Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

dzisiaj poszło bum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5814
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 kwiecień 2012 - 19:55

:bry
Dzisiaj miałem małą kolizje można tak powiedzieć... wyruszyłem z pracy wyjechałem na drogę przejechałem zaledwie ok 100metrów do skrzyżowania jadać widziałem spory koreczek na głównej drodze a zanim wyjechałem z bramy od firmy przepuściłem srebrnego opla vectrę III on był pierwszy na skrzyżowaniu ja dojechałem po chwili bo się nie spieszyłem on coś manewrował jadać widziałem. ale co tam dojechałem do skrzyżowania zatrzymałem za oplem ok 2.5 3 metry a tu nagłe widzę światła cofania i bum w mojego Pt poszło zjechaliśmy na bok i patrzymy u mnie tablica rejestracyjna banan, troszkę zrobiło sie za rejestracja na szarej część zderzaka delikatne odkształcona nie wyskoczyło została w pozycji "wgniotu" i do tego rysy na zderzaku spowodowane ramka od tablicy.
(nie mam tej oryginalnej podstawy pod tablice mam ja przykręcona odrazu na zderzak)
pyt Pana co chciał zrobić mówi ze korek duży to chciał zawrócić lecz nie zobaczył ze ja już jestem za jego samochodem oświadczenie spisane miał polisę z PZU jutro pojadę zgłosić szkodę.
jak myślicie czego mogę się spodziewać na wizycie w PZU? Miał ktoś może już taki przypadek??

#2 Bezimienny Gość.rawiczaninn_*

Bezimienny Gość.rawiczaninn_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 kwiecień 2012 - 20:23

Hmmm, czego możesz się spodziewać - spotkanie z mobilnym, wycena, likwidacja szkody w ASO (bezgotówkowa) chyba że będziesz chciał inaczej rozwiązać sprawę (czyt. gotówkowo - z tym nie miałem do czynienia), ogólnie zero problemów, pozdrawiam.

#3 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5814
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 kwiecień 2012 - 20:34

generalnie wolałbym gotówkową i naprawa we własnym zakresie byłem teraz jeszcze w garażu zobaczyć dokładniej przód i zobaczyłem ułamany uchwyt dolny od grilla świeży ślad ułamania

#4 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 kwiecień 2012 - 21:52

Cosz to sie dzieje...juz drugie "bum" w klubie :torba

#5 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5814
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 kwiecień 2012 - 22:52

normalnie masakra dobrze ze delikatnie tylko ale zal i tak jest Pt...
no kurde Pt maja przecież głośne klaksony trąbiłem cały czas a tu opel jechał do tyłu aż miło później zapytałem pana czy słyszał klakson odp coś tam słyszałem ale nie pomyślałem ze to o mnie chodzi ha ha ha

#6 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 27 kwiecień 2012 - 05:56

no współczuję kłopotu, ale nie powinieneś źle wyjść na interesie.. umów oględziny i czekaj - koniecznie brałbym rozliczenie gotówkowe na Twoim miejscu - pozdro - łączący się w bólu.....

#7 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5814
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 kwiecień 2012 - 18:23

też właśnie tak zrobiłem dziś zgłosiłem szkodę i prawdopodobnie w środę będę miał oględziny
zobaczymy co będzie

#8 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 kwiecień 2012 - 19:03

:cmok gratulacje ,...ja mam dosyc pierd....ch serwisow :kawka

#9 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5814
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 kwiecień 2012 - 22:57

no ja jestem pierwszy raz w takiej sytuacji jaj na razie cały czas bez szkodowa jazda była

#10 mateuszmjm

mateuszmjm

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 370
  • Dołączył:  19 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Tychy
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 kwiecień 2012 - 19:38

We¼ rozliczenie gotówkowe, ja za wgniecione drzwi kierowca i pasa¿er (Pani cofa³a) ca³kiem fajnie wyszed³em :)

#11 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5814
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 kwiecień 2012 - 21:52

właśnie tak chce zrobić a jak oni liczą części??ceny nowych oryginalnych czy jak?
nie byłem nigdy w takiej sytuacji wiec nie wiem dlatego pytam teoretycznie mam pęknięty zderzak pod ranka od rejestracji i jedno mocowanie od grilla

#12 Gapril

Gapril

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 481
  • Dołączył:  26 gru 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 aut+GAZ
  • Imię:Grzegorz
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 kwiecień 2012 - 08:29

Moje doświadczenia z PZU sa nawet spoko jako poszkodowany. Dosyc dobrze płacą, naprawy po cennikach ASO, części to różnie, zalezy na jakiego likwidatora trafisz. Jak oddasz do wrsztatu lakierniczego, najlepiej zaprzyjaźnionego, którego znaja też likwidatorzy to Ci dopilnują porządnego rozliczenia szkody, w razie czego wezwą ponownie na likwidację w celu doliczenia. Brałbym kasę albo dogadywał się żeby warsztat w cenie pomalował Ci całe zderzaki przód-tył pod kolor nadwozia. Części bierz używane najlepiej. Zawsze możesz sie nie zgodzić na wycenę, wtedy pozostaje Ci rozliczenie bezszkodowe szkody w serwisie autoryzowanym, ale to ostateczność bo na tym juz nic nie zyskasz, tylko normalna naprawę. Poczekaj na ich propozycję i oblicz sobie co sie opłaca, ale jak mówiłem, pierwszy wariant najlepszy, tak jak i koledzy radzą.
Powodzenia!

#13 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 maj 2012 - 06:00

Ja proponuje auto do aso rozliczenie bezgotowkowe części original ,masz fakturę nie ma później problemu ze sprzedażą że jakieś zamienniki ï kombinacje

#14 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5814
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 maj 2012 - 15:05

już jestem po oględzinach samochodu pan przyjechał zrobił zdjęcia i pojechał nie mówiąc co do wymiany dziś mi zadzwonił i powiedział tak
do wymiany:
-przedni zderzak
-grill
-prawy halogen
-prostowanie wzmocnienia czołowego
kwota odszkodowania 1380zł
wydaje mi się ze mało jak na taka naprawę bo do tego dwa elementy do lakierowania zderzak grill.
z ciekawości zadzwoniłem do serwisu akurat tego w szczecinie zapytać o ceny części Pan podał mi takie ceny zderzak czarny do lakierowania 1680zł grill 470zł więc ta wycena z PZU wydaje mi się śmieszna.

#15 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 maj 2012 - 15:38

bartek_sz3,
jesli wystepuje zamiennik według eurotax dostaniesz przyznany zamiennik(możesz sie odwołac - a raczej zakład naprawczy + dokumentacja zdjeciowa że nie pasuje element do zamontowania ) na naprawe i rozliczenie w cenach czesci oryginalnych nawet nie marz w wariancie wycena (odliczaja Ci amortyzacje auta według rocznika i przebiegu) - tylko poprzez firme przy rozliczeniu bezgotówkowym mozesz wyciągnąć własciwa kwote na naprawę.

Firma tworzy wlasciwy kosztorys naprawy , wysyła do ubezpieczyciela troche przepychanek zatwierdzenie rozliczenia i zaczyna sie naprawa auta a Ciebie nic nie interesuje a w razie potrzeby jesli jeszcze cos wyjdzie sa ogledziny dodatkowe i dopłata do kwoty odszkodowania.

#16 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 04 maj 2012 - 15:40

no nie przyszaleli ci z kasą - chyba bym poszedł na warsztat i miał gdzieś choć myślę, że do tysiaka spokojnie naprawisz, ale niewielka to radocha - jak z OC to bym brał zastępczy na koszt oc sprawcy i niech sobie robią a ja bym powybrzydzał i już.... :piwo

mi dali dziś 6200 szkody całkowitej i będę robił ;P swojego z angola, ale to w swoim poście napiszę co i jak...

#17 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 maj 2012 - 21:12

a mnie pzu wydymalo, pisalem monit no i zobaczymy.....
szkoda taka ze gosc zasadzil w dupke, uszkodzona lampa cofania zderzak oberwany, tablica rej pogieta, wszkodzony zderzak troszke pogiety ale nie pekniety
auto bylo w aso w zwiazku z inna operacja, przyjechal madry pan , zrobil zdjecia, przyznal nie wymiane ale naprawe zderzaka, malowanie wymiane lampy, wzmocnienia takiego ze powiem styropianu, serwis przystapil do naprawy bezgotowkowej, no i dobrze...
auto odebrane , po czym tel ze PZU nie akceptuje malowania bo na zdjeciach zderzak mial po prawej stronie leciutkie przytarcie na rancie....
final taki ze serwis zada za malowanie 650 zeta............
dobre co? :kawka

#18 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 maj 2012 - 08:37

miecio, dobre!...aaa sam wiesz jak to jest z ub. raz ,,wyjdzie'' za drugim razem schody :chory

#19 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5814
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2012 - 06:05

odświeżę temat dziś wysyłam stosowne odwołanie do pzu poczekam zobaczę co odp zabrać mi nie zabiorą tego co dali a może dołożą zobaczymy spróbować zawsze można.
ps orientujecie się możne ile kosztuje wyrobienie jednej nowej tablicy rejestracyjnej bo mam policzona do wymiany ale nie wiem czy 18zł netto wystarczy bo tyle pzu na to dało mi pieniędzy

#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2012 - 07:05

bartek_sz3,

Opłata za wtórnik tablic rejestracyjnych:•samochodowe - 40,00 zł (jedna sztuka), 80,00 zł - dwie sztuki (komplet),
•motocyklowe - 40,00 zł,
•motorowerowe - 30,00 zł,
•indywidualne - 40,00 zł (jedna sztuka), 80,00 zł - dwie sztuki (komplet),
•zabytkowy samochód - 50,00 zł (jedna sztuka), 100,00 zł - dwie sztuki (komplet),
•zabytkowy motocykl - 50,00 zł

Opłata za wydanie kompletu znaków legalizacyjnych - 12,50 zł,
Opłata ewidencyjna za zalegalizowanie tablic (tablicy) rejestracyjnych - 0,50 zł.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych