Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Gaz w 2.0 141KM parê pytañ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 mateuszmjm

mateuszmjm

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 370
  • Dołączył:  19 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Tychy
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 styczeń 2012 - 15:31

Witam,
Zastanawiam siê nad instalacj± LPG do mojego Pitka, mechanik powiedzia³ koszt oko³o 2500 z³, nigdy jeszcze nie je¼dzi³em na Gazie, jakie wtedy jest spalanie, jakie czê¶ci nale¿y czê¶ciej wymieniaæ? Jak ten silnik znosi Gaz?
Do tej pory prawie nie je¼dzi³em bak na miesi±c czyli oko³o 500 km na gazie chcia³bym je¼dziæ wiêcej . Poradzicie co¶?

#2 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:13

Witam,
Zastanawiam się nad instalacją LPG do mojego Pitka, mechanik powiedział koszt około 2500 zł, nigdy jeszcze nie jeździłem na Gazie, jakie wtedy jest spalanie, jakie części należy częściej wymieniać? Jak ten silnik znosi Gaz?
Do tej pory prawie nie jeździłem bak na miesiąc czyli około 500 km na gazie chciałbym jeździć więcej . Poradzicie coś?


mi mój pali około 16l/100km ale to automat, nie wiem że mam gaz żadnej różnicy-oprócz tej w portfelu

#3 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:52

bedziesz musiał wymieniac filtry od gazu i od czasu do czasu listwe wtryskową, a przewody i świece to normalne ze sie wymienia po iluś km :)

#4 mateuszmjm

mateuszmjm

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 370
  • Dołączył:  19 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Tychy
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:00

Dziêkujê za odpowiedzi, by³em u 2 mechaników, oboje robi³o Pitki, jeden proponuje instalacje STIG 4 czy podobne brzmienie z podobno jakimi¶ lepszymi wtryskami i chce za ca³o¶æ 3000 z³ a drugi za 2500 i mówi³, ¿e dzia³a to na takiej zasadzie, ze nie odczuwa siê ró¿nicy czy to Pb czy LPG, instalacja w³±cza siê sama jak silnik osi±gnie temp. oko³o 35st mo¿na te¿ ustawiæ na mniej, ale to trzeba sprawdziæ jak bêdzie siê silnik zachowywa³, dodatkowo trzeba bêdzie zainstalowaæ jaki¶ uk³ad którego nazwy nie pamiêtam który jest przeznaczony dla samochodów od 150KM, z racji tego, ¿e PT ma 141, 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów, 2 darmowe przegl±dy po 1000 i 10 000 km.
strona www warsztatu: www.autogaz.tychy.pl

#5 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:01

Dziękuję za odpowiedzi, byłem u 2 mechaników, oboje robiło Pitki, jeden proponuje instalacje STIG 4 czy podobne brzmienie z podobno jakimiś lepszymi wtryskami i chce za całość 3000 zł a drugi za 2500 i mówił, że działa to na takiej zasadzie, ze nie odczuwa się różnicy czy to Pb czy LPG, instalacja włącza się sama jak silnik osiągnie temp. około 35st można też ustawić na mniej, ale to trzeba sprawdzić jak będzie się silnik zachowywał, dodatkowo trzeba będzie zainstalować jakiś układ którego nazwy nie pamiętam który jest przeznaczony dla samochodów od 150KM, z racji tego, że PT ma 141, 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów, 2 darmowe przeglądy po 1000 i 10 000 km.
strona www warsztatu: www.autogaz.tychy.pl



chyba nie STIG 4 a STAG4?

#6 mateuszmjm

mateuszmjm

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 370
  • Dołączył:  19 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Tychy
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:11

no mo¿liwe mo¿liwe brzmia³o to co¶ w ten deseñ. Tylko teraz nie wiem na co siê zdecydowaæ, mój mechanik te¿ powiedzia³, ¿e gaz PT nie zaszkodzi tylko nie wiem jak to wszystko jako¶ciowo wygl±da jest np. telewizor z Manty i telewizor z Samsunga nie chcia³bym aby instalacja za 2500 by³a tak jakby tak± Mant±.

#7 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:14

no możliwe możliwe brzmiało to coś w ten deseń. Tylko teraz nie wiem na co się zdecydować, mój mechanik też powiedział, że gaz PT nie zaszkodzi tylko nie wiem jak to wszystko jakościowo wygląda jest np. telewizor z Manty i telewizor z Samsunga nie chciałbym aby instalacja za 2500 była tak jakby taką Mantą.


mnie ta instalacja kosztowała 2100 i zrobiłem 1500km na razie jestem mocno zadowolony
co do estetyki to każdy się do czegoś zawsze przyczepi
przeglądy tak jak mówiłeś po 1000km i 10000 darmowe, później trzeba bulić
jak wymiana jednego filtra 50 zł jak dwóch 100zl
butla w kole

#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:31

kordyl,
takie ceny za filtr to chyba w warszawie , w płocku jest po 30zł :piwo

#9 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:41

kordyl,
takie ceny za filtr to chyba w warszawie , w płocku jest po 30zł :piwo

mistrzu wiesz ze w Płocku zakladałem i tak mi powiedzieli ci co zakładali
może to z robocizną hmm

#10 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 styczeń 2012 - 17:55

Tania robota - drogi serwis :brawo

#11 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 styczeń 2012 - 18:07

dodatkowo trzeba będzie zainstalować jakiś układ którego nazwy nie pamiętam który jest przeznaczony dla samochodów od 150KM, z racji tego, że PT ma 141

Nie wiem co to może być za urządzenie.Zestawy montażowe LPG są dedykowane do mocy silnika.Jeśli silnik ma 141 KM ,montuje się zestaw do 150 KM i żadnych innych specjalnych urządzeń.Moja instalacja to cały komplet BRC,przejechane na niej ok 50tys km,spalanie 11-12l/100.Na dzień dzisiejszy koszt zestawu i montażu to ok 2800zł.
Co do specjalnych zabiegów,dbać,dbać i jeszcze raz dbać o układ zapłonowy i filtry.
Filtry:fazy ciekłej co 15tys,fazy lotnej co 5tys.Koszt wymiany filtrów 28zł +15min własnej pracy.

#12 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 styczeń 2012 - 18:23

Stag jest sredni. Ja miałem staga 300 albo 300+ u siebie to masakra była. Cały czas coś. To kichanie, to przerywanie i takie inne. Cięzki do ustawienia. Kolega założył w Lublinie BRC do Toyoty rav-4 1.8 150km za 2400 + ok 200zł jakiś pierdzielnik do smarowania wtryskiwaczy czy cos podobnego. Zadowolony jezdzi jak debil. Ja z Kolei jak sie dowiadywalem o gazine do Pt u mnie w Krasnymstawie to polecili mi ZENITA za 2500zł, ale ja chyba skusze się na BRC. Staga 400 tez ma moj kumpel w BMW e46 2.0 150KM i przez pierwsze 7 miesięcy tez nie mogli mu dojsc do ładu z ta instalacją. Gasła, przerywała, przerzucała sama na benzyne, nie chciała nawet do końca gazem sie zatankować. Coś tam porobili w warsztacie i jest lepiej, ale dalej czasami potrafi mu zgasnąć...

#13 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 styczeń 2012 - 18:26

Stag jest sredni. Ja miałem staga 300 albo 300+ u siebie to masakra była. Cały czas coś. To kichanie, to przerywanie i takie inne. Cięzki do ustawienia. Kolega założył w Lublinie BRC do Toyoty rav-4 1.8 150km za 2400 + ok 200zł jakiś pierdzielnik do smarowania wtryskiwaczy czy cos podobnego. Zadowolony jezdzi jak debil. Ja z Kolei jak sie dowiadywalem o gazine do Pt u mnie w Krasnymstawie to polecili mi ZENITA za 2500zł, ale ja chyba skusze się na BRC. Staga 400 tez ma moj kumpel w BMW e46 2.0 150KM i przez pierwsze 7 miesięcy tez nie mogli mu dojsc do ładu z ta instalacją. Gasła, przerywała, przerzucała sama na benzyne, nie chciała nawet do końca gazem sie zatankować. Coś tam porobili w warsztacie i jest lepiej, ale dalej czasami potrafi mu zgasnąć...


w przypadku twojego kolesia wydaje mi się że instalacja wymaga prawidłowej regulacji

#14 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 18 styczeń 2012 - 18:42

Mam instalację gazową 2 lata zakładałem ją po zakupie PT, nie narzekam na nic śmigam bardzo dużo na pewno już mi się zwróciła a zapłaciłem za nią 2 lata temu 2500 tyś pełna sekwencja mini sec lecho. Filterki kosztują u mojego gazownika 30 zł a mały w reduktorze 5 zł . Zakupiłem sobie kabel do kompa od gazu i sam sobie robie wszelkie modyfikacje jeżeli chodzi o temp. w jakiej ma się przełączać na gaz oczywiście moge ustawiać mape gazu kabelek kosztował 30 zł program za free a możliwości wiele.

Przejachałem już 80 tyś i jedynie filtry wymieniam listwa reduktor w jak najlepszym stanie.

Spalanie :
Trasa do 10
Miasto 13,14

#15 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 styczeń 2012 - 19:17

Regulowali i mi i jemu i to samo sie działo po 2-3 tys km.

#16 mateuszmjm

mateuszmjm

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 370
  • Dołączył:  19 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Tychy
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 styczeń 2012 - 22:00

Dziêkujê za odpowiedzi, jeszcze kilka wyliczeñ matematycznych i trzeba bêdzie podj±æ jak±¶ decyzjê :) Jeszcze raz dziêkujê.

#17 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 18 styczeń 2012 - 23:58

Medyk nie kombinuj tylko zakladaj BRC - juz raz walczyles z pitkiem chcesz miec to samo.
BRC jest moim zdaniem najlepszą instalacją i sprawdzoną - ja na swojej zrobilem 90tys mil i zadnych problemow, Zresztą osoby ktore mają pitka na LPG BRC sami potwierdzą ze nie ma zadnych problemow i jakis wymian litew wtryskowych co jakis czas.
Koszt instalacji to około 2800zł. Cała BRC.

#18 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 styczeń 2012 - 14:56

Jacku, wiem. Staga na pewno juz nie założę! Jestem narazie wlasnie za BRC i mysle ze w marcu gdzieś zawita on u mnie w aucie.

#19 Bezimienny Gość.Qurek_*

Bezimienny Gość.Qurek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 styczeń 2012 - 14:39

Ja mam instalkę BRC - MY07 (Sequent24) i pomarańczowe wtryski. Butla zamiast zapasówki pod spodem auta, wlew pod klapką wlewu benzyny. PiTek 2.0.

Zadowolony jestem z instalacji - zrobiłem już prawie 30k i jest git. Też się naczytałem na forum, że BRC jest super i założyłem. Ale też troszkę zacząłem zgłębiać tajniki LPG i mam następujące wnioski:
1. BRC ma super wtryski -tu jest chyba cała tajemnica.
2. STAG jest super konfigurowalny - jak ktoś ma do niego dobry reduktor + dobre wtryski + dobrego gazownika = też będzie super zadowolony. Ale taki zestaw kosztuje prawie tyle co BRC i... kółko się zamyka.

Myślę, że przede wszystkim musi być dobry gazer - to na stagu może to świetnie pogonić - może nawet lepiej niż BRC. A napewno lepiej niż źle założone i zestrojone BRC.

BRC jest raczej mało awaryjne - ale jak już się coś zepsuje to ceny mają masakryczne.
Polecam LPG-Forum - masa użytecznych informacji.

#20 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2012 - 23:22

No ja do Pt tez planuje BRC zakladać. Mialem STAGA w poprzednim Pt to masakra byla....





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych