Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Pomiar ruchu czy fotoradar....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 wrzesień 2012 - 16:43

Właśnie wymieniłem rurę od turbo i, jak pisałem, auto jakby na REDBULL'u jeździło. No i dzisiaj jadąc do Szczecina nie mogłem się opanować i na drogowym odcinku lotniskowym
http://photos.wikima...8/25/54_big.jpg
bujnąłem PiTola 160km/h... Nie wiem co to było, ale jak zobaczyłem po prawej stronie, przy jezdni jakieś dwa małe trójnogi to banknoty przeleciały mi przed oczyma. Oczywiście banknoty opuszczające moją kieszeń. Nie wiem tylko czy to było urządzenie do pomiaru prędkości czy może coś innego. Nie było wcześniej żadnego znaku informującego o pomiarze prędkości, aja z reguły jeżdżę przepisowo, nawet pod względem prędkości. To miejsce wybrałem, bo tam naprawdę jest szeroko i na dodatek nic nie jechało... No ale okaże się co to było za urządzonko.... :torba

#2 johnrambo

johnrambo

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 735
  • Dołączył:  25 gru 2010
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6

Napisano 10 wrzesień 2012 - 17:10

Trzeba było zawrócić i zobaczyć z bliska. Na jednej nodze to znak, na dwóch policaj, no ale na trzech nogach to chyba tylko radar ? U mnie na mieście pomiar ruchu to ręcznie liczą siedząc na krzesełkach- przypuszczam, że tak jest wszędzie.

#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2012 - 17:14

yodarek,
Spoko , zawsze błyska :) , jak nie poczułes olsnienia to nic nie bedzie . :kawka

#4 Kary

Kary

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 267
  • Dołączył:  22 sie 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 LPG
  • Imię:Karol

Napisano 10 wrzesień 2012 - 18:08

Mi kiedyś też taki trójnóg błysną, ale na szczęście do dzisiaj nic nie przyszło :kciuki

#5 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2012 - 18:21

moze geodeci ;P

#6 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2012 - 18:23

moze geodeci

tak i siedzieli kilkadziesiąt metrów dalej, w takich białych czapeczkach :cwaniak

#7 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2012 - 19:07

trzeba bylo zawrocic i zgarnac urzadzenie,... a co! :pociesza

#8 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2012 - 19:28

a moze siedzial swistak i zawijal w papierki :diabelek

#9 adasko

adasko

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 398
  • Dołączył:  16 cze 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4L
  • Imię:Adam

Napisano 10 wrzesień 2012 - 19:36

moze geodeci

tak i siedzieli kilkadziesiąt metrów dalej, w takich białych czapeczkach :cwaniak


Może nie w białych czapeczkach, ale jak robili statyczne pomiary GPS to może faktycznie geodeci... :d ale wtedy statyw stoi raczej wysoko (tak gdzies 1,5-1,7m wysokosci)...

raczej jednak fotki pstrykali....
andreeas7 nie jestem pewien czy te przenośne, które mają niektóre jednostki drogówki to jednak nie mają "błyskograta"....

Jak to jednak jest te "awaryjne" lotnisko, gdzie jednak jest kawałeczek długiej prostej, to może muszą uzupełnić budżet i się ustawiają w "krzokach" bo wszyscy tam dociskają ;)

#10 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2012 - 19:38

adames, oj tam :d

#11 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 wrzesień 2012 - 20:33

Błysku nie było na pewno. A te urządzonka były bardzo małe na tych trójnogach a samochód stał gdzieś około 5-10 metrów od nich... Auto było cywilne, no chyba, że cywilne na usługach...he, he, he... A jak to jest z oznaczeniem, powinien przed stać znak informujący o pomiarze prędkości czy nie? I czy ewentualnie, jego brak jest podstawą, żeby się może odwołać? Kurde, 160 km/h to trochę przekroczyłem...

#12 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2012 - 20:39

Darek nie stresuj się, w ciągu tygodnia dwóch sprawa się wyjaśni :lol zawsze masz Prowidenta w zanadrzu ;P

#13 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 wrzesień 2012 - 20:41

...ale zawsze mogłem podleczyć PiTola... A tak? Podleczę budżet Szczecina... hmm

[ Dodano: 2012-09-10, 21:43 ]
PS.
A tak na marginesie, to PiTol chyba od początku miał dziurkę w rurze owej, bo na tym drogowym odcinku lotniskowym poczułem się jakbym startował... Dlatego tak zapierniczałem, he, he, he...

#14 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 wrzesień 2012 - 20:57

Z tego co zauważyłem to jest to radar i kamera.
Kilkaset metrów dalej na wiekszym placu stoi jeden albo kilka radiowozów w wiadomym celu.
Tuż obok kolejka namierzonych.
YODAREK pewnie miałeś szczęście i nisko przeleciałeś zanim ekipa się zadomowiła.

#15 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 wrzesień 2012 - 21:24

Dobrze, że nie zdążyłem włączyć doplacza... :lol :lol :lol

#16 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 10 wrzesień 2012 - 21:28

yodarek,
Spoko , zawsze błyska :) , jak nie poczułes olsnienia to nic nie bedzie . :kawka

Raczej tylko na Zachodzie - u nas była swego czasu wrzawa o to, czy oślepiać nocami, czy jednak informować przedwcześnie kierowców o wykroczeniu... W moich okolicach większość aktywnych pozostałych raczej już nie mruga.

#17 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 11 wrzesień 2012 - 05:42

POZWOLIŁEM SOBIE KILKA SZCZEGÓŁÓW WYCIĄGNĄĆ Z OPRACOWANIA PRASOWEGO


- fotoradar nie zawsze używa lampy błyskowej gdy robi nam zdjęcie ale w większości przypadków używa lampy błyskowej nawet w dzień aby była dobrze widoczna twarz kierowcy
- niektóre fotoradary mogą robić zdjęcia od tyłu pojazdu – oddalające. Znane są przypadki że na dojazdach do popularnych miejscowości wypoczynkowych z rana fotoradar robi zdjęcia od przodu tym co jadą do kurortu a popołudniu i wieczorem robi zdjęcia od tyły tym co wyjeżdżają z kurortu – nie ma potrzeby przekręcania fotoradaru tylko programuje się go w których godzinach z której strony ma mierzyć prędkość

- fotoradar z “czerwoną” lampą błyskową może robić zdjęcia w nocy

- fotoradar może działać do prędkości 250 km/h - takie jest ograniczenie homologacyjne
- fotoradary ITD, Policyjne i Straży Miejskiej muszą być poprzedzone tablicami informującymi o kontroli radarowej
- fotoradary robią zdjęcia gdy przekraczamy prędkość o więcej niź 10 km/h. Często fotoradary stawia się w absurdalnych miejscach nie mających nic wspólnego z bezpieczeństwem ruchu drogowego

- organ uprawniony do użytkowania fotoradarów od daty ujawnienia wykroczenia (data ujawnienia to data w której dokonano odczytu zdjęć a nie data popełnienia wykroczenia) ma 6 miesięcy na poinformowanie właściciela samochodu o wykroczeniu. W przypadku nie dotrzymania tego terminu organ użytkujący fotoradar musi skierować sprawę do sądu ale wtedy obwiniony nie ponosi kosztów sądowych które wynoszą 50 zł. W praktyce wygląda to tak że możemy otrzymać zdjęcie po upływie 6 miesięcy od daty popełnienia wykroczenia. Organ kontrolujący tłumaczy się wtedy że fotoradar się zepsuł i był przez 6 miesięcy w naprawie i dopiero po naprawie odczytali zdjęcia czyli nastąpiło ujawnienie wykroczenia. Straż Miejska nigdy z urzędu nie kieruje spraw do sądu bo nie ma w tym żadnego interesu – pieniądze za grzywnę sądową trafią do kasy państwowej a nie do kasy pracodawcy Straży Miejskiej wiec tłumaczą że oni liczą 6 miesięcy od ustalenia kto jest właścicielem pojazdu co trwa miesiącami że względu że nie wyrabiają się że wszystkim mandatami a szkoda im każdej złotówki

- dopiero jak przez 2 lat od daty wykroczenia nic nie dostaniemy to mamy pewność że wykroczenie definitywnie przedawniło się

#18 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 11 wrzesień 2012 - 14:11

- dopiero jak przez 2 lat od daty wykroczenia nic nie dostaniemy to mamy pewność że wykroczenie definitywnie przedawniło się


:torba

mogłeś sobie darować ten ostatni punkt :cwaniak

#19 johnrambo

johnrambo

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 735
  • Dołączył:  25 gru 2010
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6

Napisano 11 wrzesień 2012 - 15:15

U mnie na mieście odważna Straż Miejska ma mi.in. auta nieoznakowane np. Opel Vectra taki z 10-letni (kiedyś było to auto służbowe prezydenta miasta). Jeśli chodzi o mnie to ja bym Ci nie zrobił zdjęcia z lampą .

#20 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 12 wrzesień 2012 - 15:25

Jak przyjdzie kwit, to wtedy będzie pora na zamartwianie i kombinacje, a tymczasem.... :kawka :cwaniak





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych