Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Da się zrobić lifting w PT z 2004 roku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*

Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 listopad 2010 - 18:01

Witajcie.
Zgromadziłem troche kasy i chce przerobić mojego pitka na Dream Cruisera. A więc w planie przód od FL, lampy i zderzak. Czy do tego musze założyć błotniki od FL'a czy te starsze wystarczą? Jak z mocowaniami? Do tego chce założyć tylni zderzak od FL i klosze lamp. Dach w folii 3M Carbon. Grill sobie dorobie taki jak jest w serii i kratki w zderzaku też.
Tak ma wyglądać http://www.240km.com... ... ies-5.html
Zderzak ori po FL http://l.yimg.com/dv... ... rfront.jpg
One są takie same? NA mojego krzywe oko tak :lala
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

#2 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 listopad 2010 - 05:38

cala brode musisz wymienic wobec tego

#3 Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*

Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 listopad 2010 - 19:12

Brodę? Mówisz o całym przodzie łącznie z belkami?

#4 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 listopad 2010 - 22:14

belek sie nie rusza :kawka

#5 Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*

Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 listopad 2010 - 20:44

Uff kolego więc po kolei. Co miałeś na myśli pisząc że muszę wymienić całą brodę? Zderzak, lampy, błotniki i grill, halogeny? hmm

#6 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2010 - 21:05

zderzak lampy gril i na okragle halogeny, mozna tez bez halogenow oczywiscie blotnikow nie potrzeba, a jeszcze drobiazg kratka na samym dole ale kratke plastikowa mozesz zastapic siatka ciagniona , ja taka sobie dodalem
http://pt-cruiser.pl/Modyfikacje.html

#7 Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*

Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 listopad 2010 - 22:33

Zderzak w takim razie kupie na allegro (250zł bez halogenów), grill sobie sam dorobie, chodzi mi o to aby wyglądał jak w dream cruiserze do którego dałem linka. Mam zioma który mi to zrobi. Lampy może jakieś zdobędę po taniości abo tata się dołoży i bd dobrze. A ten zderzak z tyłu w tym ostatnim dream cruiserze to jest taki jak w zwykłym pitim po FL? Bo przedni zderzak niczym sie nie różni :) :dance

#8 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2010 - 23:53

a powiem tak : tylowi sie nie przygladalem :kawka

#9 Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*

Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 listopad 2010 - 13:59

Ogólnie miecio ten dream cruiser nie różni się niczym od zwykłego FLa oprócz malowania, felg i wnętrza. No i ten grill który nadaje autku charakteru :) Dobra to ja powoli knuje czesci i bd tu na bieżąco pisał jak idzie :) Pozdrawiam :jupi

#10 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 listopad 2010 - 15:11

adrianoscyganos wlasciwie tak masz racje tutaj na mojej stronce masz opisane wersje i w przegladarce jest dream wiec luknij sobie...pzdr!
mnie osobiscie mimo ze mam model 2006 t0 przedliftowy bardziej mi sie podoba, zwroc uwage ile dreamow zrobili.....
http://pt-cruiser.pl/
tutaj blizej:
http://pt-cruiser.pl...am_Cruiser.html
pomoglo?

#11 Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*

Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 listopad 2010 - 16:55

Słuchaj miecio, z twoją stroną zapoznałem się bardzo dokładnie i przyznaje że jest bardzo ciekawa. Zdjęcia przeglądnąłem wszystkie jak również w google patrzyłem i co nie co już wiem. Moje przemyślenia:
Dream Cruiser to to samo co PT Cruiser z tym że ma spojler i czarny dach oraz felgi SRT.
Co do wyglądu to ogólnie obie generacje mi się podobają jednak przód po FL jest według mnie troche prostszy. NAjbardziej mi się podoba grill Dreama :) W chwili obecnej już nie wiem czy robić ten lifting, potem mi ktoś zarzuci że skoro ma przód po FL to musi być ostro bity itd. Teraz bd mieć wydech do wymiany także założe jakiś sportowy, doda mu to jakiś 1KM i przyjemniejszy dźwięk. Następne idą tylnie głośniczki bo są lipne (głośniki prawdopodobnie kupie w tym tygodniu Peyinga). Zderzak tył mam do wymiany ponieważ ostatnio mnie jakaś pani najechała i zderzak jest popękany. Jeszcze musze przestudiować gdzie można wpakować głośniki w bagaźniku bez większej ingrencji ;P

#12 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2010 - 08:21

gdybys robil dokumentacje przerobki i dajmy na to zostawil klamoty to nie mial bys problemu ze auto bylo pukniete, ale wiesz z przerobka zwiazane sa spore koszta......
zobacz sobie jak przerobil sobie krakus ryjek, mnie owszem sie podoba ale nie jestem az tak zachwycony taka modernizacja zeby wydac szokujaca ilosc kasy.....
o audio poczytaj posty marcela ale te wczesniejsze bardzo merytoryczne usunal...szkoda
ja radio zmienilem z orinalnego ale mimo ze mam glosniki tylne to z nich nie korzystam
widze ze jestes z krk to mozemy sie kiedys spotkac :kawka

#13 Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*

Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 listopad 2010 - 10:02

Miecio ja mam ori radio z obsługą zmieniarki i seryjne głośniki. W planie było odpięcie tych tylnich i założenie 165mm w bagażniku w tych plastikach gdzie są półeczka i zastaw narzędzi. Wszystko Peyinga. Niestety kolego nie spotkamy się bo wyprowadziłem się do Wrocławia :( A na zlot w te wakacje też nie przyjade bo brak prawka, dopiero robie nie w te, tylko następne wakacje i wtedy przyjade :dance2 Przeróbka przodu w PT jak tam liczyłem kasowo to ok 1000zł. Zderzak 250, lampy 500, halogeny 220, grill 200. To wszystko jeszcze do malowania. Podejrzewam że jeszcze trzeba by było przerobić odpowiednio kostki od lamp bo te mocowania w samej lampie mogą się różnić od wersji przed liftem. hmm ogólnie to za te 2 lata bd bardzo ciekawy samochód i na pewno nie opuszczę forum :) A co myślisz o dachu w foli Dinoc 3M Carbon? nie jest to duży koszt a bd wyglądać kozacko :kciuki Pozdrawiam :kawka

#14 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2010 - 10:43

no nie wiem, ja bylbym ostrozny z folia z rysunkiem karbonu na pitku..../na dachu/

ja nakleje rysunek cos podobnego jak ma jasmina ale na szybie w dachu.... tylko mysle nad motywem i wszystkie koncepcje jakos jak na razie mi nie podchodza.... :kawka

#15 Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*

Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 listopad 2010 - 12:49

Ta folia jest najlepsza. Faktura i wygląd prawdziwego carbonu. Ty motyw chcesz na szyber dachu? JA mam przyciemniony szyberdach :) I fajnie to wygląda. Ty masz niebieski, tak? Może by tak folia do szyb typu lustro weneckie? Fajnie by to wyglądało zamiast wzorku :cwaniak

#16 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2010 - 15:03

szyba w dachu jest przyciemniana ale mam taki fajny rysuneczek ale on sie komponuje w pionie a nie w poziomie, czasami mnie drazni ze jednak slonce swieci po oczkach, a jest dobry plus szyber okna w dachu bo jak podjade pod sygnalizator to na niego patrrze przez dziure w suficie bom jest wysoki i nie musze3 sie pochylac.............

no czasem wjade na przejscie dla chodzacych ale co tam...... ;P

#17 Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*

Bezimienny Gość.adrianoscyganos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 listopad 2010 - 15:41

Hehe oj miecio miecio :brawo Zawsze możesz zrobić taki daszek jak były kiedyś w Mercedesach i są w Audi który by się ładnie komponował z karoserią autka i nie świeciło by tak ;) FAjne lampki po liftingowe t tylne mi wpadły po 95zł sztuka nowe :) JAk dobrze pójdzie to je kupie i zamontuje w weekend. Musze jeszcze dach wymierzyć pod folie aby mi gość zrobił wycenę. Ew. relingi można zdemontować? Chyba bd potrzeba zdjąć podsufitkę :chory Kurcze ale roboty bd miał a tylko 2 lata na zrobienie go mam ;/ A nawet mniej ;P

#18 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2010 - 19:02

oki





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych