Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Fotelik dla dzieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#41 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 maj 2013 - 21:19

popolemizuje , jesli chodzi o 5 to ja zakladam ze jesli mamy dziecko na pokladzie to owszem kierujaca/y uwaza bardzo a bardzo, i raczej malo jest takich sytuacji ze osoba trafia na przeszkode z przodu auta, gorsza jest sytacja a mialem takie 2 ze przykasowali mi w dupke, a ze wysoki jestem to kark bolal,... pomimo zaglowka i tu jesli wieziemy dzieciaczka tylem do kierunku jazdy to przywalenie w tyl odnosi odwrotny skutek do zamierzonej ochrony mlodego obywatela,...
jesli o punkt6 to nie doczytalem dokladnie, tu sie zgadzam w 100 procentach, brakowalo mi trzymania bocznego ze tak powiem...
pzdr!
:miecio

dodam ze moje/nasze dzieci juz dawno "odchowane" ale bardzo czesto podrozuje z nami aksia/ piesa/ i kiedys ubieralem jej szelki ale potem zrezygnowalem na korzysc "homata", a przypieta jest do tego ustrojstwa za pomoca linki z karabinkiem przymocowanej do zaglowka co by miala troszke swobody /wozona jest na tylnym siedzeniu...

Dołączona grafika

#42 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 02 maj 2013 - 21:46

[HUBERT]

miecio Ty zwracasz uwagę ale pamiętaj że na drodze są inni...i statystyki nie kłamią, a tak się przedstawiają procentowo wypadki:
Dołączona grafika
możesz spotkać inne % w zależności od kraju, ale nie ma takiej opcji żeby było więcej, a nawet tyle samo wypadków najechania przez inne auto niż frontowe.

Tu ważne jest spojrzenie na to co się dzieje dookoła anie co my myślimy, statystyki nie kłamią - porównam to do najbezpieczniejszego miejsca w aucie. Myślimy często że za kierowca! proste - kierowca w czasie wypadku tak naprowadza auto na przeszkodę aby od siebie - czyli tam bezpiecznie. No tak jest w teorii, a praktyka mówi co innego. W czasie wypadku najczęściej nic już nie zrobimy oprócz kręcenia na dziko kierownicą, no chyba że jesteśmy szeroko przeszkolonym kierowcą BORu, ale tam też różnie bywa.

:)

#43 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 02 maj 2013 - 21:56

tutaj ciekawy artykuł na ten temat
http://fotelik.info/... ... dy,10.html

#44 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 maj 2013 - 22:00

napisalem dosadnie ze skoro mamy w aucie nasz/e skarby to raczej uwazamy badziej i przydupcenie przodem nie wydaje mi sie co by mialo w tym przypadku przedstawione 47 precentow... a na tych INNYCH to ja wlasnie strasznie sie obawiam STRASZNIE!

cos mi sie przypomina ze jakis polski wynalazca wymyslil super bezpieczny fotelik dla dziecka w usa zdaje sie, jakies 3 lata temu ale nie bylem zainteresowany i nie doczytalem dokladnie, z tego co sobie przypominam to byla jakas mega sensacja...

#45 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 02 maj 2013 - 22:23

[HUBERT]

tak, to był Pan Liberkowski i wymyślił obrotowy fotelik. Idea super, jednak problem z wdrożeniem takiego rozwiązania, zaczynając od rozmiaru - raczej duży Van z wyjętym rzędem siedzeń, no i ten fotelik trzeba by jakoś specjalnie przymocować do auta, bo ani na pasy tego nie zamontujemy ani isofix.

#46 Bezimienny Gość.bartekdanlski81_*

Bezimienny Gość.bartekdanlski81_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 maj 2013 - 08:36

heheh trzeba trzeba :) a foteliki są potrzebne dla dzieci i nie wazne czy maja juz 1m wzrostu majac 2 lata. to chodzi o bezpieczenstwo!

#47 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 październik 2013 - 15:35

Na pewno do pitka nie pasuje ten fotelik
http://cw-p.pl/fotel... ... -4152.html

A ja zastanawiam się nad kupnem tego
http://cw-p.pl/fotel... ... -5983.html

Ktoś go testował, miał ktos taki w fisher price był problem z iso fixem ponieważ wystawał za daleko i nie było już na nim regulacji i fotelik odstawał od oparcia tylnej kanapy 10cm.

Jeśli ktoś testował w/w fotelik to niech da znać Dzieki

#48 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 23 październik 2013 - 16:22

[HUBERT]

Polecam z tej grupy ten
http://www.marko-bab... ... 727,p.html
lub ten sam model na isofix - tutaj baza isofix daje dodatkowa ochrone przy uderzeniu bocznym obracajac fotel do kilkunastu stopni
http://www.marko-bab... ... 730,p.html

pzdr
Hubert

#49 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 październik 2013 - 20:23

Tak ale ten link co mi wysłałes to jest przedział wagowy 15-36 a ja potrzebuję 9-36kg

#50 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 23 październik 2013 - 23:57

[HUBERT]

Myslalem ze szukasz dla starszego. 9-36 to jak szampon i odzywka w jednym, nie zabezpieczy nalezycie dziecka, najlepiej posadz dziecko w fotelu tylem do kierunku ruchu az do minimum 4 roku zycia a potem przodem. Jezeli Twoje dziecko juz wyrasta z fotelika grupy 0/0+ czyli glowka zbliza mu sie do krawedzi fotela badz pasy sa za krotkie - to chron je nalezycie - przewoz tylem :) 5 razy bezpieczniej :)

pzdr
Hubert

#51 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 26 październik 2013 - 20:18

I wkońcu kupiłem fotelik Kiddy guardianfix pro2 i pasuje idealnie, zobaczymy jak dalej będzie:)

#52 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 26 październik 2013 - 20:58

HUBERT

Bardzo zly wybor, jak masz mozliwosc to go zwroc!

Absolutnie nie kupujcie fotelika z oslona tulowia.

... r_embedded

Ponadto, nalezy przewozic dzieci tylem do kierunku ruchu do min 4 roku zycia lub jak dlugo jest to mozliwe, poniewaz jest to najbezpieczniejsza forma przewozenia dzieci i 5x bezpieczniejsza!

Hubert

#53 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 27 październik 2013 - 18:47

No widzę że z pasami wychodzi lepiej a co na to ADAC skoro ten fotelik Kiddy dostał 5 gwiazdek?? Więc o co tu chodzi.

#54 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 27 październik 2013 - 19:14

HUBERT

Chodzi o to ze gwiazdki mozna sobie ... no wlasnie... poczytaj dokladnei jak sa rozdawane gwiazdki, a co najwazniejsze, jak sa mierzone (i czy sa - a podpowiem ze w wiekszosci nie) sily dzialajace na glowe, szyje, przyspieszenie glowy a takze ucisk jamy brzusznej.

Polecam:
http://branzadziecie... ... -przepisow
http://foteliki-pod-... ... a-tulowia/
no i tu final
http://foteliki-pod-... ... -lupa-ece/

Dobra rada - oddaj go jak najszybciej, online masz 10 dni, ale offline masz w niektorych punktach 7 na oddanie produktow ale nie wiem czy to jest uwarunkowane przepisami.

pzdr
Hubert

#55 vojpiotr

vojpiotr

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1134
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:EX- Street Cruiser 2

Napisano 28 październik 2013 - 13:54

Hubert,

"Ponadto, nalezy przewozic dzieci tylem do kierunku ruchu do min 4 roku zycia lub jak dlugo jest to mozliwe, poniewaz jest to najbezpieczniejsza forma przewozenia dzieci i 5x bezpieczniejsza! "




Widziałeś 4 letnie dziecko w takim foteliku ? Jak ulozysz nogi dziecka, zwłaszcza w mniejszym aucie?
My mamy fotelik Be Safe, ale po 2gim roku nie było szans jej bezpiecznie i wygodnie usadzic.

#56 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 28 październik 2013 - 14:41

HUBERT

Piotr, wlasnie wszedl na rynek fotel tylem do kierunku ruchu do 25KG! Nogi nie sa problemem dla dziecka - w wiekszosci wypadkow ulozy je, lub umiesci tak jakby siedzialo po turecku. Nam siw moze wydawac to trudne, ale dla dziecka nie jest, ono dluzej wytrzyma siedzac po turecku niz my :) mozna sprawdzic na podlodze...

Widzialem bardzo duzo dzieci 4letnich i wiecej w fotelikach tylem, na warsztatach mielismy kiedys chlopaka prawie 5 lat i usiadl! tu sie liczy bezpieczenstwo, oczywiscie fotel musi byc na tyle duzy zeby dziecko sie zmiescilo.

A jaki fotel z BeSafe'a macie? iZi Combi?

pzdr
hubert

#57 vojpiotr

vojpiotr

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1134
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:EX- Street Cruiser 2

Napisano 28 październik 2013 - 23:09

iZi Kid X3 ISOfix

Nadal nie wyobrażam sobie 4 latka wazacego ok.20kg w tym foteliku, zwłaszcza w zimowym kombinezonie. Czy skrzyżowanie nogi są bezpieczne przy uderzeniu hmm
Jestem jak najbardziej za przewozeniem tyłem, jednak 4 lata to teoria.
Poza tym tego typu foteliki nadają się do dużych aut - iZi nie mieścił się w aucie typu Golf...

Dlatego interesowało mnie jaki konkretnie fotelik typu 'Rear facing' polecasz.
Na stronie : http://www.besafe.co... ... t-15-36-kg producent podaje "od 4 lat (15 kg, wiec chyba mniej niz 4 lata)"- i są to użycia foteliki montowane przodem do kierunku jazdy.

Co do sensacyjnych testów Cybex'a to trzeba przeanalizować prawdopodobieństwa konkretnych zdarzeń ( uderzenia vs dachowanie) i ocenić jak lepiej warto chronić. Poza tym poczekać (a może napisać)' co na to producent...

Pozdrawiam

#58 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 28 październik 2013 - 23:36

iZi Kid X3 ISOfix

Nadal nie wyobrażam sobie 4 latka wazacego ok.20kg w tym foteliku, zwłaszcza w zimowym kombinezonie. Czy skrzyżowanie nogi są bezpieczne przy uderzeniu hmm
Jestem jak najbardziej za przewozeniem tyłem, jednak 4 lata to teoria.
Poza tym tego typu foteliki nadają się do dużych aut - iZi nie mieścił się w aucie typu Golf...


To bardzo dobry fotelik, znam je bardzo dobrze. Dzieci roznie rosna, tak wiec roznie mozna je posadzic dalej tylem do kierunku ruchu. Tutaj np masz do 25kg tylem
http://www.marko-bab... ... 340,p.html
oczywiscie, jak juz napisalem roznie rosna a tez roznie je ubieramy. Czasem nawet za mocno.

Skrzyzowane nogi - nie jest to problem, nawet jak podczas wypadku cos sie stanie w noge, ja jest latwiej uleczyc niz glowe, szyje czy tez narzady wewnetrzne - cos za cos. 4 lata to nie teoria, naprawde dzieci siadaja :)

iZi Up - dobra ochrona boczna, a jak jeszcze wybierasz wersje z ISOfix to ma dodatkowa funkcje - przy uderzeniu bocznym lekko sie obraca. Ponadto zauwaz ze nie ma tu prowadnic pasa (tzw podlokietnikow, co z podlokietnikami nie ma nic wspolnego) - zero bledu przeprowadzenia pasa, maxi cosi tez to zaczelo stosowac po besafie :)

Dlatego interesowało mnie jaki konkretnie fotelik typu 'Rear facing' polecasz.
Na stronie : http://www.besafe.co... ... t-15-36-kg producent podaje "od 4 lat (15 kg, wiec chyba mniej niz 4 lata)"- i są to użycia foteliki montowane przodem do kierunku jazdy.


Jakbys kupowal zaraz po pierwszym fotelu, to napewno polecilbym np izi plusa, ale Ty i tak juz miales duza wiedze i zakupiles fotel montowany tylem do kierunku ruchu, brawo :jupi

Co do sensacyjnych testów Cybex'a to trzeba przeanalizować prawdopodobieństwa konkretnych zdarzeń ( uderzenia vs dachowanie) i ocenić jak lepiej warto chronić. Poza tym poczekać (a może napisać)' co na to producent...


Tu nie ma co analizowac. Inni producenci juz dawno zrezygnowali z tych rozwiazan, BeSafe w latach 80tych...podczas dachowania dziecko moze wypasc, a podczas uderzenia frontowego jest duzy nacisk na jame brzuszna...gdziez tu logika bezpieczenstwa? Producent coz moze? sprzedawac dopoki nie wejdzie iSize - potem juz nikt nie dopusci tych produktow do sprzedazy.

pzdr
Hubert

#59 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 październik 2013 - 23:46

rozpatrując pod kątem bezpieczeństwa to dzieci powinny zostać w domu!
Jeżeli chcemy minimalizować ryzyko to tylko fotelik ustawiony tyłem do kierunku jazdy.Najlepiej za kierowcą.
Mamy lubiące obserwować swoje dziecię z przodu po prawej stronie i serwujące im chipsy proponuje w ogóle zrezygnować z jazdy samochodem, wybór należy do zainteresowanych :chory

#60 edytawisienka

edytawisienka

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 419
  • Dołączył:  25 lis 2012
  • Rok Produkcji:2008 USA
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta

Napisano 28 październik 2013 - 23:55

HUBERT

Najbezpieczniejsze miejsca dla dziecka to:
1. Z tylu po srodku
2. Z tylu za pasazerem
3. Z tylu za kierowca
4. Z przodu

....





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych