Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

prosba o opinie Automat 2.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 arko1

arko1

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 85
  • Dołączył:  08 maj 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Artur

Napisano 23 maj 2014 - 09:31

Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum. :(

to istotny watek?

#22 dominic

dominic

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2693
  • Dołączył:  23 paź 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2M
  • Imię:Dominik
  • Skąd::B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 maj 2014 - 10:09

to istotny watek?

bardzo :lol :lol nie żartuje. u mnie jest dziura większa kilka razy, ta to mały pikuś

#23 Jeżol

Jeżol

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 3993
  • Dołączył:  19 sie 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0A LM Gaz
  • Imię:Adam
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 maj 2014 - 10:29

Tapicerke zawsze można zmienić ;)
Jeśli nie masz ostrych butów to nie jest istotny wątek :d

#24 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 maj 2014 - 10:55

A o co chodzi z tymi dywanikami? to jakas istotna kwestia? nie wpadl mi zaden watek z tym tematem...

Królu!!!
Jest Ci to bardzo istotna kwestia!!! Po prostu kierowcy (i kierowniczki) PT podczas jazdy wycierają umieszczone pod nogami dywaniki (zarówno gumiane, znaczy: gumowe, jak i tekstylne, znaczy: materiałowe), co z czasem prowadzi do perforacji, czyli wytworzenia się się dziury w rzeczonych dywanikach. Wpływa to zdecydowanie na zachowanie kierowców na drodze, gdyż narusza ich poczucie estetyki i zmusza do przemyślenia sposobów zdobycia nowych dywaników (choćby na najbliższym spocie - jak zamiarowują co niektórzy :kawka :p). Niepotwierdzone źródła sugerują, że problem ten podobno dotyczy także użytkówników samochodów pozostałych marek.... :kawka
Co do koloru zderzaków: ja mam samochód z 2001 roku i zderzaki malowane na szaro. Andreeas na przykład ma samochód z 2004 roku i zderzaki malowane w kolorze nadwozia. Znaczy - między 2001 a 2004 rokiem jest granica, do której pierwotnie malowano zderzaki na szaro, a później dodano już im kolorku.... :kawka :kawka
Co do uprawnień na korzystanie z działu technicznego: Na dzień dzisiejszy masz uprawnienia do korzystania z prawie wszystkich działów Forum. Nie możesz póki co korzystać z działów: Techniczny i Pomagamy sobie. Z działu Pomagamy sobie będziesz mógł korzystać po napisaniu określonej liczby postów (nie pamiętam ilu, ale wejdziesz w ten dział - to tenże dział powie Ci, ile tych postów musisz napisać). Natomiast dostęp do Działu technicznego możesz uzyskać na jeden z dwóch sposobów; albo napiszesz określoną ilość postów (też nie pamiętam ile, ale chyba coś około 50) albo tez dokonasz wpłaty składki na utrzymanie forum - wybór należy do Ciebie. Ja osobiście nabiłbym te 50 postów, a niezależnie od tego zapłaciłbym składkę coby wyrazić wdzięczność Doktorom (za leczenie mojego wiekowego PT) i Szanownej Administracji (za możliwość utrzymywania kontaktu z tak szacownym gronem pozytywnie pokręconych... znaczy: zakręconych forumowiczów, co znacząco wpływa na trwanie na tym świecie).
Pozdrawiam :pablicito

#25 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 maj 2014 - 11:29

pablicito, ...nic dodać nic ująć :*

#26 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 maj 2014 - 11:36

:p
:piwo

#27 arko1

arko1

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 85
  • Dołączył:  08 maj 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Artur

Napisano 23 maj 2014 - 14:36

Jest Ci to bardzo istotna kwestia!!! Po prostu kierowcy (i kierowniczki) PT podczas jazdy wycierają umieszczone pod nogami dywaniki (zarówno gumiane, znaczy: gumowe, jak i tekstylne, znaczy: materiałowe), co z czasem prowadzi do perforacji, czyli wytworzenia się się dziury w rzeczonych dywanikach. Wpływa to zdecydowanie na zachowanie kierowców na drodze, gdyż narusza ich poczucie estetyki i zmusza do przemyślenia sposobów zdobycia nowych dywaników (choćby na najbliższym spocie - jak zamiarowują co niektórzy ). Niepotwierdzone źródła sugerują, że problem ten podobno dotyczy także użytkówników samochodów pozostałych marek....


ok, to jestem spokojny - kowbojki mam nie podkute :)

Co do uprawnień na korzystanie z działu technicznego: Na dzień dzisiejszy masz uprawnienia do korzystania z prawie wszystkich działów Forum.


tak tak - gdzies wyczytalem, ze wplaty sie naleza. Jak stane sie posiadaczem to bede wtedy mogl z czystym sumieniem wstapic w szeregi Waszej spolecznosci :)

#28 MirekP

MirekP

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 442
  • Dołączył:  23 sty 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A Gaz
  • Imię:Mirosław

Napisano 23 maj 2014 - 14:53

http://ptclub.pl/vie...p=205130#205130
No i wydało się czyj.
Pozdrawiam.

#29 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 maj 2014 - 15:45

W oryginale w limicie były pod kolor nadwozia.
Co do malowania może mieć to tylko kosmetyczny wydźwięk :)


ne ne ne :d mam Limited z 2001 i szare zderzaki
pod kolor nadwozia zaczęły się jak dobrze pamiętam od 2002r

#30 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 maj 2014 - 19:33

dzieki za opinie :)
a co do skrzyni biegow, to rozne drazki sa poprostu montowane do tej samej skrzyni? wydaje mi sie, ze widzialem automat z taka kulka jak manual (przynajmniej opis taki byl)


Dobrze widziałeś u mnie taka jest.

#31 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5814
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 maj 2014 - 19:57

W oryginale w limicie były pod kolor nadwozia.


twój zderzak tylni chyba fabrycznie nie był lakierowany w szczególności garb oglądaliśmy go ostatnio koło stadionu :cwaniak

#32 Jeżol

Jeżol

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 3993
  • Dołączył:  19 sie 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0A LM Gaz
  • Imię:Adam
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 maj 2014 - 20:28

Doooobra może i nie był ;P
Niemiec sobie wymienił :haha
A tak na poważnie to muszę go przywrócić do życia :)

#33 arko1

arko1

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 85
  • Dołączył:  08 maj 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Artur

Napisano 23 maj 2014 - 21:52

dzieki za opinie :)
a co do skrzyni biegow, to rozne drazki sa poprostu montowane do tej samej skrzyni? wydaje mi sie, ze widzialem automat z taka kulka jak manual (przynajmniej opis taki byl)


Dobrze widziałeś u mnie taka jest.



Czy to sa rozne skrzynie? czy tylko taka stylówa zależnie od wersji?

#34 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 27 maj 2014 - 04:58

Szczerze to nie wiem ale ta moja nie ma tiptronica a w tamtej drugiej chyba tiptronic jest zreszta doktorzy to wszystko wiedza ja sie w to nie zaglebialem.

#35 WilkZły

WilkZły

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 20
  • Dołączył:  22 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 B + GAZ
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 maj 2014 - 08:46

Witam
żeby urwać dziwne pytania i domysły:
1.Tak zderzaki malowane przeze mnie w zeszłym roku gdyż były szare i się wyłuszczyły i wyglądały jak psu z dupa a za zrobieni ich w oryginale krzyczeli mi więcej niż zrobienie pod kolor ( a po za tym wydaje mi się że wygląda lepiej :cwaniak ).
2. Nie wiem jak na podstawie zdjęcia ktoś może oceniać odcienie lakieru na elementach (ciekaw hmm ) Geniusz jakiś lub wróżbita, powadzenia.
3.tylko ile życia przez ponad 2lata chęci i pieniędzy w to auto włożyłem zęby latał bez problemu ( perę razy nad morze i w góry, oraz całe mazur) to tylko ja wiem i mój portfel (oraz księgowa w firmie bo bo część faktur jej przekazałem ale uwierzcie mi nie chce mi się w tych papierach grzebać, może na koniec roku jak faktury wszystkie wrócą od niej).
Nie żałuję bo PT z wdzięczność za serce nigdy mnie na drodze nie zawiódł.
3.Auto za moje kadeci nie było bitę ani wcześnie u przyjaciela też (dla chętnych mogę spróbować umówić z kolegą mieszka niedaleko ode mnie).
4.drążek zmiany biegów taki był zawsze i nikt go nie zmieniał ( tak jest w oryginale).
5. Dywanik może od kierowcy się trochę już wytarł (dziury na prze wylot nie ma jak u kolegów :bry ) ale i tak zawsze kładę na nie gumowe zdjąłem tylko do zdjęć.
6. Wymyślanie jakiś chorych historii naprawdę nie jest wskazane bo godzi w moje uczucia :cenzura :lol i honor.
Uważam że jest to uczciwe auto jak coś robiłem w nim to zawsze starałem się wymienić na nowe i nie oszczędzałem po za tym naprawdę pomoście auto ma 208tyś uczciwego przebiegu jeździ na co dzień no i musi mieć trochę śladów eksploatacji.


Sprzedaje bo potrzebuję większego auta i mam okazje kupić Grand VOYAGERA .

Cena jaka mnie uczciwi interesuję to 9000zł( na allegro cena wyższa żeby trochę przesiać maruderów): dla czego bo jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia :
Np.wymienić opony no bo już najwyższy czas na nie, oraz moim skromnym zdaniem nieszczęsne śruby do kół oryginalne no chyba że ktoś woli jeździć z dwoma kluczami (18, 19) na allegro nowe śruby nie żadne nakładki tylko z całości rzeźbione koszt zakupu ok 100zł kupiłem już parę na próbę, opony sprawdzałem do 200zł za szt można wyrwać już nowe opony (naprawdę poszukajcie a nie oczerniacie) jak ktoś ma ochotę to nawet może i po 500zł dać zależy od chęci. Więcej rzeczy na tą chwilę nie ma jak się wyrobię to zrobię jeszcze przegląda gazu tam gdzie zawsze był robiony i gdzie był założony (w energy gaz Polska).
Naprawdę proszę szanować mój czas i osobę i nie walić ceny typu że tyle ile mi się wydaję dam bo naprawdę wolę go nie sprzedawać bo to już przesada (wolę go zjechać do tej wartości i wtedy może go sprzedać) cena jest jaka jest jak bym potrzebował rzeczoznawcy to bym do niego poszedł, naprawdę w internecie jest tyle aut mnie bądź bardziej uczciwych za takie pieniądze i mniejsze nic tylko brać ja swojego auta jestem pewien :kawka .

Co było przed zakupem aut przez mojego kolegi i przeze mnie nie wiem niby są jakieś knigi ale kto by w to wierzył niby się trochę tam zgadzają.

Za to jak auto było prowadzone i eksploatowane za mojej kadeci mogę z czystym sumieniem odpowiadać ale wiadomo PT to auto pełne niespodzianek.

Całą reszta to już historia długa do opowiadania.

#36 dominic

dominic

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2693
  • Dołączył:  23 paź 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2M
  • Imię:Dominik
  • Skąd::B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 maj 2014 - 09:37

Dywanik może od kierowcy się trochę już wytarł (dziury na prze wylot nie ma jak u kolegów :bry )

jak by co, to tylko u mnie jest dziura :lol :lol

#37 arko1

arko1

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 85
  • Dołączył:  08 maj 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Artur

Napisano 30 czerwiec 2014 - 11:02

Chce bardzo podziękować Maxymowi za raport :)
Wybór padł w koncu na 2.4 w automacie z przebiegiem 95 tys. - raport VIN to uwiarygodnil a i stan samochodu tez jest adekwatny.
Dzieki informacjom z forum łatwiej mi było dokonać oględzin i podjąć decyzje o kupnie:))
Maxym :piwo





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych