Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Zagadka Punishera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 hrywny

hrywny

    Zwolennik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 323
  • Dołączył:  22 maj 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 Limited
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2011 - 07:19

Witam !! A wiec tak , zacznę od tego ze wymieniłem wszystkie łapy silnika i niby ok :tak ale niestety tak nie jest tzn w przedziale od 80 km/h do 100 km/h niemiłosiernie trzęsie mi autem (przod samochodu -- tak jak by silnikiem )i tu rodzi się moje pytanie odnośnie tego zagadkowego uciążliwego nerwowo przypadku CO TO MOŻE BYĆ

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 marzec 2011 - 08:48

Marcin
Musisz podac wiecej szczegółow , na poczatek rozpedz samochód do 100 i w momencie jak masz wstrzasy wcisnij sprzegło i zobacz co sie bedzie działo - jesli wstrzasy nie ustana to kwestja zawieszenia lub przeniesienia napedu do skrzyni (połosie , tarcze , piasta, amortyzatory,hamulce i koła ) - jesli jednak by ustały obstawiał bym sprzegło .
Co wymieniałes na przednim zawieszeniu , jakie sa tarcze czy sprawdzałes koła na wywazarce , jak z jakoscia amortyzatorów - wiele niewiadomych a wszystko trzeba sprawdzić .
Najlepiej wziąść na przejażdzke diagnoste niech poczuje problem bedzie wiedział od czego zacząc poszukiwania .w 100% nikt na odległośc nie da recepty - wszytko opiera sie na obejżeniu i posłuchaniu , a pozniej kwestja szukania i sprawdzenia i wyeliminowania usterki.

#3 hrywny

hrywny

    Zwolennik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 323
  • Dołączył:  22 maj 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 Limited
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2011 - 09:30

jak sprawdzałem na przeglądzie amortyzatory dobre tarcze tez ale jeszcze sprawdzę kola wyważane piasty tez są chyba ok ale tez jeszcze sprawdzę sprzęgło nie sprawdzałem
a ten badziew zaczyna mi się dokładnie od 80 do 100 dziś jadę do adamesa wiec sie bujne atostrada i sprawdzę sprzęgło a jako laik czy tez moze byc tak ze mam zrabana swiece zaplonowa i to w jakis spsoob moze wplywac na takie cos

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 marzec 2011 - 10:11

Marcin NIE!!!
To co opisujesz to nie sprawa swieć .Problem z silnikiem odczuwał bys pospolitym kangurkiem raz do przodu raz do tyłu jako szarpanie (zreszta najbardziej odczuwalne by było na małej prędkosci - a na rozpedzonym aucie i pewnych obrotach nawet praca na trzech cylindrach bedzie sie wydawała równa i silnik nie bedzie bujał), a drżenie to typowa usterka mechaniczna zwiazana z nie wywazeniem i biciem któregoś z elementów na przeniesieniu napedu.I w tym kierunku trzeba szukac .Posłuchaj - Mayhem jak był u mnie tez miał sprawdzane tarcze wczesniej mikrometrem i nie pokazywał odchyłki , a na magnesówce wyszły że sa cholernie krzywe.Możesz miec problem z półosiami może gumy sie odkleiły i srodek wyważenia przesunął sie i w pewnym zakresie obrotów zaczynaja wibrować - stąd efekt drżenia , to narazie domysły .Opisz jak wrócisz z trasy.

#5 hrywny

hrywny

    Zwolennik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 323
  • Dołączył:  22 maj 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 Limited
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2011 - 10:15

a wlasnie jeszcze jedna sprawa mam walniety czujnik ukladu wspomagania czy to tez moze byc cos z tym i oczywiscie wszytko dzis sprawdze tzn bede sie starac i dam znac

#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 marzec 2011 - 10:17

Czujnik układu wspomagania ma tylko wpływ na zwiekszenie obrotów bjegu jałowego przy wzroscie obciazenie ze wzgledu na pompe wspomagania i wzrost obciazenia silnika

#7 hrywny

hrywny

    Zwolennik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 323
  • Dołączył:  22 maj 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 Limited
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2011 - 10:26

a ok i dzieki za sugestie co i jak

#8 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 marzec 2011 - 10:38

hrywny, Jeśli z kołami jest ok a objaw występuje tylko przy przyspieszaniu to walniety jest którys przegub wewnętrzny półosi. Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-03-22, 10:40 ]
hrywny, Najczęściej prawy. Casami są uszkadzane przy wymianie rozrządu beZ wyjmowania silnika - przełamuje się za mocno. Pozdrawiam

#9 hrywny

hrywny

    Zwolennik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 323
  • Dołączył:  22 maj 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 Limited
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2011 - 22:45

ok bylem sprawdzaelm andreas sprzeglo jest ok opony sa do dupa ale fachowiec od opon mowil ze cytuje drgania tez beda wystepowac ale nie tak jak umnie
co sie okazalo mam walniete tuleje wachacza popekane zerwane czy jakos inaczej
i z tego co sie dowiedzialem tez moga tak robic ze mi drga jak cholera podaczas jazdy w okreslonych predkosciach
czyli umnie od 80 do 100 prawda czy falsz ??

#10 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 marzec 2011 - 22:53

Jedno z drugim razem - może. Jak masz walnięte tuleje to je zrób - tak i tak nie możesz jeździć. Objawy jednak dalej pasują mi na przegub półosi. To pojawiało się stopniowo - czy nagle się zjawiło i jest? Pozdrawiam

#11 hrywny

hrywny

    Zwolennik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 323
  • Dołączył:  22 maj 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 Limited
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2011 - 22:58

wiesz co maxym bylo tak ze mialem walniete lapy silnika i tak bylo wymienilem i ustalo ale jednak cos sie tam zaczelo odzywac (wiecie Panowie az tak bardzo nietrzesie mi aultem ale jednak ) i jak zmienie opony wymienie tuleje to sie odezwe

#12 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 marzec 2011 - 23:12

hrywny,
Zacznij od opon , jeżdziłem sam na zerwanych tulejach i nic takiego się nie działo , owszem standartowo było pukanie przy ruszaniu i hamowaniu i skrecona akurat u mnie w lewą stronę kierownica .Po wymianie tulei wszystko się uspokoiło .Czy masz na kołach kołpaki? - jesli tak to zdejmij i sprawdz bez nich - miałem podobne chopki u klienta w zeszłym roku i dopiero przypadkiem doszlismy że kołpak robił podobne problemy - choć Maxym może mieć racje z przegubem.

#13 hrywny

hrywny

    Zwolennik

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 323
  • Dołączył:  22 maj 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 Limited
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2011 - 23:45

nie no zaczne od opon a mam alusy moze jest ktoras krzywa tego niesprawdzalem i bed emusial pojechac do machaniora zeby sprawdzil przgluby jak juz bede mial opony a wrazie co to to mamkupic http://sklepjeep.red... ... ysler.html

#14 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 marzec 2011 - 10:44

hrywny, sprawdz kola z przodu i z tylu, jak sa buble z tylu to trzesie calym autem wtedy wlasnie. Zawsze zaczynaj od najprostszych rzeczy, a dopiero pozniej kombinuj z innymi, najmniej prawdobodobnymi, jak tu wspomniales np. swiece :)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych