Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


No i wreszcie się udało :) Panel Pomalowany :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Civiczek_*

Bezimienny Gość.Civiczek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 marzec 2011 - 08:23

Zrobiłem wreszcie to co chciałem od dawna.

Nie była to prosta sprawa wydrapać tą powłokę gumową z każdego milimetra panela ponieważ gryzł się z podkładem.

Wszystko malowane zwykłym sprayem.

Pozdrawiam

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#2 Bezimienny Gość.fmx1_*

Bezimienny Gość.fmx1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 marzec 2011 - 10:33

ładnie wyszło ładnie,ja rownież lakierowałem ten nudny czarny panel ,ale zleciłem to lakiernikowi bo nie miałem nerwów sam tego robić,ale fajne chromowane obwódki pokreteł nawiewów masz,też bym takowe chciał,ale nie ma gdzie tego kupic w Polsce.:(

#3 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 marzec 2011 - 12:11

To chyba nie są chromowane obwódki, tylko efekt malowania... mam rację Civiczek? Podziwiam taka żmudna pracę i precyzyjność wykonania w warunkach domowych. A co do chromowanych obwódek fmx1, ja się chyba skuszę na zakup w którymś ze sklepów tuningowych przez internet, ale z tego co widzę po zdjęciach to one są różnie wykonane i nie wiadomo jakie będą w rzeczywistości. Czy ktoś już może kupował takowe i może polecić skąd warto zamówić żeby były dobrej jakości?

#4 Bezimienny Gość.fmx1_*

Bezimienny Gość.fmx1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 marzec 2011 - 12:47

Gapril,hmmm czyli można kupic takie obwódki jakims polskim sklepie tuningowym?

#5 Bezimienny Gość.Civiczek_*

Bezimienny Gość.Civiczek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 marzec 2011 - 12:48

To jest tylko efekt malowania, niemam obwódek chromowych. Znajomy miał coś takiego, kupił w Anglii ale po 2 miesiącach zszedł z nich chrom także nie polecam.

Faktycznie pracy jest dość dużo szczególnie ze zdzieraniem tego ... badziewia gumow

Na codzień bawie się w malowanie wiec ten domowy sposób był całkiem dobry nie sądziłem nawet żę tak dobrze to wyjdzie. Nie jeden właściciel samochodu chciałby mieć taki lakier na całym aucie co ja mam na panelu hehe " cytat kolegi włąsciciela mazdy 323F "

Pozdrawiam, zanim się ktoś weźmie za malowanie panelu musi sobie 100 raz powiedzieć:

" Nie wycofam się w trakcie malowania podkładem "

#6 Bezimienny Gość.fmx1_*

Bezimienny Gość.fmx1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 marzec 2011 - 12:50

no! jesli to efekt malowania to tym bardziej podziwiam.

#7 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 marzec 2011 - 13:57

Polskiego sklepu to chyba nie ma z tymi rzeczami. Zostaje Belgia, Holandia, Wielka Brytania, Stany, ogólnie cały ebay z kilkoma ofertami w Niemczech też...
Ja mam cierpliwość do malowania, szpachlowania itp. ale raczej za malowanie tego sie nie zabiorę - po pierwsze, na razie szara konsola mnie nie gryzie a po drugie, w czerwonym pitku raczej za duzo byłoby czerwonego. Bardziej wolałbym już mieć to z aluminium, widziałem coś takiego w komplecie z atrapą poduszki i zegarów, ale niestety osobno nie pasowałoby do niczego skoro mamy w środku chromowane dodatki.

[ Dodano: 2011-03-06, 14:00 ]
Kajka ma takie obwódki, już dość długo i chyba nic nie schodzi... No i mniej więcej dlatego trzeba wiedziec gdzie kupować żeby sie na badziew nie natknać... Głównie z tymi chromami to jest kłopot, opisywali koledzy jak im z gadżetów za ciężkie pieniądze poschodziła glazura... Jak ktoś ma namiary na miejsce gdzie mozna kupić dobrej jakości chromy do środka, to jeszcze raz prosze o wskazówki ;P

#8 Bezimienny Gość.fmx1_*

Bezimienny Gość.fmx1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 marzec 2011 - 08:55

ten sklep http://www.ptcompany.co.uk/ moge polecic z czystym sumieniem,kupilem tam pare chromków do środka i jakość jest świetna.

#9 mijodek

mijodek

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 50
  • Dołączył:  14 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Michał

Napisano 18 lipiec 2011 - 08:18

ja też swój polakieruję ;D :jupi :dance2 :diabelek :brawo ale właśnie na czarno

#10 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 lipiec 2011 - 19:15

proponuje sobie zrobic, /obwodki/ malowanie baerdzo proste, najwazniejsze jest przygotowanie, potem to sama przyjemnosc! :kawka

#11 bartas_bip

bartas_bip

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 113
  • Dołączył:  22 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Bartek
  • Skąd::Konin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 październik 2011 - 20:02

też pomalowałem sobie panel ale nie jestem zadowolony z tego efektu. Chciałem kupić inny w dobrym stanie ale na allegro większość jest od anglików i ma inną kolejność pokręteł. Nie wie ktoś czy można przełożyć ten czarny plastik od pokręteł z mojego starego panelu do tego nowszego od anglika??





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych