Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Blaszki dystansowe ?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.etchi89_*

Bezimienny Gość.etchi89_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 maj 2014 - 11:21

Siema

Nie wiedziałem gdzie to napisać, ale poczekalnia działu technicznego to chyba dobre miejsce.
Jak może wiecie, albo i nie wiecie. Robiłem ostatnio tarcze i hamulce w swoim autku, tzn nie ja tylko Pan mechanik. Było to jakiś miesiąc temu, a nawet więcej.
Niestety od pewnego czasu w lewym przednim kole pojawiło się okropne piszczenie.
Nie były to klocki, dźwięk był nie do wytrzymania. Postanowiłem zdjąć koło, ( wspomnę że nagrzało się do batrdzo wysokiej temp. ) Okazało się że Pan mechanik nie wyczyścił nawet szczęk które wyglądały tragicznie. Zrobiłem to sam, w przyszły weekend mam zamiar pmalować, ale do rzeczy. Nie mam 100 % pewności ale przyczyną całego tego hałasu najprawdopodobniej są blaszki przy klockach hamulcowych, były nieco powyginane i być może o nie tarła tarcza.. wyprostowałem je w miare możliwości oczywiście, no i niby wszystko ok. Ale dalej się zdarzy że przez kilka chwil słychać owe piszczenie, np po tym jak wjadę w dziurę.

No i teraz pytanie. Czy to na pewno blaszki ?! Jeśli tak to gdzie mogę owe kupić w Krakowie ?
Może to jednak klocki ? podejrzewam że Pan mechanik wsadził tam jakąś tanią podróbkę.
dodam jeszcze że tarcza ma luzy. nie jest umocowana jak należy ( tak mi się wydaję ) ale po dociśnięciu kołem powinna leżeć dobrze.

Pomocy PLZ !

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 maj 2014 - 12:15

Zestaw naprawczy dostaniesz w Intercars lub Autowanda obie firmy masz w Krakowie .Hamulce trzeba rozebrać dokładnie , kupić specjalny smar do prowadnic i drugi wysokotemperaturowy do jarzm - zaciski pływające muszą chodzić lużno , muszą być wyczyszczone i nasmarowane - jarzma wyskrobane i tez przesmarowane z blaszkami smarem miedzianym : nic nie może się blokować .Tarcza musi miec min grubość 21,3 mm jak ma mniej to szrot do wymiany - jest dociągana kołem wiec jak nie ma koła to będzie luz .

W twoim roczniku ulegały uszkodzeniu tłoczki zacisku hamulcowego - dostępne są jednak zestawy naprawcze .

#3 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8214
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 maj 2014 - 15:30

autowanda.pl masz blaszki chyba 18 pln'ów

#4 Bezimienny Gość.arturant_*

Bezimienny Gość.arturant_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 maj 2014 - 19:31

Jak sobie nie poradzisz to daj sygnał, pomogę

#5 Bezimienny Gość.etchi89_*

Bezimienny Gość.etchi89_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 maj 2014 - 10:08

Dziękuje wszystkim za pomoc, w sobotę się za to wezme, trochę uspokoiło, rzadko się zdarza żeby coś piszczało, a jak już to i tak przez 10 metrów i przestaje. Jednak i tak chcę to zrobić jak należy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych