Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Tysiąc pytań przed zakupem :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 października 2013 - 08:27

Skąd tak duża różnica w PITku? Czy tylna kanapa jest aż tak pochylona w tył? Czy na klapie od wewnątrz mamy jakieś "bebechy"?

MarekB, Pitek ma bardziej pochyloną klapę w całości, niż Picasso, który ma pochyloną w zasadzie tylko szybę
Obrazek
Obrazek


Liseczek, ale chyba wstawiłeś błędny samochod: kolega marek ma samochód C3 PICASSO (chyba ze źle doczytałem)
C3 Picasso wygląda tak:
Dołączona grafika

#22 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 października 2013 - 08:29

Michał ma rację

#23 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 17 048
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 października 2013 - 08:58

Gramen,

90% usterek wynika z braku właściwej eksploatacji przez użytkownika , nie zawsze jest to zła konstrukcja .Złe mycie auta (karcher ) i inne pierdoły a potem narzekanie że coś zamarzło - nikt inny jak własna głupota :cwaniak

#24 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 października 2013 - 09:18

Złe mycie auta (karcher ) :cwaniak


Hej Andrzej, może nie w tym miejscu ale rozwiń temat.

#25 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 października 2013 - 09:19

Gramen,

90% usterek wynika z braku właściwej eksploatacji przez użytkownika , nie zawsze jest to zła konstrukcja .Złe mycie auta (karcher ) i inne pierdoły a potem narzekanie że coś zamarzło - nikt inny jak własna głupota :cwaniak


50/50 że przez własną głupotę i nie tylko w zimę
mój braciszek robi w Renault i po ostatnim szkoleniu z jakimś panem który przyjechał z Franciji i swoimi słowami rzekł mówiąć cytuję " My możemy produkować auta które się nie będą psuły. Tylko co z tego że będą one bezawaryjne -jak Wy nie będziecie mieli gdzie pracować"- i ta wypowiedź daj mi do myśli że chyba nie z winy użytkownika się psują samochody
tak było w latach 84-97 kiedy mercedes wypuścił na rynek 124 i w ciągu 13 lat sprzedaży fabryka prawie się wyłożyła na łopaty produkując :

wersja sedan: 2 058 777 sztuk;
wersja kombi: 340 503 sztuki;
wersja coupe: 141 498 sztuk;
wersja cabrio: 33 952 sztuki;
wersja limousine "Pullmann": 2 342 sztuki;
wersja podwozia pod zabudowę (niem. Fahrgestell): 6 398 sztuk.
które się bardzo mało psuły i do dzisiaj śmigają po świecie i co niektóre w idealnych stanach które mają przejechane po około milion km i nie przeszkadzało im mycie karcherem

wszystko wydaje mi się że zależy od producenta

#26 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13 850
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 października 2013 - 09:28

kroko niczego na nowo nie odkrywasz...
amerykanie tez taki blad popelnili w latach 70-siatych
potem przyszedl czas na zarowki stad nazwa tego syndromu... :miecio

#27 lukaszKA87

lukaszKA87

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 864
  • Dołączył:  28 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:hemi
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 października 2013 - 11:37

50/50-
zależy to wszystko od użytkowania,
ale jest też wiele wad konstrukcyjnych ( celowo napędzany jest rynek części motoryzacyjnych i ASO )

#28 Bezimienny Gość.MarekB_*

Bezimienny Gość.MarekB_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 października 2013 - 12:15

Hej,
to kilka spraw.

1.
C3 Picasso.
Dołączona grafika

PITek.
Dołączona grafika

Rzeczywiście widać, że Cytryna ma prostą klapę, PIT lekko pod skosem. I to pewnie robi różnicę, choć nigdy bym nie powiedział, że aż taką. Ale tak jest.

2.
Byłoby fajnie gdyby jednak ktoś mi dokładnie pomierzył to miejsce na kolana (oparcie przedniego fotela-początek tylnej kanapy), bo mam podejrzenie jest go o wiele mniej.

3.
Co do zasadności zmiany samochodu. Ktoś napisał, że jak mam auto z 2009 to żebym go trzymał. Po pierwsze, to C3 Picasso z początku produkcji i uwierzcie mi, że wiem co to choroby wieku niemowlęcego :) Po drugie, jak przeczytaliście ja szukam PITka 2008-2010. Więc stosunkowo młody samochód.

4.
I teraz tak. Wymiarówkę mniej więcej znam. Teraz czas na kolejną sprawę - silnik. Chciałbym uniknąć diesla (wiele się naczytałem o awaryjności WSZYSTKICH diesli nowych generacji). Od zawsze jeździłem benzyną (Skoda Felicia, Fiat Punto, Nissan Micra, C3 Picasso) i nigdy nie miałem problemu z benzyną (plus LPG czasami). Dlatego napiszcie, czy silniki benzynowe tych roczników radzą sobie z gazem i najważniejsze: czy jest miejsce na butlę, które nie zabierze mi miejsca w bagażniku.

Z góry dzięki za pomoc.

#29 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 października 2013 - 12:21

Hej,
to kilka spraw.

2.
Byłoby fajnie gdyby jednak ktoś mi dokładnie pomierzył to miejsce na kolana (oparcie przedniego fotela-początek tylnej kanapy), bo mam podejrzenie jest go o wiele mniej.


Kolego już Ci Andre chyba napisał, żebyś skoczył gdzieś pomierzyć samochód samemu.
Ja owszem znajdę chwilkę czasu ale pod jednym warunkiem : podaj mi rozmiary jakie kolana chcesz zmieścić w samochodzie, ile masz cm od pięty do zgięcia pod kolanem, jak długą masz kość udową, strzałkową itp :-)

#30 Bezimienny Gość.MarekB_*

Bezimienny Gość.MarekB_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 października 2013 - 12:30

nudelek,
to, że nie jesteś zbyt pomocnym człowiekiem - zdążyłem się już przekonać.

I zupełnie nie wiem po co mi tu zaśmiecasz wątek. Skoro nie chcesz pomierzyć, to przecież ja Cię nie zmuszam. Wolna wola. Nie musisz tu wchodzić. Ja do Twoich wątków nie wchodzę z brudnymi buciorami.

Jakoś Mietek znalazł chwilę czasu i w piątek mi prawie wszystko pomierzył (za co mu baaaaardzo dziękuję). Ale nie - wg Ciebie nie mam prawa prosić o takie rzeczy.

Żenujące...

#31 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 października 2013 - 12:31

Wybacz już nie będę, idę się dzielić szczęściem .....

#32 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 17 048
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 października 2013 - 12:42

Diesel w PT jest jak najmniej awaryjny - awaryjne są benzynki nie zależnie od rocznika : nie lubią gazu , ale tolerują dobre instalacje i mądrego montera .

Co do reszty pomiarów - jak najbardziej uważam że samemu powinieneś ruszyć dupsko do komisu i pomierzyć auto które cie interesuje , a co do śmiecenia w postach jeszcze wrócimy przy okazji . :kawka

#33 Bezimienny Gość.MarekB_*

Bezimienny Gość.MarekB_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 października 2013 - 12:45

andreeas7,
diesle w PT nie mają tych wszystkich filtrów cząstek, turbin, itd.? Pytam, bo nie mam pojęcia.

A moja wątpliwość do diesli bierze się stąd, że mój mechanik (sąsiad) zawsze mi powtarza, że diesel jest ok, ale jak kupujesz auto w salonie i potem samochód sam prowadzisz. Bo najważniejsze w żywotności jest użytkowanie (o wiele bardziej niż w benzynie). A kupując samochód używany - nie wiem, kto i jak dbał o auto.

#34 michal-wm

michal-wm

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 689
  • Dołączył:  01 lip 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M Gas
  • Imię:Michał
  • Skąd::wielkopolska
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 października 2013 - 12:48

MarekB, jest tu takie coś jak szukajka, wysil się trochę

#35 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 17 048
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 października 2013 - 13:13

MarekB,
Silnik mercedesa po lifcie , bez filtra cząstek stałych o żywotnosci ponad 400tyś km , w miarę ekonomiczny brak 6 biegu (jedyny problem) zużycie realne 5,5- 8,5 l dynamiczny .Owszem posiada turbine i EGR ale musi mieć i nie są to aż tak awaryjne elementy jak się przestrzega normalnej eksploatacji (wystudzenia turbo po ostrej jeżdzie ). :kawka

Ja swoim zrobiłem od kupna ponad 100 tyś i nie widzę problemów co do dalszej jazdy .
Autko stoi pod blokiem , codziennie jeżdzi i robi ok 70-100km dziennie i nigdy nie zawiódł .

#36 Gramen

Gramen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 083
  • Dołączył:  28 lut 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Sergiusz

Napisano 06 października 2013 - 16:26

Gramen,

90% usterek wynika z braku właściwej eksploatacji przez użytkownika , nie zawsze jest to zła konstrukcja .Złe mycie auta (karcher ) i inne pierdoły a potem narzekanie że coś zamarzło - nikt inny jak własna głupota :cwaniak


jasne dlatego Peugeot Polska wycofał go z oferty i bardzo szybko znikł z oferty Peugeota na świecie, bubel na który się dałem nabrać bo ładny był. Poza tym nie tylko Ty się znasz na samochodach i jaj raczej celowo aut nie psuję :cwaniak

#37 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 17 048
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 października 2013 - 16:50

Gramen,
Masz racje :" nie tylko ty sie znasz na samochodach" - własciwie to ja sie nie znam i dopuszczam do siebie tezę że cos jednak moge uszkodzic przez niewłasciwe uzytkowanie :kawka tak jest bezpieczniej i sprawdza sie w życiu. Po co byc zadufanym w sobie :lol wszystkowiedzacym - nie wiem i tyle , czytam i uczę się . :jupi

#38 Gramen

Gramen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 083
  • Dołączył:  28 lut 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Sergiusz

Napisano 06 października 2013 - 19:13

andreeas7, mam i ja tak samo i tyle w temacie a raczej nie na temat.

#39 Bezimienny Gość.MarekB_*

Bezimienny Gość.MarekB_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 października 2013 - 20:20

nudelek,
to, że nie jesteś zbyt pomocnym człowiekiem - zdążyłem się już przekonać.


a ha ha :torba
Mietek, uważaj bo jak się pomyliłeś o 1cm to sprawa w sądzie gotowa :haha

post czasowy żeby nie było że zaśmiecam :cwaniak


Widzę, że doświadczeni forumowicze (a nawet twórcy) są bardzo pozytywnie nastawieni do nowych, którzy szukają odpowiedzi na ważne dla nich pytania.

Nie ma co... Atmosfera jest tak "wspaniała", że pozwolicie, iż się odmelduję. I nie będę narażał się na komentarze rodem z gimnazjum.

Pozdrawiam,
bawcie się dalej. Ale już beze mnie.

#40 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3 318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 października 2013 - 20:44

Liseczek, ale chyba wstawiłeś błędny samochod: kolega marek ma samochód C3 PICASSO

Nudelku, faktycznie nie zwróciłem uwagi na tą małą róznice.

Nie ma co... Atmosfera jest tak "wspaniała", że pozwolicie, iż się odmelduję. I nie będę narażał się na komentarze rodem z gimnazjum.

Nie wiem, kto tu się zachował "rodem z gimnazjum"?? Pan Marek z Luszowic myślał, że napisze pytania i każdy poleci i zmierzy mu jak mu się spodoba. Część pytań jak najbardziej oryginalne i miecio na nie częściowo odpowiedział, ale np. o gaz czy awaryjność p. Markowi nie chciało się poprzeglądać forum i poświęcić trochę czasu tylko: "ja żądam i wy róbcie". Z Luszowic to blisko i do śląska i małopolski, gdzie w PT maniakach można wybierać i pogadać z "nami", ale wybrał co innego:

Pozdrawiam,
bawcie się dalej. Ale już beze mnie.

Choć każdego zakręconego PT maniaka szkoda, to tu mam mieszane uczucie, czy stanie się PTmaniakiem kiedykolwiek.
P.S. Czy ma ktoś lub zna PiTka z 2010 roku?? (produkcja, nie rejestracja :d )





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych