Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Skrzynia biegów grzechocze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kapitan

Kapitan

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 93
  • Dołączył:  26 mar 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tadeusz
  • Skąd::Koszalin
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 czerwiec 2014 - 16:55

Witam mam problemy ze skrzynią biegów a mianowicie na postoju silniczek ładnie cichutko pracuje dodając gaz również cicho lecz podczas jazdy na 2 biegu rozpędzając samochód w przedziale 2-3 tyś skrzynia delikatnie grzechocze na 3 w tym przedziale obrotów grzechocze jak cholera, wiem że to chyba normalne w pt ale wcześniej było to znośne na 4 i 5 spokój, i jeszcze do tego biegi nie pracują jak potrzeba tzn ciężko wchodzi 1 i wsteczny ale nie zgrzyta. Tulejki linek zrobione, przewody sprawdziłem czy nie opierają się o karoserię,
Olej wymieniać na nowy?

#2 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 czerwiec 2014 - 18:32

Olej wymieniać na nowy?

spróbuj z olejem...moooże?
Podobno w PT skrzynki się nie psują, ale (moja padła około 2 lat temu hmm ) lewa półośka grzechotała.
Nie bawiłem się w naprawę tylko poszukałem w necie używki(oczywiście po nr. skrzyni) podadzą Ci w ASO po nr. Vin lub jak zdemontujesz to znajdziesz. Koszt zakupu jak pamiętam 300 pln'ów :piwo

#3 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 czerwiec 2014 - 19:01

Kapitan, A sprzęgło kiedy zmieniane? To grzechotanie jest zawsze, jednak nasila się w momencie, kiedy tłumik drgań skrętnych tarczy sprzęgłowej się kończy lub skończył się. U mnie w Voyagerze po wymianie tarczy sprzęgłowej (oczywiście w komplecie z dociskiem i łożyskiem) takie dźwięki ustały zupełnie. W końcu ile lat może wytrzymać tłumik drgańskrętnych w jeździe miejskiej? 5 lat? 7? no ale na pewno nie 12. Pozdrawiam

#4 Kapitan

Kapitan

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 93
  • Dołączył:  26 mar 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tadeusz
  • Skąd::Koszalin
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 czerwiec 2014 - 19:18

Sprzęgło wymieniałem w tym roku jak zmieniałem silnik ale nie na nowe tylko używkę ale sugerowałem się grubością okładzin i wytarciem słoneczka i wizualnie było o niebo lepsze niż stare, po wymianie wszystko było ok przez 2 miesiące.

#5 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 czerwiec 2014 - 20:05

Kapitan, No to udzieliłeś sobie odpowiedzi - takie rzeczy jak sprzęgło nie powinno być zakładane jako używka i to do innego auta. Grubość okładziny to nie wszystko - w 2.0 akurat tarcze pod względem grubości sa bardzo trwałe - gorsza sprawa z resztą. Jak się trochę odbijesz - to zmień na nowy zestaw - trochę szkoda, że będziesz musiał wszystko przejść od nowa - dlatego właśnie takich rzeczy nie zakłada się używanych. Pozdrawiam





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych