Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Ile może holować PT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bezimienny Gość.duch_gdansk_*

Bezimienny Gość.duch_gdansk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 marzec 2013 - 10:03

Tabelka
Dołączona grafika
i dane producenta plus odpowiedni hak. Jeżeli chodzi o dane w dowodzie to różne bzdury widziałem i miałem okazję walczyć z sukcesem o prawidłowe wpisy zgodne z danymi z tabliczki znamionowej wózka.
A co do momentu obrotowego to liczy się głównie jego przebieg w zakresie obrotów a nie tylko max wartość.

#42 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2013 - 11:10

duch_gdansk, No i po temacie. :brawo

#43 alilee

alilee

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 9
  • Dołączył:  18 lut 2013
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:mariusz

Napisano 07 marzec 2013 - 20:17

Panowie i Panie dziękuje za mądre rady na pewno wezmę je do serca, renią jeszcze nie holowałem, podałem tylko przykład że tyle może holować. Wiem co to moment obrotowy, moc, niutonometr. Dieslami jeżdżę od około 8 lat. Przyczepka kempingowa która ma DMC 1000 kg w rzeczywistości waży (oczywiście zależnie od modelu) 600 - 800 kg, a nie mam zamiaru pakować 400 - 200kg ciuchów latem. Obecnie mam Sharana 110 KM który holować może niemal 2000 kg. Ale trzeba zrobić kat. E której nie mam zamiaru robić, dla jednego, dwóch wyjazdów w roku. Aby nie łamać przepisów dla Sharana pozostaje mi tylko przyczepka 1100 kg, jeśli PT może holować 1000 kg to spoko, tylko o tą informację mi chodziło. Jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam.

#44 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8209
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2013 - 20:24

Jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam.

... przestań prosze :piwo

#45 sergiusz

sergiusz

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 23
  • Dołączył:  17 gru 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2000
  • Imię:Sergiusz

Napisano 10 marzec 2013 - 17:13

przepraszam Was wszystkim nie mam czasu czytać wszystkich postów ale mam takie pytanie.... Pitkiem można coś holować? synowi zaniemogła honda podjechałem do niego i ...? miałem problem z podpięciem linki? gdzie? .... ale numer było ciemno, dobrze że kolega w tym czasie podjechał, a było to około 80 km od domu....

#46 jarekt

jarekt

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 9
  • Dołączył:  23 sie 2010
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 crd
  • Imię:Jarek

Napisano 20 kwiecień 2013 - 11:27

przepraszam Was wszystkim nie mam czasu czytać wszystkich postów ale mam takie pytanie.... Pitkiem można coś holować? synowi zaniemogła honda podjechałem do niego i ...? miałem problem z podpięciem linki? gdzie? .... ale numer było ciemno, dobrze że kolega w tym czasie podjechał, a było to około 80 km od domu....

Każdym samochodem można holować :) Ja pitkiem jeszcze nie ciągnąłem (za to pitka częściej niż chciałbym - ostatnio Corsą w dieselu 1.4 (sic!)) ale z tyłu widziałem fajny element za który można złapać pod zderzakiem. Na dobrą sprawę powinien być gwint do oryginalnego uchwytu do holowania ale nie zauważyłem nic takiego. Zajrzę przy okazji.

#47 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2022 - 16:21

Taką przyczepkę kempingową to i 1.6 pociągnie :)
https://m.facebook.c...K1C&ref=sharing

#48 gery73

gery73

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 56
  • Dołączył:  23 lis 2021
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Gerard
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2022 - 16:31

O kurcze ale doktorat powstał - to może krótko PT Cruiserem 2,0 benzyna ciągne przyczep knausa 1000 KG DMC i jakiegoś problemu nie ma - co prawda po górach bym z nią nie pojechał - wtedy biore Explorera. 







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych