Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Fotelik dla dzieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bezimienny Gość.Antałek_*

Bezimienny Gość.Antałek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 marzec 2012 - 01:44

Sprawdzalem w sklepie. Sam Isofix trzyma fajnie, ale pasy okazaly sie za krotkie, nie bylo mozliwosci prawidlowego montazu fotelika...

Nie no to jakaś ściema, jak można podać na oficjalnej stronie producenta że fotelik pasuje skoro pasy są za krótke :nie ( taki ładny fotelik )

#22 michal_kowalik

michal_kowalik

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 108
  • Dołączył:  26 mar 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Michał

Napisano 09 kwiecień 2012 - 20:11

Ja mam Recaro Young Profi Plus + baza Isofix i wszystko pasuje bez problemu, na początku zastanawiałem się czy dokupować bazę, ale teraz wiem że te 400 zł to dobra inwestycja wygoda przy wkładaniu i wyciąganiu fotelika no i jedna gwiazdka więcej w testach zderzeniowych ADAC.

#23 vojpiotr

vojpiotr

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1134
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:EX- Street Cruiser 2

Napisano 09 kwiecień 2012 - 23:08

my kupiliśmy jako kolejny fotelik po Be Safe - Cybex Pallas 2 fix - rzeczywiście inne podejście w kwestii bezpieczeństwa (proponuję obejrzeć filmiki z testów)...
co do długości pasów - spróbuj dokładnie tak jak podaje instrukcja, powinno wystarczyć (sprawdzone w 2 autach innych niż PT), za 1-szym razem wydaje się że nie starczy a jednak....

#24 michal_kowalik

michal_kowalik

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 108
  • Dołączył:  26 mar 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Michał

Napisano 15 lipiec 2012 - 10:01

Czy ktoś montował foteliki Cybex Juno-fix lub Cybex Pallas 2-fix w naszych autach przed liftem. Chodzi mi o to, czy da się je zamontować czy pasy nie są za krótkie itp. Nie ma tych fotelików w żadnym sklepie w Lublinie.

#25 vojpiotr

vojpiotr

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1134
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:EX- Street Cruiser 2

Napisano 18 lipiec 2012 - 13:59

jeżeli fotelik zakupisz przez internet, to masz prawo do zwrotu, w przypadku gdyby okazało się, że pasy są za krótkie

poza tym innej możliwości zakupu nie ma - przynajmniej ja nie znalazłem nigdzie w Polsce dostępnego od ręki

jeżeli jesteś zdecydowany to mogę przymierzyć w piątek do PT resiurc'a (jeżeli się na to zgodzi :lol )

#26 naytek

naytek

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 34
  • Dołączył:  25 paź 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:CRD
  • Imię:Marcin

Napisano 06 marzec 2013 - 00:42

Odkopię temat.
Z początkiem miesiąca stan osobowy mojej rodziny zwiększył się o 1, pierwsza przejażdżka z nowym pasażerem i ... lekkie zaskoczenie, pasy z tyłu okazały się za krótkie (najmniej, bo jakieś 10cm, zabrakło na środkowym). Fotelik Maxi Cosi City.

Czy ktoś przeprowadzał może operację typu wymiana pasów na dłuższe (jakie koszty)? Może są jakieś "przedłużki"? Nie zdecydowałem się na zestaw z montażem isofix, bo to różnica prawie 700pln. Obawiam się jednak, że zapłacę dwa razy. :s

#27 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2013 - 11:42

naytek, Spróbuj położyć oparcie tylnej kanapy do tyłu - wtedy powinno wystarczyć.

#28 naytek

naytek

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 34
  • Dołączył:  25 paź 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:CRD
  • Imię:Marcin

Napisano 06 marzec 2013 - 13:59

maxym72, jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to rozwiązanie tylko na przejażdżkę z pustym bagażnikiem, czyli bardzo rzadko. :/

AnitaLG, córka. Dzięki ;)

[ Dodano: 2013-03-06, 14:10 ]
Chyba zdecyduję się na taki wynalazek - http://wojmot.pl/pl/... ... a-60cm/170
Czy to w jakiś istotny sposób wypłynie na właściwości/działanie/zachowanie pasów?

#29 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2013 - 14:30

naytek, Ma homologację euro - spoko da radę.

[ Dodano: 2013-03-06, 14:32 ]
Wiesz, że pasy w pitkach mają blokadę zwijaczy - to znaczy rozwinięte na maksa i puszczane z powrotem działają tylko w jedną stronę aż do całkowitego zwinięcia? Zapadka zwijacza podczasm zwijania wydaje wtedy dźwięk zegarka. Może popuszczasz troche pas podczas montażu i po prosu nie jesteś go w stanie powtórnie rozwinąć do pełnej długości?

#30 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 06 marzec 2013 - 22:13

naytek,
A próbowałeś ten fotelik zapiąć z przodu oczywiście pod warunkiem że poduszka jest wyłączona ten fotelik właściwie powinien być zamontowany z przodu. Możesz też zgłosić się do sklepu w którym kupowałeś ten fotelik niech ci pomogą go zamontować.

[ Dodano: 2013-03-06, 22:17 ]
Jeszcze jedno w sprawie tego wynalazku wejdź na www.fotelik.info i zadaj im pytanie o ten wynalazek tam powinni ci rzetelnie odpowiedzieć.

#31 Edan

Edan

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 439
  • Dołączył:  20 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CeErDe
  • Imię:Ania i Edek

Napisano 06 marzec 2013 - 22:31

My obecnie śmigamy z Cybexem Aton 2 - pasów na styk ale starczy.
Ale dla wygody i większego bezpieczeństwa dokupiłem bazę isofix - teraz to już bajka ;)
Pozdrawiam
Edek


Ale pasów ogólnie powinno starczyć bo Aton jest ogólnie dosyć duży i dają radę.

#32 naytek

naytek

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 34
  • Dołączył:  25 paź 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:CRD
  • Imię:Marcin

Napisano 01 maj 2013 - 23:10

Temat już się zestarzał, ale uzupełnię.

Fotelik udało się dopiąć na środkowym pasie z tyłu, na siłę. Po zapięciu ani drgnie. I przy tym zostanę, bo wygodniejsza opcja z bazą to różnica kilkuset złotych.
Jeśli chodzi o L/P, w obu przypadkach pasa brakuje tyle, że przedłużka niestety nie pomoże w poprawnym mocowaniu fotelika. Z przodu nie chcę montować.

Uwaga na przyszłość - przymierz fotelik przed zakupem. ;)


Dzięki za odpowiedzi.

#33 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 02 maj 2013 - 09:51

[HUBERT]

Jako że temat fotelików samochodowych jest mi bardzo bliski ze względów zawodowych to dodam swoje trzy grosze.

naytek - Z tyłu po środku to najbezpieczniejsze miejsce do przewożenia dziecka w aucie wiec tylko na +. Przedłużek lepiej nie stosować, a co do przymierzania fotelika przed zakupem to 100% racji, dlatego nie powinno się kupować fotelików w Internecie, może się okazać że nie pasuje do danego auta.

A po przeczytaniu całego wątku:

1. Zawsze trzeba sprawdzać fotel do auta, nie do każdego auta każdy fotel pasuje i tu nie chodzi nawet o sposób mocowania, a o ułożenie go na tylnej kanapie, lub przednim fotelu (tego miejsca nie polecam)
2. Wszystkie 4 wymienione foteliki zdobyły po 4 gwiazdki w testach ADAC. pamiętajcie że ADAC to nie wyrocznia, to że fotel ma 4 gwiazdki nie oznacza że jest bezpieczny, przykład fotela z * * * *:
CRASH TEST
także bardzo dobrze że wspomniany tutaj fotelik z filmiku do Pitka nie pasuje :)
ponadto warto zapoznać się z testami ADAC i skąd się biorą tajemnicze gwiazdki.
3. Nie jest prawdą że im droższy fotelik, ciężki i bardziej skomplikowany to gorszy. Fotelik ma zapewnić bezpieczeństwo podczas wypadku a idą tą drogą to można by stwierdzić że kawałek styropianu z marketu jest tani, prosty w konstrukcji i lekki....
4. Nie jest prawdą że lepiej nie kupować w sklepie. Używany fotel to loteria, jak kupicie/dostaniecie od rodziny lub dobrych znajomych i znacie historię fotelika to OK, ale pamiętajcie foteliki po wypadku nadają się do śmieci! I tu UWAGA! na allegro nie wiecie co kupujecie... ponadto foteliki pierwszej i drugiej grupy (0-13 i 9-18) swoją wytrzymałość i skuteczność ochrony mają obliczoną na ok 5 lat, grupy (9-36/15-36 kg) to ok 10-11 lat. To jest tak jak z oponami, można kupić i 10 letnie z 7mm bieżnika, ale nie będą one już bezpieczne bo oponę powinno się używać do ok 7-8 lat od daty produkcji, nie ważne czy była używana czy też leżała na magazynie.
5. Nie przesadzajcie dziecka zbyt wcześnie do fotelików montowanych przodem do kierunku ruchu! Dziecko powinno jeździć tyłem jak najdłużej się da, a da się nawet do 3,5-4 lat.
6. U starszych dzieci nie używajcie podstawek, tzw poddupników, a zwłaszcza takich bez prowadnic pasa (tzw podłokietników).
7. Kupowanie w sklepie i powoływanie się na trochę niższą cenę z allegro - słabe, dlaczego? a czy sprzedawca z Allegro wam dopasuje fotel do auta i go przymierzy...

Mam nadzieję że nikogo z przedmówców nie obraziłem :) nie jest to założeniem - założeniem jest aby wasze dzieci były bezpiecznie przewożone. Jak macie jakieś pytania to śmiało!

pzdr
hubi

#34 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 maj 2013 - 13:58

kostek moze lusija cos sie wypowie w temacie fotelikow, zna sie to niech sie podzieli swoja wiedza,,,... :miecio
z 5 i 6 sie osobiscie nie zgadzam,. ... :glupek1

#35 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 02 maj 2013 - 16:01

[HUBERT]

To rozwińmy troszkę 5 i 6 :)

5. Nie przesadzajcie dziecka zbyt wcześnie do fotelików montowanych przodem do kierunku ruchu! Dziecko powinno jeździć tyłem jak najdłużej się da, a da się nawet do 3,5-4 lat.

Dziecko najczęściej jest już za duże aby można było je przewozić w foteliku pierwszej grupy w wieku ok 9 miesięcy - znam przypadki gdzie w 6 już nie było szans...ale czy dziecko w tym wieku ma na tyle ukształtowany kręgosłup i rozwinięte mięśnie szyjne aby się obronić przed przeciążeniami? odpowiedź jest NIE.
Myślę że poniższa grafika tłumaczy wiele - dlaczego właśnie przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy jest 5x bezpieczniejsze:
Dołączona grafika
oraz filmiki:
PRZODEM
TYŁEM

W Skandynawii nie ma przepisów które nakazują wożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy w grupach wyższych niż 1, ale prawda jest taka że większość wozi dzieci dalej tyłem, a i w sklepach ciężko o dobre fotele montowane przodem do kierunku ruchu.

Dodam jeszcze że niedługo wejdzie już w życie pierwsza zmiana regulacji, tzw. I-Size i będzie on stopniowo zastępował dzisiejsze, mało czytelne grupy wiekowe/wagowe, a bardzo ważną zmianą będzie wprowadzenie obowiązku przewożenia dziecka do 15 miesiąca życia tyłem do kierunku ruchu - tak więc jak widać jest to bezpieczniejsze.

Acha - pamiętajcie że stosunek głowy do masy ciała u dziecka jest inny niż u dorosłego człowieka - dlatego też obciążenie podczas wypadku jest stosunkowo większe.
Dołączona grafika


6. U starszych dzieci nie używajcie podstawek, tzw poddupników, a zwłaszcza takich bez prowadnic pasa (tzw podłokietników).

Podstawka (potocznie nazywana poddupnikiem) nie chroni dziecka, przypomnijmy sobie że dziecko nie ma tak rozwiniętych układów kostnych, mięśni i ścięgien jak dorosła osoba, zatem dlaczego nie chronić go jak najdłużej? Powinno się stosować fotel z oparciem - co nam to daje? a w zasadzie dziecku - ochronę boczną oraz głowy. Siedziska bez oparcia nie chronią dziecka w przypadku uderzenia bocznego!

Ponadto, jeżeli już ktoś będzie uparcie nastawiał się na podwyższenie to koniecznie z prowadnicami pasa bezpieczeństwa (potocznie podłokietniki) - dlaczego? ponieważ to w tej prowadnicy ma być część biodrowa pasa aby podczas kolizji pas przytrzymał nie tylko dziecko ale również podwyższenie. Bez tych prowadnic, podczas wypadku podwyższenie wypadnie spod dziecka...

pzdr
hubi

#36 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 02 maj 2013 - 17:40

tu lusija z konta kostka. Z wiedzy, którą posiadam ( nie jestem już tak bardzo na bieżąco jak kiedyś) zgadzam się z tym co napisane powyżej. W fotelikach dla starszych dzieci wpływ ma też przebieg pasa, który jest odpowiedni właśnie dzięki fotelikowi. W pierwszej wersji zabrzmiało to jakby dzieci miały jeździć bez niczego ....może stąd Mieciu Twoja wątpliwość ? Fotelik jest zdecydowanie lepszy niż sam poddupnik. Polecam stronę www.fotelik. info, prowadzą ją osoby, które znają się na rzeczy. Pozdrawiam

#37 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 02 maj 2013 - 18:11

[HUBERT]

Tak masz rację lusija - mogło to tak zabrzmieć - oczywiście jak napisałem w rozwinięciu, tylko pełny fotel dla najstarszych dzieci. Ponadto, dodam jeszcze do wspomnianego przez Ciebie aspektu właściwego przebiegu pasa - pamiętać należy że pas musi być dobrze wyregulowany w górnej części (przechodzi po środku ramienia) oraz pas biodrowy musi być koniecznie prawidłowo ułożony w prowadnicach (podłokietnikach), lub można kupić fotel bez tych prowadnic, to wtedy odpada błąd niewłaściwego ułożenia.

a można zapytać jak jesteś powiązana z fotelikami? pracujesz z tymi produktami?

pzdr
hubi

#38 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 02 maj 2013 - 19:35

lusija pracuje w Dorelu kiedyś bliżej fotelików a teraz bliżej papierów :)

#39 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 02 maj 2013 - 19:57

[HUBERT]

to miło powitać dawny Poltrade ;)

pozdrowienia z Marko ;)

#40 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 02 maj 2013 - 20:05

O jak miło :) dziękuję i również pozdrawiam:)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych