Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Mechanizm opuszczania szyb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mateuszmjm

mateuszmjm

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 370
  • Dołączył:  19 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Tychy
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 wrzesień 2011 - 19:39

Witam,
Czy kto¶ z Was przechodzi³ ju¿ takie co¶:
Podczas opuszczania szyb przednich s³ychaæ takie cyk cyk cyk i szyba jest tak jakby przytrzymywana w sensie, ¿e podczas opuszczania wielokrotnie siê zacina, w mechanizmie opuszczania szyb na konsoli ¶rodkowej przy wywietrznikach s³ychaæ takie w³a¶nie cyk cyk cyk

Pierwszy symptom by³ ju¿ w zimie, ale zbagatelizowany ze wzglêdu na to, ¿e my¶la³em, ¿e to przez zamarzniêt± szybê, ale latem ....

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 wrzesień 2011 - 19:56

mateuszmjm,
Zdejmij płat i sprawdz mechanizm ,a zwłaszcza prowadnice coś sie blokuje (mozna przesmarowac teflonem w aerozolu) - cykanie w konsoli świadczy o tym żę układ odłacza silnik podnosnika ze wzgledu na zbyt duzy prad (wyczuwa obciązenie nadmierne).

#3 mateuszmjm

mateuszmjm

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 370
  • Dołączył:  19 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Tychy
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 wrzesień 2011 - 20:22

Chodzi o to aby zdemontowaæ te przyciski od sterowania szybami? Za bardzo fachowo mi to napisa³e¶ i dlatego pytam.

Je¶li chodzi o prowadnice to wg mnie jest tam wszystko ok, ze wzglêdu na to, ¿e nic tam nie by³o ruszane chyba, ¿e "samo" co¶ siê sta³o. Na dó³ ma problemy z opuszczaniem szyb przednich, ale w górê nie ma problemu chyba, ¿e sam przycisk opuszczania szyb przy naci¶niêciu na "dó³" mo¿e byæ co¶ uszkodzony.

Spotka³em siê te¿ w niektórych PT, ¿e mechanizm steruj±cy szybami w przedniej konsoli jest tylko na 2 szyby Przód Lewy Przód Prawy bez tylnych, ja akurat u siebie mam prze³±cznik sterownik do 4 szyb, a nie do dwóch.

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 wrzesień 2011 - 20:32

mateuszmjm,
Jeszcze raz od początku - cykanie może nastepować w momencie wyczuwania zbyt duzego obciązenia na silniku szyby i aby to wyeliminować trzeba przesmarowac i sprawdzić mechanizm podnoszenia szyby w dzwiach .Jest tez druga możliwośc że masz wypalone styki przekażnika w module sterowania szyb na konsoli centralnej i przesmarowanie mechanizmu nie pomoże do końca ale nie zaszkodzi (sterownik szyb wówczas do wymiany ten który jest miedzy nawiewami).
Jesli problem wystepuje tylko przy opuszczaniu na 100% uwalony sterownik szyb w konsoli - i bez wymiany na drugi nic nie poradzisz bedzie coraz gorzej aż przestanie w ogóle opuszczać szybę

#5 mateuszmjm

mateuszmjm

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 370
  • Dołączył:  19 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Tychy
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 wrzesień 2011 - 07:12

Ok, dziêkujê bardzo za odpowied¼, te¿ co¶ mi siê wydaje, ¿e bêdzie to kwestia sterownika, ale posprawdzam to sobie.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych