Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Cabrio w zimie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.pulemiot_*

Bezimienny Gość.pulemiot_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 styczeń 2011 - 18:13

Witajcie

Po dwóch miesiącach zimy można już opisać pierwsze wrażenia jak sobie radzimy w cabrio zimą.

Tytułem wstępu – od dawna planowałem kabriolet (jak drugi samochód w rodzinie) - warunki były dwa - musi być w pełni 4-osobowy, tak, aby do tyłu weszły bezproblemowo foteliki dla dzieci i powinien mieć trochę mocy. No i budżet też był ograniczeniem – co tu kryć. Po oglądaniu sebringów, trójek, a-czwórek, 93 i c70 wygrał czteroletni PT oferujący dobre wyposażenie, starannie utrzymane wnętrze, przebieg 26 tysięcy i bardzo rozsądną cenę.

Autko jest drugim samochodem w rodzinie (pierwsze to laguna kombi w dizlu) - jeżdżę nim tylko do pracy i rodzinnie w weekendy na przejażdżki. Na noc autko parkuje w garażu pod budynkiem w najtęższe mrozy było tam +3 stopnie. Na zimę zapakowałem mniejsze felgi (16 zamiast letnich 17 i nieco węższe opony -205) wymyłem i zaimpregnowałem dach i kupiłem czapkę :snieg Przygotowany czekałem na pierwsze płatki śniegu.
Jak już sypnęło, to się okazało:
Jest ciepło, bardzo ciepło w środku. Autko rozgrzewa się błyskawicznie i po 200 metrach (nawet przy minus 10) zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem na szybę. Dach w Pitku jest jak ogr, jak cebula, czyli ma warstwy. Jest zewnętrzna szorstka tkanina, od wnętrza jest podbita czymś ciepłym, jest też wewnętrzna podsufitka, miękka od środka i jakaś taka jakby podgumowana od zewnątrz. W efekcie nawet w najcięższe mrozy nie potrzebowałem ustawiać pokrętła grania na mocniej niż na 1/3. No rewelacja . Wnętrze również nie paruje, nawet bez włączania Klimy.

Dach i śnieg. Zdarzyło się, że przysypało autko, wystarczyło odmieść i po temacie (na parkingu sąsiedniego bloku parkuje jaguar z miękkim dachem – nie poddał się nawet przy 50cm śniegu). Gorsza sprawa, jak śnieg się roztopi, a potem zamarza na tkaninie. Lepiej takiego lodu nie ruszać. Nie jest to zresztą nic obcego konstrukcji Pitka – w instrukcji obchodzenia się z dachem napisano, aby nie otwierać zalodzonego :cwaniak
Szyby. I tu są największe dwie bolączki. Pierwsza, mniejsza to brudzenie się tylnej szyby. Zawiewa na tył brudem i poprzez brak tylnej wycieraczki robi się niewidocznie. Oczywiście można je umyć, ale nie chcę chlapać wodą po autku, jeśli nie mam możliwości spokojnie go wysuszyć. Poważniejszy temat to boczne szyby. W cabrio nie ma ramek górnych, przy otwieraniu drzwi, po naciśnięciu klamki szyba zjeżdża 5 cm w dół wysuwając się spod uszczelki dachu. No właśnie wyjeżdżam rano z domu ciepłym autkiem, mokry śnieg ciapie na szyby i roztopiona woda spływa w dół po szybie i jak autko czeka pod pracą zamarza. Naciskam klamkę i nic. Drzwi się dało otworzyć, ale już nie zamknąć. Trzeba było dopiero lekko unieść dach, potem zamknąć drzwi i znów opuścić dach. Przygotowałem się do zimy smarując pracowicie wszystkie uszczelki, ale tego nie przewidziałem. Pomogło dopiero solidne przetarcie uszczelek i przesmarowanie ich smarem silikonowym. Teraz mam dolny pasek 5 cm szyby nasmarowany
:swir
Uślizgi i poślizgi. Oj tu jest siwo, większość hamowań z ABS, każde mocniejsze naciśnięcie gazu to uślizg kół. Nie wiem na ile to kwestia węższych opon (uniroyal ms66), a na ile masy – cabrio jest o jakieś 120 kg cięższe od wersji pięciodrzwiowej, waży tyle, co opel insygnia, ale jak dosypało śniegiem, wyłączyłem traction control i jeździło się super.
Podsumowując – jest fajnie i dajemy radę, ale zdecydowanie czekam już na wiosnę.
Pozdrawiam
Pulemiot

#2 KACZKA

KACZKA

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 66
  • Dołączył:  14 lis 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:andrzej

Napisano 30 styczeń 2011 - 20:51

witam Bardzo ciekawe spostrzezenia i informacje moga byc kiedys przydatne.Własnie tak mysle o cabrio tez mi sie bardzo podoba na lato... :siema

#3 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 styczeń 2011 - 21:47

pulemiot, szyba...i jedna i druga , sprawa nie ciekawa.... znam temat ( moje PT już drugą zimę w moich rękach ) ,ale się już przyzwyczaiłam , a to że szybciej ciepło i bardziej niż w wersji z daszkiem już pisałam ....

Ja też już czekam na słoneczko ..... :kciuki

#4 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 styczeń 2011 - 21:52

Przecież możecie ustawić ogrzewanie na maxa i śmigać bez daszku :cwaniak

#5 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 styczeń 2011 - 22:01

adames, jasne..... :lol ciepło będzie i owszem ..ale wyglądać będę gorzej niż chłopaki w Rybniku .... i suszyć się tak samo długo ....

#6 Bezimienny Gość.pulemiot_*

Bezimienny Gość.pulemiot_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 styczeń 2011 - 22:32

Przecież możecie ustawić ogrzewanie na maxa i śmigać bez daszku :cwaniak

tak sobie jeździliśmy w listopadzie :blabla
teraz problemem nie jest temperatura, ale ten syf, kołami aut podnoszony z asfaltu. Przez niego autko zamiast śliwkowe jest buro-szaro-pylisto-oleiste. :cenzura


Pule.

#7 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 30 styczeń 2011 - 22:33

Mam cabrio :p z 90 roku i lepiej mi się nagrzewa w środku niz w PT i co najlepsze tylna szyba jest szklana i podgrzewana a nie jak np w bmw pleksi.

A daszek wymieniałem na nowy na sonlled czy jakos tak

#8 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 styczeń 2011 - 22:35

nomos, ja też mam szklaną i podgrzewana szybę ..... ale wycieraczki nie ma :lol ... i o tym piszemy

#9 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 01 luty 2011 - 22:00

Ale cabrio to cabrio - ile ja sie nasluchalem ze tam bedzie zimno - ze cabrio nie na zime - a teraz slysze na pierwszym skrzyzowaniu " wez zmniejsz to ogrzewanie bo wytrzymac sie nie daje." odpowiadam grzecznie ze jeszcze nawet nie włączylem - nigdy nie udalo mi sie włączyc ogrzewania na 2bieg za goroco sie robi a w zwyklym pitku musze troszke jednka poczekac zanim ogrzewanie zaskoczy.

#10 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 01 luty 2011 - 22:21

jasmina, dokładnie...a jak w dupcię ciepło ....... to jedyna rzecz której Krzyś nie ma w swoim ..... tam ma fotele wentylowane, dmuchane...ale nie grzane ..... :lol

#11 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 01 luty 2011 - 23:11

patii, a ja nie mam w cabrio grzanych tylkow :foch ale w staruszku są i grzeja jak szalone.

#12 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 luty 2011 - 01:03

jasmina, patii, Cabrio mają wzmacniane nagrzewnice albo niektóre mają dwie. Dlatego w nich jest tak gorąco. Ja w astrze jak pogrzeje na ciepłym silniku na 2 biegu to otwieram szyby albo włączam klime. nie da sie wytrzymać, a jak jeszcze wlacze grzanie czterech liter to wogole jest fajnie...

#13 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 02 luty 2011 - 07:24

2,4 z dachem blaszanym też mają mocne nagrzewnice, jeżdżę na pokrętle ustawionym na granicy czerwonej kreski. Gdy ja przekroczę mogę się rozebrać do krótkiego rękawa. To takie off modowe :) Ale wracając do tematu to najważniejsze jest chyba odpowiednie zabezpieczenie dachu.

#14 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 02 luty 2011 - 08:52

paradyz, ja to robię kilka razy na rok ..... są specjalne preparaty.
No i myjnia odpada....niby można , ale na naszych szczotki takie a nie inne i można dach zniszczyć .....
Jest jeszcze jeden plus - mam mniej blachy do mycia......i minus ...za każdym razem środek trzeba wypucować .... :lol

#15 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 luty 2011 - 11:56

no no , ale piti cabrio z dachem wyglada paskudnie, za to bez super!

;P

#16 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 02 luty 2011 - 14:02

miecio, to nie jedyna wada PT cabrio ..... :cwaniak

#17 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 luty 2011 - 14:03

ta jasne....plusem jest zajefajne rozgrzewannie wnnetrza.... :dance

dasz sie kiedys przejechac???
jak sie poloze na jezdnji........... :glupek1
no to bedzie wielkie plum, wielka plama i wielkie cos- cos.... :blabla

#18 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 luty 2011 - 15:13

patii, napisała:
"a jak w dupcię ciepło"
Może przy pierwszej okazji będę mógł to sprawdzić?
Oczywiście mam na myśli sprawdzić to na własnej :cwaniak

#19 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 02 luty 2011 - 15:30

adames, spoko , usiądziesz obok... :lol

#20 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 luty 2011 - 15:54

Na zimnym fotelu ? I co ja będę sam musiał je sobie zagrzać ?
Myślałem, że usiądę za sterami hmm





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych