Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


przedmuch silnika a wyciek na turbinie

wyciek oleju turbina przedmuch

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.lawina mike_*

Bezimienny Gość.lawina mike_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 luty 2015 - 22:37

Panowie, 

w moim PyTonie jakiś czas temu pojawił się wyciek oleju przy turbinie, (turbina (została zregenerowana) ale wyciek nie ustał, (mimo kolejnych kilku wizyt w warsztacie który całej operacji dokonał).

Na koniec usłyszałem werdykt: turbina jest poprawnie zregenerowana i zamontowana a wyciek oleju to wina przedmuchów w silniku.

Nie jestem mechanikiem stąd pytanie czy to może być prawda czy poprostu warsztat próbuje sie wykpić z nieoprawnej naprawy turbiny ?? 



#2 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 luty 2015 - 08:38

Jeśli na wlocie z kolektora do turbiny jest olej to silnik wydala.

Trzeba rozkręcić by się przekonać.

Z drugiej strony to skąd ty wiesz o takim wycieku. To ne powinno być widoczne bez rozebrania.

Jeśli z rury wydechowej wycieka to mogą być pozostałości z przed wymiany turbiny.

Gdy jednak masz zaolejoną turbinę na zewnątrz to jest wina połączeń smarowania.

Jest jeszcze opcja że pozostały resztki oleju w intercoolerze i rurach więc teraz silnik sobie pobiera .

Nie napisałeś w jakich okolicznościach zdecydowałeś o naprawie turbiny.

Może nagle wyssała dużo oleju i nie został on wymyty z układu doładowania przy okazji wymiany turbiny.

Wtedy silnik byś miał w porządku.


Użytkownik bagro edytował ten post 16 luty 2015 - 09:18


#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 luty 2015 - 21:45

na wlocie do turbiny w CRD jest zawór upustowy z odmy silnika i tak ma być zawsze będzie trochę oleju to normalne ? - czy ubywa Ci oleju , crd nie bierze i na stanie robi spokojnie 20tyś od wymiany do wymiany

#4 Bezimienny Gość.lawina mike_*

Bezimienny Gość.lawina mike_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 luty 2015 - 23:03

bagro,

z jakiego dokładnie elementu leci ten olej nie wiem dokładnie, ale kiedy wjechałem na kanał i poświeciłem latarką widać że olej wypływa z turbiny, kapie w niezmiennym tempie ok kropelki na kilka dni (widzę po plamach w garażu) 

Rura wydechowa sucha u wylotu

Pozostałości sprzed wymiany odpadają bo mam ten problem od jesieni (mechanik stwierdził że olej będzie kapał, silnik uciągnie jeszcze ileś tam kilometrów, ale najlepiej się auta pozbyć, stąd pogodziłem się z myślą o rozstaniu z PT, ale kilka dni temu rozmawiałem z innych specem - u niego wlaśnie auta bylo na kanale - i wykluczył wyciek z turbiny z przedmuchami)

no i szukam teraz opinii wśród Was  


andreeas7,

silnik ma już najechane 205 tys, i do tej sytuacji (mam go od 2005) r nie było nigdy śladu oleju w garażu, silnik zawsze był suchy, żadnych dolewek oleju niegdy nie musiałem robić (wymieniam olej co 10-15 tys.)

mogę jeszcze przejkazać jakies info abyś wydał jakiś wyrok ?



#5 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 18 luty 2015 - 08:27

Technika poszła do przodu więc daj fotki.



#6 Bezimienny Gość.lawina mike_*

Bezimienny Gość.lawina mike_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 luty 2015 - 23:06

Oto fotosy z miejsca zbrodni...

jestesmy krok bliżej wyjaśnienia sprawy i wskazania winnego ?Załączony plik  WP_20150220_014.jpg   74,02 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20150220_015.jpg   91,38 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20150220_017.jpg   114,92 KB   3 Ilość pobrań



#7 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 21 luty 2015 - 10:06

Jakikolwiek byłby wyciek z uszczelnień wałka turbiny czy też z odmy to nie powinno wyjść na zewnątrz .

Może być tak że nie dokręcone bądz zerwane są śruby oznaczone na foto niebieską farbą.

Mimo to wyciek jest. Musisz odłączyć wąż ssący od turbiny aby podzielić winnego. Albo odma albo uszczelnienie wałka.

Jest też prawdopodobienstwo ale małe że wyciek jest spod uszczelki klawiatury a kropelki porywane są na osłonę kolektora i splywają na turbinę.

Ps.

Zazwyczaj turbina oddana do regeneracji wracała z certyfikatem firmy, gwarancją z numerami i instukcją montażu/uruchomienia. Dostałeś ?



#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 luty 2015 - 10:10

żle to wyglada i tak nie może być , wyciek wyglada ze jest na turbo , jest osmolona wewnetrzna cześć przy przewodzie od smarowania turbiny - wedlug mnie jest żle zregenerowane turbo ; tak jak bagro zauważył może jest nie skręcone i tu jest wyciek

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 21 luty 2015 - 10:15


#9 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 21 luty 2015 - 10:54

Z praktycznego punktu widzenia gdy nie byłem pewny miejsca wycieku to stosowałem mniej lub bardziej agesywnie środki pylące.

Miejsce krwawienia ujawniało się bardzo szybko.



#10 Bezimienny Gość.lawina mike_*

Bezimienny Gość.lawina mike_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 luty 2015 - 21:53

bagro,

niestety od mechanika żadnych kwitów nie dostałem (podobno robili gdzieś w Polsce, bo w Łodzi - nie pierwsze słyszę - nie ma porządnej regeneracji turbin) - czy zatem możesz kogoś polecić ?

o co chodzi z tymi środkami pylącymi ? wytłumacz jak nowicjuszowi

 

andreeas7,

czyli przedmuchy wykluczasz ?



#11 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 luty 2015 - 22:11

dokladnie wyglada to na usterkę turbiny , napisz do Mayhema on miał za groszę sprawna turbine bez wycieków do crd

#12 Bezimienny Gość.lawina mike_*

Bezimienny Gość.lawina mike_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 luty 2015 - 18:50

Dzięki, 

rano do niego napisałem, czekam na info zwrotne

zakładając że zainstaluję turbinę od Mayhema i będzie ona sprawna to czy:

- olej dalej leci tzn. że były i wciąż są przedmuchy w silniku

- olej nie leci tzn. żadnych przedmuchów nie było tylko poprzednia turbina było niepoprawnie zregenerowana ???

dopytuję bo chcę wziąć kasę od obecnego mechanika za schrzanioną regenerację.... 



#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 luty 2015 - 22:05

To nie takie proste , mechanik powinien wyjąć turbinę i odesłać na reklamację - on jej przecież nie naprawiał i odpowiedzialność spada na firmę regenerującą .





Podobne tematy Zwiń


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyciek oleju, turbina, przedmuch

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych