek ze zbiorniczka uzupełniającego i poczekaj czy nie zacznie ci wywalać płynu jak się zagrzeje.

#3 Bezimienny Gość.Rader_*

Bezimienny Gość.Rader_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 październik 2010 - 20:56

Sprawdzałem. płyn się nie wylewa ze zbiornika wyrównawczego (nawet nie drgnie). Syczy spod korka albo z okolicy. To syczenie trwa krótko - jakieś 20 sekund i po wszystkim. Jednocześnie ten zaworek o którym mówiłem znajduje się poniżej korka i wygląda trochę jak kalamitka. (nie wiem jak to opisać ale jutro zrobie zdjęcie).
Czy podczas odpowietrzania korek ciśnieniowy ma być odkręcony, czy zakręcony ?
Pozdrawiam.

#4 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 październik 2010 - 21:42

może zaczyna się coś dziać z uszczelka pod głowicą.

Miałem podobny efekt w Passacie !Ale jeszcze sprawdź termostat-bo może płyn się gotuje.

#5 raksadam

raksadam

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 124
  • Dołączył:  14 cze 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 grudzień 2010 - 14:21

W Pt odpowietrznik znajduje się u góry chłodnicy po stronie alternatora.
Wygląda identycznie jak kranik do spuszczania płynu z chłodnicy.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych