Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Radio w 2.2CRD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 KasiaRob

KasiaRob

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 72
  • Dołączył:  12 lip 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Kasia Robert Walter

Napisano 22 sierpień 2011 - 07:51

Koleżanki i koledzy wystąpił następujący problem ,wsiadając rano do Pitka odpala od strzału tylko radio załącza się po ok 2 minutkach wcześniej było OK ,jak się załączy to wszystko działa i gra :) .Chociaż jestem elektronikiem to nie ogarniam Chryslerowej elektroniki ,jak to jest sterowane i gdzie szukać usterki.Stawiam ,że usterka tkwi w samym radiu nie mam pojęcia jakie sygnały sterujące idą od instalacji samochodu.Radio CD standard 2002rok.
Dziękuję za wskazówki.

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 sierpień 2011 - 08:11

KasiaRob,
Robert - radio standart dwa plusy (stały i po stacyjce) + dodatkowa informacja o podanie kodu jeśli był odłączony główny prądowy(inf.na wewnetrznym procesorze ) .Jesli cos sie dzieje nie tak a masz oba prądowe to tylko wina radia.Ze względu na to że w PT było montowanych kilka systemów nic wiecej szczególowego ci nie podpowiem : najwiecej problemów z Alpiną cholernie ciezki dostep aby rozebrac i rozlutowc płytki , Becker - spoko , a najłatwiej wersje bez RDS bajka 15 min i wszystko na wierzchu. :kawka

Sprawdz napiecie po stacyjce - kostka stacyjki w PT siada może nie podaje ci drugiego plusa :tak

#3 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 sierpień 2011 - 11:37

Ja mam problem z lewą stroną, gra tylko gwizdek, a dolny, lewy głościk na drzwiach coś tam brzęczy, tył lewy zupełna cisza. Czy to jest też typowa usterka w PT - może ktoś ma schemat złącza radia, na podstawie którego sprawdzę czy koncówka podaje sygnał na lewe głośniki? Pomóżcie

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 sierpień 2011 - 12:43

Masz schemacik i działaj:
Dołączona grafika
przedni płat do zdjecia łaczenie w dzwiach , jak sopran chodzi to problem z glosnikiem lub urwany kabel przy kostce :kawka

#5 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 sierpień 2011 - 13:37

Co to jest przedni płat? Tapicerka lewych drzwi? Ściągałem to i podłączenie do głosnika jest OK - może padł kabel w łączce gumowej (harmonijka)?

#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 sierpień 2011 - 13:41

Stefan2011,
Nie czytasz - jak chodzi sopran to przewody w przelotce są ok- łączenie jest tylko w dzwiach .

tak chodziło o tapicerkę -żargon warsztatowy

wykrec głośnik podłącz go pod bateryjke 1,5v i zobacz czy pracuje , mogły sie utlenic przewody miedzy mębrama a zaciskami
Jak masz miernik uniwersalny - podłącz voltomierz między masę i zaciski na każdym z zacisków zarówno minusowym jak i plusowym głosnika powinno byc stałe napiecie ok 6,5v podawane z radia wzgledem masy.
Jesli masz te napiecia to masz połaczenie z koncówka mocy w radiu i na 100% uszkodzony jest głośnik :tak

#7 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 sierpień 2011 - 13:47

OK, dzięki, teraz kumam. A tył lewy?

#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 sierpień 2011 - 13:50

Połączenie bezposrednio z kostki radia do głosnika - do samego tylniego słupka.
sprawdzasz tak samo najlepiej voltomierzem bo masz wtedy jasne czy jest napiecie z koncówki mocy radia.

Pamiętaj wzgledem siebie na zaciskach głosnika nie bedziesz miał napiecia stałego - tylko zmienne w czasie pracy wzmacniacza (wzmacniacz pracuje mostkowo) zawsze pomiar napiecia stałego wzgledem masy samochodu.

#9 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 sierpień 2011 - 14:02

Dziękuję serdecznie - spróbuje to sprawdzić tak jakj piszesz i naprawić. :piwo

[ Dodano: 2011-08-24, 20:54 ]
Zrobione częściowo. Miałeś racje z pomiarem prądu, dla pewności podłaczyłem pod tył prawy dobry głośnik i zagrało. Tylny, lewy głośnik miał zerwany włos na membramie - zlutowałem to ostrożnie i glośnik odżył. Z przednim niestety jest gorzej, bo rdzeń oderwał sie od magnesu i trzyma cewkę - za chiny tego nie ustawie, głośnik lub głośniki przód do wymiany. Tylko poradźcie jaki lub jakie kupić (wiem, że 17 cm) ale jaka moc i "omy"). Albo może konkretny model macie sprawdzony. Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-08-24, 21:56 ]
I jeszcze ciekawostka - z przodu mam ok. 9V, a z tyłu ok. 7,5V. Ale radio gra w porządku tylko ten lewy mi został do wymiany.

[ Dodano: 2011-08-25, 15:47 ]
Pomożecie?

[ Dodano: 2011-08-25, 18:35 ]
Pomożecie w sprawie glośników?

#10 Bezimienny Gość.WIESIEK_*

Bezimienny Gość.WIESIEK_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 wrzesień 2011 - 11:09

4 Ω do 35 W - można wsadzić i 60 W z 4 Ω - końcówka mocy solidna na radiatorku - radia tego typu są wytrzymałe i mają 10 % tolerancji tak że bez obaw - warto psiknąć płynem KONTAKT PR w potencjometry od kanałów i regulacji mocy - potencjometry w tych radiach mają to do siebie że nie były zabezpieczane fabrycznie i świrują - przerywają kanały - łapią korozję to samo na końcówkach i łączach podatne na wilgoć a to pierwszy krok do problemów z dźwiękiem.

#11 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 wrzesień 2011 - 11:26

Stefan2011,
25zł oryginalne głośniki do PT na allegro - zdemontuj stary na wzór bo były dwa rodzaje .
WIESIEK,
Koncówka mocy 14watt w sinusie - max głosniki 25 watt sinus(moc muzyczna nie ma tu znaczenia ) mocniejszy będzie nie wysterowny .Potencjometry ? - raczej impulsatory (styki pozłacane - nie ulegaja korozji ale są podatne na usterki mechaniczne) - radio ma sterowanie w pełni elektroniczne.

#12 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 wrzesień 2011 - 12:37

Stefan2011, głośniki w ciemno kupuj(bo zawsze spr.) od kolegi Przemka! od nie dawna na forum :piwo i wiele innych części do PT znajonek kolegi papug'a!
Jakiś czas temu kupowałem u niego kpt. do tyłu pełna profeska-polecam :kciuki
tel.609 854 292

#13 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 wrzesień 2011 - 14:09

Głośnik już kupiony u Przemka i basy walą jak ta lala choć mexicana używana. Dzięki wielkie - dla Przemka równorzędnie. Pozdrawiam :piwo :kciuki :brawo

#14 Bezimienny Gość.WIESIEK_*

Bezimienny Gość.WIESIEK_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 wrzesień 2011 - 22:00

OJ TAM OJ TAM :) tak masz racje impulsatory na kanały - tylko jak mówiłem klientowi ze impulsator jest uszkodzony to nie bardzo wiedział o czym mowa, a jak powiedziałem że to takie coś jak potencjometr to mnie zrozumiał -jak te co robiłem widziały pozłacane styki :) to osobiście bym to złoto wyskrobał :lol :lol :lol były zaśniedziałe w kilku przypadkach - utlenione - ktoś musiał to złoto wyskrobać :) :)

#15 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 wrzesień 2011 - 07:19

i basy walą jak ta lala

...dokładnie! ja w pitolcu mam radio becker'a(takie było) i do basów na org. głośnikach nie mam obiekcji!
No nie powiem, że ,,guma'' w gaciach skacze :lol ale jest OK :piwo

[ Dodano: 2011-09-03, 08:25 ]
WIESIEK hm..pytanko do Ciebie! bo widze, że kolega w ,,temacie''
Potrzebuje, szukam wlaśnie do mojego radia tzw. klapki! symbolu radia teraz Ci nie podam, bo nie wiem czy jest taka szansa hmm
Dlaczego? bo w pewnym miejscu byl mały odprysk! dłubalem, dlubalem, i wydłubałem :lol Wygląda :cenzura i tyle!

#16 Bezimienny Gość.WIESIEK_*

Bezimienny Gość.WIESIEK_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 wrzesień 2011 - 08:58

klapeczkę - jak nie znajdzie oryginału to można dopasować z wielu innych modeli radyjek samochodowych i to takich zezłomowanych - zrób fotkę jak to wygląda i bedziemy coś działać - czasem wystarczy troche pilniczkiem małym popracować i jest oki - żeby tylko rozstaw zaczepów do dźwigni pasował - (takie małe wystające bolce na które nakładana jest sprężynka) jak to pasuje to resztę można obrobić. ( jak sie nie ma co się chce to się chce co się ma) :):) - perfekcjonista i esteta elektroniki pewnie spaliłby za to na stosie :):) ale jak coś można przerobić - dorobić i działa to dla czego nie...

#17 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 wrzesień 2011 - 09:02

WIESIEK, no tak a co z wyświetlaczem? jak sądze musi by jednak orginał hmm bo jak sadze z JVC czy Bóg wie z czego to raczej temat nie ,,zagra'' :torba

#18 Bezimienny Gość.WIESIEK_*

Bezimienny Gość.WIESIEK_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 wrzesień 2011 - 09:26

mówisz o tym naszym klasycznym radyjku w pitaczkach ? kaseciak z cd ?. chodzi o klapkę z kaseciaka ? czy cały panel ? zrób fotkę tego co masz uszkodzone i co potrzebujesz - robiłem taśmowo radyjka samochodowe do wszystkich chryslerków i innych aut dla takiego jednego gościa - targał car audio z europy ja naprawiałem i potem gonił to na giełdzie - sporo tego złomu mi zostało może coś znajdę.

#19 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 wrzesień 2011 - 10:43

WIESIEK tak uczynie! nie jest to standartowe radio od pitola, jak pisałem Becker navy...bleble symbolu nie pamiętam bo musze rozkręcić ustrojstwo :glupek ale no-problem fote zapodam i symbol również może coś znajdziesz hmm :piwo

#20 Bezimienny Gość.WIESIEK_*

Bezimienny Gość.WIESIEK_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 wrzesień 2011 - 12:20

oki to bedziemy działać - mam sporo kolegów z branży i sporo tych handlujących jak ja nie bede miał to może ktoś z kolegów - ten gość http://euro-handel.com.pl/serwis.html jest sporym potentatem sprowadzanego sprzętu - zobaczę fote i bede szukał.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych