Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


porada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.carlos45_*

Bezimienny Gość.carlos45_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 maj 2009 - 17:08

witam, jestem nowy na tym forum.
Nosze sie z zamiarem kupna PT, cenowo to wyjdzie rocznik 2000 lub 2001, silnik raczej jednak benzyna 2.0, przebiegi srednio po 170tys-190tys. Pytanko mam takie czy ktos juz ma w swoim PT taki przebieg i czego sie mozna spodziewac. Nie chodzi mi tu o zawieszenie klocki itd, bo to w kazdym aucie trzeba robic. Mam na mysli jakies powazniejsze usterki (nigdy nie mialem amerykańca). Dzieki za pomoc.

#2 olo1980

olo1980

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 222
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0
  • Imię:Daniel

Napisano 01 maj 2009 - 19:50

carlos45, Witam ja mam pitka dokładnie takiego jak piszesz :kciuki po kupnie wymieniłem rozrząd i takie tam filtry,olej itp. :lol . nawet zamontowałem lpg i nic się nie dzieje takiego specjalnego z wyjątkiem tego że niedawno poszła mi chłodnica ale to nie było aż takie tragiczne. zresztą części są dostępne i niema z nimi żadnego problemu to już nie te czasy a nawet cenowo nie jest tak źle bmw czy audi bywają droższe, co prawda nie zawsze :dance np. ja u siebie wymieniłem świece i kable za niecałe 200zł. ale sam wymieniałem a z kolei koleś w alfie 166 mósiał kupić swiece i kable za jakieś 800zł bo na cztery cylindry ma ich 8 i w dodatku platynowe. także w nasztch pt nie jest tak źle :kciuki

#3 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 maj 2009 - 01:59

Dokładnie Olo. Ja mam u siebie 188tys i tez wymieniałem chlodnice z 5-8 tys km temu, a tako to zadnych powazniejszych usterek nie ma poza zawieszeniem (mi pada dość szybko z tego względy ze był puknięty lekko i do domu mam straszne dziury (trelinka układana z 40 lat temu :kciuki ))

#4 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 05 maj 2009 - 11:21

czytajac opinie i patrzac na moje auto tez w podobnym przebiegu to mozna stwierdzic ze dwulitrowka z poczatkow produkcji jest wzglednie bezawaryjna. poprzedni wlasciciel mowil ze lal i jezdzil, ja mam na szczescie podobnie jak dotad... pzoa zawieszeniem ktore jest zmasakrowane i bardzo szybko sie robi rozrylotane. jak kupowalem auto we wrzesniu badalem go na wytrzasarce i wszystko bylo super, a 3 miesiace pozniej zaczely sie pierwsze powazne stuki w zawieszeniu, a teraz to mam wyciekniete 2 amortyzatory :d, powybijane koncowki drazka i takie tam. cala reszta jak na razie gra :) i oby jak najdluzej.

#5 Bezimienny Gość.CYPRIAN_*

Bezimienny Gość.CYPRIAN_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 maj 2009 - 10:44

carlos45,
Cześć.
Ja kupiłem mojego Pitka w podobnym roczniku ale z przebiegiem 97 tys.
Nabyłem go na Litwie w Kownie, na placu stoi ok. 6 tys. samochodów.
W ubiegłym roku (przy zakupie) stały 4 Pitki.
Można kupić taniej niż w Polsce i jeszcze się targować.
Ja wyjechałem z Lublina - regularne kursy na tą giełdę za 200 zł w obie
strony (gdyby nie udało się kupić). Może z Bydgoszczy też jeżdżą.
Nawet jeżeli kupisz za tą samą cenę co w Polsce, to przynajmniej będziesz miał
przebieg taki jak ja.
Pozdrawiam - Cyprian

#6 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 maj 2009 - 11:21

Nawet jeżeli kupisz za tą samą cenę co w Polsce, to przynajmniej będziesz miał
przebieg taki jak ja.


no jasne CYPRIAN tylko jak masz z tego rocznika przebieg 170-190 tyś możesz być pewien, że jest on prawdziwy, a jak masz przebieg jak podajesz to z dużym prawdopodobieństwem co najmniej drugie tyle ma w tzw. "pamięci".
A poza tym Litwini ściągają auta na potęgę (w tym angliki) podobnie jak Polacy i robią podobne a nawet lepsze przekręty, więc tutaj byłbym bardzo ostrożny. :kawka

#7 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 24 luty 2010 - 10:35

Witam wszystkich uwielbiajacych PT.Chcialbym zalozyc nowy temat zwiazany z czesciami do naszych ulubiencow.Mianowicie prosze zamieszczac w tym temacie linki i propozycje gdzie i jakie czesci mozna kupic oraz wszystko co jest z tym zwiazane Tu sa dwa linki z kturych ja osobiscie czasem kozystam. http://www.autotrucktoys.com/ http://www.ptcompany... ... lAodwxX7dw

#8 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 24 luty 2010 - 10:43

Nawet jeżeli kupisz za tą samą cenę co w Polsce, to przynajmniej będziesz miał
przebieg taki jak ja.


no jasne CYPRIAN tylko jak masz z tego rocznika przebieg 170-190 tyś możesz być pewien, że jest on prawdziwy, a jak masz przebieg jak podajesz to z dużym prawdopodobieństwem co najmniej drugie tyle ma w tzw. "pamięci".
A poza tym Litwini ściągają auta na potęgę (w tym angliki) podobnie jak Polacy i robią podobne a nawet lepsze przekręty, więc tutaj byłbym bardzo ostrożny. :kawka


Nie zawsze są kręcone znów sie klaruje w naszym społeczeństwie że jak ma 140 tyś to już pewnie kręcony. Nie mówie że to się nie zdarza bo napewno czesto ale polak i tak woli kupić ten co ma 140 i było kręcone niż tego co ma 200 i faktyczny.

#9 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 luty 2010 - 11:11

Docentgood temat części już jest dawno założony.
Proponuję na początek dokładniejsze zapoznanie się z forum.

http://ptclub.pl/vie... ... c5a4#38085





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych