Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

TVN Turbo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 maja 2014 - 21:22

Jak na sytuację całkiem nieźle wypadłeś. Jak jest z demówkami w wypadku kredytowania przez bank każden jeden sprzedawca wie - wymogi dotyczące czasu eksploatacji jako demo i niemożliwośc odsprzedania przed tym terminem, problemy dziury finansowej i tak dalej - generalnie wszystko było kwestią dogadania przed operacją nazwijmy to sprzedania pojazdu klientowi. Umowa najmu jak najbardziej prawidłowa - okres określony, niedopilnowanie jedynie przedłużenia. Facio spokojnie mógł się autem poruszać nawet za granica i rozbić go także. Tak jak pisał Sergiusz, bezpłatne użyczenie nie wymaga określenia czynszu ani rodzaju opłaty - to tak, jakby wypożyczyć samochód klientowi bezpłatnie na własny koszt - zadośćuczynienie na przykład za przedłużającą się naprawę. Mogę się założyć, że klient nie mówi o wszystkim - i większość informacji uzyskanych od sprzedającego dealera w momencie podjęcia zakupu zataił - program nawet na oko tendencyjny. Okazja zakupu takiego auta za taką cenę musi skrywać pewne niedogodności. Kwesatia dogadania wszystkiego na początku - najlepiej przed okiem kamery lub uchem dyktafonu... :lol . pamiętajmy - to nie był nowy samochód, nie był to też zwykły zakup.

Generalnie sytuacja mało komfortowa dla każdej ze stron - na pewno nie powinno do niej dojść, ale tak jak pisała Anita prawda pewnie leży po środku. Najbardziej komfortowa dla autorów programu, którzy potrafili tak obrobić materiał, że wyszli na orendowników i obrońców klienta. A przecież o to im chodziło - bo na pewno nie o dobro klienta. No i sprawa na pewno nie zakończyła się za sprawą programu, tylko dlatego, że termin nadszedł - z różnych powodów, których tutaj nie warto wyciągać.

Sergiusz - życzę Ci jak najmniej takich występów. Pozdrawiam

#22 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8 246
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 maja 2014 - 23:00

Akurat miałem przyjemność oglądać ten program w TV...ciekawe :cwaniak powiem, że po obejrzeniu programu nat. byłem po stronie klienta ale jak wiadomo biznes rządzi się swoimi prawami :kawka
Gramen, nie łam się jeszcze będziesz ''gwiazdą'' TV :piwo oddajcie auto chłopinie i zapominamy o sprawie :lol

#23 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3 318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 maja 2014 - 00:12

Gramen, no to chyba najrozsądniej nie oceniać tego programu...

Marta, ŻADNGO!!! nawet jakieś fakty, informacje, czy inne dzienniki to jedna wielka manipulacja - i nie chodzi o to, aby od razu z tego aferę robić, ale na różne informacje patrzeć ze spokojem i przecedzić słowa i czytać między wierszami.

#24 Gramen

Gramen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 083
  • Dołączył:  28 lut 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Sergiusz

Napisano 08 maja 2014 - 06:32

To nie był samochód demonstracyjny tylko mój służbowy. Rakieta, która objeżdżała PT GT pewnej Osobniczki jak chciała :diabelek :cwaniak

#25 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1 681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 maja 2014 - 06:39

I dlatego wolę PRL - wtedy dostałbym na talon Trabanta i nie było by tych problemów.... :kawka :cwaniak

#26 Gramen

Gramen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 083
  • Dołączył:  28 lut 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Sergiusz

Napisano 08 maja 2014 - 06:42

byłem po stronie klienta

ja nadal jestem, tylko tyle mu zaproponowałem za przestrzelenie terminu, że bieganie z tym do TVN to lekka przesada. Poza tym ciężar gatunkowy tego problemu jak na ten program jest ... co najmniej mały.

#27 jordan1987

jordan1987

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 279
  • Dołączył:  02 wrz 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1,6
  • Imię:Patryk

Napisano 08 maja 2014 - 07:01

ale tak jak pisała Anita prawda pewnie leży po środku

prawda jest jedna to klient był na straconej pozycji bo wyłożył 45 koła a pojazd nadal był banku :) no a zapewne gdyby nie program to jeszcze troszeczkę by się spocił:)
uważam, że obojętnie co by nie było i tak zawinił dealer bo skoro jego pracownik nie wysłał dokumentów to kogo chcecie obwiniać? klienta bo zgłosił problem w tvn-ie?? ja cały czas powtarzam szanuje wszystkich użytkowników forum, ale tutaj stanąłbym za klientem :p

#28 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5 928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 maja 2014 - 07:06

Panowie, wina dealera jest ewidentna, ale przyznajcie sie proszę, z ręką na sercu ile błędów popelniliście z życiu i ile razy się do nich przyznaliscie? Tu się nalezy Sergiuszowi szacun... :)

#29 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6 033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 maja 2014 - 07:15

skarbek75, jedna Pani napisała dokładnie w tym kontekście :diabelek halo,halo :dance

#30 Gramen

Gramen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 083
  • Dołączył:  28 lut 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Sergiusz

Napisano 08 maja 2014 - 07:56

skarbek75, Aischa4, moje Obrończynie :*

#31 cwmarta

cwmarta

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 875
  • Dołączył:  07 maj 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 LPG
  • Imię:____
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 maja 2014 - 12:37

Gramen, no to chyba najrozsądniej nie oceniać tego programu...

Marta, ŻADNGO!!! nawet jakieś fakty, informacje, czy inne dzienniki to jedna wielka manipulacja - i nie chodzi o to, aby od razu z tego aferę robić, ale na różne informacje patrzeć ze spokojem i przecedzić słowa i czytać między wierszami.


liseczek, nie wycinaj kawałka z mojej całej wypowiedzi, bo potwierdzasz to co napisałam dalej w tym samym poście ;P

#32 Gramen

Gramen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 083
  • Dołączył:  28 lut 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Sergiusz

Napisano 08 maja 2014 - 12:38

nie wycinaj kawałka z mojej całej wypowiedzi

na to trzeba zgodę podpisać ;P

#33 cwmarta

cwmarta

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 875
  • Dołączył:  07 maj 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 LPG
  • Imię:____
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 maja 2014 - 12:42

Gramen, no no haha :lol

#34 jordan1987

jordan1987

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 279
  • Dołączył:  02 wrz 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1,6
  • Imię:Patryk

Napisano 08 maja 2014 - 12:51

Panowie, wina dealera jest ewidentna, ale przyznajcie sie proszę, z ręką na sercu ile błędów popelniliście z życiu i ile razy się do nich przyznaliscie? Tu się nalezy Sergiuszowi szacun... :)

fakt masz racje nasz człowiek pięknie się zachował, tylko pytanie czy bez tvn'u też byłoby tak słodko? każdy tutaj pie***li farmazony, ale nie chciałby znaleźć się w skórze klienta :)
w moim mniemaniu każdy kto sądzi inaczej oszukuje samego siebie i robi dobrze dealerowi :)

#35 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3 318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 maja 2014 - 13:12

Marta, wyciąłem i wskazałem co wyciąłem, aby odnieść się do ogółu każdego tego typu programu, nie tylko o tematyce motoryzacyjnej, więc niezasadnym było wszystko cytować. Nie ma w Polsce bezstronnych i rzetelnych dziennikarzy - muszą być emocje, choćby w zgodnie z powiedzeniem - "z wielkiej chmury, mały deszcz"

#36 cwmarta

cwmarta

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 875
  • Dołączył:  07 maj 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 LPG
  • Imię:____
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 maja 2014 - 14:19

liseczek, nie no zasadnym, nie załapałeś chyba co autor czyli ja ma na myśli.. :lol

#37 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 maja 2014 - 18:02

jordan1987, Nie pi...lę farmazonów - nie wierzę, że klient nie znał historii pochodzenia pojazdu, ani nie wierzę, żeby dealer nie odstąpił od transakcji gdyby klient powiedział - w dupie mam - zabierajcie tego grata, oddajcie mojego starego rupcia i kasę i rozchodzimy się w pokoju. Pan był żywotnie zainteresowany - nie potrafił zadbać o swoje prawa i poleciał na okazję. Przy okazji wybrał drogę medialną. Siądź czasem po drugiej stronie stołu - zobaczysz, że klient nie zawsze ma rację. Tak jak pisałem wcześniej - jak wyglądał naprawdę temat można się tylko i wyłącznie dowiedzieć od osobników kupujący - sprzedający. Pan prawnik z programu to ignorant - nie wiedział nawet o co biega. Kompromitacja. Nie będę więcej gadał - klient miał samochód, miał na piśmie co dalej będzie. Może mieć pretensje o opieszałość - zgoda, ale w żadnej mierze nie została ograniczona jego swoboda - no chyba, że zamierzał od razu samochód sprzedać z zyskiem. Tutaj się zgodzę. Nie twierdzę - dealer dał dupa - ale to nie znaczy, że trzeba biec do telewizji i robić aferę medialną, która i tak niewiele da, oprócz tego, że nikt nie będzie chciał mu pomóc - po co się narażać? Niech radzi sobie sam.
Tyle w temacie - bądźmy ludźmi i starajmy się ludzi rozumieć.

Nie wiem, dlaczego tak obstaję przy Sergiuszu.... To pewnie trochę subiektywne, ale klient od początku programu nie wzbudził mojego zaufania. Sergiusz też nie... :lol . Tak więc myślę, że jestem obiektywny w miarę. Szkoda śliny - dowód jest po to, żeby go oglądać. A reszty można się dowiedzieć przy kielichu. Pozdrawiam

#38 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 maja 2014 - 18:29

Max, ale jak piszesz, że klient nie zawsze ma rację, to istotne jest, żeby postępować zgodnie z takim mottem przed i po sprawie, bo czasem tak bywa, że słodkopierdzący sprzedawca sprzed zawarcia transakcji zmienia się w gównojada po złożeniu podpisu przez klienta. :torba

#39 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6 791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 maja 2014 - 18:37

yodarek, Owszem = tak bywa i znak równości mnależy postawić pomiędzy sprzedawcą a klientem - często klient przekręca sprzedawcę i potem robi tak jak sprzedawca gównojad. Obie strony mają swoje haki - nie chce mi sie o tym gadać - trochę się napatrzyłem i za klientów napłaciłem. To po prostu zwykli ludzie - po obu stronach, przy czym "ludzie" to nie komplement.

#40 jordan1987

jordan1987

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 279
  • Dołączył:  02 wrz 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1,6
  • Imię:Patryk

Napisano 08 maja 2014 - 23:09

Maxym ja rozumiem ze masz do czynienia z klienteria na codzien :-) i watpie w to ze zawsze klient ma racje :-) choc ja uwazam ze skoro zgadzam sie na wystep w programie i podpisuje glupoty medialne to musze liczyc sie z tym ze moge zostac wystawiony :-p ja raczej tak chetnie bym nie podpisal kwitu ktory pozwolilby na dowolne ciecia materialu audio wideo. Dzisiaj ogladalem turbo kamere i facet zgodzil sie na udzial w programie ale zaproponowal tvnowi 100zl za min wywiadu i im zatkal usta. Mieli jakies suche fakty i tylko wypowiedzi pokrzywdzonych ale "sprawca" mial to w pompce i zyje :-)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych