Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Podłączenie fabrycznego radia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 21 styczeń 2011 - 17:05

Ten temat juz był, ale nie znalazłem w nim odpowiedzi na mój kłopot.

W moim aucie nie bylo fabrycznego radia. W instalacji zastosowano przejściówke chyba na iso do kenwooda, do anteny tez jest przejsciowka z takiej śmiesznej wtyczki niespotykanej u nas, w każdym razie istalacja w aucie ma szeroką białą wtyczkę z 13-toma kabelkami.
Radio fabryczne które posiadam ma akurat dwa wąskie gniazda na 14 kabelkow i standardowe gniazdo antenowe na wtyczkę z długim bolcem.
Według schematu na radiu to oczywiście dalo by sie to jakos podlaczyc - takie wtyczki moge obciąć z drugiego auta (zamienic je), niestety brakuje mi w instalacji auta czarnego kabla z zoltym paskiem, ktory w radiu ma byc podlaczony do wejscia PARK.
Co z tym fantem zrobic?
Czytalem ze sa dwa rodzaje radii fabrycznych, to pewnie chodzi o te roznice. Przejsciowek zeby nie ciac kabli u mnie w miescie nie ma, na allegro tez nie znalazlem. Moze w takim razie postarac sie o ten drugi rodzaj radyjka byloby prosciej, niz ciac kable i wyczarować sobie ten 14-ty ktorego nie ma.
Ktos ma pomysla?

[ Dodano: 2011-01-21, 17:32 ]
właśnie taka mam wtyczke antenowa (do tego jest przejsciowka do kenwooda, nie pasuje do oryginalnego, mozna jeszcze jedna przejsciowke albo obciac i przelutowac)
http://img407.images...s/i/108jk9.jpg/

[ Dodano: 2011-01-21, 17:41 ]

Moje radio, wyglada inaczej.

1 - antena od radia

Podpinałem pod kostke ktora byla oryginalnie i tak oto wyglada tył:

Obrazek


Mam instalacje w aucie pod takie radio!

Radio mam inne, to z bardziej spotykanymi gniazdami.
Help...

[ Dodano: 2011-01-21, 23:21 ]
Chyba znalazłem radio z odpowiednim złączem...
http://moto.allegro.... ... 61986.html

Zanim go kupie, czy ktoś go ma u siebie i jak ono wypada w porownaniu z tymi klasycznymi kaseta/cd, z reczna regulacja barwy glosu... bo w tym to widze ze chyba jest cyfrowa, albo w ogole nie ma... Zeby sie nie nadziac na pascia, bo swoja droga to jakosc dzwieku z tego kaseciaka mi jak najbardziej odpowiada :)
Prosze o opinie

#2 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 22 styczeń 2011 - 01:50

przerabialem temat jak zakladalem niefabryczne radyjko u siebie. kupilem przejsciowke i okazalo sie ze to nie ta. chrysler zmienil kilka rzeczy w pitku od modelu 2002 czyli w autach produkowanych gdzies od sierpnia/wrzesnia 2001 (oprocz radia np lozyska z przodu). Twoja instalacja wyglada ze ma juz szeroki jeden wtyk nowszego typu pasujacy do przejsciowki, ktora sobie omylkowo kupilem:
http://img585.images...us/i/nowyf.jpg/
a ja instalacje mam stara ta z 2 wtyczkami po 7 kabelkow:
http://img9.imagesha...s/i/staryt.jpg/
wszystko do zrobienia i przerobienia jezeli masz juz jakies radio, ALE... no wlasnie ale...
powiem Ci ze po moich doswiadczeniach i obserwacjach forum przemysl temat dwa razy bo latka robia swoje. w tych radiach wystepuja typowe przypadlosci aut samochodowych - laser zaczyna fiksowac na moje oko po tych 7-8 latach, do tego zaczyna szwankowac sam mechanizm prowadzenia lasera. ze wzgledu na zmienne warunki (zimno/goraco) smar w czesciach ruchomych zaczyna gestniec. niestety skutkuje to niemoznoscia odtwarzania plyt zima poki wszystko sie nie nagrzeje, a z czasem sytuacja sie poglebia takze przy wyzszych temperaturach. dlatego zastanow sie czy warto ciac kable, albo wydawac 250 zlotych na troche tylko nowsze radyjko. ja dolozylem drugie tyle i kupilemprzy podpowiedziach kolegi Marcela alpine'a bez czytnika plyt w ogole - oprocz radia ma wejscie danych z pendrive'a albo ipoda. gra podobnie jak fabryczne i ma zielone podswietlenie, a taki byl moj cel :).

co do tych kabli jeszcze:
stawiam ze PARK to power antenna (moje domniemanie) wiec kabelka nie potrzebujesz jezeli nie masz anteny elektrycznej wysuwanej automatycznie.
jeszcze fotograficznei moge podpowiedziec z sama antena. u mnie wtyczka z dlugim bolcem wyglada tak:
http://img714.images.../i/antenaa.jpg/

#3 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 styczeń 2011 - 14:10

moze nie wiecie ale umiescilem rozpiski do audio i alarmu w pitku /pdf , mozna sobie pobrac/

http://pt-cruiser.pl...o_pobrania.html

#4 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 styczeń 2011 - 11:17

Strasznie to skomplikowane i nie na moja glowe...
Mam rozwiazanie. Nic nie kombinuje, znalazlem kilka radyjek do Chryslera ktore maja szerokoa kostke, poobserwuje sobie i kupie cos fajnego, no bo jakos u mnie oryginalne radio musi byc, glownie z powodu "świecenia". W końcu to nie jest zielony tylko turkusowy, bo zielony to mamy na przyciskach centralki i szyb, no i na pokretle swiatel, jak sie inne radio swieci na zwykly sielony kolor to juz mi zaburza harmonię wnętrza... :glupek

[ Dodano: 2011-01-23, 11:22 ]
I jeszcze małe pytanko. Wiele radioodtwarzaczy dostepnych na allegro to tzw. wersja amerykanska. Co to dokladnie znaczy? W koncu jak patrze na skale czestotliwosci to fm ma jak ma miec, czym sie to rozni od wersji europejskiej i czy to oznacza ze cos nie bedzie dzialac?

#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2011 - 12:18

Wesja amerykanska bedzie działała ale nie bedzie RDS i nie wszystkie stacje sie wstroja - radio pracuje na nieparzystych numerach zakresu.Osobiscie uzywamn u siebie i nie żałuje zakupu głowica jest czulsza jak typowa na rynek europejski - a przy okazji udało mi sie je kupic na allegro za 90zł + przesyłka w b.dobry stanie żadnych rysek na wyswietlaczu i wszystko w 100% sprawne -radio nie wymaga kodu.

#6 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 styczeń 2011 - 12:23

No właśnie można dość tanio takie kupić, szkoda tylko tego RDS, jakoś sie do niego przyzwyczaiłem. Musze sie zastanowic.

#7 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2011 - 13:46

wycina niestety duzo stacji :kawka

#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2011 - 15:54

miecio,
praktycznie to tylko jedna stacja lokalna ESKA 95,2 nie pracuje na miejscu ;
rmf,zetka,III,II, I,Radio dla Ciebie na miejscu jak i po trasie bez problemu

#9 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2011 - 15:57

andreeas7,
W każdym rejonie kraju, dane stacje pracują chyba na innej częstotliwości ?
U mnie zetka 'chodzi" na 93,6 i ja jej w pitku nie słyszę (parzysta końcówka częstotliwości)

#10 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2011 - 16:09

To wiem , ale z tego co jeżdziłem nie zauwazyłem problemów aby nie złapac na alternatywnej czestotliwosci zazwyczaj udaje się na innej czestotliwosci choć sa wyjątki np. ESKA nie odbieram i nie mogę jej złapac na innej czestotliwosci , może byc tak jak piszesz i ja miałem duzo szczescia z odbiorem radia i ulubionych stacji :kciuki

#11 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2011 - 12:41

andreas7 w mojej okolicy krk... wycinalo... miedzy innymi/czyli zla jakosc dzwieku...itd/ zmienilem radyjko...tzn dodalem inne... :pociesza

a jeszce jedna uwaga ja mam poliftowe radyjko..../a ono jest zewnetrznie zupelnie inne/ wewnetrznie rowniez...!!!

#12 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 styczeń 2011 - 20:18

Drodzy Państwo...
Dwa pitki, dwa firmowe radyjka. W jednym 2001, stara instalacja, radio na kasete, w drugim 2002 instalacja na szeroka kostke i radyjko bez kasety.
W drugim wczesniej mialem Kenwooda, nie pamietam czy dzialalo dobrze, bo zanim zaczalem go uzywac to zabralem sie za przerobki, przerobilem przejsciowke do anteny, potem zrezygnowalem, zalozylem z powrotem i juz nie lowilo fal. Tzn efekt taki jakby nie byla podlaczona antena. Pomyslalem ze skopalem te przejsciowke po prostu. Po zalozeniu firmowego radia bez przejsciowki (oryginalnej wtyczki antenowej z instalacji w samochodzie nie ruszałem) bez zmian. W drugim aucie smiga jak nalezy, ale nie moge zmienic radyjek zeby porownac bo inne sa instalacje.
Co robic?
Czy to mozliwe zeby antena nie dzialala? Czy ktos mial podobnie w swoim aucie?

#13 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 29 styczeń 2011 - 21:29

podlacz jakakolwiek antene ktora wiesz ze dziala do radyjka na postoju i sprawdz. w najgorszym przypadku mozna kupic uniwersalna antene samochodowa za 20 zlotych... mysle ze to moga byc dwie rzeczy. u mnie sie nalozyly - przerywajaca antena i radio nielapiace fal(a raczej lapiace od czasu do czasu). ta usterka juz sie tu na forum poajwiala kilkakrotnie wiec wnioskuje ze to typowa usterka dla starych radyjek w pt.

#14 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 styczeń 2011 - 22:06

Bardzo czesto w gnieżdzie antenowym radia PT wchodzi w głąb gniazda srodkowy bolec anteny (grubości szpilki ) - powinien wystawac ok 8mm i byc widoczny prawie z koncem gniazda w radiu .W efekcie tej usterki jest przerywany odbiór radia .Samo gniazdo tak skonstruowane i zamontowane w płycie drukowanej że standartową lutownica nie ma możliwosci na wymianę , ale na szczescie jest na to sposób .Pop porawieniu tej koncówki wiekszośc radi odbiera normalnie stacje .

#15 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 styczeń 2011 - 00:26

Na razie poruszałem anteną i gra... ciekawe. Ale zerkne przy okazji na to gniazdo swoją drogą. W razie czego to jak można to naprawic, bo nie zrozumiałem... Szpilka z anteny sie urywa i zostaje w gniezdzie antenowym radia? Czy tak?

#16 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 styczeń 2011 - 01:07

Szpilka jak to określiłes jest w gnieździe radia i nie tyle sie urywa co cofa w głąb gniazda i nie łączy z wtykiem anteny.
Dołączam zdjecie z redukcji antenowej tak samo jest wykonane gniazdo w radiu :
Dołączona grafika

#17 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 styczeń 2011 - 14:10

Teraz wszystko jasne, akurat nie mogłem sobie przypomnieć jak to gniazdo wygląda. Dzięki.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych