Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Gruchot w tylnim kole!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 janiu1994

janiu1994

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 487
  • Dołączył:  03 lis 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Michał
  • Skąd::Ozorków/ Rzeszów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 kwiecień 2014 - 19:34

Strasznie mi coś suka, grzechocze w tylnym lewym kole. Wiem że mam do wymiany łącznik stabilizatora, ale zastanawia mnie jedno. Sprawdziłem już parę razy na tej samej drodze. A mianowicie po wcisnąć hamulca (nawet delikatne dotknięcie) sprawia że grzechot cichnie, nie ma po nim śladu raczej słuchu hehe. Spotkał się już ktoś z takim problemem. Jutro zdejme koło i popatrze bo to chyba coś z hamulcem. Wdzięczny będę za podpowiedzi bo może mnie na coś nakierujecie.

#2 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 kwiecień 2014 - 19:46

janiu1994, Najprawdopodobniej masz luz pomiędzy metalowymi częściami klocków a prowadnicami zacisków.U mnie dzwoniło jak Jasna Ch........Założyłem przerobione blaszki dociskowe i stukanie -dzwonienie ustało.W nowych klockach -zdarza się że metalowe elementy pokryte są ala teflonem.Kiedy on się wygniecie ,odpadnie od temperatury następuje luz co jest wynikiem efektów dźwiękowych ;)

[ Dodano: 2014-04-22, 20:46 ]
Jak zdejmiesz koło - poruszaj klockiem ,jeśli jest luźny - będzie dzwonił.Jeśli natomiast coś przerobisz i będzie zbyt ciasno - klocek nie odbije po zastosowaniu hamulca i będzie się nadmiernie i nierównomiernie ścierał.

#3 Jacek_B

Jacek_B

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 174
  • Dołączył:  06 maj 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Palędzie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 kwiecień 2014 - 20:12

resiurc, u mnie tez dzwoni i dzwoni, co z tym można zrobić? Pisales o jakis blaszkach hmm

#4 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 736
  • Dołączył:  13 sty 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 kwiecień 2014 - 20:51

U mnie jak dzwoniło, kupiłem nowe klocki, założyłem i spokój. Po prostu szybciej blaszki zardzewiały niz sie klocki zużyły. Trzeba więcej jezdzić pitkiem. Pozdrawiam :diabelek

#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 kwiecień 2014 - 20:56

Nic innego jak wybite prowadnice jarzma od klocków - jest możliwe usuniecie usterki .Zasadniczo jarzmo z flanszą (osłona metalową) do wymiany jest klejone , ale jest tez możliwość naprawy przez napawanie i ponowne szlifowanie na wymiar - po naprawie jak oryginał .

#6 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 kwiecień 2014 - 21:00

Jacek_B, Takie blaszki są stosowane najprawdopodobniej przy Vw a także starej Dacia,ale trzeba się pobawić.
Przypomniałem sobie iż ostatnio podłożyłem podkładkę pod ,,pająka''przy klockach aby nie wchodził zbyt głęboko w otwór.To także skutecznie zniwelowało luz i stukanio-dzwonienie ustało.
Oczywiście takie zabiegi mają sens kiedy klocki są jeszcze grube.U mnie 3/4 grubości nowych-kiedy musiałem interweniować.
Nie pamiętam dokładnie jak to robiłem.Jeśli faktycznie ktoś będzie ciekawy to w weekend mogę podnieść Pt aby dokładnie sprawdzić.

[ Dodano: 2014-04-22, 22:00 ]
andreeas7, Wybite prowadnice -zapewne tak.Jednakże bardziej podejrzewam iż nie oryginalne klocki posiadają gorszą powłokę metalu i nie trzymają idealnego wymiaru.

#7 Jacek_B

Jacek_B

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 174
  • Dołączył:  06 maj 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Palędzie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 kwiecień 2014 - 14:21

Jacek_B, Takie blaszki są stosowane najprawdopodobniej przy Vw a także starej Dacia,ale trzeba się pobawić.
Przypomniałem sobie iż ostatnio podłożyłem podkładkę pod ,,pająka''przy klockach aby nie wchodził zbyt głęboko w otwór.To także skutecznie zniwelowało luz i stukanio-dzwonienie ustało.
Oczywiście takie zabiegi mają sens kiedy klocki są jeszcze grube.U mnie 3/4 grubości nowych-kiedy musiałem interweniować.
Nie pamiętam dokładnie jak to robiłem.Jeśli faktycznie ktoś będzie ciekawy to w weekend mogę podnieść Pt aby dokładnie sprawdzić.

[ Dodano: 2014-04-22, 22:00 ]
andreeas7, Wybite prowadnice -zapewne tak.Jednakże bardziej podejrzewam iż nie oryginalne klocki posiadają gorszą powłokę metalu i nie trzymają idealnego wymiaru.


hmm w zeszłym roku (czyli jakieś 10T km temu) wymieniałem tarcze i klocki (komplet TRW za poleceniem kolegów :szacun ) więc chyba raczej trzymają wymiar... czyli co, wybite prowadnice jarzma, jak pisze andreeas7 ?

#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 kwiecień 2014 - 14:35

90 % PT ma z tym problem na tyle ze względu na brak stalowych blaszek pod klockami - klocek pracując wybija dołek w żeliwnym jarzmie .
Jak zdejmiesz klocek wszystko widać jak na dłoni :cwaniak

#9 Jacek_B

Jacek_B

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 174
  • Dołączył:  06 maj 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Palędzie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 kwiecień 2014 - 14:37

andreeas7, dzięki za wyjaśnienia :piwo





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych