Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Dyskusja na temat działów Awarie i Techniczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2012 - 22:53

Ponieważ robi się niezły bałagan w tych dwóch działach, ciężko znaleźć nie tylko nowym użytkownikom ale i nam samym odpowiedzi na problemy pojawiające się w naszych autkach, to proponuję porozmawiać tutaj na temat tych dwóch działów.
Co robimy? czy robimy czystkę w ważnych tematach i pozostawiamy tylko konkrety, czy zostawiamy tak jak jest i męczymy się nadal.
Jeśli czyścimy to nie chciałbym , aby potem pojawiały się komentarze i pretensje, że licznik postów "zubożał" czy posty zostały usunięte bez wiedzy autora. Jest spamu tam dużo, a "zabawa" w informowanie każdego że jego post został usunięty to dodatkowa robota. Wklejanie do śmietnika spamu to też zajmuje sporo czasu.
Zapraszam do dyskusji.

#2 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:01

Adaśko-troszkę poniekąd wsadziłem kij w mrowisko-zresztą jak zawsze :dance
Ale taka jest prawda jak pisaliśmy -co potwierdzają osoby które udzielają najwięcej porad /mówię o naszych Maystrach/
Nie ma co robić rozpierduchy-tylko systematycznie doprowadzać wszystko do porządku.
Każdy ,,VIP'' :lol :lol i SUFPT /Stały użytkownik forum PT -nie mylić z licznikiem postów ala Vip-ów'' ;P /powinien mieć rozsądek w pisaniu off-ów w techniczych i awariach.

#3 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:18

Podział na grupy konstrukcyjne. To pierwsza rzecz. Sortowanie starych postów mija sie z celem - stworzenie archiwum postów i zamknięcie tam tematów do tej pory otwartych, z mozliwością przerzucania przez moda postów z powrotem pod konkretne grupy konstrukcyjne, w razie ponowienia sie pytania. Przerzucenie postów najbardziej strategicznych do tematów ważnych - zawsze na wierzchu. Jeśli ktos nie wie w jakiej grupie konstrukcyjnej zadać pytanie, to zadaje je w rozmaitościach, a mod kwalifikuje i przenosi pod odpowiednią grupę. Bajzel zniknie w try miga.

#4 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:21

maxym72, :kciuki
Może ubogie ale podział ma :
http://www.forum.neon-club.pl/

#5 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:23

resiurc, Jutro zaproponuje własny podział na grupy konstrukcyjne - dzisiaj juz padam z nóg. Ale właśnie o takie cos chodzi. Facio ma problem z silnikiem, to szuka w silniku a nie w 2500 postach o wszystkim i o niczym. Pozdrawiam

#6 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:27

Facio ma problem z silnikiem, to szuka w silniku a nie w 2500 postach o wszystkim i o niczym.

Bardzo celne!
Trzymaj się!

#7 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:32

Jako w miarę nowy użytkownik tego forum, chciałbym zabrać głos.
Jeżeli chodzi o dział techniczny, to uporządkował bym w ten sposób, że połączyłbym tematy na dany problem techniczny - przełączniki szyb, przełącznik zespolony, czujnik położenia wałka rozrządu, felgi jakie i jak itd., myślę, że jest to do ogarnięcia. Łącząc tematy, należy wykonać jeden podpięty post, który informuje, jak korzystać z informacji w dziale technicznym i zwracać uwagę na daty postów, bo po połączeniu tematów może się ktoś zdezorientować. Dział "awarię" zostawiłbym tak jak jest oczywiście z należytą ochroną moderatorów/administratorów, aby nie było za dużo off'ów - ale jest to o tyle "inny" dział od technicznego, że powinny tam się znajdować indywidualne sposoby napraw, diagnostyki czy innych problemów bo każdy ma jakiś inny problem, który nawet ciężko nazwać, aby wrzucić do wyszukiwarki i naleźć wartościowe informacje.

No i chciałbym poruszyć może trochę drażliwy temat, bo dotyczący jednego z adminów. Jestem zdania, że post typu "co, nie chciało się korzystać z wyszukiwarki??" jest wysoce nieprofesjonalny na taką funkcję, jaką jest administrowanie. Takie informacje powinno się wysyłać na PW i/lub napisać post z odnośnikiem do tego problemu, bo inaczej sam się staje spamerem w wątku. Pozostaje tylko pytanie dlaczego tego nie robi?? Bo w dziale technicznym, nawet jak wiesz, jak nazwać dany problem, to wyskakuje tyle tematów z różną ilością postów (czasem wielką), że się odechciewa to czytać i szybciej jest napisać po prostu post, bo nasi Doktory są cierpliwi i wyrozumiali - i całe szczęście - to skarb tego forum!!!
Takie mam zdanie, jako były moderator pewnego forum lotniczego.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-12-04, 23:36 ]

ma problem z silnikiem, to szuka w silniku a nie w 2500 postach o wszystkim i o niczym


Max, myślę, że niech jest tych 2500 postów, ale w temacie, a nie o pieskach i kotkach przy okazji. Silnik, to nawet za ogólnie, ale jako poddział, np. silnik, zwieszenie, karoseria, skrzynia, elektryka to by się przyjęło, ale poukładać to z informacjami, które już są na forum to mordęga, wręcz syzyfowa praca

#8 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:43

No i chciałbym poruszyć może trochę drażliwy temat, bo dotyczący jednego z adminów. Jestem zdania, że post typu "co, nie chciało się korzystać z wyszukiwarki??" jest wysoce nieprofesjonalny na taką funkcję, jaką jest administrowanie.

Tomaszu imienniku :kciuki :kciuki :kciuki


http://forum.opel24.com/ -można hmm
Modele,wersje itd .
Dobrze że Pt ma tylko kilka silników i dwie wersje kontynentalne :dance

#9 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:46

liseczek, Zawsze mam problem z interpretacją co do działu techniczne, co do działu awarie. Jedno w naszym forum mocno związane z drugim. Bo jak komus sie wyrąbał łącznik watta to zaraz zaczynaja sie ludziska zastanawiać, jak go poprawić i ladujemy w technicznym. Połączyć to chyba w jedno i stworzyć dział pogotowia ratunkowego, gdzie mod po udzieleniu odpowiedzi przez technika zakwalifikuje i przeniesie temat w odpowiednie miejsce. Teraz tych zapytań tak dużo już nie ma - mod po początkowej zawierusze powinien sie obrobić.
Wyszukiwarka działa nieźle - ale trzeba wiedziec o co pytać. Faktycznie miło i grzecznie byłoby podać link do odpowiedzi na pytanie - nie wszyscy jesteśmy starymi wyjadaczami, a ja na przykład mam awersje do sprzętu komputerowego. Swoją drogą pamiętam jeszcze pierwsze kroki kolegi niebieskiego - też czasami się zaplątał - jak każdy z nas :alko . Więc pomagajmy sobie nawzajem - po to jest forum. Pozdrawiam

#10 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:50

Modele,wersje itd .
Dobrze że Pt ma tylko kilka silników i dwie wersje kontynentalne

Podobnie jest na forum Toyoty i zapewne wielu innych.

Tomaszu, wiem, że się da, ale w korelacji z informacjami już będącymi na forum, które są niezwykle cenne i aby to połączyć, to jest katorżnicza robota, by to jakoś wyglądało i nic cennego nie znikło.

#11 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:53

liseczek, Jak zniknie, to zapytacie sie jeszcze raz

#12 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:55

Max, wiesz jak tutaj trafiłem (gdzieś to już opisałem na forum) i właśnie mając problem, skorzystałem z wyszukiwarki i skończyło się na tym, że nie znalazłem nic o tym problemie i znalazłem się w dziale SPOTY!!. Jakoś sobie poradziłem z problemem i już teraz dziennie czytam forum, po 2-3 dniach przerwy, nie jestem już w stanie wszystkiego przeczytać, a czasem nawet w ciągu doby jest ok. 50-100 postów.
Generalnie podział na "sektory" PiTika jest dobry i właściwy, ale czy to da się ogarnąć??
P.S. Na rzecz tego forum i wspaniałych ludzi, zrezygnowałem z funkcji i czytania forum lotniczego - tam jest już zbyt sztywno

#13 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:59

liseczek, Tomku- i dla tego napisałem aby nie robić roz..............
Dołożyć nową segregację:
-silnik
i każdy ma możliwość założenia tematu/zbędne ,identyczne tematycznie -przenoszone =zamykane/
*alternator
*CRD turbina
* i tak dalej......
-zawieszenie
*amortyatory
*łacznik Watta
* i tak dalej........
-elekryka
*zespolony przełącznik
*halogeny
* i tak dalej................................

[ Dodano: 2012-12-05, 00:00 ]
liseczek, Jeśli będziemy wspierać Moderatorów -to uda się!

#14 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 00:03

Na rzecz tego forum i wspaniałych ludzi, zrezygnowałem z funkcji i czytania forum lotniczego - tam jest już zbyt sztywno


Ja mam to samo z forum DODGA :-)

#15 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 00:05

liseczek, Da sie ogarnąć. Bez obrazy - to dwa najważniejsze działy tego forum. Ogarniam je mniej więcej - choć czasami nie jestem juz w stanie sobie przypomnieć kto jest kto i czy juz czasem sie o to samo nie pytał rok temu. Nieuporządkowanie tego wszystkiego grozi całkowitym zaciemnieniem tematu. Tak jak napisałeś - nowy nie ma szansy odszukać samodzielnie rozwiązania - albo trzeba mu pomocy, albo bedzie porządek i sam poszuka. A tak nawiasem mówiąc - z tych 50-100 postów to 40-80 to posty off-topic, sprzedam kupię, kogo widziałem, witamy. To normalne życie - przecfdzytanie wszystkiego jest niemożliwe.

[ Dodano: 2012-12-05, 00:07 ]
resiurc, Myślę, że za szczegółowo - nie ma co rozbijać silnika na kawałki. Potrzeba trochę mniej szczegółowego podziału. Ja to wymyślę i dam propozycję. Tylko co dalej? Skupmy sie jak zagospodarować to co jest do tej pory.

#16 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 grudzień 2012 - 00:09

Tomku, podział jest słuszny i do przedyskutowania z Doktorami, co i jak - oni będą wiedzieć najlepiej, a tym bardziej, co jest wspólnego z przed i po liftach.
Problemem jest podział techniczne a awarie.
Ja bym stworzył zasadę w dziale awarie taką, że ktoś pyta "coś mi tam strzeliło" i rozwiązaniem było by: 1. ktoś kto ma wiedzę napisze co zrobić i zamknąć temat po tygodniu, jeżeli temat wyczerpany (przynajmniej częściowo); 2. Ktoś odpowie linkiem do działu technicznego co z danym problemem zrobić i jak go nazwać (po tygodniu do zamknięcia) 3. Dyskusja na temat o nowym problemie i jak z nim postąpić i jeżeli jest to rozwojowe, przeniesienie do odpowiedniego poddziału i zostawienie tematu do dyskusji. Generalnie, w awariach były by tematy zamknięte i w naturalny sposób same by spadały z pierwszej(drugiej, trzeciej) strony, a w technicznych odbywały by się dyskusje na dany temat, który byłby rozwojowy.

#17 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 00:11

Co do sztywności forum - liseczek, czasami pozwalam sobie na łamach tego forum na bardzo dużo - aż się sam czasami przestraszam, ale bardzo podoba mi sie to, że oprócz załatwiania interesów, jest tu miejsce na normalna ludzka życzliwość i pogodę ducha, która pozwala mi sie naładowac przed problemami codzienności. Myślę, że to nie ulegnie zmiany - szuflady mają pomagać, a nie zmieniac atmosfery forum.

[ Dodano: 2012-12-05, 00:15 ]
Problemem faktycznie jest chyba też niezamykanie tematów z rozwiązaniem, kiedy zakładający temat otrzymał juz pomoc - Liseczek ma racje - trzeba je zamykać i do lamusa - niech tam będzie je można oglądać.

#18 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 grudzień 2012 - 00:24

maxym72, co do atmosfery, to myślę, że jest niespotykana tutaj i jest bardzo pozytywna - czuje się tutaj, że forum to ludzie, a nie monitor i strona z jakimś tekstem - oby tak dalej!!

#19 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 06:56

maxym72,Maksiu chyba nie zrozumiałeś mnie- np.na forum były by tylko tylko kategorie-silnik,karoseria,zawieszenie,elektryka-bez dodatkowego rozbijania.W każdym z tematów np.silnik-już każdy indywidualnie zakłada nowe podtematy - przykładowo:
Elektryka =wymiana żarówek w licznikach . Stefan 35
Silnik = napinacz paska rozrząduJózef 1410
i tak dalej

[ Dodano: 2012-12-05, 07:02 ]
Ale faktycznie teraz -jest to chyba już nie wykonalne.

#20 AnitaLG

AnitaLG

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1797
  • Dołączył:  21 lip 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 M + LPG
  • Imię:Anita

Napisano 05 grudzień 2012 - 09:00

A może dałoby się zrobic jakis indeks tego co juz zostło napisane w działach awarie i techniczne. Cos na kształt tego tematu:

http://ptcruiserclub...opic.php?t=3559

I w ramach tego indeksu podział na kategorie i podkategorie np.:
1. Silnik,
1.1 PB 1,6
1.2 PB 2,0
1.3 ...
2. Elektryka i
2.1 .....
itp .
Kategorie ustaliłby któryś z adminów albo doktorów i to byłoby nienaruszalne. A podpinanie tematów w danej kategorii może już robić każdy stopniowo w miarę czasu i własnych poszukiwań. Powstałoby w ten sposób coś na kształt katalogu temetycznego.

Nie trzebaby przebudowywać całego forum. Nie znam się wprawdzie na obsłudze techniczno-admin. takich portali jak ten ale jak pomyślę, że 2 albo 3 osoby miałay same pracować nad przebudową całości to mi się zimno robi...

Zadanie adminów polegałoby wówczas na ustaleniu kategori (zapewne wraz z doktorami by to robili) a potem na kontroli czy ludzie linki do tematów podpinają w odpowiednich kategoriach i podkategoriach.

[ Dodano: 2012-12-05, 09:02 ]
A jak to by się sprawdziło to w przyszłości możnaby pomysleć o przebudowie całości, tylko, że wtedy admini będą mieć już tematy przyszeregowane tematycznie.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych