Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Wtryski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Watson_*

Bezimienny Gość.Watson_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 czerwiec 2014 - 14:12

Dzień dobry!
Otóż obawiam się , że nawalił mi kolejny wtrysk paliwa (jeden został jakiś czas temu wymieniony).
Pytania moje są następujące:
- czy jeśli pojeżdżę tak kilka dni to będzie mi wybaczone, czy absolutnie odstawić auto na ten czas?

-Czy ktoś zna i poleca kogoś kto uczciwie zająłby się tymi wtryskami w okolicy Poznania?

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 czerwiec 2014 - 15:10

Watson,
Jakie są teraz objawy ?
- problem z odpalaniem
- kopcenie
- silnik jest słaby
- głośno pracuje wtryskiwacz
Ile auto ma przebiegu ?

Szczegóły proszę :cwaniak

#3 Bezimienny Gość.Watson_*

Bezimienny Gość.Watson_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 czerwiec 2014 - 18:05

Intensywne telepanie właściwie, samochód intensywnie drga szczególnie na jałowych obrotach. Podczas jazdy nie ma problemu. Przy poprzednim sprawdzaniu wtrysków wyszło, że nie wszystkie łapią się w normie.

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 czerwiec 2014 - 18:11

Czy wtryski były poprzednio wyjmowane do badania ? - czy tylko metoda przelewów na samochodzie .

Jesli już wcześniej byłyby jednak sprawdzane wyjęte i stwierdzone ze są uszkodzone , to jaki sens był je montować ponownie , jazda z lejacymi wtryskami grozi wypaleniem tłoka :cwaniak

#5 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 czerwiec 2014 - 21:14

jazda z lejacymi wtryskami grozi wypaleniem tłoka

...Ty mnie nie strasz :cwaniak
Ale spoko

#6 Bezimienny Gość.Watson_*

Bezimienny Gość.Watson_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 czerwiec 2014 - 16:26

Były wyciągane. Nie zostały wymienione, bo faktycznie Pan machał mi jakimiś wykresikami przed nosem, że coś jest poniżej normy, ale tak się skupił na namówienie mnie na naprawę za min. 4000 zł ( bo glowica lubi pękać!) , że zbagatelizowałam sprawę. Nie wspominając o szczególe takim, że nie stać mnie na tak wielki wydatek na raz , za jeden wtrysk pooliczone miałam 700zł , a tyle wynosi mój miesięczny zarobek (studencki ). Niemniej na pewno udam się z tym na dniach, choć nie bardzo wiem gdzie , gdyż mój Pan Mechanik zamknął działalność.
Reasumując - jeśli silnik telepie, jeżdżenie może być szkodliwe?

#7 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 czerwiec 2014 - 16:32

Watson,
Wstępna regeneracja wtrysków (fazaII) 350 zł od szt z gwarancją , pełna regeneracja wtrysków (fazaIII) 580 zł z gwarancją
głowica nie pęka w PT , zmień warsztat - nim podejmiesz decyzje i trafisz na uczciwego rzemieślnika w swoim fachu .Wtrysków nie musisz robić jednorazowo , można robic pojedynczo i rozłożyć na dłuższy okres aby nie bolało- zaczyna się od najgorszego .

#8 Bezimienny Gość.Watson_*

Bezimienny Gość.Watson_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 czerwiec 2014 - 16:35

Ogromnie dziękuję za pomoc, z takim rozeznaniem przynajmniej mogę weryfikować uczciwość warsztatu. Trochę podniosło mnie to na duchu, tylko problem ze znalezieniem warsztatu.
A od czego zależy czy konieczna jest wstępna, czy też pełna regeneracja wtrysku?

#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 czerwiec 2014 - 16:42

Od uszkodzenia wtrysku :
- druga faz polega na wymianie końcówki wtryskiwacza , uszczelnień i ustawieniu wtryskiwacza (zazwyczaj dla wtrysków które nie sa zatarte a tylko straciły parametry)
-3 faza jest to kompleksowa naprawa wtrysku z wymiana wszytkich bebechów zostaje tylko twoja obudowa wtryskiwacza (jest stosowana po dostaniu sie opiłków do układu paliwowego , przytarcie wtrysku - głosna klekoczaca praca lub problem całkowity z pracą)

w twoim przypadku wystarczy II faza , ale to i tak okresli technik przy badaniu pod mikroskopem części wryskiwacza , zawsze jesteś informowany i masz mozliwość wyboru formy naprawy wtrysku - ceny co ci podaje są oficjalnym cenami z serwisu Bosch

#10 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 czerwiec 2014 - 20:09

Od uszkodzenia wtrysku :
- druga faz polega na wymianie końcówki wtryskiwacza , uszczelnień i ustawieniu wtryskiwacza (zazwyczaj dla wtrysków które nie sa zatarte a tylko straciły parametry)
-3 faza jest to kompleksowa naprawa wtrysku z wymiana wszytkich bebechów zostaje tylko twoja obudowa wtryskiwacza (jest stosowana po dostaniu sie opiłków do układu paliwowego , przytarcie wtrysku - głosna klekoczaca praca lub problem całkowity z pracą)

w twoim przypadku wystarczy II faza , ale to i tak okresli technik przy badaniu pod mikroskopem części wtryskiwacza , zawsze jesteś informowany i masz mozliwość wyboru formy naprawy wtrysku - ceny co ci podaje są oficjalnym cenami z serwisu Bosch



#11 zenmen

zenmen

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 103
  • Dołączył:  21 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Zenek
  • Skąd::Ciechanów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 czerwiec 2014 - 21:53

cześć, ja regenerowałem w Iławie w serwisie Bosha pełna regeneracja 500 za sztukę i 6 miesięcy gwarancji.

#12 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 czerwiec 2014 - 22:17

Nie ma takiej gwarancji w serwisie boscha - zawsze jest 12 mcy bez limitu kilometrów

#13 maryn1974

maryn1974

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 577
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2
  • Imię:mariusz
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 czerwiec 2014 - 06:18

:bry Watson, umów się z Andrzejem i u kolegi zrób ....Pełen profesjonalizm ,,,,ja tak zrobiłem i jestem zadowolony .Pojedziesz do jakiegoś magika i cię policzy jak w programie ,,Będziesz Pan Zadowolony;;JEDYNY MINUS TO DODATKOWE KM . Ale Płock ładne miasto PZDRandreeas7, :kawka

#14 zenmen

zenmen

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 103
  • Dołączył:  21 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Zenek
  • Skąd::Ciechanów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 czerwiec 2014 - 08:04

cześć, czyli co zostałem zrobiony w trąbę :/ .
wtryski były robione tu:
http://www.diesel-ilawa.pl/

#15 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 czerwiec 2014 - 09:51

zenmen,
Nikt Ci nie odpowie na to pytanie ? , choć wystarczy popatrzyć na fakturę i zobacz co było wymieniane .Pełna regeneracja wymaga wymiany zaworu głównego który kosztuje w boschu 240 zł , koncówki wtryski 160 zł , 40zł uszczelnienia , 150zł robota + ustawienie i testy wtrysku - wybacz a ja nie wiem jak można zrobić to za 500 zł.
Wszystkie części przy naprawie muszą być wyszczególnione na fakturze i zgodne z protokołem naprawy .

Możesz się zam dowiedzieć w innej firmie , ja polecam :
http://www.boschservicepawlik.pl





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych