Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Przyciemnienie szyb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 03 wrzesień 2008 - 21:40

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad przyciemnieniem szyb w moim pitim, tylnia i dwie boczne tylnie, i stąd mam pytanie:

1. Przeźroczystość, jaka musi być (jak lepiej wygląda?)

2. Jake kolory są w orginale? (czarne, szare, takie odbijające się) (wybaczcie ale jestem zupełnym laikiem w tych sprawach)

3. Na co zwrócić uwagę?

4. Czy ktoś z was to robił?

5. I ostatnie, czy znacie jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia w wielkopolsce, ewentualnie we wrocławiu?

#2 Patrick

Patrick

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 178
  • Dołączył:  30 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002

Napisano 03 wrzesień 2008 - 23:31

Powiem tak, wszystko zalezy jaki masz kolor. Zeby to wszystko mialo ręce i nogi i nie wygladalo jak ni przypioł, ni przyłatał. Więc w ciemnych kolorkach można sobie przyciemnic tylne szybki na do 90% i nie bedzie to źle wyglądać. Osobiscie polecam przyciemnic 60-80%. Wszystko zalezy od Ciebie jak Tobie sie podoba. Ja jakbym mial ciemny/czarny kolor przyciemnil bym 70%. Jest to legalne. Natomiast jeśli miałbym kolor jasny przyciemnil bym cały bok przednie boczne, tylnie boczne i tyl troszke mniej bo powiedzmy te 50-60% zeby ladnie wszystko gralo. Choc podoba mi się takie przyciemnienie jak w tym ogloszeniu: http://www.otomoto.p...how&id=C6104489 . No i oczywiście czarne. Odbijajace odradzam. Zwrócić uwage przede wszystkim na cene i na jakosc wykonania. Mozna przyciemnic piecowo, duzy koszt, ale wtedy super wyglad. Jesli bedzie Ci ktos przyciemnial zwroc uwage czy nie ma babelkow powietrza. Strasznie szpecą. Ja osobiscie tego nie robilem bo wlasnie boje sie babelkow. A na allegro na pewno cos znajdziesz wystarczy ze wpiszesz "przyciemnianie szyb". Wiecej w temacie niestety sie nie wypowiem, bo malo wiem.

#3 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 03 wrzesień 2008 - 23:35

Dziekuję, moje auto ma kolor srebrny.

No i też boję się tych bąbli bo to paskudnie wygląda.

I myślę, że rzeczywiście przyciemnienie przednich bocznych też może ładnie wyglądać, musze poszukać jakiejś fotki z takim przyciemnieniem bo nigdy takiego pitiego nie widziałam :)

#4 Patrick

Patrick

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 178
  • Dołączył:  30 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002

Napisano 03 wrzesień 2008 - 23:38

Nie mowie ze tylko tylne boczne i tył są złe. Ale jakos tak mi sie bardziej widzi jak juz przyciemniac to po calosci :-) A co :-P Co to tych bąbli, zdarzają się, ale jeśli ktoś w garażu montuje sobie z folii z allegro za 20zł, a nie ma wogole doswiadczenia. Bo mozna dobrze zrobic taka folią, tylko trzeba umiec. A czasami i takie szpece sie zdarzaja. Wiec trzeba obadac co i jak. I czy warto robic u danego fachowca.

#5 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 04 wrzesień 2008 - 07:27

Hmmmm daliście mi do myślenia, byłam zdecydowana na przyciemnienie ale nie myślałam o przednich bocznych. Ale teraz już myslę :) . Musze tylko fachowca znaleść :)

#6 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 wrzesień 2008 - 07:27

http://cgi.ebay.com/... ... otohosting

Na ebayu sa juz wyciete, niedrogo, z wysylka do PL

#7 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 04 wrzesień 2008 - 07:32

Dziękuję, choć szczerze mówiąc bałabym się zakładać sama :)

#8 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 wrzesień 2008 - 10:27

Napewno bedzie lepiej zrobic to u fachowcow. Np w szcz. za boczne i tyl to 450zl czyli nie tak duzo a efekt swietny, bo ostatnio znaiomy sobie zrobil, idelanie nalozone i dociete.

#9 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 04 wrzesień 2008 - 16:15

rozmawiałam już z jednym fachowcem od przyciemniania szyb, wycenił mi na 470 zł (tył, boki przód i tył), poł dnia pracy, ma 4 odcienie wiec coś bym wybrała. Zwrócił mi uwagę, że ważne jest aby na tylnej szybie była folia w jednym kawałku, szyby tylne w naszych samochodach są mocno zaokrąglone i podobno są "fachowcy" którzy przyklejają folie z dwóch części. Powiedział też, że on ma tą folie 7 lat gwarancji choć nie dopytałam jak długą gwarancję on da mi.

A swoją drogą wiecie jak te folie są zakładane? Czy szyby muszą być wymontowane? Bo jak inaczej powklejać to po uszczelki?

#10 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 wrzesień 2008 - 17:20

Szyby ruchome sie wyciaga, nieruchome nie

#11 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 04 wrzesień 2008 - 17:32

achhaaa to już chyba wszystko wiem w tym temacie :-D

Dziękuję :-)

#12 Patrick

Patrick

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 178
  • Dołączył:  30 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002

Napisano 05 wrzesień 2008 - 10:22

No to teraz czekamy na efekty... 8-)

#13 daniel

daniel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 554
  • Dołączył:  31 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:sprzedany
  • Imię:zgadnij :D

Napisano 05 wrzesień 2008 - 10:30

sam kilka razy przyciemniełem w poprzednich autach i najtrudniej jest przy wygiętych szybach np tylna. boczne we własnym zakresie wychodzą przyzwoicie przy odrobinie wprawy. Dla pewności efektu polecam sprawdzone zakłady. Majsterkowicze i osoby z zacięciem mogą spróbować samemu. Jeśli tylna wyjdzie marnie można wtedy dać fachowcom do zrobienia tylko jedną szybę.

Czy świadomie wszyscy tu pomijają problem z mundurowymi przy przyciemnieniu przednich bocznych czy nie wszyscy są tego świadomi? Sam byłem świadkiem jak koleś skrobał folię przy kontroli :)

#14 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 05 wrzesień 2008 - 11:05

daniel, wszystko zależy od policjanta. Tak naprawde ten zestaw ksenonow, który montuje też nie jest legalny bez sprysków i ukladu samopoziomującego.

Faktem jest, że tylnie można przyciemnić na jaki sobie kolor chcesz i ile chcesz. Są samochody które oryginalnie maja przyciemnione szyby po bokach.

#15 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 05 wrzesień 2008 - 14:08

A do ilu procent mogą być przyciemnione przednie boczne żeby nie było problemów z policją??

#16 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 wrzesień 2008 - 14:29

Przednie szyby maja miec przejrzystosc 70%. Taka maja fabrycznie (sa sciemnione,choc prawie tego nie widac) - czyli co? wogole ich nie mozna przeciemniac. Moja znajomy ma z przodu po bokach (czyli nielegalnie) i juz mu palcem pogrozili, nastepnym razem pewnie zatrzymaja.

#17 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 05 wrzesień 2008 - 14:38

hmmm to teraz nie wiem co robić :) byłam juz zdecydowana na przyciemnienie przodu tez

#18 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 wrzesień 2008 - 16:58

Mysle ze na dluzsza mete bedzie to upierdliwe, bo w koncu trafisz na regulaminowca i bedzie klopot.

#19 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 wrzesień 2008 - 22:13

Wszystko sie da z reguly załatwić z niebieskimi :ziomal
Ale to od Ciebie zalezy, jesli masz jezdzic i sie bac nie zakładaj przednich, szkoda zdrowia.

#20 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 07 wrzesień 2008 - 09:11

No i jednak założę tylko tył :)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych