Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Czy ktoś się nim interesował?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2011 - 18:27

Witam. Czy ktoś się interesował tym pitkiem już? I co Wy na to?
http://otomoto.pl/ch... ... 63239.html

#2 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 20 styczeń 2011 - 19:42

fajne fele ma i chyba w miare nowe oponki - to na plus.
brak skory - to na minus
a podejrzenie moje dotyczy spasowania maski... cos mi tam za duze te szczeliny sa. inna sprawa - czy kierownice w pitkach mialy tkai kolor skory? nigdy nie rzucil mi sie taki w oczy - zawsze tylko ten popielaty widywalem. no i jeszcze jedna sprawa - tempomat od srodka kabiny? sam nie mam ale na fotkach zawsze wydawalo mi sie ze jest od storny przeciwnej niz kluczyk. nie jest to czasem jakis przerabiany przez kreatywnego mechaniora anglik??
pozdr

EDIT:
tez bym sobie skorke wymienil na kierownicy bo moja wytarta juz :)

#3 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2011 - 19:52

Kierownica wygląda na regenerowaną , czyli ktoś założył nowe obicie.
Tempomat kręci się razem z kierownica i jest w odpowiednim miejscu.
Autko dziwnie tanie ( wiem do opłat), ale chyba za taką kasę można go pooglądać. Trzeba tylko posprawdzać co się dzieje pod blachami , dobrze byłoby podjechać na ścieżkę diagnostyczną, i sprawdzić czy auto nie będzie robiło cztero-śladu .

#4 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2011 - 20:18

wlasnie, tanie a stoi juz dluzszy czas na allegro (z 4 miechy) bo sledze te ogloszenia.

[ Dodano: 2011-01-20, 20:19 ]
a kiera obijana była, widzialem :p

#5 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2011 - 20:20

Łukasz, bo czasem jak jest niska cena, to ludzie podchodzą do takiego auta jak "pies do jeża".

#6 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2011 - 20:28

wiem wlasnie, mam ochote na niego ale nie mam jeszcze tyle kasy zeby dodać jak sprzedam astre ale bede kombinował jak moge bo mi się zarąbiście podoba.

#7 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2011 - 20:30

zastanawiajaca ta cena,we francji auto w takim stanie min4 tym.euro,a gdzie koszt transportu hmm

#8 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 20 styczeń 2011 - 22:36

medyk01, znowu 2.0 - nie nauczyles sie jeszcze. Ogarnij sie bo pojade do tego Krasnystawu.

#9 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 20 styczeń 2011 - 23:06

Ja bym powiedział tak...
Autko wygląda bardzo ładnie, z kierownicą to da się zrobić na nowo i w ogóle...
- na 90 procent miał robione poprawki, lakier jest za ładny jak na auto z Włoch - sam Łukaszu widziałeś chocby w Zamościu,
- przebieg to nie jest 160 tys, tylko napewno grubo ponad 200 - zobacz na pedały, ja widziałem sporo pitków z przebiegiem 150 - 200 tys i ani jeden nie miał na tyle zjechanej kierownicy i pedałów, choć jeśli jest z południowych włoch to tam z temeperatury może sie kierownica szybciej łuszczyć
- za 2000 euro to można kupić auto tylko w nieciekawym stanie (no a picowanie tez kosztuje)
Więc coś musi iść kosztem ceny - nie neguję, bo tez kupiłem tanio zniszczona multiple i Viviaro, ale kosmetyka to pikuś, ważne żeby reszta działała. Czasem porysowane auto jak jest dobrze pomalowane to absolutnie nie przeszkadza. Sprawdzić czy nie bity i jak silnik chodzi, sprawdzić trakcje i wyciagnać wnioski.
Pozdro

#10 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13810
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2011 - 00:41

cos powiem:

w kwestji kierownicy to sobie zalatwilem ze az milo czyscilem w zeszlym roku auto gruntownie przed zlotem w bieszczadach i uzylem srodka do czyszczenia, a ze nie mialem opisanej butelki to pozmarowalem na szmatce kierownice ....i sobie zalatwilem! teraz wyglada jak by miala ze 20 lat! poprzecierala sie i byla "miekka" bardzo dlugo, normalnie do dzis mozna ja zarysowac paznokciem...... tak nieswiadomie myslalem ze to byl srodek do plastiku a sie okazalo ze najprawdopodobniej to byl do gumy.... :kawka

#11 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2011 - 02:07

Tak, ja to wszystko wiem, ale wiecie jak to jest mieć chęć posiadania za niewielkie pieniądze(student)...? zastanowie się jeszcze po tym co powiedzieliście. dzieki ;)

[ Dodano: 2011-01-21, 02:08 ]
Ja po prostu jestem zakochany w Pt i tyle!

#12 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 styczeń 2011 - 08:41

medyk01, znowu 2.0 - nie nauczyles sie jeszcze. Ogarnij sie bo pojade do tego Krasnystawu.


a co z tym 2.0 nie tak?
ja zmieniam sobie olej regularnie co 12 tys i naprawde nie mozna narzekac, no chyba, ze w kontekscie dynamiki, ale jesli ma byc tanio, to mniejsze OC, jesli sprowadzac bedzie medyk to mniejsza akcyza, plusy tez sa :)
swego obecnego 2.0 tez bede wymienial na 2.4, ale tego mniejszego tak zupelnie bym nie przekreslal

#13 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 21 styczeń 2011 - 11:08

wszystko kwestia budzetu. jakbym nie kupowal pt kiedy kupowalem tez kupilbym z innym silnikiem ale nie mialem wiecej pieniedzy a gdybym nie kupil wtedy to i reszta by sie rozeszla na mieszkanie wiec trzeba bylo brac co dawali.... inna rzecz ze wtedy auta z poczatku produkcji chodzily za 20 kawalkow a diesle 2002 byly od 25 w gore wiec troche inne pulapy niz dzisiaj... jezeli bedzie dobry to bierz go medyk. ale cos w nim jest podejrzane. sprawdz dokladnie i tyle!

#14 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2011 - 11:13

No narazie sie musze dogadać jakoś z ceną i przekalkulować sobie to wszystko. A co do 2.0 to w manualu fajnie sie tym jezdzi.

#15 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2011 - 12:46

surem,
Pewnie jasmina, chodzi o to,że to słaby silnik. do zwykłej jazdy pewnie wystarczy, szaleć pitkiem się nie będzie.
A jak Jacek mógł się przekonać, to jego 2,4 w stosunku do mojego 2,2 to spora różnica, oczywiście na korzyść silniczka diesla :cwaniak
Łukasz,
pooglądaj autko, to są małe pieniądze, ale posprawdzaj na ścieżce diagnostycznej czy auto będzie jeździło prosto.

#16 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 21 styczeń 2011 - 14:01

diesel bardziej komfortowy bo na niskich obrotach ma moment obrotowy ale benzyniak jak wejdzie na 4 tysie to juz crd moze sie chowac :)... ale powyzej 120kmh benzyna nie przyspiesza w ogole :p

#17 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2011 - 15:24

scoroop,
Nie zapomnij, że przy 2500 obrotów załącza się dieselku turbina, wtedy przyspieszenie robi się przyjemne.
Musisz spróbować przejechać się.
Ostatnio kolega z Lubina jak sprawdzaliśmy jego termostat, to przejechał się moim autkiem. On ma 2,0 i chyba podobała się Jemu jazda moim autkiem. :cwaniak

#18 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 21 styczeń 2011 - 17:39

To fakt ze diesel ma taki moment obrotowy ze poprostu wciska - ja bardziej myslałem o tym co medyk przeszedl ze swoim autem - te walniete uszczelki glowicy i wymiana silnika itd.
Zwroccie uwage ile uszkodzen 2.4 jest opisywanych na forum a ile 2.0. Zreszto czesci do 2.4 okazuje sie ze są tansze - chocby te wysprzegliki hydrauliczne czy inne ustrojstwa ktore do mnie w porownianiu kosztujeą grosze. Lepsza kultura pracy silnika itd.
Choc diesel wymiata. Ale na zlocie wiosennym jak otworze wam maseczke po tym remoncie to bedzie szok. Łącznie ze zwiekszaniem mocy itd.

#19 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2011 - 21:17

No dzieselkiem sie fajnie śmiga. W Cierszewie na zlocie miałem okazje sie przejechać MieT'a Pitkiem to naprawde zrobił na mnie wrazenie, a nie mowiąc o Resiurca gdzie ma startecha. Co do tego z allegro co załozyłem o nim temat to gość nie chce zejsc z ceny i to mnie boli więc chyba go nie dosiąde...:/ Ja bardziej myalalem o jesieni ze kupie Pitka, a teraz ta okazja sie trafila ale coz... :(

#20 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 21 styczeń 2011 - 21:21

medyk01, nie pierwsza okazja nie ostatnia. Zadzwon jutro do mnie to ci powiem cichaczem gdzie szukac pitka taniego i fajnego. Sam go mialem kupic ale sie trafil ten cabrio no i chyba tamten jeszcze jest to kupienia. I oczywiscie 2.4 automat. :kawka





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych