Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Ubytek oleju ???!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.danielgorzow_*

Bezimienny Gość.danielgorzow_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 lipiec 2013 - 11:35

Witam. Zauważyłem ubytek oleju z silnika proszę o poradę, ale najpierw dane techniczne:
PT 2.0 141KM
Instalacja gazowa BRC zamontowana w 2011
Przejechane około 152 tysiące.
Olej dotychczas Castrol edge 5w30

A teraz problem: po przejechaniu jakiś 5 tysięcy km zauważyłem ubytek oleju około litr gdzies wyparował. Nie ma wycieków pod spodem jaki i nie kopci z tyłu. Przy ostatnich temperaturach powietrza silnik na pewno dostał trochę w tyłek bo był bardzo gorący.
Proszę powiedzcie mi czy mogę wymienić olej na 10w40 (castrol magnatec) ?
Dla ścisłości nie jestem żadnym mechanikiem i moja wiedza o mechanice jest bardzo wąska :)
Proszę o radę.

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16967
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 lipiec 2013 - 11:47

Nie zmieniaj oleju na gorszy - ten silnik ma tendencje do brania oleju zwłaszcza jak się go przeciągnie na obrotach

#3 Bezimienny Gość.danielgorzow_*

Bezimienny Gość.danielgorzow_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 lipiec 2013 - 11:48

poważnie ??? to jest normalne ?? a jak zmienię olej na ten gęstszy to nie powinno się poprawić, także będzie przepalało olej gdzieś?

[ Dodano: 2013-07-31, 12:54 ]
zauważyłem, że przy ostatnich temperaturach na dworze, silnik bardzo się grzał. Z tego co wiem co instalacja gazowa powoduje większą temperaturę silnika, do tego uruchomiona klima, wentylator to chodził jak opętany, czy to ma jakiś skutek na właśnie większy ubytek oleju ??

#4 Eugeniusz

Eugeniusz

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 253
  • Dołączył:  09 sty 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Sebastian

Napisano 31 lipiec 2013 - 14:50

Wyluzuj, litr oleju na 5000 km mieści się w normie. O ile dobrze pamiętam powinieneś się martwić po przekroczeniu 0,5 l/1000 km. I nie zmieniaj oleju na gorszy, jest na ten temat dużo napisane na forum, wystarczy poczytać.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych