Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

układ zasilania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek Król

Marek Król

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 195
  • Dołączył:  11 mar 2013
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2M
  • Imię:Marek

Napisano 31 październik 2013 - 17:11

Pisałem wcześniej o kodach błędu 110 i 235. Pojawiły się one po czyszczeniu kolektora ssącego(2.2crd).Podczas tej operacji oba czujniki na metalowej rurze pod kolektorem były odłączone.Z różnych powodów w tym czasie włączana byłą stacyjka-zapłon-.Prawdopodobnie wtedy komputer zapisał i zapamiętał błędy. Reset(24h odłączony aku) nic nie pomógł.W mojej okolicy nie ma speca z przyrządem do PT aby skasować te błędy. Czeka mnie wycieczka do Łodzi(ok. 50 km). Mam pytanie do naszych speców(z dużym zaufaniem polegam na ich wiedzy):
-czy taki stan(jazda z błędami)ma wpływ na pracę silnika?
-zakładając teoretycznie,że te czujniki-czujnik temp. powietrza dolotowego i czujnik ciśnienia doładowania-są uszkodzone jaki wtedy to ma wpływ na pracę silnika i jakie są tego objawy?

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 październik 2013 - 17:15

Marek Król,
Błędy zapisane w pamięci ale nie są w diagnozie aktywnej - wykasuja się same po kilkudziesieciu poprawnych uruchomieniach auta lub szybciej na testerze , nie maja wpływu na prace auta jesli to tylko zapamietane a nie aktywne (wystepujące ) to nie pozwola na wykasowanie i PT bedzie w trybie awaryjnym pracy .

#3 Marek Król

Marek Król

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 195
  • Dołączył:  11 mar 2013
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2M
  • Imię:Marek

Napisano 31 październik 2013 - 18:47

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.Wielki szacunek dla Twojej wiedzy i równie wielki za chęć bezinteresownej pomocy.
Jeszcze raz dziękuję





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych