Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Dyskusja na temat działów Awarie i Techniczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 Margo

Margo

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 840
  • Dołączył:  14 lis 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,4 M GAZ
  • Imię:Małgosia
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Kobieta

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:07

Anitko,podział bardzo dobry.Własnie coś takiego zaproponowali wczoraj Panowie...
Ja chciałam zwrócić uwagę tylko na jedną rzecz.Wspomniał już o tym wczoraj liseczek...Nie pomoże żaden podział jeśli te tematy będą ciągle zaśmiecane...Podobnie jak Max i liseczek uważam ,że po udzielonej pomocy temat należy zamknąć .I tylko dodam: przed zamknięciem dobrze go wyczyścić...
Wiem,moderatorzy czyszczą te tematy,ale czyszczą bardzo ostrożnie,chyba z obawy,że ktoś się obrazi...Ustalmy podstawową zasadę;tych tematów nie zaśmiecamy.
Jest offtopic,jest shoutbox...możemy tam do woli pisać o kotkach i pieskach, żartować i nabijać licznik. W działach technicznych darujmy sobie popisywanie się dowcipem.
Jak napisał resiurc:

Każdy ,,VIP'' i SUFPT /Stały użytkownik forum PT -nie mylić z licznikiem postów ala Vip-ów'' /powinien mieć rozsądek w pisaniu off-ów w techniczych i awariach.

Wtedy i moderzy będą mieli mniej pracy i korzystający z pomocy łatwiej znajdą.I wszyscy będą szczęśliwi... :)

#22 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:12

Margo no :brawo

#23 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 10:35

co do atmosfery, to myślę, że jest niespotykana tutaj i jest bardzo pozytywna - czuje się tutaj, że forum to ludzie, a nie monitor i strona z jakimś tekstem - oby tak dalej!!


nawet nie potrzeba cytatu komentowac....
dzial techniczny faktycznie jesli bedzie podzielony na podkategorie o bolaczkach to bardzo ulatwi rozwiazywanie problemow, wyszykiwarka przynajmniej w moim przypadku jakos nie wyszukuje dokladnie, a ogarnac cos gdzies ktos napisal jest trudno...kilku potrzebujacych szukalo nawet porady w rozwiazaniu problemu zadawalo mi pytania przez moja stronke bo na forum nie potrafili sie "przebic" wiec jednak problem istnieje

#24 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:01

eee pare groszy z mojej strony, nie koniecznie na temat :diabelek kocham to forum za sążniste offtopy i będzie mi ich brakowało :)
ok. nieco poważniej, wiele nowych osob wchodzi tu tylko z awarią i mając doświadczenia piekiełek funkcjonujących na innych forach w zasadzie na tym chciało by zakończyć swoją tu obecność, myślę że lekkie, dowcipne i inteligentne offy wyzwalają ciekawość i chęć zaglądnięcia w inne działy, lekkie, dowcipne i inteligentne offy zachęcają pogodnych, dowcipnych i inteligentnych ludzi do pozostania z nami ...
Dlatego będę bronił modów przed linczem za niedokładne czyszczenie tematów.
Napisałem to nie dla tego że nie zgadzam się z tym co tu dotychczas napisano, chcę tylko rzucić nieco inne światło na omawianą sprawę :)

Dla mnie zasadniczy problem to marny silnik wyszukiwarki, nie używam już dawno forumowej, wole wejść w google i dodać do zapytania adres strony.
Może by tak zrobić aktualizacje ? można też umieścić na stronie wyszukiwarke googlową.

Z propozycji innych, to może warto dać doktorom możliwość edytowania postów, nie po to żeby wykonywali robotę modów bo dość mają swojej, ale czasem trafiają na jakieś ewidentne bzdury i wystarczy jeden klik aby to sprostować - a tak muszą pisać wnioski do admina czy tam innego moda.

Nie do końca też kumam ostatnią mode na zamykanie tematów, często jest tak że za jakiś czas ktoś inny robiąc to samo potrzebuje dopytać o jakiś szczegół który dla założyciela tematu był oczywisty a dla niego już nie koniecznie i co, ma zakładać nowy taki sam temat ?

Generalnie jestem za tym aby nasze doktorstwo było zadowolone i bez zbędnych uprzykrzeń mogło tu się dobrze bawić :tak

#25 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 11:14

eee pare groszy z mojej strony, nie koniecznie na temat :diabelek kocham to forum za sążniste offtopy i będzie mi ich brakowało :)
ok. nieco poważniej, wiele nowych osob wchodzi tu tylko z awarią i mając doświadczenia piekiełek funkcjonujących na innych forach w zasadzie na tym chciało by zakończyć swoją tu obecność, myślę że lekkie, dowcipne i inteligentne offy wyzwalają ciekawość i chęć zaglądnięcia w inne działy, lekkie, dowcipne i inteligentne offy zachęcają pogodnych, dowcipnych i inteligentnych ludzi do pozostania z nami ...
Dlatego będę bronił modów przed linczem za niedokładne czyszczenie tematów.
Napisałem to nie dla tego że nie zgadzam się z tym co tu dotychczas napisano, chcę tylko rzucić nieco inne światło na omawianą sprawę :)


mialem tez o tym ale nie chcialem sie zbytnio wychylac, wlasnie czy nie te offy nas nie konsoliduja? no jak nie jak tak... :kawka

#26 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 grudzień 2012 - 14:04

czy nie te offy nas nie konsolidują? no jak nie jak tak... :kawka


Oczywiście, że nas konsolidują, ale niech to będzie np. konsolidacja w każdym innym temacie niż techniczne i awarie. Nam, jako dość częstym i aktywnym uczestnikom forum niejednokrotnie spotykającym się poza forum to rozumiemy każdą dyskusję i poczucie humoru w każdym dziale, ale działy (techniczny i awarie) dla osób wchodzących tylko, aby sprawdzić, gdzie dolać płynu do wspomagania to już są niezrozumiałe dyskusje, które zaczerniają obraz rozwiązania sprawy.

Nie do końca też kumam ostatnią mode na zamykanie tematów, często jest tak że za jakiś czas ktoś inny robiąc to samo potrzebuje dopytać o jakiś szczegół który dla założyciela tematu był oczywisty a dla niego już nie koniecznie i co, ma zakładać nowy taki sam temat ?


Myślę, że tak - chodzi o to, aby ktoś nie miał problemu zadać pytanie nawet na błahą sprawę w sprawie jakieś awarii i wówczas nawet powtarzającą się awarię otrzyma odpowiedź, tym bardziej, jak sobie zrobi subskrypcje tematu to mu przyjdzie mail, że ktoś mu odpowiedział na jego problem - następnie nastąpi zamknięcie tematu. Jeżeli temat się będzie powtarzał, to przenieść rozwiązanie do konkretnego poddziału działu technicznego. Wiem, że zwiększy się generowanie ilości tematów, ale będą one krótkie i zwięzłe, a nie mające kilka stron płynnie przechodzące w inną bolączkę któregoś z PiTików.

I tylko dodam: przed zamknięciem dobrze go wyczyścić...

Małgosiu, niekoniecznie bym czyścił taki temat, jeżeli w związku z udzieleniem odpowiedzi nasunie się komuś jaki żarcik, albo inny off to niech zostanie, doda tylko smaczku i zachęci do odwiedzania forum nowych użytkowników, ale pod warunkiem, że ten żarcik nie stanie się głównym wątkiem tematu i temu miało by służyć też szybkie zamykanie tematów w awariach - natomiast w technicznych musiała by panować "wyższa" dyscyplina.

Z moderowaniem jest trochę inny kłopot, aby sprzątanie było skuteczne, moderatorzy musieli by szybko reagować na "odejście do tematu", gdyż przychodząca odpowiedź często nawiązuje do tego off'u i nie ma tego jak już posprzątać, bo się nie będzie już nic "upy" trzymało.
Tak ja uważam, ale nie wiem, czy to jest słuszna koncepcja.

#27 AnitaLG

AnitaLG

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1797
  • Dołączył:  21 lip 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 M + LPG
  • Imię:Anita

Napisano 05 grudzień 2012 - 14:28

Margo. Moja propozycja (nie wiem czy dość dokładnie sprecyzowaąlm) polegałaby na stworzeniu temetu pt INDEX gdzie zdromadzi się linki - odnosniki. Tak jak ten temat o kodach błędów. Bez przebudowywania forum i nowego podziału na kategorie. I tym różni się od wczęsniejszych.

#28 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 14:46

tomek slusznie , masz taki profil i bardzo dobrze, ja sie zgadzam z twoimi wywodami, a margo tez ma racie, tyle ze punkt siedzenia ....itd itp. ....
zaraz zaraz niejaki kordyl... kto to jest kordyl? czy osoba ma auto chrysler/pt-cruiser/??? bo pyskuje, szczuje i podnosi cisnienie... w podpisie widze jakiegos tulipana...
a moze to KROKODYL???? :blabla
jak tak to zmienia rzeczy postac ,a mozna tez na odwrot ..postac rzeczy zmienia... :glupek1

#29 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:15

I dyskusja się nieźle rozwinęła , nawet z lekką nutką spamu co na naszym forum stało się już tradycją.
Żeby nie było aż tak pięknie i różowo, to aby troszkę ostudzić Wasze zapędy co do zrobienia rewolucji na forum, to chce tylko uświadomić wszystkich, że podział w temacie na poszczególne podtematy typu silnik taki a taki, czy zawieszenie lub inne kategorie, to niestety ale jest to tylko zależne od Administratora.
Mod nie ma takiej mocy, aby dokładać do działu nowe podziały ;P
My możemy ewentualnie:
scalić posty/tematy
przenieść posty/tematy do innego działu np do kosza ;P
Usunąć, zablokować czy np podzielić temat na dwa różne tematy zakładając z części nowy temat, co i tak dalej robi kolejny bałagan.
To co proponujecie jest fajne i byłoby bardziej przejrzyste, ale to robota dla admina który powinien zrobić to po konsultacjach z naszymi doktorkami.
My z Pawłem możemy potem pobawić się przenosząc napisane już tematy do nowych działów, tylko najpierw nowe działy musiałyby się pojawić.
A to chyba raczej trooooooochę potrwa :kawka

#30 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:17

Niestety sama procedura łączenia, kasowania, przerzucania nie jest taka prosta :) Jest czasochłonna. Ale powoli powoli...

#31 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 16:15

zrobienia rewolucji na forum, to chce tylko uświadomić wszystkich, że podział w temacie na poszczególne podtematy typu silnik taki a taki, czy zawieszenie lub inne kategorie, to niestety ale jest to tylko zależne od Administratora.

Jest to do zrobienia, ale najpierw trzeba przeprowadzić rozmowę w naszym zarządczym dziale co i jak dokładnie zrobić i trzeba też Przemka zwołać...

#32 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 18:17

medyk, No to szykuj sie kolego na robotę - bo dalej jak widzę z powyższych postów się tak nie da pracować. Niestety muszę poczekać do końca tygodnia, żeby sobie pewne rzeczy przemyśleć - nie znam sie zupełnie na konstruowaniu takich forów od strony informatycznej - ale wizje przedstawię. i jak da radę, fajnie będzie pracować na nowym schemacie. Offu sie nie wypleni - i on najmniej przeszkadza. Potrzebne jest skuteczne moderowanie tematów technicznych - Faktycznie jest kilkanaście watków, w których rozwiązane są przynajmniej cztery różne usterki. To normalne. Dla kogoś kto żyje na forum nie ma tu problemu. Ale jak ktoś nowy to zobaczy, to pada na buzię. Pozdrawiam

#33 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 18:29

maksio, moze nie padnie na twarz ale bedzie miec problem z dojsciem do tzw sedna to fakt

#34 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 18:54

Dlatego nowy ma tu nas i nie chodzi mi o modów, ale o wszystkich tych , którzy chcą pomagać. :kawka

#35 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 21:06

knott, Adaśko Cię załatwił na cacy - spamuje jak sam mistrzu. Nadajesz się, nadajesz. Bez jajek może być trudno, ale co tam.

#36 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 21:15

Maxiu , przyznaj że mój spam to nie mój post, poszło na konto Sławka :cwaniak
Wracając jednak do tematu, to warto przemyśleć co z tematami wspólnymi . Tzn jeśli będzie podział na silniki benzynowe, a są tematy ogólne do tych silników, np w temacie LPG.
Rozumiem, że pozostawiłbyś również dział z ogólnymi, wspólnymi dla wszystkich modeli tematy.

#37 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 21:27

adames, adaś - myślę, że dzielenie na 1,6 2.0 itd to za duży postęp - wystarczy silnik - można podzielić na diesle i benzynę, ale to też według mnie niepotrzebne. Trzeba tylko uczulić klientów, żeby wypełniali dane na temat auta do końca przy awatarze - najlepiej wymusic przy rejestracji. Wtedy nam łatwiej dojść bez szukania w tekście o jakiego pitka z którego rocznika chodzi. Pozdrawiam

#38 AndrePT

AndrePT

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 922
  • Dołączył:  20 maj 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4GT
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2012 - 21:56

Trzeba tylko uczulić klientów, żeby wypełniali dane na temat auta do końca przy awatarze - najlepiej wymusic przy rejestracji. Wtedy nam łatwiej dojść bez szukania w tekście o jakiego pitka z którego rocznika chodzi. Pozdrawiam


słusznie. jeśli ktoś pyta w podobnym problemie to mam pewność, że jest to auto w tym silniku co moje - bądź nie i nie czytam.

#39 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 grudzień 2012 - 01:35

maxym72, myslalem o tym wymuszeniu, ale są tutaj miedzy nami osoby które nie mają Pitka lub szukają dopiero i zastanawiają się z jakim silnikiem wybrac więc moim zdanie to odpada... hmm

#40 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 06 grudzień 2012 - 06:29

nie odpada Łukasz bo dasz 1,6 2,0 2,4 2,4 gt i 2,2crd oraz inne - bo inaczej psyborga i kordyla przymusisz do zmiany motoru w nie pitkach żeby na forum był...




;P





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych