Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

ocena PT 2.4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 logi

logi

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 4
  • Dołączył:  03 lut 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Jakub

Napisano 03 luty 2014 - 13:00

Czy ogladal ktos albo zna tego PT?warto sie zainteresowac?

http://otomoto.pl/ch... ... 25470.html

#2 Bezimienny Gość.Crool_*

Bezimienny Gość.Crool_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 luty 2014 - 16:42

Ze zdjęć ładny, ale wiesz - jak nie zobaczysz na własne oczy to nie ocenisz.
To amerykaniec, licznik w milach, problem ze światłami - wyglądają na europejskie ale głowy nie dam sobie odciąć. Z tyłu brak obowiązkowego przeciwmgielnego. Problem do rozwiązania, opisany tu na forum.
No i przy tankowaniu będziesz musiał liczyć w galonach a nie w litrach... żarcik :d

#3 Bezimienny Gość.rogi_sc_*

Bezimienny Gość.rogi_sc_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 luty 2014 - 04:28

Właśnie się nim zainteresowałem i został zarezerwowany :) Świetne auto :) Jeździłem dzisiaj 3-ma. 2.0 manual - Muł chociaż jak się depta w podłogę rozpędza się. Potem 2.4 automat z 2001r i się w nim zakochałem :d 3-cia sztuka ta z linku który podałeś okazała się w najlepszym stanie i w nowej budzie. Jakaś specjalna wersja chyba z dobrym audio. Bo choć jest fabryczne to bas ładnie plecki masuje na fabrycznym radiu. Jestem audiofilem i to audio naprawdę ma na tyle dobre brzmienie że nic z nim nie będę robił :) I choć wybrałem się dzisiaj na testy z chęcią zapoznania się z modelem- nie kupna. To zakochałem się w nim już po pierwszej jeździe. Szczerze polecam to auto każdemu kto chce się wyróżniać na drodzę :)

[ Dodano: 2014-02-04, 04:28 ]
pierwszy egzemplarz z Sosnowca po dzisiejszej wizycie widzę że został ściągnięty z allegro.
Cena jego była najniższa 5800zł.
2.0 manual. Okazało się że świeżo sprowadzony, stal długo za granica. silnik nie zrobił na mnie wrażenia- mułowaty. Brak alumów :) Zielony mech za uszczelkami (musiał bardzo długo stać). W lewe boczne szyby powtapiane coś? Jak by ktoś szlifował coś szlifierka obok auta i opiłki wtopiły się w szybę.

Drugi:
http://otomoto.pl/ch...-C31859726.html
Nie jest zajechany, ale trzeba by zwrócić uwagę na skrzynie? Lekko kolizja z przodu była, przed obejrzeniem zastanawiałem się czy to inny odcień maski na zdjęciach czy światło tak pada. Z maski odchodzi bezbarwna warstwa lakieru , z pewnością była malowana. Są to bardzo małe ślady ale potwierdzające że była kolizja, źle spasowany lewa przednia lampa lub element karoserii. przytarty prawy tylni błotnik. Bucząca pompa wspomagania- może za mało płynu a może się kończy(nie weryfikowałem tego). Prawe przednie koło- jakiś łącznik albo element gumowo stalowy do wymiany bo słychać stuki i czuć luz na dziurach. Urwana antena radia. Auto ogólnie godne uwagi ale wymagające trochę pracy na starcie, wszystko kwestia ceny :) Na plus na pewno są alumki i automat :) Który jak by lekko poruszał autem przy przerzucaniu z trybu parkingowego na D (drive). Może odniosłem takie wrażenie bo to jedyny model przed liftem który testowałem ale poliftowy z 2006r nie miał tego "efektu":
http://otomoto.pl/ch... ... 25470.html
Ten model poza zipem na osłonie przegubu i naderwaną osłoną drążka kierowniczego oraz kilka niewielkich (eksploatacyjnych) rys nie posiadał jak dla mnie wad.

Po dzisiejszym dniu zdecydowanie odradzam oszczędzanie na tym modelu :) Lepiej kupić nowszy model za trochę większą kasę. Te najtańsze są podejrzanie dziwnie tanie i z pewnością trzeba będzie w nie inwestować :) Polecam tak jak radził kolega w innym poście. Przejechać się 3-4 różnymi i wybrać. Najlepiej w różnej konfiguracji silników i skrzyni a przede wszystkim z różnych roczników. Zdecydowanie polecam 2.4, bardzo dynamicznie pracował a automat to po prostu poezja:)

#4 Bezimienny Gość.Crool_*

Bezimienny Gość.Crool_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 luty 2014 - 08:45

http://otomoto.pl/ch... ... 25470.html
Dopiero teraz zauważyłem - lewy tylny alus z innego kompletu :/

#5 jasiek90

jasiek90

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 101
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.4 A GAZ
  • Imię:Jan

Napisano 04 luty 2014 - 09:26

Warto podpytać o VIN i zgłosić się do Maxyma72 celem sprawdzenia jego początkowej historii i statusu wywózki.
Tani jest, w dodatku sprzedawany przez komis.

#6 logi

logi

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 4
  • Dołączył:  03 lut 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Jakub

Napisano 04 luty 2014 - 16:32

Taak ten z Bedzina ma troche takich tam...np.po przekreceniu kluczyka nie zapala sie kontrolka airbag,kierownica ma luzy gdzieniegdzie rdza wchychodzi drzwi od strony kierowcy lekko poprzycierane musialy haczyc przy otwieraniu o blotnik czyli musialabyc jakas stluczka?co nie jest niczym dziwnym zreszta griil na dole jest przymocowany opaskami i troche odstaje co tam jeszcze lampy z tylu zaparowane a w perzedniej jakis czarny syf jest

[ Dodano: 2014-02-04, 16:32 ]
Tu mam takiego jeszcze moze ktos cos o nim powiedziec?

http://otomoto.pl/ch...-C31331734.html

#7 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 luty 2014 - 02:11

Ten z Będzina rąbnięty jakzłoto. Widać z resztą nawet po spasowaniu maski z błotnikami i nie tylko.

#8 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 luty 2014 - 07:23

logi .. auta z USA są po przygodach. Pytanie tylko po jakich. Ten złoty za 11 tys zdrowo za dużo. Ja swojego z rocznika 2002 2,4 z gazem, po wymianie rozrządu, z zimówkami z przebiegiem 160 tys sprzedałem za 10,50.
Ten niebieski zapewne też po przygodzie, ale to go nie dyskwalifikuje. Troche sprzedający przesadził z "oszczędnym" silnikiem :) Licz się ze spalaniem na poziomie 12-13 LPG w trasie i miasto 16-18 LPG. Lekkie szarpnięcie przy przełożeniu z P na D to normalka.

#9 Bezimienny Gość.rogi_sc_*

Bezimienny Gość.rogi_sc_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2014 - 09:11

Ktoś z was jeszcze był go oglądać? Widziałem te odpryski na kancie drzwi ale specem od blacharki to ja nie jestem :) Radźcie póki nie kupiłem :p Bo potem będzie już za późno :)

[ Dodano: 2014-02-05, 08:25 ]
To jedno koło nie od kompletu to kołpak :) Auto stoi na stalówkach. Doradźcie mi jeszcze co można sprawdzić? Mogę pożyczyć od koleżanki mierniki lakieru żeby sprawdzić ten błotnik o którym pisał kolega wyżej ale jak patrze na zdjęcie to faktycznie coś jest nie tak spasowane. Od spodu auto jak nowe. Jedyna rzecz do która mi nie grała to drążek chyba tzw. stabilizator zawieszenia z przodu miał śruby nie pochodzące na pewno z tego auta... Brak opaski metalowej na osłonie przegubu. No i prawy drążek ma uszkodzoną gumę więc na pewno będzie do wymiany.

[ Dodano: 2014-02-05, 08:33 ]
Najważniejsze czy jeżeli kupię auto od handlarza to jest później możliwość dochodzenia swoich praw gdyby z czasem wyszły jakieś rzeczy które zostały przede mną ukryte? Autem co prawda byliśmy na stacji diagnostycznej, nie stwierdzono nieprawidłowości. Lekkie zapocenie na silniku jak by od oleju. Miska olejowa tez lekko zapocona, uszczelka prawdopodobnie będzie do wymiany.

Czy jeżeli wpiszę VIN na tej stronie:
http://www.autorapor... ... wwod5CUAfw

jest szansa otrzymania wiarygodnych informacji o samochodzie? ;)

[ Dodano: 2014-02-05, 09:11 ]
znalazłem jeszcze coś takiego :

http://www.autodna.p...BFYN8U037589091

#10 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 luty 2014 - 09:17

rogi_sc, Podaj viny samochodu, który Cię najbardziej interesuje na PW - jestem w stanie sprawdzić historię napraw GWARANCYJNYCH. Na tej podstawie jesteśmy w stanie oszacować przebieg. Pozdrawiam

#11 Bezimienny Gość.rogi_sc_*

Bezimienny Gość.rogi_sc_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2014 - 10:08

rogi_sc, Podaj viny samochodu, który Cię najbardziej interesuje na PW - jestem w stanie sprawdzić historię napraw GWARANCYJNYCH. Na tej podstawie jesteśmy w stanie oszacować przebieg. Pozdrawiam



Ok. Dziękuję za pomoc :)

[ Dodano: 2014-02-05, 10:08 ]
maxym72 Wiadomość w mojej skrzynce widnieje w zakładce "do wysłania" zamiast w "wysłanych". Dostałeś ją czy coś źle kliknąłem?

#12 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 luty 2014 - 10:15

maxym72 Wiadomość w mojej skrzynce widnieje w zakładce "do wysłania" zamiast w "wysłanych". Dostałeś ją czy coś źle kliknąłem?


Póki Max nie przeczyta jej póty będzie wisieć w zakłądce "do wysłania" :)

#13 Bezimienny Gość.rogi_sc_*

Bezimienny Gość.rogi_sc_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2014 - 11:19

hehe, dzięki ;) No to w między czasie zapytam jeszcze jak oceniacie koszty eksploatacji takiego auta? I jak sprawdzają się serwisy w przypadku tego modelu? Czy "dają radę". Jak oglądałem to miejsca za dużo pod maska nie ma.

[ Dodano: 2014-02-05, 11:19 ]
Czy jakieś proste rzeczy typu świece, kable można zrobić samemu czy jest z tym problem?

#14 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 luty 2014 - 12:59

Spalanie jak wyzej i osobny też temat jest :) A Serwisy? Zawiecha prosta jak drut, sporo samemu można zrobić. Z wymianą rozrządu jest trochę zachodu no i drogo. Co częsci zawieszenia polecany jest zamiennik moog dostępny w dobrych cenach tutaj:

http://autowanda.pl/.../car_select[cmf]=2f9&cat[cmo]=14e3

Kable świece - kolektor do demontazu.

#15 Bezimienny Gość.rogi_sc_*

Bezimienny Gość.rogi_sc_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2014 - 15:54

Mam pytanie. Kolega maxym72 sprawdził VIN i auto podobno sprowadzone było ze stanów jako złom bez możliwości zarejestrowania w stanach... Sprzedający trzymał się wersji że jest go pewny i na pewno nie było bite, że tylko tylni błotnik był napylany. Dzisiaj na miejscu okazuje się po dokładnym sprawdzeniu że ŻADEN elenemt w tym aucie nie jest fabrycznie montowany. Na wszystkich drzwiach, klapie tylnej, masce przedniej, obydwóch zderzakach nie zgadzają się odstępy szczelin. lewa przednia lampa jest nieoryginalna (zamiennik), grill przedni odpada- zamontowany od dołu na zipy. Na stacji sprawdzany technicznie podobno jest ok, pracuje naprawdę ładnie ale blacharka masakra. Lewe przednie drzwi od błotnika odpada farba, przy lewej przedniej lampie błotnik na rogu korodować zaczyna

#16 Bezimienny Gość.papamila_*

Bezimienny Gość.papamila_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2014 - 16:18

wady widzialeś, opinie doktora masz
czego chcesz więcej
odpuść sobie "te kłopoty"

#17 logi

logi

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 4
  • Dołączył:  03 lut 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Jakub

Napisano 05 luty 2014 - 16:56

Tu jeszcze mam diesla http://otomoto.pl/ch... ... 76796.html hmm

#18 Bezimienny Gość.rogi_sc_*

Bezimienny Gość.rogi_sc_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2014 - 19:59

Ten komis wziął ode mnie 1000zł zaliczki której mi nie oddali :) Najpierw się tłumaczył że jak by to był złom to by mi kasę oddał ale jest tak pewny tego auta że nie możliwe żeby coś było nie tak. Jak mu powiedziałem o raporcie ze stanów to stwierdził że to 8-mio letni rzęch i żebym nie wymagał od niego cudów bo to co wymagam to w salonie stoi :) Ja się zgodzę że jakiś element mógł być robiony w końcu to nie auto z salonu :) Ale nie każdy :d Ewidentnie dałem się zrobić w bambuko :) Mądry polak po szkodzie.

#19 Zimus

Zimus

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 161
  • Dołączył:  13 lis 2011
  • Rok Produkcji:1982
  • Silnik:305 cui A/T
  • Imię:Pete

Napisano 05 luty 2014 - 20:40

Jak szukacie pewnego auta to polecam swoje :)

#20 Bezimienny Gość.klapouchy5_*

Bezimienny Gość.klapouchy5_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 marzec 2014 - 12:51

Witam
Mam do sprzedania pitiego.
ogłoszenie jest na stronie :

http://tablica.pl/of... ... 6a399bc127

więcej informacji udzielimy z chęcią telefonicznie.
Niestety musimy sprzedać ze względu na powiększenie się rodziny :)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych