Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Dylemat nad kupnem PTka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Kart888_*

Bezimienny Gość.Kart888_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 maja 2013 - 16:39

Witam serdecznie forumowiczow. Mam zamiar być posiadaczem pieknego PTka, Na auto nie chcialbym przeznaczyc wiecej niz 15000 tak więc myśle nad zakupem 2000-2002 r do 12000 i niestety jestem zmuszony go zagazowac :p ponieważ to auto z tego co zauwazyłem lubi dużo wypić ;) jeden z najsensowniejszych ogłoszeń okazał sie http://allegro.pl/sh...item=3224991009 w zasadzie jest chyba w najbogatszej dostepnej wersjii chociaż może i sie myle, osoba sprzedająca mieszka nie daleko tak wiec nie ma problemu z ogledzinami a ze wzgledu na to, ze na motoryzacji zbytnio się nie znam ( nie ma co ukrywać :p) mam zamiar sprawdzić auto najlepiej w jakims aso mianowicie w tym samym miejscu gdzie był serwisowany a że jestem z Gdynii to w sumie "rzut beretem" ,tak więc poszperałem troche po ogloszeniach i znalazłem "okazje" nad którą się zastanawiam, jestem dosc malo oblatany w PTkach ale wydaje mi sie ze cos tutaj jest nie tak i prosiłbym was o jakąś opinie ;) http://otomoto.pl/ch... ... 72893.html jak widać cena zaskakująco niska tylko czy aby napewno warto? Ten jest 2005/2006 w zasadzie różnica 5-6 lat i wiadomo o wiele nizszy przebieg, ale: chyba najbiedniejsza wersja wyposażenia (bez skór, szyberdachu,tempomatu,kontroli trakcji, elektr lusterek,na stalówkach z kołpakami O.o, nawet zderzak chyba zamiennik czy kij wie co )nie serwisowany w aso,kto wie co sie z nim działo:P raczej nie aż tak zadbany no i trzeba jechać po niego aż 500 km no i ten jest z silnikiem 2,4 zaś ten z 2000 2,0 i tu też kolejne pytanie: jaka jest roznica pomiedzy 2,0 a 2,4 ktora moze bardziej sie nadaje do gazu, czy jest wieksza roznica w spalaniu, z tego co czytalem to raczej pod wzgledem mocy nie ma wielkiej roznicy ale chcialbym dowiedziec sie od użytkowników tych aut jak to jest naprawde;) Zastanawiam się więc czy stawiać na starszego ale serwisowanego w aso zadbanego, z ciekawym wyposażeniem i raczej pewniejszego czy też tą "okazje" po którą trzeba byloby jechac kawał drogi a nie chcialbym sie rozczarować, jezdzic jak glupek wydać pieniadze i czas na dojazd, diagnostyke (co do sprawdzenia auta we wrocławiu jak już mialbym tam jechać to znalazłem taki serwis http://www.stach-car.pl/Oferta.html) a okaże sie jakas kompleta porazka na dodatek np bita z kilku stron . Proszę was o jakąś radę bo już sam nie wiem:P

Pozdrawiam

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 17 048
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maja 2013 - 16:53

Emil 2,4 w stosunku do 2,0 to bajka i mniej awaryjny silnik , pomimo niewielkiej różnicy w mocy jest większy moment i bardziej dynamiczna jednostka .

Auto 2005 pierwsza rejestracja 2006 standardowy przedliftowiec - długo stał na salonie i taka późna rejestracja - ja bym go obejrzał bo to jednak kilka lat do przodu - skóry są mało ważne przy zakupie pamiętaj jednak że każdy rok młodsze auto to plus dla ciebie na jakości auta i stanie technicznym 4 - 5 lat w roczniku to róźnica 5000zł w cenie auta - warto przemyśleć .

#3 pithh

pithh

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 3
  • Dołączył:  23 paź 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:sebastian

Napisano 17 maja 2013 - 17:06

hej.

po zdjęciach:

- ten pierwszy, pokrywa silnika raczej inny odcień niż reszta, foto nr 4
- drugi, zderzak od amerykańca, pewnie cała reszta też usa, brak emblematów na tylnej pokrywie, chyba listew dolnych na drzwiach tez mu brakuje
To się rzuciło w oczy, ale oglądnąć zawsze można.

Przy okazji mój jest do wzięcia:

http://tablica.pl/of... ... a088f;r:;s:

pozdrawiam

#4 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8 246
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maja 2013 - 17:55

pithh, Nie to żebym się czepiał :cwaniak Ale qrwa auto z2001 r. z przebiegiem 90 tys. hmm Czyli co hmm

#5 pithh

pithh

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 3
  • Dołączył:  23 paź 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:sebastian

Napisano 17 maja 2013 - 18:13

pithh, Nie to żebym się czepiał :cwaniak Ale qrwa auto z2001 r. z przebiegiem 90 tys. hmm Czyli co hmm


więc sluna
Auto sprowadziłem w 2010 z Niemiec od pierwszej właścicielki, są dokumenty niemieckiego TÜV (tak jak polski przegląd) z wpisanym stanem licznika. Ostatnie dwa lata pracowałem w Belgii, a auto stało w Polsce wiec qrwa raczej to możliwe.

Jeśli bardzo chcesz to mogę skany zrobić i podesłać.

Na marginesie: mój ojciec ma auto, co prawda kupione w polskim salonie, rocznik 1998, w tej chwili ma przejechane 105 tys.
pozdrawiam

#6 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 17 maja 2013 - 19:43

pithh, Nie to żebym się czepiał :cwaniak Ale qrwa auto z2001 r. z przebiegiem 90 tys. hmm Czyli co hmm

No qwa cuda się zdarzają - mój ojciec ma auto salonowe rocznik 2007-08 z przebiegiem ok. 8 tys. km - bez kitu, jak jeździ na wizyty serwisowe to ciągle mu prywatne oferty odkupu składają, jakbyś je na żywo zobaczył, to by Ci gałki z oczodołów wypadły, ale ludzie naprawdę miewają takie auta! Pierwsze auto które sprzedałem - rocznik prod. 12.'92 - miało od nowości 88 tys. km (też dostałem od ojca). Mój PiTek (sam sobie go sprowadziłem) z tego samego rocznika poszedł z początkiem tego roku przebiegiem oryginalnym też ok. 89 tys. km! Nie mierz ludzi tylko i wyłącznie swoją miarą...nie wszyscy trzepią tyle km bo po prostu nie mają takiej potrzeby albo jeżdżą też czymś innym.

#7 AndrePT

AndrePT

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 922
  • Dołączył:  20 maj 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4GT
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maja 2013 - 20:35

kup 2.0 - mało pali w LPG jak stoi w garażu. Z nam to za atopsji.

#8 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8 246
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maja 2013 - 20:41

ARON, Pewnie! cuda się zdarzają, a tak na marginesie podoba mi się Twój podpis zwłaszcza jego drugi człon :cwaniak Pozdrawiam

#9 AndrePT

AndrePT

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 922
  • Dołączył:  20 maj 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4GT
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maja 2013 - 20:51

Kart888, jeśli nie jesteś pewien czego chcesz - nie kupuj.
Auto wyjątkowe ale po zakupie, naprawach jak zrobisz bilans „zysku i strat” to może będzie cienko. Auto żyje swoim życiem.

#10 pithh

pithh

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 3
  • Dołączył:  23 paź 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:sebastian

Napisano 17 maja 2013 - 20:52

Chyba zeszlismy troche z toru, Emil prosil o rade w zakupie auta.

#11 Bezimienny Gość.Kart888_*

Bezimienny Gość.Kart888_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 maja 2013 - 23:34

W zasadzie napisałem czego chce (jak już mowilem nie jestem mistrzem motoryzacji) tylko chcialbym poznac wasza opinie na temat(kogos kto sie zna) kupna tego samochodu, moze ktoś podsunąłby jakies sugestie. Tak czy siak dziś już nie miałem zbytnio czasu, ale jutro mam zamiar zadzwonic, dowiedziec sie czegokolwiek i pojechac przynajmniej zobaczyc tego PTka z Cieplewa.

#12 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 maja 2013 - 07:14

Kart888, zadzwoń do JM service do Michała Piontke - masz numer rejestracyjny, coś Ci powie o tym samochodzie. Możesz sie powołać na znajomość ze mna - Maksymilian z serwisu Chrysler Szczecin. Pozdrawiam

#13 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8 246
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 maja 2013 - 08:27

Kart888, jak się zdecydujesz na ''wizje lokalną'' służe pomocą do Cieplewa mam rzut beretem, można go oblukać tel. 501 645 328

#14 mateuszmjm

mateuszmjm

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 370
  • Dołączył:  19 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Tychy
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 maja 2013 - 19:19

Co do przebiegu to faktycznie, ka¿dy z nas je¼dzi inaczej, ja swojego Pitka kupi³em z przebiegiem
114 000 a po 4 latach ma 140 000. Je¿d¿ê tyle ile potrzebujê praca dom weekendowe wypady wakacje raz w roku. Ja swojego Pitka to w sumie patrz±c z perspektywy czasu kupi³em ca³kowicie w ciemno i nie ¿a³uje. Nie mia³ ksi±¿ki serwisowej, historii w serwisie te¿ nie mia³ ¿adnej - wa¿ne, ¿e je¼dzi i oprócz standardowych wymian zu¿ywaj±cych siê elementów to nie musia³em nic do niego dok³adaæ.

Je¿eli mogê co¶ podpowiedzieæ: wybierz silnik 2.4 gdybym kupowa³ jeszcze raz Pitka (a co¶ czujê, ¿e bêdzie znowu Pitek) to wybra³bym 2.4 w jakiej¶ edycji limitowanej.

#15 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5 224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 maja 2013 - 10:29

Ja mam swojego na handel. Zagazowany. ;)

#16 mateuszmjm

mateuszmjm

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 370
  • Dołączył:  19 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Tychy
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 czerwca 2013 - 07:21

Mój te¿ jest na sprzeda¿:
http://allegro.pl/ch... ... 37824.html





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych