Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


siłownik zamka drzwi od kierowcy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.grzechu_t_*

Bezimienny Gość.grzechu_t_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 czerwiec 2011 - 10:24

mam problem ze znalezieniem siłownika zamka drzwi od strony kierowcy
Problem wygląda następująco:
kupując auto centralny zamek nie otwierał drzwi od kierowcy i musiałem robić to kluczykiem, początkowo mi to nie przeszkadzało, aż to teraz. Byłem u mechanika, który zajmuje się naprawianiem zamków i oznajmił mi, że mogę mieć problem z w/w siłownikiem. Czy miałby ktoś namiary na firmę, u której mógłbym taki kupić? Albo czy już ktoś naprawiał u siebie siłownik i wie jak rozkręcić i naprawić go?

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 czerwiec 2011 - 11:08

grzechu_t,
Zmień mechanika do samochodu - w Pt siłownik jest wbudowany w zamek dzwi przednich i wymienia sie w komplecie tak to wyglada :
Dołączona grafika

mozna kupic na allegro w bardzo smiesznej cenie od 30-50zł , jedynie na tyle wystepuje jako zestaw dwumodułowy (zamek + siłownik z podstawą) :

Dołączona grafika

Myslę że to Ci troche naświetli temat , wymiana tez nie jest skomplikowana i mozna to zrobic samemu w krótkim czasie .

:kciuki

#3 Bezimienny Gość.grzechu_t_*

Bezimienny Gość.grzechu_t_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 czerwiec 2011 - 12:15

tzn. było tak: podjechałem pod jego garaż i bez rozkręcania tapicerki i drzwi powiedział: "musi pan wymienić siłownik, ja tu nic nie pomogę" ... więc nie znając się na samochodach...kiwnąłem głową, przytaknąłem i wróciłem do domu...
a teraz szukam tego siłownika z zamkiem, bo przez wakacje chcę troszkę go podrobić....
dzięki za pomoc, będę szukał tej części, ale najpierw rozkręcę drzwi, żeby zobaczyć, co tam się stało :)

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 czerwiec 2011 - 12:27

grzechu_t,
Grzegorz zdejmij tapicerkę , odepnij kostke od sterownia zamka podłącz pod piny kontrolke 12v lub miernik uniwersalny i sprawdz czy pojawiaja ci sie dwa dodatnie impulsy 12V na przemian na otwórz /zamknij przy podawaniu informacji z pilota lub przycisku na panelu dzwi -jesli bedą na kostce to zamek do wymiany , ale jesli by nie było to szukaj przewanego kabla w przelotce dzwi : na zgieciu w gumie lubi pękać.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych