Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Jaki olej do skrzyni biegow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.noname_*

Bezimienny Gość.noname_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 wrzesień 2011 - 16:22

Witam, troche zostalo juz powiedziane na forum o oleju jaki ma sie znajdowac w skrzyni biegow a mianowicie tylko i wylacznie ATF+4 Mopara i to zarowno do skrzyn automatycznych jak i takich jak moja czyli manual 2 litry benzyna i takowy olej zamowilem za 4 litry zaplacilem 170 zł,tyle ze jeszcze dla swietego spokoju zadzwonilem do serwisu i ... no wlasnie,tutaj mi mowia ze tylko MVT 350 i zaden inny za jedyne 140zł za litr.Moze ktos jest w stanie powiedziec mi o co chodzi ???czy to tylko jakis chwyt serwisowy zeby wyciagnac wiecej kasy ? i czy moge zalac moja skrzynie ATF+4 ktory juz kupilem ?Dzieki pozdrawiam



#2 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 wrzesień 2011 - 17:18

dla swietego spokoju zadzwonilem do serwisu i ...

Nasz Maxym72, też jest serwisantem w Chryslerze, bardzo dobrym serwisantem :kawka

#3 Bezimienny Gość.noname_*

Bezimienny Gość.noname_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 wrzesień 2011 - 17:30

Chyba rozumiem adames,znaczy ze wlałbyś do swojej skrzyni na moim miejscu polecany przez Maxyma ATF+4 .Swoja droga chyba juz wiecej osob na tym forum skorzystalo z tej rady i nie widzialem zadnych reklamacji w tej sprawie wiec wybor jest prosty(mniej telefonow do serwisu);). Dzieki ;)

#4 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 wrzesień 2011 - 17:46

noname,
Gdybym miał nalać olej do skrzyni, to na pewno byłby to olej zalecany przez naszego Maxyma. :cwaniak
Tylko że ja nie zamierzam wymieniać oleju. On ponoć może w manualnej skrzyni pracować dożywotnio. :kawka

#5 Bezimienny Gość.noname_*

Bezimienny Gość.noname_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 wrzesień 2011 - 18:01

No niby tak,producent nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni manualnej ma on podobno spelniac swoje zadania przez caly żywot skrzyni ale bodajże Maxym zaleca jednak co 100 tysiecy wymienic.Tak sie zlozylo ze wymieniam uszczelniacz walka sprzeglowego,troche podcieka i przy okazji postanowilem wymienic i olej.

#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 wrzesień 2011 - 18:03

noname,
Jesli juz ATF+4 , ATV to w telewizorze :dance .Wracając do tematu tak jak Adames napisał zalecany olej do skrzyni w PT ATF+4 MOPAR zarówno do manuala jak i automatu.

#7 Bezimienny Gość.noname_*

Bezimienny Gość.noname_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 wrzesień 2011 - 18:08

Dzieki andreeas ...za rade ;) ATF+4 ;)

#8 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 wrzesień 2011 - 19:04

noname, Wypowiem sie jeszcze dla scisłości - na początku stosowano faktycznie olej nv350 - lecz już w roczniku 2003 do tej samej takiej samej skrzyni zastosowano olej Mopar ATF +4. Przypuszczam, że nikt nie poprawił serwis manuala z rocznika 2001. Skrzynie niczym sie nie różnią - nawet numerem części. Przypuszczam, że serwis manual wszedł do druku zanim pojawił się atf +4 - w 2000 roku - i te pierwsze pitki były zalewane faktycznie takim olejem - bo innego spełniającego wymagania nie było. Potem pojawił się ATF +4 - i nikt tego nie zmienił we wcześniejszych instrukcjach serwisowych - pomimo, że w fabryce już dawno zaczęto lać atf. Trochę skomplikowany wywód, ale jeśli trafisz na służbistę, który udziela informacji bez sprawdzania to podając mu rocznik 2001 natknie się na takie info i tak poda. Jak mu powiesz do pt 2003 poda już inny olej, choc skrzynia dokładnie taka sama - bez zmian technicznych - numer części ten sam bez modyfikacji. Trochę to skomplikowane, ale sporo czasu nad tym przesiedziałem. Lej ATF +4 Mopara .

#9 Bezimienny Gość.noname_*

Bezimienny Gość.noname_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 wrzesień 2011 - 20:42

Dzieki maxym,Twoja wypowiedz wszystko mi wyjasnia w tej sprawie.Dzieki wszystkim powyżej za zabranie glosu w tym temacie i pomoc,paradoksem w tym wszystkim jest to ze ten wczesniej stosowany olej nv 350 jest o 100% droższy od swojego nastepcy ATF+4 ;)
Pozdrawiam ;)

#10 Bezimienny Gość.pajda11_*

Bezimienny Gość.pajda11_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 sierpień 2014 - 09:06

Witam, mam pytanie do MAXYMA,
mam pt z 2001roku z automatyczna skrzynia biegow, nalezaloby wymienic olej w skrzyni lecz nie wiem jaki olej kupic i ile tego oleju tam wchodzi. Prosze opomoc

#11 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2014 - 09:50

pajda11,
3,8 l oleju Mopar ATF+4

#12 Bezimienny Gość.pajda11_*

Bezimienny Gość.pajda11_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 sierpień 2014 - 09:55

Dziekuje bardzo za pomoc, natychmiast zamawiam :brawo :dance2

#13 MirekP

MirekP

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 442
  • Dołączył:  23 sty 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A Gaz
  • Imię:Mirosław

Napisano 10 sierpień 2014 - 10:40

Witam.
Jeżeli masz zamiar wymienić olej we własnym zakresie to może najpierw odessij lub zlej poprzez poluzowanie miski a dopiero potem zamów, oczywiście nie zapominając o filtrze i silikonie do uszczelnienia miski (uszczelka nie zdaje egzaminu). Ja ze swojej skrzyni odessałem 6,5l. Oczywiści,że nie za pierwszym razem. Jednego dnia rano 4l, wieczorem 1l drugiego dnia rano trochę i wieczorem resztę.Poziom oleju mierzony przy ciepłym pracującym silniku wskazywał 90% napełnienia. Jak znajdę zdjęcia z operacji dam znać.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2014-08-10, 11:40 ]
Olej wiesz jaki, filtr i silikon też Mopar.

#14 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2014 - 11:46

Mirek nie trzeba ściągać dynamicznie ? - wystarcza wymiana statyczna a wówczas tylko 3,8 L . Podstawa to dobrze wyczyszczona , odtłuszczona powierzchnia przed nałożeniem silikonu pod misę olejowa

#15 MirekP

MirekP

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 442
  • Dołączył:  23 sty 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A Gaz
  • Imię:Mirosław

Napisano 10 sierpień 2014 - 12:09

Wysysałem olej otworem miarki oleju, wężyk plus strzykawka 0,5l.

#16 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2014 - 12:14

I co Ci to dało , nie ściągnąłeś wszystkiego w skrzyni i chłodnicy jest ponad 8l oleju więc i tak olej został w układzie ? .Nie utrudniajcie sobie pracy - pełna wymianę robi się tylko po gruntownej naprawie skrzyni.

#17 MirekP

MirekP

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 442
  • Dołączył:  23 sty 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A Gaz
  • Imię:Mirosław

Napisano 10 sierpień 2014 - 21:31

Nie chodziło o to żeby ściągnąć wszystko, tyle było tyle odessałem a i tak zaciekało na przylgę przez co trzeba było szybko działać z uszczelnieniem miski.
Pozdrawiam.

#18 Bezimienny Gość.pajda11_*

Bezimienny Gość.pajda11_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 sierpień 2014 - 19:18

Sprawa z moim pt wyglada nastepujaco, silnik i skrzynia jest zdemontowana poniewaz zmienialem silnik. Mechanik ktory mi to robi zapytal czy przy okazji wymienic tez olej w skrzyni. Caly material kupuje ja i mu przynosze dlatego pytalem co kupic... i ile

PS. brakuje i czujnika klimy i spalania stukowego ale to chyba do innego dzialu...

#19 Fighter

Fighter

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 384
  • Dołączył:  20 sty 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Marcin

Napisano 21 sierpień 2014 - 21:25

Witam
Zamierzam wymienić uszczelnienie półosi przy okazji remontu zawieszenia. Biorąc pod uwagę fakt, że część oleju wyciekła.. jaki olej zalać do skrzyni manualnej w 2.0 ?

#20 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5813
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 sierpień 2014 - 21:35

Fighter, mopar ATF+4





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych