Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Gdzie szukac sterowania centralnym zamkiem...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 TomuŚ

TomuŚ

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 100
  • Dołączył:  11 sty 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4
  • Imię:Tomek

Napisano 27 styczeń 2011 - 11:52

właśnie chodzi mi o to czy nie da sie samemu tego zrobić, ja chce tylko mieć pilota. myślałem aby tylko ten moduł podmienić, ale skoro sie nie da, to tak jak pisaliście dostawić dodatkowy moduł radiowy i po problemie, z tym że gorzej może być z wpięciem sie w kable, może ktoś sam to robił i ma wiedzę na ten temat...

#22 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2011 - 12:44

TomuŚ,
Zacznij od podstaw otwórz i zamknij kluczykiem dzwi i zobacz czy ci otwiera wszystkie czy tylko kierowcy (przy dwustrefowym programie - dwa razy kluczykiem w zamku na otwórz) i od tego zaczniemy dalszą dyskusje co z Twoim PT

#23 TomuŚ

TomuŚ

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 100
  • Dołączył:  11 sty 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4
  • Imię:Tomek

Napisano 27 styczeń 2011 - 13:05

andreeas7, kilka postów wyżej o tym pisałem

........

centralny zamek działa bez problemu tak jak np w 300m raz przekręcam kluczyk to otwierają sie tylko jedne drzwi, dwa razy otwierają sie wszystkie.



#24 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2011 - 13:06

tomus czy ty chcesz rady czy chcesz sam wymyslac?... czytaj czytaj, a i pewnie zrobisz po "swojemu"


:pociesza

#25 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2011 - 13:11

TomuŚ,
Kup dwa piloty podjedz na serwis i zaprogramuj , a jak chcesz zaoszczedzic na kosztach programowania kup dodatkowa centralę radiową i przyłacz do oryginalnej instalacji centralnego - zarobi elektryk bo sam tego nie zrobisz 4 typy sygnału sterującego trzeba podejść do tego z głową .

#26 TomuŚ

TomuŚ

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 100
  • Dołączył:  11 sty 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4
  • Imię:Tomek

Napisano 27 styczeń 2011 - 13:23

andreeas7, no właśnie o to cały czas mi chodziło, czyli nie dostane nigdzie rozpiski od czego jaki przewód jest w oryginalnej instalacji???


sorrki że nie umiałem sie wysłowić w prost o co mi chodzi, wydawało mi sie że jasno pisze.

#27 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2011 - 13:33

TomuŚ,
Zaden zewnetrzny sterownik nie jest przygotowany pod obsługe PT Cruisera bez kombinacji i doboru odpowiedznich sygnałów na fabryczną centralke i nie kwestia w samych kablach bo na tych samych kablach po podaniu róznych informacji centralny wykonuje inne funkcje hmm

#28 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2011 - 13:48

tomus na pw ci napisalem...andreas tez wie o co chodzi jak widzisz bez rozpiski sie nie da, zbyt skomplikowana sprawa... :kawka

#29 TomuŚ

TomuŚ

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 100
  • Dołączył:  11 sty 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4
  • Imię:Tomek

Napisano 27 styczeń 2011 - 13:51

Rad nie rad nic nie wykombinuje w takim razie, dzięki panowie pomogliście przeogromnie, dzięki wam nabrałem sporo wiedzy naukowej :)

#30 HAL9000

HAL9000

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 340
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Chełmża
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2011 - 11:07

Mogę pomóc w temacie pilota do CZ.
Również trafił mi się pitek bez pilotów i chciałem kupić w serwisie, lecz serwis zaśpiewał sobie po 150 zeta za pilota (x2) i 150 za zestrojenie. Kupiłem za 60 zeta sterownik dwukanałowy, chodziło o impuls na załączenie i wyłączenie zamka. I z pomocą kolegi podłączyłem go wyłącznika CZ w drzwiach. Znalazłem kable przy sterowniku, które idą do tego sterownika.
Wpiąłem do nich dodatkowy moduł i śmiga do dziś. Lecz nie ukrywam jest z tym trochę zabawy, bo trzeba rozebrać tapicerkę drzwi i deskę rozdzielczą, także zalecam zaczekać do cieplejszych dni.

#31 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2011 - 11:17

HAL9000,
Piloty oryginalne mozna kupic na allegro za 49-60zł , fakt że za zaprogramowanie trzeba zapłacić i swoje serwis weżmie ale zawsze to oryginał i transmisja z kodem dynamicznym - wszelkie moduły dokładane w cenie 60zł - to w formie zabezpieczenia zabawki z wyjatkiem porzadniejszym markowych alarmów gdzie transmisja faktycznie jest tak jak w firmowym alarmie zabezpieczona.

#32 HAL9000

HAL9000

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 340
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Chełmża
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2011 - 14:47

Jest to też sposób, ale wersje pilotów są różne zależnie od rocznika, od miejsca produkcji i innych jeszcze bliżej mi nie znanych cech. Kupiłem dwa razy piloty do PT i niestety nie pasowały dlatego wybrałem wariant dodatkowego sterownika.

#33 TomuŚ

TomuŚ

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 100
  • Dołączył:  11 sty 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4
  • Imię:Tomek

Napisano 31 styczeń 2011 - 08:11

Wiecie co, w sobotę wychodzę z TESCO i cisnę brechę że komuś alarm w samochodzie wyje, :dance2 światła margaja ja zaglądam za busa który przysłaniał mi pół świata, patrzę o kur.... to mój samochód :torba , tak tez dowiedziałem sie że mój PT ma alarm :) jak wjeżdżałem na parking zgasł mi DOOR, zamknąłem drzwi i podejrzewam że po chwili DOOR musiał sie zapalić dlatego też zaczął wyć

#34 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 styczeń 2011 - 08:18

TomuŚ,
Jestes ugotowany - nie obejdzie sie bez wizyty w serwisie firmowego alarmu nikt ci nie wyprogramuje poza oryginanym serwisowym DRBIII - chyba czas podjąc decyzje albo doprogramujesz kluczyk ,albo wyprogramujesz alarm bo w któryms momencie możesz go nie wyłaczyc i bedzie sam wył .

#35 TomuŚ

TomuŚ

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 100
  • Dołączył:  11 sty 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4
  • Imię:Tomek

Napisano 31 styczeń 2011 - 09:13

To mnie pocieszyłeś przy poniedziałku od samego rana. :torba

Czyli co tylko do serwisu na dorobienie pilota tak???

alarm aż tak bardzo nie jest mi potrzebny, ale jak jest to niech sobie już będzie.

#36 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 styczeń 2011 - 09:18

TomuŚ,
Nie bedzisz miał wyjscia , jak nie chcesaz aby sie włączał pozostaje tylko serwis na wyprogramowanie opcji - ale ja bym jednak sie zdecydował i wprogramował pilota jak jest to niech bedzie tylko musisz usunąć awarie z dzwiami , aby Ci nie wyzwalały same alarmu - na serwisowym komputerze może wyjsc która krancówka szwankuje i przy okazji zamkniesz temat z pojawiającym sie napisem "DOOR".

#37 TomuŚ

TomuŚ

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 100
  • Dołączył:  11 sty 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4
  • Imię:Tomek

Napisano 31 styczeń 2011 - 09:27

z drzwiami to jak mi kiedyś pisałeś prawdopodobnie to jakieś zwarcie jest, połączone z ogrzewaniem lusterek, centralnym zamkiem.

Dziś może uda mi sie zająć tym, w sobotę porządnie przegoniłem Pitaka na wysokich obrotach i wszystko wówczas zaczęło działać, może po prostu gdzieś jakaś kostka mi nie łączy. W przyszłą sobotę ma wpaść do mnie kumpel z kompem to przejrzymy samochód...

[ Dodano: 2011-01-31, 19:34 ]
Moge sie pochwalić DOOR znikną i wszystko działa jak należy, jedynie teraz alarm wyje jak otwieram kluczykiem drzwi prawe natomiast włożę kluczyk w drzwi lewe i go wyłączam :)

teraz kolej na następne naprawy :(

[ Dodano: 2011-02-03, 10:02 ]
kurw......... za wcześnie sie pochwaliłem :( podziałało kilka dni i teraz znów kibel :( teraz coś jeszcze bardziej sie popier.... bo jak wciskam hamulec to gaśnie DOOR...
czujniki w drzwiach są sprawne bo zamknę drzwi i przez 1-2 sek. jest oki po czym zapala sie DOOR :chory jakaś rada :( hmm





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych