Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Czujniki parkowania!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#81 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 styczeń 2013 - 21:53

tomsbox, masz jakieś zdjęcia jak to będzie wyglądało? Nie bulwesruj się, mi również wydaje się, że "dziury w zderzaku" to nie jest badziewie i nie jest to kwestia pójścia na łatwiznę czy odwalania wiochy. Jak myślisz, dlaczego najczęstszym rozwiązaniem są te w zderzakach?

#82 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:05

mnie też bardzo ciekawi rysunek poglądowy sytuacji

a sam powierciłem w zderzaku i używam - a może se to i wiocha być

p.s. jeszcze mam szyber i skóry w środku - też wiocha hehe

:knott

#83 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:48

tomsbox,
czujników parkowanie nie wolno montować w elementach metalowych i blisko elementów metalowych hmm jak chcesz to ominąć ?

#84 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:51

tomsbox,
Nie lepiej zamontować kamerkę i zmienić radio na takie do którego tą kamerkę można podłączyć ?

#85 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 styczeń 2013 - 23:07

Ludzie! po co wam czujniki?!!!! :diabelek :diabelek :glupek :glupek :glupek :glupek

#86 marimag2

marimag2

    Kolegunio

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 225
  • Dołączył:  02 lis 2011
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,2 crd
  • Imię:Mariusz
  • Skąd::Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 styczeń 2013 - 23:40

Jak ktoś nie chce wiercić to widziałem inne rozwiązanie: http://allegro.pl/cz... ... 55018.html

#87 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 01 luty 2013 - 04:01

Marek..... dla żony czujniki dla żony :diabelek


Mariusz ciekawe rozwiązanie - zastanawia mnie tylko jak to się montuje przecież zderzak ma na ogół wypełnienie z materiału pochłaniającego energię i grubego zwykle na dobrych parę centymetrów....

Ciekawe, czy ktoś z klubowiczów montował takie cudo... hmm

#88 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 luty 2013 - 08:04

knott, uważasz,że tylko kobiety potrzebują czujników? :foch


nie czujników a czujnika i potrzebują na pewno żeby nie zwariować :diabelek

#89 Bezimienny Gość.tomsbox_*

Bezimienny Gość.tomsbox_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 luty 2013 - 12:02

Odpowiem po kolei.
- Czy mam zdjęcia, jak to będzie wyglądało?
Nie widziałem niczego podobnego, stąd temat. Pytanie retoryczne, odpowiedź: nie mam. Zdjęcia, a nawet filmik zamieszczę, jak całość zmontuję do kupy, o ile to się stanie.

- Dlaczego najczęstszym rozwiązaniem są te w zderzakach?
Montowane w fabryce czujniki są z reguły estetycznie wkomponowane w zderzak, z reguły w jego kolorze i nie szpecą całości. Jest to też tanie rozwiązanie. Te montowane poza fabryką i kupione np. na Allegro, umieszcza się w zderzaku, bo tak jest najłatwiej i najtaniej. Wymaga to tylko wywiercenia 4 otworów w plastiku i gotowe. Estetyki nie skomentuję, bo to rzecz gustu. Jedni kochają disco polo inni muzykę klasyczną. Co jest wiochą dla kogo, to też rzecz indywidualna. Mi się taka rzeźba nie podoba, dlatego chcę coś czegoś innego. Nikogo do tego nie namawiam.

- Rysunek poglądowy sytuacji.
Myślę nad 3 różnymi wariantami, ale zanim go zrobię, powinienem poleżeć chwilę pod samochodem i sprawdzić, które będzie najlepsze. Jak znajdę chwilę, to zmontuję go wraz z wymiarami, jeżeli nie znajdę alternatywy

- Montowanie w elementach metalowych i w ich pobliżu
Czujniki montowane w zderzaku znajdują się z reguły w pobliżu belki wzmacniającej zderzak. Kwestia tolerancji odległości. W takiej tolerancji mieściłby się też ten kombinowany zestaw do parkowania.

- Czy nie lepiej zamontować kamerkę i zmienić radio..
Może lepiej, ale czujniki mam już, a radia za 1000-2000 zł jeszcze nie. Kwestia potrzeb i możliwości inwestowania.

- Po co nam czujniki?
No cóż. Od 5 lat jeżdżę pitkiem i dopiero 2 razy oparłem się o coś. Raz o wygięty słupek, którego nie zauważyłem i zadrapałem błotnik. Drugi raz o betonową donicę sąsiada, który co jakiś czas przesuwa ją tam, gdzie jest jedyne miejsce do wykręcenia tyłem. Pitek nie oferuje dobrej widoczności z tyłu, a jeszcze w totalnej ciemności, przy padającym deszczu i zaparowanych szybach, czasem w pośpiechu... można o coś zahaczyć. Lepiej się zabezpieczać. To zawsze jest tańsze :)

- Zestaw bez wiercenia
Szacun! To jest ciekawa alternatywa i zastanowię się nad nią. Może ktoś coś takiego już ma i mógłby napisać, jak się sprawuje. Gdzieś znalazłem obiekcje co do dokładności tego systemu, ale może to pisał ktoś, kto sprzedaje te tańsze zestawy.

- Czy czujniki dla żony?
Zgadzam się ze skarbeńką75. Może kobiety jeżdżą 'inaczej', ale my, faceci, też nie jesteśmy doskonali. Jeżeli ktoś sądzi, że jest kierowcą doskonałym, to dopiero pokazuje jego niedoskonałość. Poza tym, wypadki chodzą po ludziach. Warto mieć plan B. A niejedna żona, nawet jak o tym nie powie, to pewnie się ucieszy, że będzie miała pomocnika przy cofaniu ;)

Reasumując, przychylam się do tego, że może lepiej wydać stówę więcej i mieć system bez wiercenia. Poszukam w sieci, co o tym piszą, ale może wcześniej ktoś napisze, ile to jest warte.

Dzięki :)

#90 Bezimienny Gość.tomsbox_*

Bezimienny Gość.tomsbox_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 luty 2013 - 14:52

Zgadzam się z przedmówcą! Można też rzucić okiem na tylny zderzak. Co 2 pitek, którego widzę ma podrapany zderzak albo wgnieciony błotnik :(

#91 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 03 luty 2013 - 19:29

Co 2 pitek, którego widzę ma podrapany zderzak albo wgnieciony błotnik :(


tomsbox, ja mam, bo raz (!!) przez ponad trzy lata jazdy walnęłam w murek u naszego kolegi pod blokiem...

Podrapany zderzak mam przez innych użytkowników drogi :torba

dlatego też nie myślałam nigdy o zakładniu czujników... bo tym innym to nie pomoże ;) :lol

#92 AndrePT

AndrePT

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 922
  • Dołączył:  20 maj 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4GT
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 luty 2013 - 19:53

Bell,

bo tym innym to nie pomoże


to prawda, jednak jak masz okazję jeździć autem z czujnikami - to przesiadka do takiego bez - jest denerwująca. mimo wszystko chciałbym.

#93 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 luty 2013 - 20:02

Mam czujniki i jestem zadowolony. Asia chciałaby jeszcze z przodu, bo widzi tylko do końca maski :-)

#94 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 03 luty 2013 - 21:14

AndrePT, zgadzam się. Nigdy z nimi nie jeździłam, więc ich brak mi nie doskwiera :)

Powinnam je mieć raczej z boku, bo usiłując się zaparkować w centrum handlowym podjechałam za blisko slupka... :torba

#95 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 luty 2013 - 22:06

Bell, ja lubie mieć co najmniej 1.5 metra luzu z każdej strony! wtedy czuję się w miare komfortowo :lol

#96 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 luty 2013 - 14:53

tomsbox wez sie ogarnij i jak ktos pisal prrzyjedz na spot ...gostek /nie kostek/ cofal i sie zatrzymal 5 cm przed przeszkoda....... ale to byl snieg...





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych