Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Odpalanie CRD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal_kowalik

michal_kowalik

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 108
  • Dołączył:  26 mar 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Michał

Napisano 08 kwiecień 2012 - 20:07

Witam,

Jestem świeżym posiadaczem Pitka, dzisiaj wsiadam do auta przekręcam kluczyk po nagrzaniu świec i żadnej reakcji nawet nie jęknie (drzwi były otwarte, samochód na luzie, sprzęgło nie wciśnięte, pas nie zapięty) zamykam drzwi przekręcam dalej nic, zapinam pas wrzucam bieg wciskam sprzęgło silnik odpala od pierwszego dotknięcia. Czy to normalne ? Podejrzewam że pas nic do tego niema. Wiem że w niektórych samochodach można odpalić silnik tylko na którymś biegu najczęściej na wstecznym, a jak to jest w naszych samochodach?

#2 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 kwiecień 2012 - 20:08

Pitka nie odpalisz, dopóki nie wciśniesz pedału sprzęgła do końca. :kawka

#3 michal_kowalik

michal_kowalik

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 108
  • Dołączył:  26 mar 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Michał

Napisano 08 kwiecień 2012 - 20:11

Dzięki za info. Ale rano się nieżle przestraszyłem :lol

Ale ja mam zawsze jakieś przygody (naszczęście jak dotąt niegroźne) kiedyś wracając autem prosto z zakupu na zakręcie wszysko w samochodzie zgasło silnik oświetlenie kontrolki itp, byłem młody więc od razu panika, a to tylko luźna klema z aku spadła, ale nogi miałem miękkie.

#4 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 kwiecień 2012 - 20:16

Nie martw się, jeszcze nie raz to autko Ciebie zaskoczy. Ja np. po dwóch latach dowiedziałem się, że zasłonka przeciwsłoneczna jest wysuwana a lusterka są składane :lol

#5 Adam 4249v

Adam 4249v

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 116
  • Dołączył:  30 paź 2011
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,2
  • Imię:Adam

Napisano 08 kwiecień 2012 - 20:35

dokladnie mialem taka samą sytuacje nie wiedzialem tych rzeczy z lusterkami i osłoną przeciwsłoneczną :):d

#6 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 kwiecień 2012 - 21:43

Eeeeee, może ja czegoś nie wiem... Lusterka to wiem, że mogę ręcznie złożyć, a w sprawie tej osłony przeciwsłonecznej to co macie na myśli?

#7 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 kwiecień 2012 - 21:59

yodarek,
Możesz wysunąć ją z tego pręta w kierunku lusterka. Jak ustawiasz ją na bocznej szybie, to po wysunięciu sięga prawie do końca szyby.

#8 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 kwiecień 2012 - 22:03

Miło sie dowiedziec czegoś nowego, ale usprawiedliwiona jestem, bo mam Pitka dopiero miesiąc.

#9 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 kwiecień 2012 - 22:05

No popatrz, specjalnie poszedłem do garażu... :lol Nie wiedziałem. Ciekawe czym jeszcze mnie PiTol zaskoczy?

#10 Bezimienny Gość.pforyt_*

Bezimienny Gość.pforyt_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 kwiecień 2012 - 23:09

A ja ostatmio, podczas sprzątania, znalazłem lampke nad kieszenią w konsoli środkowej i pozostaje wymienić przepaloną żaróweczke i zobaczyć co to daje hmm

#11 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 kwiecień 2012 - 08:13

A ja ostatmio, podczas sprzątania, znalazłem lampke nad kieszenią w konsoli środkowej i pozostaje wymienić przepaloną żaróweczke i zobaczyć co to daje hmm


satysfakcje z wlasnoręcznej naprawy :piwo

#12 Bezimienny Gość.pforyt_*

Bezimienny Gość.pforyt_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 kwiecień 2012 - 18:02

A ja ostatmio, podczas sprzątania, znalazłem lampke nad kieszenią w konsoli środkowej i pozostaje wymienić przepaloną żaróweczke i zobaczyć co to daje hmm


satysfakcje z wlasnoręcznej naprawy :piwo


Raczej sam się staram naprawiać autko lub wspomagam się znajomym mechanikiem.
Ciekawe co jeszcze kryje mój pituś hmm

#13 marimag2

marimag2

    Kolegunio

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 225
  • Dołączył:  02 lis 2011
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,2 crd
  • Imię:Mariusz
  • Skąd::Gdańsk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 kwiecień 2012 - 21:22

z tą zasłonką to ostatnio dziwiłem się że nic nie zasłania na bocznej szybie :chory. całe życie człowiek się Óczy :diabelek

#14 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 kwiecień 2012 - 20:15

Lusterka się nie składają w amerykańcach, lampka faktycznie jest przydatna w nocy (u mnie spalona żaróweczka, nowa ok złotówki) a te osłony od słońca to tez zarąbista sprawa. Niektóre Pitole z benzynowym silnikiem mają szuflade na jakies szpargały pod fotelem kierowcy. Mozna np. sciemnic podswietlenie radia i licznika na noc a na dzień podswietlić bardziej. Tylne fotele po wyjęciu mozna ciągnąć za sobą jak walizke gdyz posiadają kółeczka i rączke. Chyba tyle z takich fajnych rzeczy i przydatnych w Pt...A! no i tylna półka w bagażniku. 5 lub 6 pozycji położenia w tym stolik ;)

#15 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 kwiecień 2012 - 20:18

Lusterka się nie składają w amerykańcach, lampka faktycznie jest przydatna w nocy (u mnie spalona żaróweczka, nowa ok złotówki) a te osłony od słońca to tez zarąbista sprawa. Niektóre Pitole z benzynowym silnikiem mają szuflade na jakies szpargały pod fotelem kierowcy. Mozna np. sciemnic podswietlenie radia i licznika na noc a na dzień podswietlić bardziej. Tylne fotele po wyjęciu mozna ciągnąć za sobą jak walizke gdyz posiadają kółeczka i rączke. Chyba tyle z takich fajnych rzeczy i przydatnych w Pt...A! no i tylna półka w bagażniku. 5 lub 6 pozycji położenia w tym stolik ;)

...trzy znam. Co jeszcze można z nią zrobić? Normalnie, na górnych prowadnicach, na dolnych i stolik...

#16 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 kwiecień 2012 - 20:20

jeszcze na samą podłogę i przy oparciu pionowo. No i mozna całkiem ją wypierdaczyć to 6 :lol

#17 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 kwiecień 2012 - 20:22

eeee, jak tak to jest więcej - można przymocować na gumę od gaci na dachu albo na przyssawki do przedniej szyby od zewnątrz... :lol :lol :lol

#18 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 kwiecień 2012 - 20:24

nie no mozna tez...yyy...nawet nie wiem co z nią mozna... :lol

#19 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 kwiecień 2012 - 20:03

Ma jeszcze jedna zalete, nikt jej nie chce :lol
Raz ja zostawilem oparta o plot pod praca, miejsce ruchliwe. Rano ide do pracy, a ta stoi tam oparta, az mi zimny dreszcz po plecach przeszedl...

#20 Bezimienny Gość.KwaS_*

Bezimienny Gość.KwaS_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 kwiecień 2012 - 21:54

Lusterka się nie składają w amerykańcach, lampka faktycznie jest przydatna w nocy (u mnie spalona żaróweczka, nowa ok złotówki) a te osłony od słońca to tez zarąbista sprawa. Niektóre Pitole z benzynowym silnikiem mają szuflade na jakies szpargały pod fotelem kierowcy. Mozna np. sciemnic podswietlenie radia i licznika na noc a na dzień podswietlić bardziej. Tylne fotele po wyjęciu mozna ciągnąć za sobą jak walizke gdyz posiadają kółeczka i rączke. Chyba tyle z takich fajnych rzeczy i przydatnych w Pt...A! no i tylna półka w bagażniku. 5 lub 6 pozycji położenia w tym stolik ;)


Potwierdzam w 1.6 po lifcie można ściemniać podświetlenie zegarów i radia (2 w 1) i wyjąc foteliki za rączke i robi się vanik ;), a te osłony to inaczej słoneczka ;) i tą funkcje mają już Voyagery z lat 90-ych ;), jest miejsce na szuflade ale u pasażera (miejsca na wkręty etc.), u kierowcy brak miejsca na szufladke bo jest elektryka, podwójny centralny podłokietnik z gniazdem i w ten sposób są 3 miejsca na podłączenie sprzeta





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych