Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

land rover freelander


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 luty 2015 - 19:59

Hej jak w temacie troche temat odbiega od PT ale mam pytanie czy ma ktos badz jezdil takim czyms land rover freelander 1,8l. Jak ktos ma to niech napisze czy to dobry silnik czy się nie psuje i czy posiada jakieś wady fabryczne i czy lepszy jest w manualu czy w automacie.



#2 JeePiter

JeePiter

    VIP

  • Grafik PTClub
  •   
  • Posty: 2409
  • Dołączył:  24 maj 2014
  • Rok Produkcji:2012
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Skąd chcę
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 luty 2015 - 20:21

jakis czas temu myślałem o takim, ale znajomy, który jakiś czas to miał zbluzgał mnie okrutnie za pomysł zakupu.

Ponoć części cholernie drogie do tego. 



#3 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 luty 2015 - 20:41

No własnie ciekawe jak z tym jest bo wygląda fajnie.



#4 Szymon

Szymon

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 138
  • Dołączył:  13 cze 2014
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Szymon
  • Skąd::Wieluń-Żagań
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 luty 2015 - 23:18

Fajnie wygląda, fajnie się z niego i do niego wsiada, ale jest jedno ale. Tylna szyba zasłonięta kołem zapasowym ograniczającym widoczność, części drogie i zazwyczaj trzeba czekać na ich dostawę, jak auto strzeli focha ( a ma predyspozycje ) wtedy uśmiechnięty serwisant się kłania, jeśli to wozidło ma napęd na obie osie to proszę doliczyć serwisowanie układu napędowego, oleje itd itp. Nie obrzydzam, nie neguję ale wg mnie jeśli land rover to  http://pl.wikipedia....t_20080226.jpg 



#5 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 11 luty 2015 - 18:11

Właśnie też sie o tym naczytałem że lubi strzelać focha.

A Renault Scenic RX4 4x4 czy to lepsza propozycja??

Bo jakoś chyba tracę wiarę w tego freelandera.


No defender fajny ale jakie spalanie.



#6 Szymon

Szymon

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 138
  • Dołączył:  13 cze 2014
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Szymon
  • Skąd::Wieluń-Żagań
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 luty 2015 - 13:35

wszystko co ma napęd 4x4 jest paliwożerne i cholernie upierdliwe w obsłudze, jak nie sprzęgło to wymiana płynów bo inaczej wszystko szlag jasny trafi, mój daleki znajomy miał nowego uaza, co sezon auto lądowało w serwisie, jak nie skrzynia to wyjący most lub sypiąca się zwolnica. jeśli chcesz jakiś terenowy dupowóz to na twoim miejscu wybrał bym coś z palety V.A.G ewentualnie starsze modele, vw, audi do francuzów nie mam zupełnego zaufania, to nie są auta sprawdzone, tylko Obiad Jaśnie Pana ( czyli  zlepek wszystkiego co żabojady dorwały )



#7 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 luty 2015 - 19:02

Szymon moze i masz racje ale nie porownuj UAZA do Renaultu nas w miescie sa takie 2 4x4 i jakos jeszcza i na serwisie ich nie widac by staly a i z opinni kolegow wiem ze nie sa zle i czesci maja tanie.

A wiadomo ten co ma Niemca to bedzie polecalNiemca ja mam BMW i tez go polecam ale trzeba cos zmienic i sprobowac innego rynku a nie Niemcy tylko.

Ale kazdy ma prawo do swojej opini.



#8 JeePiter

JeePiter

    VIP

  • Grafik PTClub
  •   
  • Posty: 2409
  • Dołączył:  24 maj 2014
  • Rok Produkcji:2012
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Skąd chcę
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 luty 2015 - 20:00

ja jeździłem Jeepem Grand Cherokee ZJ 2,5TD i nie narzekałem na duże spalanie. W normalnej eksploatacji palił 8-9 litrów ropy (waga auta 1800kg). Duże, wygodne auto, bardzo dobrze"robiące w polu" . Przez 4 lata użytkowania wymieniłem sprzęgło i krzyżaki. Sprzęgło faktycznie trochę $ pociągnęło, ale założone było w wyższej półki, bo pojeepek miał u mnie służyć jeszcze kilka lat. Ludzie psioczą na ten model jeepa, ale jak z każdym autem - jak dbasz, tak masz :)


Użytkownik PiTer edytował ten post 12 luty 2015 - 20:00


#9 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 luty 2015 - 20:11

Mój pali 8-9 litrów - podczas normalnej jazdy, ale jak włącze napęd 4x4  to średnie spalanie około 11. Uważam, że nie jest tak źle. 



#10 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 luty 2015 - 20:41

Nudelek ty tez miales Jepa



#11 JeePiter

JeePiter

    VIP

  • Grafik PTClub
  •   
  • Posty: 2409
  • Dołączył:  24 maj 2014
  • Rok Produkcji:2012
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Skąd chcę
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 luty 2015 - 20:43

jeep też na oby napędach spalał więcej, ale nie było tragedii. Grunt, to nie katować na obrotach



#12 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7795
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 13 luty 2015 - 13:38

Nasz  Jeepe Grand Cherokee pali ok 12-13 l benzyny lub 20 l gazu. Wygoda i prowadzenie auta super, zima i góry nam nie straszne.



#13 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8006
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 luty 2015 - 19:59

A może Subaru Forester?Rewelacyjny napęd i te boxery pod maską :d

#14 Fighter

Fighter

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 384
  • Dołączył:  20 sty 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Marcin

Napisano 18 luty 2015 - 20:10

Hej jak w temacie troche temat odbiega od PT ale mam pytanie czy ma ktos badz jezdil takim czyms land rover freelander 1,8l. Jak ktos ma to niech napisze czy to dobry silnik czy się nie psuje i czy posiada jakieś wady fabryczne i czy lepszy jest w manualu czy w automacie.

Z tego co zauważyłem, to większość ma odłączone napędy tylne.
Jeżeli chodzi o silnik. Miałem przyjemność pośmigać MGF (ten sam silnik) . Dobrze chodzi, ale większość czeka wymiana uszczelki pod głowicą albo już są po (mój egzemplarz miał robioną..). 



#15 Szymon

Szymon

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 138
  • Dołączył:  13 cze 2014
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Szymon
  • Skąd::Wieluń-Żagań
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 18 luty 2015 - 21:28

A może Subaru Forester?Rewelacyjny napęd i te boxery pod maską :d

subary są zajebiście drogie w utrzymaniu, a może tak..........http://silodrome.com...-mercedes-benz/



#16 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 luty 2015 - 18:51

Hej dzieki za odpowiedzi ale chyba postanowie kupic Renault Scenic II generacji 1,9 DCI

Slyszalem rozne opinie moze od was tez cos ciekawego uslysze.



#17 Bezimienny Gość.Lokys_*

Bezimienny Gość.Lokys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 marzec 2015 - 15:05

Witaj - auto kupione ?

Mam fernandela wiele lat i mogę rozwiać wiele wątpliwości, jeżeli jeszcze nie ''po ptokach''.

Jak odgrzałem starego kotleta to...sorry ;)



#18 Bezimienny Gość.miki_*

Bezimienny Gość.miki_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 kwiecień 2015 - 14:15

Niestety Freelandery nie cieszą się dobrą opinią wśród mechaników. Auta z silnikiem 1,8 i z lpg często mają uszkodzoną głowicę. Ponoć lepszy wybór to auto z jednostką 2,0d produkcji BMW czyli Freelander Td4. Ale ten silnik wielu użytkownikom BMW e46 też dał popalić, a to turbina, a to pompa wtryskowa...Nie wypowiem się co do auta z silnikiem 2,0d chyba produkcji Hondy bo nie miałem z takim styczności jeszcze. Jak Freelander to warto poszukać 2,5 V6 i założyć dobre lpg. Chyba najlepszy wybór silnikowy moim zdaniem.

Co do napędu 4x4 w tym aucie to jak już ktoś wyżej napisał wiele aut ma odłączony tylny napęd. Głównym powodem jest uszkodzone sprzęgiełko które kosztuje spore pieniądze i mało komu chce się to naprawiać decydując się na demontaż walu itp i pozostawiając napęd na przód. Zaletą takie rozwiązania jest zmniejszone zużycie paliwa nawet o ok2l/100km.

Jeszcze inna sprawa, że sporo Freelanderów pochodzi z UK i są po prostu przełożone na lewą stronę. O ile część tych przeróbek wykonano poprawnie i są to pełnowartościowe auta to niestety sporo aut przełożono u przysłowiowego Pana Zenka w stodole. Land Rover ten jest podobno jednym z najprostszych aut do przekładki ze względu na symetryczną ścianę grodziową i każdy nawet domorosły mechanik sobie z tym poradzi. A efekty? Sam bylem świadkiem gdy do zaprzyjaźnionego mechanika ktoś odstawił świeżo zakupionego Freelandera bo mu szyby parowały ciągle. Człowiek ten nawet nie był podczas zakupu świadom, że kupił auto po przekładce. Jak się okazało szyby parowały bo jakiś magik zmieniając deskę rozdzielczą wstawił rurę ze starego odkurzacza i podłączył to tak, że do auta nie dostawało się powietrze z zewnątrz a cały czas był obieg zamknięty.

 

 

Hej dzieki za odpowiedzi ale chyba postanowie kupic Renault Scenic II generacji 1,9 DCI

Slyszalem rozne opinie moze od was tez cos ciekawego uslysze.

Co do tego auta też proponuję dobrze wszystko przemyśleć i przekalkulować ewentualne koszta. Auta z tymi silnikami nie bez powodów są tanie (czy to Laguna II, Megane II czy wspomniany Scenic II). Pomijając drogą dwumasę (ale chyba tylko do VW 1,9 TDI o mocy 90,110 i 101KM jest tani zestaw sprzęgła) to te silniki mają coś w rodzaju wady fabrycznej. Mam na myśli kiepski materiał, z którego wykonane są panewki i przez to lubią się wyrobić i obrócić. Dodatkowo jak to w Renault zdarzają sie problemy z elektryką, potrafią wariować karty (te zamiast kluczyka). Nie chcę nikogo straszyć czy zniechęcać ale warto podpytać znajomego mechanika o takie auta.

 

ufff rozpisałem się, przepraszam :blink:



#19 Bezimienny Gość.Krzysiek14_*

Bezimienny Gość.Krzysiek14_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 kwiecień 2015 - 22:37

Znajomek ma takiego scenika chyba drugi rok , i jak ostatnio się wygadał ile kasy w niego włożył żeby to jezdziło to się załamałem, ale kto bogatemu zabroni...



#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2015 - 01:38

Z załozenia konstrukcji wszystkie suwy nie należą do tanich aut w naprawach i wszystko zależy jak był eksploatowany przez poprzednich włascicieli .





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych