Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

2.2. CRD wreszcie w moich rekach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 xipe

xipe

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 138
  • Dołączył:  27 gru 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Sosnowiec
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 czerwiec 2018 - 14:30

szkoda, to prawda. auto bardzo ladne i fajnie jezdzi, niestety brak mechanikow ktorzy chcieli by go robic plus brak czesci powoduja ze nie mam juz sily dluzej dzwonic i prosic zeby ktos zechcial go zrobic



#42 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 czerwiec 2018 - 14:38

Nie wiem po co ta irytacja ? -to proste auto do napraw, a z częściami wcale nie jest tak ciężko jak piszesz - jeżdziłeś długo bez wkładu to tak bywa żę w pewnym momencie robisz jednocześnie dużo zaległości ? - tylko nie pisz że auto popsuło się nagle - zwłaszcza CRD ( swoim zrobiłem od kupna 180 tyś ) i dalej jeżdzi :teraz żona mam go pod swoją ręką .A z klimą to bład firmy która ci nabijała , jeśli było podejrzenie o nieszczelność to sie ja ustala i nie nabija klienta w butelkę .Wentylator nowy kosztuje 248-290 zł to po co szukać używanego ? , po co tak nie racjonalne decyzję ?



#43 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7786
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 18 czerwiec 2018 - 20:37

Z ostatnich moich doświadczeń wynika, ze jak fachowiec jest dobry (czy to mechanik, czy elektryk, czy gość gość od klimy) to najwyżej pomarudzi, ze trudny dostęp, ale zrobi wszystko. Najgorzej trafić na speca, który robi tylko... francuzy! Jessso!

#44 Dorotheah

Dorotheah

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 17
  • Dołączył:  18 cze 2018
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Dorotheah
  • Skąd::Koszalin
  • Płeć: Kobieta

Napisano 18 czerwiec 2018 - 22:59

U mnie mimo marudzenia,  najbliższy warsztat podjął się pracy z Pitkiem, choć ci mechanicy nie lubią wynalazków. Też 2,2 CRD i czasem muszą doszukiwać się czegoś, psioczą itp.  Ale warto znieść.

 

Cierpliwości życzę i większej akceptacji, że Pitek to Pitek i zawsze bedzie wymagał specjalnego traktowania. Albo faktycznie wymiany auta dla świętego spokoju, a pitka ot na tapecie podziwiać. 



#45 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 22 czerwiec 2018 - 20:23

Miało byc za 2 lata jednak auto po wakacjach zaraz idzie i nie chce go wiecej widziec. od poczatku roku wladowane 5k 3 tyg temu nabita klima ktora pochodzila 2 dni przy okazji poszedl wentylator chlodnicy. za wymiane wentylatora i to na uzywany w moim miescie zaspiewali 500 o klime juz nawet nie pytam bo jak auto piekne tak przy naprawach doprowadza mnie do szalu. brakj mechanikow, brak czesci ogolnie siasc i plakac. ps nastepca bedzie ford albo seat najlepiej wersje sprzed 90 roku zeby mi to kowal wyklepal bo mechanikow u mnie z tego co widze totalny brak

Witam
Trzeba było pisać do mnie wentylator wymienil bym Ci za :piwo
Pt to nie samochód. Pt o Pt. Jak kochasz to zrozumiesz A jak nie to sprzedajesz lub złomujesz.

:bigmeen

Użytkownik bigmeen edytował ten post 22 czerwiec 2018 - 20:25


#46 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2018 - 21:52

diesel to nie benzyna i trzeba myśleć Marcinie



#47 Grucha

Grucha

    Uzależniony

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 541
  • Dołączył:  18 maj 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Janusz
  • Skąd::Mikołajki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 czerwiec 2018 - 00:20

Pt to nie samochód. Pt o Pt. Jak kochasz to zrozumiesz A jak nie to sprzedajesz lub złomujesz.

Święta racja!!!! Jak traktujesz Pitka jak swoją ukochaną to i on się odwdzięcza.

Cztery lata temu kupiłem od handlarza, który sprowadził z Niemiec i też trzeba było doprowadzić auto do używalności. Zrobiłem powoli wszystkie mankamenty i teraz HULA na TAXI bez zarzutów. Tylko trzeba na czas reagować, jak coś się dzieje niedobrego i wymieniać, bo jak się zlekceważy do potem odbija się czkawką.



#48 xipe

xipe

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 138
  • Dołączył:  27 gru 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Sosnowiec
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 lipiec 2018 - 08:08

ok nerwy przeszły (głównie żonie i zapewne tylko do następnej awarii) wentyl klima zrobione ale potrzebuje namiarów na 2 inne części do auta mianowicie linka ręcznego lewa strona i poduszki silnika. do benzyn bez problemu znajduje do diselka niestety nie :( a fajnie by tez było jak by ktoś miał namiar na jakiś sprawdzony ogranicznik drzwi kierowcy z lewej strony bo mój zaczął strzelać przy zamykaniu.



#49 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 lipiec 2018 - 08:18

Linka serwis 280 zł , poduszka serwis 490 zł - zamienniki wytrzymują max 3 miesiące

#50 xipe

xipe

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 138
  • Dołączył:  27 gru 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Sosnowiec
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 lipiec 2018 - 08:26

Dziękuje bardzo. To bardzo dobra wiadomość że serwis posiada i w sumie w przyzwoitej cenie. Przy okazji zacząłem widzieć drogę :d

 

Serwis w mojej okolicy stwierdzil ze moga w ciagu 2 dni sciagnac, koszt 367PLN. czy mozliwe ze jest tam jeszcze jakas inna linka ktora jest drozsza? nie chodzi w tym momencie o koszt tylko zeby nie kupic czegos co jest niepotrzebne ;]

Załączone pliki


Użytkownik xipe edytował ten post 24 lipiec 2018 - 12:18


#51 xipe

xipe

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 138
  • Dołączył:  27 gru 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Sosnowiec
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 sierpień 2018 - 08:47

Załączony plik  39900563_314494232447277_3664285038305869824_n.jpg   781,49 KB   2 Ilość pobrańOk kolejne pytanie z seri jak ratowac :) po mechanice przychodzi czas na blachare, babole na blotnikach wiadomo pikus natomiast co robic z problemem rdzy wewnatrz elementu z wywierconym otworem?



#52 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5156
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 sierpień 2018 - 06:34

preparat R-Stop firmy APP



#53 Guto

Guto

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 28
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Piotr

Napisano 08 styczeń 2019 - 18:36

Szczerze mówiąc, nie rozumiem tego biadolenia z Pitkiem. Przecież te autka mają już trochę lat (moj 16 lat, a mamy go od 2011). W domu mamy jeszcze inne, od Smarta, Mini po super rakietę.
Pitek jest dość prosty w naprawach.
Wentylator od klimy ???? 30zl.i naprawione, nawet silentblockow w wahaczach mi się nie chce wymieniać, bo cały wahacz kosztuje 250-300 zł., dostęp do części jest ok. Nietypowe do CRD zamawiam w Mercedesie / Zasada.
Zresztą regularnie go serwisuje, sam bo w tym cała frajda, chodzi jak zegarek.
Każde autko jest inne, ma swoją duszę i wymaga innej opieki.

#54 xipe

xipe

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 138
  • Dołączył:  27 gru 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Sosnowiec
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:18

A bo ja ogolnie czlowiek nerwowy i wybuchowy a do tego jak auto jezdzi to jest nasze, jak sie psuje to jest moim zlomem na ktorego sie uparlem :d Ale powoli jak nerwy opadaja to co tam sie pojawia robie i jezdze dalej bo takiej frajdy z jazdy juz dawno nie mialem



#55 Guto

Guto

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 28
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Piotr

Napisano 10 styczeń 2019 - 18:01

Jak masz problem z autkiem, to pisz, to jest naprawdę proste auto, a CRD najlepszy wybór, a ja jego znam już na wylot. Zresztą nasze CRD to europejczyki z Grazu. Różnica między benzynowym Pitkiem, a tym z silnikiem diesla , jest gigantyczna, ten z crd, to jak pojazd z przyszłości.

#56 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2019 - 18:12

Jak masz problem z autkiem, to pisz, to jest naprawdę proste auto, a CRD najlepszy wybór, a ja jego znam już na wylot. Zresztą nasze CRD to europejczyki z Grazu. Różnica między benzynowym Pitkiem, a tym z silnikiem diesla , jest gigantyczna, ten z crd, to jak pojazd z przyszłości.

 

 

nie przesadzasz ? - oby ci paska wielorowkowego nie wkręciło pod koło pasowe - szybko zmienisz zdanie nad pojazdem z przyszłości 



#57 Guto

Guto

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 28
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Piotr

Napisano 10 styczeń 2019 - 18:37

Oj kiedyś wkręciło trochę (to był chyba 2012), uszkodziło simmering wału korbowego. Pamiętam, że Szanownego Kolegę mordowałem przez telefon
(jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc)jak odkręcić nakrętke od kola pasowego. I pamiętam, że miałem ustawić wał tak, żeby klinik nie wpadł do miski olejowej.
Pozdrawiam





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych