Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Spełnić marzenie - prośba o pomoc w zakupie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wróbel

Wróbel

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 22
  • Dołączył:  02 lut 2015
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2,2 CRD "M"
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 luty 2015 - 09:29

Witam Państwa serdecznie,

Od kilku tygodni poszukuję autka, które nie ukrywam swym wyglądem mnie zauroczyło. Myślałem, że mimo wieku średniego, przejść życiowych i doświadczeń wielu rzeczy pożądanie obcym jest doznaniem – jakże się myliłem, czarną widząc perłę. Linia smukła nadwozia,  piękne chromy i felgi zmysły me zmąciły.

Więc w tym uniesieniu o pomoc się zwracam i radę jakie autko kupić. Czy serce PiTka dieslem napędzane migotać po roku nie zacznie i padnie L o benzynie nie myślę gdyż dużo jeździć będę więc o opcji z gazem sobie pomyślałem. Stąd moje pytanie co sprawdzić, gdzie zajrzeć gdzie usterek szukać – bo różnie ludzie o PiTkach się wypowiadają. Że zawieszenie się psuje, elektryka szwankuje i hydrauliczne wspomaganie sprzęgła dość często strajkuje.

 

Jeżeli ktoś z Państwa coś gdzieś może by słyszał o możliwości czarnego PT Cruisera nabycia proszę o informację wredny_typ@gazeta.pl dbał będę o autko, lepiej jak o żonę, nigdy mu niczego odmawiał nie będę. Dwa razy do roku przegląd zafunduję, gdy coś go zaboli, gdy piśnie lub krztusić się zacznie u dobrego lekarza wnet zapewnię wizytę, i Rough Boy go nazwę.

 

Doś już mam przeglądania ofert, zapewnień słuchania, że przebieg tak mały bo właściciel niemiecki emeryt w garażu go trzymał… eh, zanurzyć się w skórzanym fotelu i pomknąć przed siebie…



#2 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 06 luty 2015 - 09:34

Proponuję 2.4GT z gazem szukać :) 

Też się przymierzam do wymiany, bo mam 2.0 . A najlepiej w automacie :d



#3 Rider(ka)

Rider(ka)

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 470
  • Dołączył:  17 lis 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M gaz
  • Imię:PT Cruiser Girl
  • Skąd::----
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 luty 2015 - 10:21

Ja mam 2,0 w benzynie z gazem i póki co mam same problemy, więc nikomu nie polecam :d Jeździ ale mógłby lepiej. ;)
Bardzo dużo PiTków jest ostatnio na niemieckich stronach komisów. Za rozsądne ceny i w dobrym stanie, więc może popatrz na niemieckiego eBaya. :) 



#4 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7799
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 06 luty 2015 - 11:32

Wszystko zależy od egzemplarza, ja mam 2,0 z gazem i (tfuuuu przez lewe ramie) jest ok.

:2.0



#5 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 luty 2015 - 11:36

Ja mam 2.0 w benzynie z gazem i póki co nie narzekam - jeździ, mógł by gorzej mógł by lepiej. Czasem trochę szarpnie przy odejmowaniu gazu. Od 2009 raz wymieniany rozrząd, raz komplet zawieszenie przód, raz komplet zawieszenie tył- w najbliższym czasie do poprawy. Lubię go za 11 l lpg na 100km jeśli nie przeszkadza ci większe spalanie to bierz 2,4



#6 Wróbel

Wróbel

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 22
  • Dołączył:  02 lut 2015
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2,2 CRD "M"
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 luty 2015 - 12:42

optymizmem powiało :mniam czyli nie jest źle - z tym PiTków się psuciem - zdaję sobie sprawę że to tylko, lub aż tylko auto o które dbać trzeba więc za wszystkie cenne uwagi dziękuję



#7 Rider(ka)

Rider(ka)

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 470
  • Dołączył:  17 lis 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M gaz
  • Imię:PT Cruiser Girl
  • Skąd::----
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 luty 2015 - 13:23

optymizmem powiało :mniam czyli nie jest źle - z tym PiTków się psuciem - zdaję sobie sprawę że to tylko, lub aż tylko auto o które dbać trzeba więc za wszystkie cenne uwagi dziękuję

Prawda jest taka że nawet jakby sprzedawcy ci własnym życiem ręczyli za sprawność kupowanego PiTka, to i tak musisz sam wszystko sprawdzić, bo kupujesz przysłowiowego kota w worku. Nikt nie przewidzi co się nagle zdupcy. Mi w środku drogi do Niemiec poszedł układ wspomagania, a nikomu nawet nie przyszło na myśl że coś tam się złego dzieje ;)
Jest to auto które wymaga o wiele więcej zaangażowania niż inne, ale jest tego warte :) Te zazdrosne spojrzenia na ulicy kiedy nim jedziesz :)

Sprawdź sobie ten temat: http://ptclub.pl/ind...ność#entry69191
Trochę o awaryjności i na co zwrócić uwagę ;) Powodzenia w poszukiwaniach ;)


Użytkownik Rider(ka) edytował ten post 06 luty 2015 - 13:25


#8 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 luty 2015 - 14:04

Witam Państwa serdecznie,

Od kilku tygodni poszukuję autka, które nie ukrywam swym wyglądem mnie zauroczyło. Myślałem, że mimo wieku średniego, przejść życiowych i doświadczeń wielu rzeczy pożądanie obcym jest doznaniem – jakże się myliłem, czarną widząc perłę. Linia smukła nadwozia,  piękne chromy i felgi zmysły me zmąciły.

Więc w tym uniesieniu o pomoc się zwracam i radę jakie autko kupić. Czy serce PiTka dieslem napędzane migotać po roku nie zacznie i padnie L o benzynie nie myślę gdyż dużo jeździć będę więc o opcji z gazem sobie pomyślałem. Stąd moje pytanie co sprawdzić, gdzie zajrzeć gdzie usterek szukać – bo różnie ludzie o PiTkach się wypowiadają. Że zawieszenie się psuje, elektryka szwankuje i hydrauliczne wspomaganie sprzęgła dość często strajkuje.

 

Jeżeli ktoś z Państwa coś gdzieś może by słyszał o możliwości czarnego PT Cruisera nabycia proszę o informację wredny_typ@gazeta.pl dbał będę o autko, lepiej jak o żonę, nigdy mu niczego odmawiał nie będę. Dwa razy do roku przegląd zafunduję, gdy coś go zaboli, gdy piśnie lub krztusić się zacznie u dobrego lekarza wnet zapewnię wizytę, i Rough Boy go nazwę.

 

Doś już mam przeglądania ofert, zapewnień słuchania, że przebieg tak mały bo właściciel niemiecki emeryt w garażu go trzymał… eh, zanurzyć się w skórzanym fotelu i pomknąć przed siebie…

Nawet najzagorzalsi przeciwnicy tego modelu przyznać muszą

Że PT to taki sam samochód, jak każdy inny. Tyle, że ładniejszy. I do tego z duszą.

Z tej prawdy oczywistej druga oczywista prawda wynika

Że na poszukiwania PT weź ze sobą znajomego mechanika

Który zajrzy tam, gdzie zajrzeć trzeba, sprawdzi to, co jest do sprawdzenia

I wybierze egzemplarz zdatny do jeżdżenia

A będąc szczęśliwym z powodu wymarzonego PT posiadania

Miej świadomość, że czy to benzyna czy diesel, musisz jeszcze trochę grosza przeznaczyć do wydania

Gdyż ten nabytek jako samochód używany

Mógł być przez poprzedniego właściciela nieco sponiewierany 

Albo też z racji wieku wymaga części wymiany, odrestaurowania albo odbudowy

I dopiero po tych zabiegach do jazdy będzie już gotowy.

Zamykając temat prawd oczywistych

Przejdźmy więc do preferencji osobistych

Diesel z racji drogiej dwumasy czy reszty oprzyrządowania nieco odrzuca

Duże spalanie benzyniaków konieczność instalacji gazowej narzuca

(przy czym nawet wykazując się dużą dozą zaufania i tolerancji

do benzyny z gazem - lepiej kupić samą benzynę i założyć gaz. Wiesz, co masz - i do tego na gwarancji).

Teraz silniki: 1.6 - śliczny, ale (z powodu części) nieco problematyczny

2.4 turbo - smok i dla sportowców, 2.0 - nieco słaby i mało trwały, 2.4 - najbardziej charyzmatyczny

Skrzynie: trwała i niezawodna jest manualna

Ale do przyjemnej (zwłaszcza miejskiej) jazdy automatyczna jest idealna

Gdy te uwagi uwzględnisz - to gdy wsiądziesz do PT, to poczujesz

Że nie jedziesz - tylko z jazdy się radujesz

Czego życzę Tobie,

Nam wszystkim, a przede wszystkim - sobie...

:pablicito


Jest to auto które wymaga o wiele więcej zaangażowania niż inne

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą wypowiedzią. Jest to auto, które wymaga tyle samo zaangażowania, co inne. Tylko ładniejsze  :blabla :p


  • Nazwa i monika_antonina lubią to

#9 Michu

Michu

    Kolegunio

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 164
  • Dołączył:  31 sie 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Michał
  • Skąd::Wołomin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 luty 2015 - 19:26

Ja mam Pitka od września 2014 roku.

Z przyczyn obiektywnych musiałem się przesiąść z fajnego autka - Dodge Grand Caravan 3,8 6V z 2005 r.

Dodge był niesamowity - żona, dwoje dzieci, pies, bagaż plus od czasu do czasu moi staruszkowie. Auto wybitnie rodzinne, wdzięczne, na ful wypasie.

Po zakupie Pitka doznalem szoku.

W porównaniu do poprzedniego auta - miejsca mało, bagażnik taki sobie, staruszków już nie mam gdzie wsadzić jak jadę na działkę za miasto.

Ale... Jeśli miałem wybierać pomiędzy innymi autami (nie vanami), które były dla mnie dostępne cenowo, to wszystkie te auta były prawie takie same z wyglądu, takie zwyczajne, nijakie.

Pitek jest inny, ma charakter.

Mój był sprowadzony z Belgii.

Lakier po całości oryginał, żadnych obtarć, wnętrze jak nówka, skórka i inne bajerki.

Po zakupie jak każde swoje nowo nabyte autko wstawiłem do zaprzyjaźnionego mechanika.

Trochę kręcił nosem na mój nabytek - doradzał mi coś innego.

Roboty nie było dużo - olej, wszystkie filtry, dwa czujniki (czujnik położenia wału korbowego i czujnik rozrządu) oraz nowe opony.

W pozostalych kwestiach nic nie bylo do zrobienia.

Lubię grzebać przy swoich autkach a na punkcie czystości wnętrza mam podobno niezłego chopla ale okazało się, że w tym Pitku nie mam roboty. Po zakupie zaskoczyl mnie stan wnętrza - prawie fabryka.

Jak mi się jeździ?

Z początku strasznie.

Przywyklem do automatu i bądź co bądź duuuużej fury bez ograniczeń co do miejsca

Na początku Pitek po prostu mnie wkurzał, teraz nieco mniej, jeszcze trochę a powiem, że to najlepszy mój samochód :)

Zwraca uwagę, to fakt. Jak na razie jeździ bez jakiejkolwiek usterki, himery, kaprysu. Oby tak dalej.

Niemniej tęskno mi do Dodg'a, być może będę na tyle fałszywy, że przy sprzyjających okolicznościach finansowych (na razie sie nie zanosi) zdradzę Pitka ;) A może początkujaca przyjaźń z tym autem zmieni się w coś innego ;)



#10 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 luty 2015 - 20:00

A może początkujaca przyjaźń z tym autem zmieni się w coś innego

Jak pojedziesz na Spot, poznasz "na żywo" ludzi z którymi tutaj rozmawiasz, to podejdziesz do tego tematu jeszcze inaczej. Są na forum ludzie, którzy już dawno sprzedali pitka i jeżdżą innymi autami, ale na forum zaglądają  i na Spoty przyjeżdżają swoim nowym  "autem zastępczym".

Ja np poznałem wielu fantastycznych ludzi, z niektórymi się zaprzyjaźniłem ,  z paroma osobami mogę nawet napisać o Przyjaźni przez Duże "P".

O tym że dzięki pewnej osobie z forum zmieniło się moje życie, bo "Zobaczyłem morze" i od kilku lat żegluję po morzach i nawet raz po Oceanie to już nie wspominam, bo sporo osób o tym wie :cwaniak

W każdym bądź razie, kupno tego auta zmieniło moje dotychczasowe życie,  więc jak go nie lubić. :)



#11 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 06 luty 2015 - 21:14

Mam to samo co Adaś :d 

To auto zmienia życie :d



#12 Wróbel

Wróbel

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 22
  • Dołączył:  02 lut 2015
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2,2 CRD "M"
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 luty 2015 - 08:46

Dzień dobry,

bardzo szczerze dziękuję za udzielone mi odpowiedzi,

nie ukrywam że dzięki nim moje podejście do zakupu autka bardziej pragmatycznie się stało i wiele wątpliwości względem posiadania PiTka rozwiało. Autko silnik 1.6 na początku mieć miało, lecz dzięki opinii pablicito listy wykreślone zostało. Jakby tego zamętu w mej głowie jeszcze było mało, autko z silnikiem 2.2 CRD mi się spodobało :]

http://allegro.pl/ch...5066906874.html

 

pozdrawiam

Marcin



#13 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 luty 2015 - 12:04

Adam nie trzeba było :kawka


qrcze blądze jeszcze na forum :glupek



#14 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 luty 2015 - 13:08

Dzień dobry,

bardzo szczerze dziękuję za udzielone mi odpowiedzi,

nie ukrywam że dzięki nim moje podejście do zakupu autka bardziej pragmatycznie się stało i wiele wątpliwości względem posiadania PiTka rozwiało. Autko silnik 1.6 na początku mieć miało, lecz dzięki opinii pablicito listy wykreślone zostało. Jakby tego zamętu w mej głowie jeszcze było mało, autko z silnikiem 2.2 CRD mi się spodobało :]

http://allegro.pl/ch...5066906874.html

 

pozdrawiam

Marcin

Diesel dwunastoleni i tylko 170 tys. przebiegu... Znaczy: poprzedni właściciel na lawecie ten samochód woził, żeby nim kilometrów nie narobić i z rozkoszą sprzedać "igłę" do Polski... :kawka


Użytkownik pablicito edytował ten post 09 luty 2015 - 13:08


#15 Rodzynka

Rodzynka

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 972
  • Dołączył:  15 sie 2013
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4 GT M
  • Imię:Anna

Napisano 09 luty 2015 - 13:21

i 8 poduszek - w tym 4 na tylnim siedzeniu i kołderka w bagazniku ;)

klimatyzacja thermotronic - hue hue hue raczej korbotronic :d

 

"Captain Slow" poleca się do zakupu  :rolleyes:

http://ptclub.pl/ind...-komplety-felg/


Użytkownik Rodzynka edytował ten post 09 luty 2015 - 13:23


#16 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 luty 2015 - 13:43

o rodzyna sie wyzbywa????


o rodzyna sie wyzbywa????

szkoda jakas ja dzis sie zastanawialem co by kupic pitka, wyrejestrowac, zakonserwowac, wsadzic do stodoly,.. a wrota otworzyc w 2040r,... a wtedy sie polansowac ale do tego czasu toz bede miec 80 pelne, i nie dozyje pewnie,... :miecio



#17 janiu1994

janiu1994

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 487
  • Dołączył:  03 lis 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Michał
  • Skąd::Ozorków/ Rzeszów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 luty 2015 - 10:09

Ja jak bym miał kupić drugi raz Pitka to bym odpuścił sobie 2,2CRD, bo i tak sporo pali jak na diesla i kupił bym 2,4 albo 2,4T z jakimś dobrym gazem:)



#18 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 luty 2015 - 11:10

Ja teraz tylko 2,4gt +gaz , gdyby nie wykończenie domu :gt , to samo jeżeli chodzi o moje mondeo teraz tylko ST220. Ale to może za jakiś czas jak się remonty skończą. :kawka



#19 Wróbel

Wróbel

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 22
  • Dołączył:  02 lut 2015
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2,2 CRD "M"
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 luty 2015 - 11:28

strasznie mi się spodobał Capitan Slow będący w posiadaniu Rodzynki i wszystkie moje względem posiadania PiTka spełnia oczekiwania, ale...


Użytkownik Wróbel edytował ten post 10 luty 2015 - 11:30


#20 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 736
  • Dołączył:  13 sty 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 luty 2015 - 20:27

Wróbel   Pitek sprowadzony z zagranicy o pojemności powyżej 2,0 ma wysoką akcyzę-18,6%, dolicz te koszty oraz inne aby zarejestrować. Ja swojego kupiłem w kraju, taniej wyszło i był od razu do jazdy. Pozdrawiam







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych