Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Chrobotanie w obudowie rozrządu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 maj 2014 - 09:31

Witam.
Jakiś czas temu wymieniłem pasek rozrządu ale podczas odpalenia na zimnym silniku słysze jak koła zębate ocierają o obudowe rozrządu. Gdy silnik się rozgrzeje chrobotanie ucicha. Raz już reklamowałem wtedy poraz kolejny wyciągnięto silnik i poprawiono obudowę. Gdy odbierałem Ptiego wszystko było ok ale po dluższym postoju odpalam i znowu słysze to chrobotanie.
Mam pytanie czy obudowa rozrządu powinna byc sztywna? Bo moja jest luzna i jak nią poruszam podczas odpalonego silnika to strasznie ociera o koła rozrządu. Czy można ją jakoś usztywnić nie wyciągając poraz kolejny silnika. Co może być przyczyną luźnej obudowy? Bo nie biore pod uwage że jest nie dokręcona. hmm
Pozdro. :kawka

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 maj 2014 - 10:14

bigmeen,
Czego oczekujesz ? - mechanik ma odpowiadać za zużyta termicznie obudowę , ich jedyny błąd że powinni Ci to zgłosić i szukać nowej w serwisie .Czasem się uda trochę ją poprawić , ale przy 12-14 letnich autach powinna być wymieniona na nową. :kawka

Nie jesteś pierwszy z tym problemem , część winy jest też po stronie warsztatów jak na siłę próbują ja odciągnąć bez wyjęcia silnika , obciera zawsze górna cześć ta która wchodzi pod koła wałków rozrzadu - zwłaszcza po lewej stronie jak się patrzy na koła .

#3 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 maj 2014 - 10:31

Witam Andrzeju
Wiesz przed wymianą rozrządu nic nie ocierało. Prawdopodobnie mechanik zrobił tak jak mówisz odgiął obudowe i teraz jest odkształcona. Dzwoniłem do serwisu i obudowa nowa kosztuje 110 złoty. Nie majątek.
Andrzeju czy mechanik powinien ją wymienić w ramach gwarancji? Jak myślisz. Nie mowie tu o kupnie nowej na jego koszt tylko o robociznie. Czy lepiej coś podłożyć żeby nie chrobotało. hmm
Pozdro.

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 maj 2014 - 10:59

bigmeen,
Kużwa - chopie , zamontowanie tej obudowy to cały rozrząd do rozpięcia , nie wiem co ci powiedzieć , może być wojna z mechanikiem hmm , z drugiej strony płaciłeś za wymianę , teraz to i tak gdybanie musisz z nim porozmawiać .Jak zrobiłeś teraz to przez najbliższe dwa lata nie będziesz robił - mnie by to w..... o i jednak bym walczył o poprawę roboty .

#5 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 maj 2014 - 11:07

Tak też myślałem że wszystko trzeba robić od nowa. Ok. Andrzeju mam nadzieje że cię nie męcze moimi pytaniami :lol he he. Czy to ocieranie zagraża w jakimś stopniu układowi rozrzadu? :kawka

#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 maj 2014 - 11:18

Nie nic sie nie stanie tylko odgłosy i nic wiecej

#7 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 maj 2014 - 11:35

Wielkie dzięki. :piwo
Pozdro.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych