Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

myjnia automatyczna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 grudzień 2011 - 12:35

Mój PT ze spoilerem/przed wjazdem na myjnię/ - zaraz po myciu /już bez spoilera/.





Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#2 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 grudzień 2011 - 12:41

Znajoma miała identyczną przygodę!Troszkę walczyła ale właściciel myjni zapłacił za szkody!

#3 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 grudzień 2011 - 13:29

MiGi42, wspolczuje,ale niestety to tylko maszyna i trzeba sie liczyc ze moze odpasc spojler lub lusterko,ja jezdze na myjnie samoobslugowa i wiem ze mam tak jak zrobie ,a ze kiedys mialem swoja myjnie reczna wiec pitus zawsze jest dopieszczony :kciuki

#4 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 25 grudzień 2011 - 13:56

Mi kiedyś po wizycie w automatycznej myjni zszedł z bagażnika lakier na powierzchni wielkości dłoni. Sam lakier, podkład pozostał. Ot tak sobie. Auto z salonu, nie malowane.

Dochodź odszkodowania. Najlepiej dogadać się z właścicielem, aby ten pokrył koszt wymiany uszkodzonego elementu (oczywiście jak się zgodzi, to trzeba spisać stosowne oświadczenie, nic na gębę). Myjnia nie ma prawa nic uszkodzić i nie trzeba się z niczym liczyć. Pracownik myjni powinien poinformować właściciela, jeśli istnieje ryzyko uszkodzenia pojazdu. to tak, jakbyś wymieniając koła w warsztacie musiał się liczyć z tym, że stracą zbieżność, albo połamią ci kołpaki i zerwą gwinty. Zdecydowane NIE dla takiej logiki, bo umacnia jedynie nieuczciwych usługodawców.

#5 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 grudzień 2011 - 17:12

Kiedyś pojechałem na taka myjnie, a bezpośrednio przed kupiłem sobie, kiedyś modne, gwizdki na zwierzęta (jeszcze jak dawałem nabierać się na takie gadżety). Po jakimś czasie stwierdziłem, że mi je ukradli, ale znowu trafiłem na tą samą myjnie i gościu oddał mi je. Powiedział, że znalazł je zaraz jak wyjechałem i nie byłem pierwszy. Tak sobie wtedy z nim pogadałem i opowiadał mi, że czasem lusterko, anteny, elementy tuningu optycznego jak listwy, a nawet tablice rejestracyjne sie odrywały...He, he, he...

#6 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 grudzień 2011 - 20:06

MiGi42, wspolczuje,ale niestety to tylko maszyna i trzeba sie liczyc ze moze odpasc spojler lub lusterko,ja jezdze na myjnie samoobslugowa i wiem ze mam tak jak zrobie ,a ze kiedys mialem swoja myjnie reczna wiec pitus zawsze jest dopieszczony


Tyle w temacie :piwo

#7 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 grudzień 2011 - 20:46

Troszkę walczyła ale właściciel myjni zapłacił za szkody!

na każdej myjni automatycznej jest regulamin w którym jest napisane że myjnia nie odpowiada za ....... wszystko :torba

Mi kiedyś po wizycie w automatycznej myjni zszedł z bagażnika lakier na powierzchni wielkości dłoni. Sam lakier, podkład pozostał. Ot tak sobie. Auto z salonu, nie malowane.

nie ma takiej możliwości :torba

#8 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 26 grudzień 2011 - 02:19

(...)

Mi kiedyś po wizycie w automatycznej myjni zszedł z bagażnika lakier na powierzchni wielkości dłoni. Sam lakier, podkład pozostał. Ot tak sobie. Auto z salonu, nie malowane.

nie ma takiej możliwości :torba


Czyli co sugerujesz?

#9 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 grudzień 2011 - 08:39

Marcin, to proste, klapa bagażnika była malowana.
Dla tych którzy powiedzą , że auto było nowe z salonu, powiem że mój kolega kupił Seata Ibizę w salonie, auto które stało wewnątrz salonu. Jak się później , po kilku miesiącach, po tym jak zapaliła mu się wiązka elektryczna przy silniku okazało, pokrywa silnika była malowana.
Pewnie podczas transportu gdzieś przerysowali i musieli pomalować. Faktem jest jednak to, że Salon sprzedał fabrycznie nowe auto , już z pomalowaną maską.

#10 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 grudzień 2011 - 11:03

Przerwałem awaryjnie cykl mycia ,wezwałem pracownika ,wykonałem kilka zdjęć.Gdy właściciel dowiedział się ,że są zdjęcia,bez problemów wypisał oświadczenie-protokół do ubezpieczyciela /OC/.Okazało się ,że nie jestem pierwszym poszkodowanym oraz co ciekawe wszystkie mycia są nagrywane na video i w razie potrzeby mogą być udostępnione ubezpieczycielowi. W razie zainteresowania poinformuję o c.d.

#11 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 26 grudzień 2011 - 11:47

adames, właśnie to miałem na myśli, że skoro salon taki egzemplarz wypuścił, to nie była to garażowa chałtura (a może była?). Tak czy inaczej auta już nie mam. Dziwne było jedynie to, że zszedł sam wierzchni lakier, podkład pozostał.

MiGi42, no i brawo. Zrobiłeś to, co należało.

#12 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 grudzień 2011 - 13:30

to proste, klapa bagażnika była malowana.

takie cuda w naszych salonach się zdarzały :torba

jako przykład powiem wam ciekawostkę: po powodzi w 1997roku płocki autoryzowany salon (marki już nie będe pisał) zakupił doszczętnie zalane auta z salonu z bodajże Wrocławia :torba

jaka to była masakra dla nowych właścicieli limuzyn prosto z salonu - auta były rozebrane, wyczyszczone, wysuszone, wyprane ale wracały na servis raz w tygodniu :torba

a wiem z dobrego źródła bo mój brat na owym servisie pracował :cwaniak

#13 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 styczeń 2012 - 02:47

W fabryce też popełniają błedy - lepiej, że nie wiecie ile i jakich. Wady lakiernicze takie jak opisał psyborg to normalka - jakiś flejtuch oparł rękę na podkładzie i poszedł \zaraz po tym klar. Za rok odejdzie wierzch a zostanie baza. To częste zjawisko, bardzo częste w zakładach lakierniczych, w fabryce też się przytrafia. Pozdrawiam

#14 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 styczeń 2012 - 08:16

juz kiedys pisalem ze urwalo mi na myjni antenke, ale to pikus, wyrwalo mi tez dysze zpryskiwacza przednieej szyby, ale od czsu kiedy jest trabka i szperacz to tylko myje recznie... he he :kawka





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych