Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Prośba o radę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 PawelK

PawelK

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 79
  • Dołączył:  18 sty 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:02

Jako, że to mój pierwszy post na forum zacznę od przywitania oraz podziękowania dla wszystkich, którzy to forum rozwijają! Zarejestrowałem się dopiero dzisiaj, ale obserwuję Was od ponad dwóch lat :-)
Tytuł mojego postu wskazuje na prośbę - czego ona dotyczy? Ano wymarzonego Pitka dla Małżonki - udało się Nam znaleźć fajny (tak się Nam przynajmniej wydaje) egzemplarz (http://otomoto.pl/ch... ... 23720.html) - będę wdzięczny jeśli spojrzycie krytycznym okiem na zdjęcia. Ponadto proszę o opnie na temat automatycznej skrzyni - jak się ją użytkuje (nigdy nie miałem auta w automacie), czy wymagane są jakieś specjalne czynności serwisowe, jak spisuje się ona w tym samochodzie, z o ile większym spalaniem trzeba się liczyć, itp. - jeszcze jedno - czy w razie awarii można auto normalnie holować, czy tylko laweta?
Do auta dołączona jest książka serwisowa - czy można ją traktować jako pewne źródło informacji? (tj. czy łatwo można ją podrobić?)
Wiem, że w przypadku zakupu auta wyposażonego w silnik benzynowy muszę się liczyć z koniecznością wymiany rozrządu - według forumowiczów jest to spory wydatek (jeśli dobrze pamiętam coś oko 2 tys. zł) - czy można pójść na skróty i na samym początku wymienić tylko sam pasek? Napinacze i itp. jeśli będą w dobrym stanie zostawić? Nie będę ukrywał, że wszystko rozbija się o finanse :-) Z góry dziękuję wszystkim, którzy doczytali do końca, a w szczególności tym, którzy odpowiedzą... Pozdrawiam...

#2 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5 171
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:08

A o którym Pitku mowa hmm

#3 PawelK

PawelK

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 79
  • Dołączył:  18 sty 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:12

http://otomoto.pl/ch... ... 23720.html

#4 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:20

Cruiserdlazony, p\o pierwsze - rozrząd robi się kompletny - wymiana samego paska to podwójne koszty - robota kosztuje bardzo dużo - żeby to dobrze zrobić, należy wyjąc silnik. Robić należy wszystko - pompe wodną napinacz paska (rolka) rolki prowadzące, pasek, pompa wodna. Do przeglądu napinacz paska osprzętu - wyjęcie tego elementu, to połowa roboty rozrządu. Uszczelniacze wszystkie po stronie rozrządu - wałków i wału przedni. Nie dziel tego na etapy - bez sensu.
Automat jeden z lepszych na świecie. A604 w nomenklaturze międzynarodowej, 41, 42TE w nomenklaturze chryslera, skrzynia czterobiegowa, sterowana elektrycznie, znapędem na przednią oś, nie pierdzieli się, jeśli raz na cztery przeglądy po 12 tys km wymienimy olej i filtr skrzyni biegów. Daje radę, nie psuje się. Naprawa w razie skopcenia (tylko na własne życzenie kliennta) nie jest droga - części dostępne z podróby. Po roczniku 2003 niezawodny sterownik - do 2003 sterowni9k skrzyni rozdzielony od sterownika silnika, lubił zgnić. Na alledrogo dostępny za 200-800 złotych. Generalnie radzę celować w roczniki po 2003.
Jeździ się normalnie - wciskasz gaz i jedziesz. puszczasz gaz - jedziesz dalej. Wciskasz hamulec - zatrzymujesz się. Norma. Zużycie paliwa 0 2-4 litry większe niż w manuallu, choć spotkałem wprawnych driverów, którzy w automacie spalali mniej niż ich koledzy w manualu - i to tylko z powodu stylu jazdy.
Przed zakupem wyślij numer vin na PW - prześle raport z napraw gwarancyjnych w celu oszacowania przebiegu.
Książka serwisowa to pic na wodę - fałszowanie wpisów nagminne - chyba, że na pieczątce adrees do odnalezienia w internecie, dzwonisz i sprawdzasz bezpośrednio u dealera serwisującego sprzęt.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-01-18, 21:20 ]
Sorki za literówki - piszę po ciemku - oczy mgłą mi zaszły. Problemy dotyczą tylko wzroku - reszta to czysta prawda. Pozdrawiam

#5 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5 171
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:22

poproś o zdjęcia szczegółowe silnik, bagażnik to będzie więcej wiadomo, nasi doktorzy ci na pewno pomogą

#6 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:24

chromek 1, Doktorzy ze zdjęć nie wróżą - to tylko amatorzy robią, czasami nawet nieźle. Dohtór musi pomacać.... :lol

#7 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5 171
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:27

maxym72, wiem wiem ale to już coś bo jak klapę dźwigniesz to czasem już dalej patrzyć nie musisz, prawda?

#8 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:28

W ogłoszeniu nie widzę przebiegu. Samochód w tym roczniku powinien miec przelatane ponad 200 tys km - i nie ma innej opcji. W bajki nie wierz - bajki sa dla dzieci.

#9 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5 171
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:29

maxym72, :kciuki

#10 PawelK

PawelK

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 79
  • Dołączył:  18 sty 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:30

Dziękuje za błyskawiczne odpowiedzi - jutro postaram się zdobyć vin i wtedy się odezwę... Tak z ciekawości - czy w optymistycznym wariancie będzie można ustalić kiedy był robiony rozrząd? Nie ukrywam, że strasznie się tego boję - w szczególności, że nie znajdę mechanika które to ogarnie :-)

#11 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5 171
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:30

dochtor to dochtor czasami pacjent wejdzie i już wie że symulant :lol

#12 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:31

wiem wiem ale to już coś bo jak klapę dźwigniesz to czasem już dalej patrzyć nie musisz, prawda?


Nieprawda - najbardziej zaniedbane samochody czasami śmigaja najlepiej. To, że ktoś nie czyści codziennie kolektora wydechowego, nie znaczy, że nie zmieniał oleju i nie dbał o samochód. Pod maska mojego samochodu jest bród smród i ubóstwo, a chodzi jak żyleta. Zero wycieków, syf naturalny, nigdy nie zmywany.

#13 PawelK

PawelK

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 79
  • Dołączył:  18 sty 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:34

Przebieg - blisko 200 tys. - trochę mało, ale może tylko do kościoła latał :-) Tak poważnie - co sądzicie o holenderskim gazie który w nim siedzi? Czy lepiej kupić benzynę i zamontować polski? A co z (odpukać w niemalowane) ewentualnym holowaniem?

#14 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5 171
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:39

wiem wiem ale to już coś bo jak klapę dźwigniesz to czasem już dalej patrzyć nie musisz, prawda?


Nieprawda - najbardziej zaniedbane samochody czasami śmigaja najlepiej. To, że ktoś nie czyści codziennie kolektora wydechowego, nie znaczy, że nie zmieniał oleju i nie dbał o samochód. Pod maska mojego samochodu jest bród smród i ubóstwo, a chodzi jak żyleta. Zero wycieków, syf naturalny, nigdy nie zmywany.

maxiu masz rację muj ma tak samo,a chodziło mi czy bity czy nie

[ Dodano: 2014-01-18, 21:39 ]
Cruiserdlazony, ja mogę poradzić ci jedno.Szukaj krajowego będzie łatwiej .Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Pośpiech w kupnie auta jest nie wskazany ,no i nie napalaj się, bo cę wyczują hieny

#15 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:40

Cruiserdlazony, Holenderskie gazy sa najlepsze - nie wiadomo, co tam jest zainstalowane. Na pewno przegląd Cię czeka - dokumenty homologacyjne instalacji gazowej musisz mieć - inaczej nie przejdzie przeglądu rej w Polsce. Holendrzy to prekursorzy LPG w Europie - najlepsze instalacje sa od nich - tylko często już przedpotopowe (2000 rok to kosmos w porównaniu z 2014).
Holowanie na neutralu do 30 km na godzine w zakrezie 20 km możliwe. Jeśli dalej - laweta i nie inaczej.

#16 PawelK

PawelK

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 79
  • Dołączył:  18 sty 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:41

Szukam już kilka miesięcy :-) Ten egzemplarz oglądałem osobiście... Jeśli chodzi o "bezwypadkowość" to przeleciałem go całego testerem grubości lakieru - wygląda na oryginał...
Wracając do gazu - rozumiem, że lepiej w takim wypadku zainwestować w nową instalację?
Jeśli chodzi o dokumentację - to samochód kupuję z kompletem dokumentów potrzebnych do rejestracji...

#17 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:44

Co Ci m ogę powiedzieć??? Dawaj tego Vina

#18 PawelK

PawelK

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 79
  • Dołączył:  18 sty 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:45

W takim razie odezwę się jutro :-) Jeszcze raz dziękuję za tak błyskawiczną i fachową odpowiedź - szczerze mówiąc jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :-) Zycze spokojnej nocy!

#19 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 stycznia 2014 - 21:46

Jak Raport wyjdzie ok - bierz, i tak nic więcej niew wymyślisz. Jeździłeś? Nie szarpiwe przy przełącxzaniu biegów? Nie stuka silnikiem na zimno? Napisz, co słuszałeś i widziałeś - może jeszcze coś podrzucę.

[ Dodano: 2014-01-18, 21:46 ]
Profesjoinalizm przede wszystkim. :lol :haha

#20 MirekP

MirekP

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 443
  • Dołączył:  23 sty 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A Gaz
  • Imię:Mirosław

Napisano 18 stycznia 2014 - 22:31

Po drążku biegów widać, że skrzynia ma opcję AUTOSTICK poczytaj o tym w instrukcji będziesz miał większą jasność na ten temat. http://ptclub.pl/viewtopic.php?t=909
Pozdrawiam.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych