Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Żale i ale..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jeżol

Jeżol

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 4003
  • Dołączył:  19 Aug 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0A LM Gaz
  • Imię:Adam
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 October 2014 - 22:48

Witam,
Jak w opisie tematu..
Przyszedł do mnie brat Ramzesa, Kryzys...
Mam cholernego doła..
Wiem że wielu z Was zleje temat, albo zacznie robić sobie jaja, ale.. co mi tam.
Po to jest forum, co nie?
Dział offtopic chyba jest najlepszy..

Także do rzeczy...

Dopadł mnie kryzys..
Pewno wielu z Was doświadcza czegoś podobnego, może mniej, ale zawsze..

Otóż dopadła mnie taka pustka życiowa..

(NIE ZAMIERZAM SIĘ ZABIJAĆ ANI ROBIĆ SOBIE KRZYWDY [to dla administracji jak co ;) ] )

Wszystko w moim, i nie tylko w moim, życiu kręci się dookoła pieniędzy..
Smutne to ale cóż taki świat.

Jest mi niezmiernie przykro jak patrzę na to wszystko co dzieje się dookoła mnie a ja nie potrafię się uwolnić z marazmu kijowej pensji czy też strachu aby to wszystko pierd... i zacząć coś od nowa.
(temat o założeniu działalności)

Tak to wszystko hamuje mnie niemiłosiernie a tym bardziej brak wsparcia kogokolwiek i brak tzw kopa do działania, wszędzie hamulec..

Wiem, mam kobietę która mnie kocha, oraz rodziców którzy wspierają we wszystkim..ale brak takiego kopa który spotęguje dobrnięcie do celu..
(o kobiecie to temat o obrączkach [brak finansów to jednak największy problem] )

Co robić?
Gdzie i jak zacząć życie tak aby te pieniądze nie były tylko lekko powyżej najniższej krajowej...

PS. Do ADMINISTRACJI jak chcecie to wywalcie, ale gdzieś się wyżalić chciałem..

PS 2. Dziękuje za odczytanie moich wypocin

Pozdrawiam
:Jeżol

#2 Daro

Daro

    Znawca Tematu

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 1076
  • Dołączył:  06 Apr 2014
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:.....
  • Imię:Darek
  • Skąd::Z Kątowni
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 13 October 2014 - 04:53

Jeżol uszy do góry.

#3 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8245
  • Dołączył:  20 Dec 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 05:24

Jeżol, Każdy ma wzloty i upadki :torba Na spokojnie :kawka ...dlatego robie C, C+E+Adr'y :piwo Trzym się i oddychaj :piwo

#4 kujtek

kujtek

    VIP

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 3600
  • Dołączył:  29 Jan 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M + LPG
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Dzierżoniów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 05:29

Jeżol dasz radę a kasa to nie wszystko w życiu (choć jak jest to życie wygląda inaczej!). żyję za połowę najniższej krajowej i daję radę :pociesza! Ciesz się życiem i pamiętaj , kto nie ryzykuje ten nie wie co traci! :tak

#5 zbyszeksi

zbyszeksi

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 253
  • Dołączył:  13 Sep 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2CRD, M
  • Imię:simin
  • Skąd::SWD
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 13 October 2014 - 05:36

Nie wiem co robisz zawodowo, ale czasami warto pomyśleć o zmianie. Ja w moim życiu, małem okresy deprechy tak jak ty, jak każdy. Zwłaszcza kiedy pojawił się mój syn i trzeba było myśleć o przyszłści.... Pieniądze to nie wszystko, ale to właśnie z ich braku bądź niedostatku biorą się wszystkie problemy. Chłopie młody jesteś, przemyśl sobie co dla ciebie jest ważne w życiu i małymi kroczkami brnij do małych celów.... Zmiany w życiu są potrzebne, masz ludzi wokół siebie... rozmawiaj z nimi. Trzymaj się :alko

#6 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 Mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 13 October 2014 - 06:40

Jeżol, kolega zbyszeksi, ma rację.... tylko potrzebna Ci motywacja :)

#7 monika_antonina

monika_antonina

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 755
  • Dołączył:  18 Jul 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Monika
  • Skąd::Tarnowo Podgórne
  • Płeć: Kobieta

Napisano 13 October 2014 - 09:26

Adam

A czy to nie jest tak, że chcesz łapać dwie sroki za ogon, albo i więcej?

Jesteśmy mniej więcej w tym samym wieku, więc nasze odczucia powinny być zbliżone.

Masz rację, że bez $ za dużo zdziałać nie można, ale są też i różne wyjścia z sytuacji- i to takie, że nie trzeba od razu wpadać w dolinę.

Podam Ci kilka przykładów z Bartka i mojego życia, to powinno zrobić Ci się trochę lepiej:

1. Będziemy mieli wesele na 100 osób, oczywiście suknia ślubna sprowadzona z Paryża :diabelek

Finał:

Będziemy mieli ciche, kameralne zaślubiny, obiad i ciacho.
Jeśli komuś z rodziny nasz pomysł się nie spodoba, z zaproszeniem będzie wręczana lista prezentów (na utarcie pyszczków). Skąd taka zmiana? Wolimy kasę przeznaczyć na coś innego aniżeli weselisko.

Moja rada (skorzystasz albo nie): Odkładaj koniecznie w dniu wypłaty na konto oszczędnościowe- nawet i 100 zł - za rok będziesz miał na obrączki, w Poznaniu jest kilka salonów z sukniami ślubnymi- uszyją na wymiar, później ją oddajecie, a opłata powiedzmy, że należy do symbolicznych. Sama nie wiem, czy nie skorzystam z takiego wyjścia, bo ważniejsze dla mnie od sukni jest uczucie.

2. Wybudujemy piękny biały domek, z długim wjazdem :diabelek

Finał: Skoro moi rodzice mają piętrowy dom, wyremontowali piętro i korytarz na dole, to może my wyremontujemy resztę? hmm

Pewnie tegoroczną wigilię spędzimy już na "swoim". Oczywiście kredyt był niezbędny, roboty od groma i trochę, ponieważ robimy łazienkę i kuchnię, a wykorzystaliśmy do tego pomieszczenie zwane dawną pralnią i spiżarnię. Zburzyliśmy ścianę, nakurzyliśmy co nie miara w domu, pozakładane nowe instalacje, posadzki itp.
Czy kredytu wystarczy na wszystko? Oczywiście, że nie, ale najwyżej będziemy siedzieć na poduszkach :lol kroczek po kroczku i dorobimy się wszystkiego. Grunt to pozytywne myślenie. (Jak skończymy to wstawimy zdjęcia pomieszczeń, że tak powiem socjalnych przygotowanych na mieszkalne).

3. Wszystko będą robić fachowcy, bo my nic nie umiemy.

Finał: "Fachowcy wyjechali za granicę"- to usłyszałam od kolegi z pracy. Finalnie Bartek zamienia się po pracy w murarza, tynkarza, malarza, płytkarza, a zaraz pewnie i w meblowego, bo będzie trzeba składać meble kuchenne.
Jest zmęczony, czasami nawet i nie ma siły ani motywacji i mówi: przecież ja tego nie wiem, nie robiłem tego nigdy i razem szukamy rozwiązania.
Adam- nigdy nie zalewał posadzek, nie budował ścian, nie kładł płytek, nie wyrównywał ścian- a wszystko zrobione jest jak od linijki.
Chcieć to móc.

4. Mam jedno swoje dziecko i jedno nie swoje :torba

Adaś Dorośnij! Skoro tworzycie związek, to nie ma bo to moje a to drugie nie. Zdecydowałeś się na założenie rodziny, więc łatwiej będzie Tobie i Twojej dziewczynie, żyć ze świadomością, że to są Wasze dzieci.
Na zebraniu w szkole też będziesz mówił: Bo to tak naprawdę nie moje? Jak się może czuć dziecko i jego mama?

5. Jak dorosnę i pójdę do pracy to kupię sobie "tableta"

Finał: Generalnie idzie bez tego żyć :lol



6. Skończę studia, dostanę porządną pracę, będę zarabiać tysiące.

Finał: Studia pokończone, prace udało się i w Bartka i moim przypadku znaleźć dobre.
Co do zarabianiu to na tysiącu kończy się pułap moich zarobków. Jeszcze nigdy nie przekroczyłam 2 tys. Ale mam satysfakcynującą pracę. Co robię żeby więcej zarabiać? Pewnie znowu stracę na dokształcenie i kolejny papierek, ale przynajmniej on pozwoli na przekroczenie magicznej kwoty zarobków.

7. Zwiedzimy świat :diabelek

Finał: To co- góry czy morze?

Nieważne gdzie, ważne z kim!

Czasami leżymy i marzymy i padają zdania: A jak byśmy wygrali w totolotka....

Adam
w tym roku byliśmy na wakacjach w pewnym magicznym miejscu. Jeszcze nigdy nie przyjechałam z wakacji tak szczęśliwa. I to nie z powodu, że wyjechałam. Miałam, gdzie wrócić. Wracając do domu, dziękowałam Bogu, że mamy to, co mamy i, że już tyle udało się osiągnąć.

Ale wszystko trzeba przemyśleć dwa razy, rozeznać rynek, zorientować się chociażby z Twoją budową domu- czy wykorzystać cegłę z tzw. kórnika, czy stworzysz tam swoje małe, przytulne miejsce. I nikt nie będzie się śmiał, że macie na start kuchnię i łazienkę a śpicie na materacu.
Za rok będzie Was stać na porządną sypialnie. Ale krok po kroku!

#8 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8245
  • Dołączył:  20 Dec 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 10:10

monika_antonina, :lol :lol :lol Jeżol, życie pisze takie scenariusze, że czasami płakać się chce..nie wchodzę w szczegóły ''ręce opadają''...ale sklep mam blisko :lol

#9 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13842
  • Dołączył:  21 Jun 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 10:35

sluna rece mi opadly po twoim wpisie,... :miecio
adas jest taki temat "czy tu da sie zyc?
' czo stakiego podobnego,... przeczytaj sobie wyciagnij wnioski,.. jesien wywolac potrafi stany depresyjne,...
nie napisze zebys wzial sie w garsc bo dawanie takich rad nic ci nie da ale podnies chociaz glowe
pzdr! :miecio

#10 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8245
  • Dołączył:  20 Dec 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 12:29

miecio, doła wyłapałeś :kawka ...luzuj :alko

#11 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 Aug 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 13 October 2014 - 15:30

Adam,moje zdanie będzie najmniej pomocne...mów o tym co Cię "boli",nazywaj rzeczy po imieniu,nie wstydż się pytać czy prosić innych o pomoc....wszyscy tak mają nawet Kulczyk-tylko jego kłopoty mają inny wymiar ..dopóki gonisz za mamoną ona będzie Ci uciekać (to tak jak ze szczęściem). Zrób czasem coś głupiego tak spontanicznie dla siebie,pogadajcie...żartami na temat Twoich pomysłów nie zawracaj sobie głowy...hejtowanie to taki nowy sport ...
Pamiętaj - nie ma rzeczy nie do ogarnięcia...macie coś pięknego - siebie nawzajem i zdrowie. Uszy do góry :cwaniak

#12 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 Jan 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 17:11

Te "kobity" wcale nie są takie głupie :torba Monika i Aischa4 podpisuje sie obiema "ręcami" :piwo
Cóż Ci doradzić? zaczynasz start w epoce w której tylko szmal i stan posiadania się liczy.
Wybór należy do Ciebie . Musisz zdecydować na czym Ci zależy : kasa czy szczęście (bo to nigdy nie idzie w parze) Można jednak wypośrodkować :piwo

#13 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8245
  • Dołączył:  20 Dec 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 17:16

...ja tam myśle, że zawsze można skoczyć na ''sznur'' lub cewnik zainstalować ;P Taki czarny humor monty python

#14 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5171
  • Dołączył:  13 Jul 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 18:47

Jeżol :cenzura powstań chłopie, o czym ty :cenzura piszesz. Jak ci zaraz zasadzę kopa to na księżycu wylądujesz. Ja walczę z trzema nowotworami złośliwymi ,dziecko mi zmarło, rodzina ma mnie w dupie i na dodatek zachowują sie jak hieny .Doła to miałem tylko przez chwile do puki nie zobaczyłem ludzi którzy tracą w powodzi w jednym ułamku sekundy cały dorobek swojego życia czasami i bliskich a państwo ma ich w dupie bo sie nie ubezpieczyli :cenzura :cenzura :cenzura To dopiero tragedia. Chłopie padłeś powstań , rękawy do góry i ***** a nie płakać.Wyobraź sobie ze szczelam cie w gębę z liścia . Forsę zostaw Kulczykowi ty zbieraj drobne jak my wszyscy. Ty to sobie poprzeczkę do nieba chyba postawiłeś :glupek

#15 dominic

dominic

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2693
  • Dołączył:  23 Oct 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2M
  • Imię:Dominik
  • Skąd::B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 18:51

Adam dla większości ludzi życie nie jest usłane różami.
czytając Twoje posty widzę, że mamy podobne problemy do siebie, może to przez podobny rocznik?
takie życie zmusiło mnie do robienia rzeczy, których nigdy nie robiłem i o których nie miałem zielonego pojęcia (podobnie jak u Moniki i Bartka.
pamiętaj, że obok Was są ludzie, którzy mogą Wam pomóc. każdy z nich coś potrafi przecież robić. tylko musisz zapytać, nie wstydzić się poprosić o pomoc najwyżej odmówią.
ja mam duże wsparcie w mojej żonie i teściu. w dużej mierzy to dzięki nim mamy wyremontowany pokój gościnny i przerobioną łazienka. Oni pomagali ile mogli, ja kończyłem. po godzinach, w weekendy, w dni wolne od pracy. sam bo z kasą ciężko
pamiętaj nie bój się nowych wyzwań czy obowiązków.
nie zrażaj się, będzie trudno, będzie bardzo trudno, ale jak już coś osiągniesz to satysfakcja będzie ogromna.
podciągnij rękawy i do roboty. małymi krokami i do przodu.
i głowa do góry przecież nie jesteś sam

#16 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 Feb 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 19:19

Jeżol, generalnie jesień wiąże się ze spadkiem kondycji psychicznej, zaobserwowałem to szczególnie w ostatni weekend w swoim otoczeniu. Nie wiem z czego to wynika, bo pogoda jest słoneczna i przyjazna a psycho leci wszystkim na łeb, więc nie wiem na ile to jest pocieszające ale nie jesteś sam.
Postaram sie pomóż w jednym z Twoich problemów - DG
Ponieważ pracujesz na etacie to składkę "zus" masz opłaconą, zakładając DG do opłacenia będziesz miał tylko "Składkę zdrowotną" w kwocie 270zł którą i tu UWAGA odliczasz sobie od podatku - oznacza to że po wypełnieniu pit za 2014 otrzymasz niemal cała tą kwotę z powrotem. Aby nie płacic za księgowość możesz wybrać ryczałt: http://www.podatki.e... ... ,69,1.html
Jeśli wszystko pójdzie ok to możesz zrezygnować etatu, jeśli nie - nic nie tracisz.
Najważniejsze to zacząć już dzisiaj i nie myśleć ile zajmie mi to czasu - czas i tak płynie.
pozdrawiam i powodzenia

#17 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 October 2014 - 20:34

Jeżol,

Nie trać czasu na użalanie się nad sobą tylko zacznij działać
Zmiana jest konieczna.

Zbuduj konkretny plan.
Co alternatywnego możesz robić? Masz pomysł? Jeżeli tak to musisz policzyć
na jakie zarobki możesz liczyć (Stwórz biznes plan)
Ile kasy potrzebujesz na rozruch. Sprawdź, (pofatyguj się osobiście) czy tej kasy nie można częściowo dostać w różnej formie z Urzędu Pracy.
Określaj konkretnie terminy i ich nie przesuwaj.

Innymi słowy przestań pitolić tylko rusz dupa bo nikt za Ciebie tego nie zrobi.
To maja być konkretne działania a nie myślenie o nich w nieskończoność.

#18 Jeżol

Jeżol

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 4003
  • Dołączył:  19 Aug 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0A LM Gaz
  • Imię:Adam
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 21:08

Dzięki wszystkim za miłe słowa i konkrety :)
Nie mniej po prostu to co tu napisałem to wszystko co się we mnie kumulowało od ostatniego czasu.
Fakt wspiera mnie moja kobieta, moi rodzice.
Mam dookoła Was, ludzi obcych ale jednak poniekąd życzliwych.
Lubie tu przebywać, pisać z Wami.
To jest taka moja odskocznia od codzienności.
Tu jest spoko.

Co do pieniędzy, wiem że to nie wszystko, ale wiele kłótni, sprzeczek itp odbija się głównie od tego tematu.

Gdyby nie to że mam działkę w ogóle bym np o budowie domu nie myślał a zakup mieszkania to byłoby chyba samobójstwo.

Czytam i odpowiem Wam w następnym poście bo mam na szybkiego coś do technicznego :/

#19 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8245
  • Dołączył:  20 Dec 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 21:12

...ja się :alko

#20 dominic

dominic

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2693
  • Dołączył:  23 Oct 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2M
  • Imię:Dominik
  • Skąd::B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 October 2014 - 21:13

znowu hmm





Podobne tematy Collapse

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych