Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

PT - dym spod kierownicy TRAGEDIA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kelle

Kelle

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 339
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0M Gaz
  • Imię:Kasia i Marek
  • Skąd::Szczecinek
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 14 wrzesień 2014 - 10:33

ostatnio mówiłam, że mój PT się nie psuje, chyba przechwaliłam,
bo w czwartek podczas jazdy
(na szczęście nie mojej-bo znając życie pewnie bym spanikowała )
uniósł się dym spod kierownicy, w lipcu br. już jakiś objaw był i mi na szczęście też się nie przytrafił (Marek jakieś ma szczęście) bo już jakiś lekki dymek się pojawił, elektryk wówczas był popatrzył, nie widział nic podejrzanego, kazał obserwować, nie zakładać obudowy, no aż do feralnego dnia czwartkowego, Marek jechał, buchnął dym i obecnie jest u elektryka.

wiem, ze na odległość nic nie można poradzić, ale chciałam się podzielić smutną wiadomością - i wiem, żeby nie chwalić dnia przed zachodem słońca

#2 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 14 wrzesień 2014 - 10:36

Czyżby przełącznik? :chory

#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 wrzesień 2014 - 10:37

Kelle,
Pitu,pitu to tylko przełącznik ma zwarcie na przeciwmgielnych , nic nowego i nic strasznego :cwaniak

Jak poszedł dym to znaczy że się przytopił i jest do wymiany lub pełnej regeneracji (pod warunkiem że nic nie połamiecie ) , nie wolno przełączać drogowe /mijania .

#4 dendrom

dendrom

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 24
  • Dołączył:  14 mar 2013
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 wrzesień 2014 - 12:59

Pstryczek przełączniczek dymiaczek

#5 Ziomu5

Ziomu5

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 111
  • Dołączył:  17 maj 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M Gaz
  • Imię:Damian
  • Skąd::Zamość
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 wrzesień 2014 - 17:05

Pewnie przełącznik hmm

#6 pitCr

pitCr

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 53
  • Dołączył:  12 lip 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2CRD M
  • Imię:Janusz
  • Skąd::Sz-n
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 wrzesień 2014 - 01:37

Mialem identyczny przypadek, zgodnie z tym co pisze andreeas7
wypalil sie przelacznik - zwarte styki przeciwmgielnych.
Sama wymiana lub regeneracja nic nie da, bo w ukladzie z tego rocznika nie ma zabezpieczenia i przelacznik znow moze ulec uszkodzeniu.
Trzeba zainstalowac najpierw taki bajer, co sie nazywa przekanik (groszowa sprawa w zakupie), czy cos (elektryk powinien wiedziec, a jak nie wie to samemu mozna to zrobic - instrukcja na forum pod haslem PRZECIWMGIELNE.
Dopiero po zalozeniu tego przekaznika prosze wymienic lub naprawic przelacznik (instrukcja regeneracji rowniez na forum - choc mozliwosc regeneracji zalezy od stopnia uszkodzenia - mi do tej pory nie udalo sie tego dobrze zrobic - ale byc moze to z powodu wrodzonego lenistwa.
andreaas 7 - z tego co pamietam - ma niemale sukcesy na niwie regeneraji przelacznika zespolonego.

#7 Kelle

Kelle

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 339
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0M Gaz
  • Imię:Kasia i Marek
  • Skąd::Szczecinek
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 wrzesień 2014 - 05:14

no hejka
nie odzywałam się, bo nie było nic wiadomo, raczej to nie przełącznik (choć ja się na tym nie znam), a nie włączamy w ogóle przeciwmgielnych to też mogłoby być zrobić takie zwarcie?
bo okazało się, że stopił się cały kabel (Marek widział) podobno goły drut tylko został i potopił pozostałe - niby od fotela (od podgrzewania), podobno całą wiązkę trzeba wymienić

moje pytanie brzmi czy możliwe jest żeby aż tak od ogrzewania fotela się popaliło?
fakt ostatnio nam bezpiecznik od fotela wywalało i nie działało podnoszenie i opuszczanie fotela, ale czy to możliwe? po pierwsze nie jeździmy w zimie aż tyle, by non stop ogrzewanie fotela puszczać, chwilę tylko przy wsiadaniu, by się zagrzały, no chyba, że poprzedni właściciel, używał non stop.

[ Dodano: 2014-09-23, 06:14 ]
Andrzej, czy to możliwe, by od fotela a nie tak jak mówisz przeciwmgielne zadziałało się tak?

#8 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 wrzesień 2014 - 06:05

Witam Kelle,
Jeżeli chodzi o regulacje fotela to w moim przypadku okablowanie które steruje fotelem znajduj się między siedzeniem a ramą fotela i podczas poruszania się na fotelu izolacja kablal przetarła sie w miare upływu czasu i robiła zwore.
Pozdro :ziom

#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 wrzesień 2014 - 06:06

Przewód od fotela nie idzie pod kierownice , tylko do skrzynki z bezpiecznikami i jest zabezpieczony małym bezpiecznikiem - jeśli nie przekombinował Marek i nie włożył nic większego to nie ma takiej opcji .
Co tak naprawdę wam siadło : nie widzę i zawsze zostanie gdybania , ale jest mozliwość żę upalił się przewód idący w wiazce do stacyjki .

#10 Kelle

Kelle

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 339
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0M Gaz
  • Imię:Kasia i Marek
  • Skąd::Szczecinek
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 wrzesień 2014 - 06:19

bigmeen, też mi się tak wydaje, że tak kabel się przetarł i wywala bezpiecznik, przy zmianie pozycji fotela, ale teraz nie ruszamy teraz fotela, jest ustawiony w jednym pionie i jest na razie ok. a dojść tam to tragedia.

andreeas7,
z tego co pamiętam to chyba 12A ten bezpiecznik,
ale co do kabla to właśnie się upalił pod całą deską rozdzielczą, auto by mi się spaliło, gdyby nie szybka reakcja Marka, który odłączył akumulator, laweta i elektryk.

czy to możliwe, żeby grzanie fotela osłabiło instalację tak, że aż popaliło kabel,
ale jak sam mówisz, że kabel od fotela idzie inną drogą, czy to są dwie rożne rzeczy? podnoszenie, a grzanie
sorry ale nie znam się i dlatego dopytuję się
czy to faktycznie przeciwmgielne.. mogą być

#11 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 wrzesień 2014 - 06:23

Kelle, wiem że dojscie jest złe. Ja wymontowałem fotel.
:ziom

#12 Kelle

Kelle

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 339
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0M Gaz
  • Imię:Kasia i Marek
  • Skąd::Szczecinek
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 wrzesień 2014 - 06:25

Marek mówi, że od fotela też kabel popalony, także chyba wszystko poszło z dymem

[ Dodano: 2014-09-23, 07:25 ]
bigmeen, teraz już wszystko wymontowane z PTi, także na pewno zostanie zrobione,

#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 wrzesień 2014 - 07:37

Wszystko jest do naprawy i wiązki wcale nie trzeba wymieniać tylko można porządnie naprawić - tylko zależy to od elektryka czy mu się chce :cwaniak

Upalony kabel sie wycina i wstawia drugi sprawny , to normalna procedura :cwaniak

#14 Kelle

Kelle

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 339
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0M Gaz
  • Imię:Kasia i Marek
  • Skąd::Szczecinek
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 wrzesień 2014 - 08:19

tu masz rację, na pewno zależy czy mu się chce

ale po nadpalane są wszystkie przewody, a jeszcze u nas elektryków to na lekarstwo, ze świecą szukać i najlepiej żeby zrobić, szybko, łatwo i prosto i dużo kasy zarobić,
także się okaże w praniu

#15 drut4

drut4

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 91
  • Dołączył:  28 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2000
  • Imię:Wiesiek

Napisano 03 październik 2014 - 17:56

Panowie dałoby się podrzucic mi instrukcję naprawy tego przełącznika,nie mam jeszcze dostępu do technicznego,jeżdże na razie z odpiętymi halogenami,kontrolka się pali cały czas.pozdrawiam..

#16 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 październik 2014 - 18:01

Wiesiek na te wiedzę trzeba trochę się postarać : albo z nami się pomęczyć i napisać 50 postów albo dołączyć do grona sponsorów forum i dorzucić delikatny datek na utrzymanie forum - nie zachowuj się jak pijawka , daj coś od Siebie :lol .

#17 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 październik 2014 - 08:06

Pamiętasz Andrzej moją kostke w komorze silnika (dwa lata temu?) ...a dlaczego się sfajczyła, ale poszla. Elektryk chyba się postarał, bo do tej pory nic się nie dzieje :piwo

#18 drut4

drut4

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 91
  • Dołączył:  28 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2000
  • Imię:Wiesiek

Napisano 04 październik 2014 - 12:32

Dobrze ,dobrze ,auto mam od tygodnia a że jestem można powiedziec pedantem to chcę porobic to co mi sie w nim nie podoba.Fajne jest to że jest szybka reakcja na forum.Tak powiem szczerze PT kupiłem nie myśląc nawet o takim aucie,dopiero teraz odkrywam wszystkie jego wady i zalety.Trochę zajechany ale wydaje mi się że szybko się uporam z sprawami technicznymi.Przyznam że jestem mile zaskoczony łatwizną w naprawach i dostępie części używanych(bardzo dużo,bardzo tanio)Myśle że pojeżdże nim troche dłużej.Pozdrawiam wszystkich zakręconych.... :jupi

#19 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 październik 2014 - 12:34

drut4,
wiesiek ja przez 5 lat wszystkiego nie ogarnąłem ? - tu się nie da , jedno zrobisz masz już następne - taki urok auta . :kawka

#20 drut4

drut4

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 91
  • Dołączył:  28 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2000
  • Imię:Wiesiek

Napisano 04 październik 2014 - 12:39

Wiesz Andrzej auto jest takie dziwne że aż mi się zaczyna podobac,zwraca na siebie uwagę,kupiłem tanio to wiadomo że trochę muszę porobic,jest jeszcze wystawione na olx może podeśle link to ktoś może kiedyś widział





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych